.st0{fill:#FFFFFF;}

Cestovní pojištění Allianz 

 22 dubna, 2016

Jana Vochková

5/5

O pojišťovně Allianz

Pojišťovna Allianz a.s. působí v České republice od roku 1993, přičemž se jedná o součást největšího světového pojišťovacího koncernu Allianz Group. Allianz a.s. byla založena roku 1890 v Berlíně, postupně se rozrostla do 70 zemí světa a expanze stále pokračuje. K dnešnímu dni bylo společností uzavřeno přes 9 miliónů smluv na českém trhu a v současnosti je 3. největší pojišťovna u nás, zaměstnávající 821,49 FTE(Full-time equivalent) zaměstnanců. Pobočky pojišťovny Allianz a.s. jsou vhodně rozvětveny po území České republiky tak, aby byly lehce dostupné a stále na blízku svým zákazníkům, tudíž pobočku Allianz a.s. nalezneme i v menších městech. Portfólio služeb pojišťovny Allianz a.s. je složeno z mnoho produktů, které pokrývají několik oblastí. V nabídce společnosti můžeme naleznout produkty týkající se pojištění vozidla, hypoték, důchodového spoření, životní a majetkové pojištění či pojištění z odpovědnosti. V portfóliu produktů Allianz a.s. nechybí ani cestovní pojištění, kterému se budeme věnovat v další části článku.

Co najdete v nabídce cestovního pojištění

Mezi nabízenými produkty společnosti Allianz a.s. nechybí ani cestovní pojištění, doplňkové cestovní připojištění a různé modifikace obou produktů. Pojišťovna Allianz a.s. nabízí 4 druhy cestovního pojištění, které se liší hlavně délkou pobytu zákazníka v zahraničí, počtem pojištěných osob a frekvencí příjezdů do České republiky. Portfólio cestovních pojištění a pojištění v zahraničí se skládá z tzv. Krátkodobého cestovního pojištění, Celoročního pojištění pro roční opakované pobyty, Celoročního cestovního pojištění s neomezenými léčebnými limity a Golfového pojištění. Všechny tyto produkty automaticky obsahují pojistku na provozování více než 150 nejoblíbenějších sportů a současně všechny druhy pojištění platí na všechny typy cest, jak turistické, sportovní, tak i pracovní cesty.

Allianz (logo)

V nabídce jsou produkty ve 3 různých tarifech: Normal, optimal, exclusive. Allianz a.s. také garantuje bezplatné prodloužení pojištění v mimořádných případech, kdy je klient donucen zůstat na území cizího státu, čímž dojde k prodloužení pobytu  a to z důvodů zemětřesení, občanských nepokojů nebo záplav atd. Samozřejmostí je i nabídka doplňkového cestovního připojištění, kterým v případě zájmu navýšíte limit ochrany svých zavazadel nebo se můžete pojistit připojistit i na provozování rizikových sportů nebo pro případ storna zájezdu.

Krátkodobé cestovní pojištění se hodí na krátkodobé zahraniční pobyty na dobu až 90 nebo 120 dní v závislosti na cílové destinaci. Součástí pojištění je již zmíněná pojistka na provozování více než 150 nejoblíbenějších sportů, dále je klient pojištěn také pro případ nemoci, úrazu, ztráty či poškození zavazadel i škody neúmyslně způsobené jiným osobám na zdraví i majetku. Neomezený limit léčebných výloh pro případ nemoci i úrazu zajišťuje proplacení potřebných léků, samotné léčby nebo zdravotního transportu bez dalších budoucích doplatků.

Cena krátkodobého cestovní pojištění začíná již na 126 Kč pro první 3 dny pobytu a za každý další den následuje sazba 16 Kč.

Dalším druhem cestovního pojištění nabízeným společností Allianz a.s. je tzv. celoroční pojištění pro roční opakované pobyty. Pojištění je určeno pro časté cestovatele, kteří jezdí vícekrát do roka do zahraničí, ale i přesto se alespoň jednou za 30 až 45 dní vrátí do České republiky, maximální délka výjezdu je určena v závislosti na počtu pojištěnců. Pojištění je platné po celý rok a na všechny zahraniční výjezdy, pojištění je také vhodné i pro pracovní účely a služební cesty. Celoroční pojištění pro roční opakované pobyty je nabízeno ve dvou variantách a to buď ve formě kompletního balíčku pojištění nebo ve formě základního pojištění léčebných výloh. Obě formy jsou dále rozděleny na evropský balíček, balíček USA a světový balíček bez USA.  Formy celoročního pojištění pro opakované pobyty se liší v míře pojištění, buď se jedná o variantu, která pokrývá pouze léčebné výlohy nebo celý balíček služeb s ostatními pojistnými riziky např. pojištění zavazadel proti krádeži či poškození, pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu atd. Produkt je určen i pro rodiny s dětmi, kterým je nabízen pouze kompletní balíček služeb. Pojištění je tedy určeno pro jednotlivce i rodiny s rozdílnou délkou maximálního výjezdu. Pro jednotlivce činí maximální doba výjezdu 1 až 45 dní, pro rodinu je maximální délka výjezdu určena na 30 dní, přičemž platí pro 2 dospělé osoby a nejvýše 3 děti do věku 15 let. Počet ročních výjezdů není omezen, pouze platí podmínka, že doba jednoho výjezdu mimo ČR nesmí přesáhnout stanovenou maximální dobu výjezdu.

Cena ročního cestovního pojištění pro opakované pobyty začíná od 1620 Kč.

V pořadí třetím druhem cestovního pojištění je tzv. celoroční cestovní pojištění s neomezenými léčebnými limity. Celoroční cestovní pojištění s neomezenými léčebnými limity je určeno jednotlivcům, kteří se chystají na dlouhodobý pobyt mimo Českou republiku, jezdí často na dovolené nebo potřebují kvalitní pojištění pro pracovní pobyt v zahraničí. Obdobně jako u cestovního pojištění pro opakované pobyty i zde jsou v nabídce 3 varianty produktu. V nabídce je kompletní balíček, balíček se základním pojištěním léčebných výloh při cestách po Evropě a online balíček. Kompletní balíček se dále rozděluje na Evropu, USA a svět bez USA. Balíčky se liší počtem obsažených pojištění a kontinentem, na kterém je pojištění platné. Kompletní balíček obsahuje kromě základního pojištění léčebných výloh také pojištění zavazadel a odpovědnosti za škodu atd. Cena balíčku je individuální a odvíjí se od potřeb klienta a dle kontinentu, na kterém se bude zákazník vyskytovat.

Posledním typem cestovního pojištění nabízeného společností Allianz a.s. je tzv. golfové pojištění. Nejedná se o typické cestovní pojištění, golfové pojištění je určeno pro amatérské golfové hráče, které platí po celém světě po dobu 1 roku a kryje všechna rizika související s hrou golfu, přičemž se doporučuje jak tuzemským hráčům, tak i těm, kteří vyjíždějí za hrou do zahraničí. Pojištění se vztahuje na způsobenou škodu na majetku nebo zdravotní újmu, ukradené nebo poškozené golfové vybavení včetně golfového vozíku a uhrazení startovného na jednotlivých turnajích pokud zákazník onemocní nebo se zraní. Součástí je i pojištění v případě dělší nemoci, u kterého je garantována úhrada celoročního hráčského poplatku. Dále je pokryt pronájem náhradního golfového vybavení v případě zpoždění příletu, ztráta či zničení zavazadel při přepravě a to jak v důsledku dopravní nehody, živelné události nebo krádeže v ubytovacím zařízení.

Společnost Allianz a.s. jako 3. největší pojišťovna v ČR nabízí zajímavé produkty na trhu s cestovním pojištěním. Pro Allianz a.s. hovoří i nabídka cestovního připojištění s individuálním přístupem, bezproblémové vyřízení pojistných události i nonstop asistenční služba v českém jazyce. Společnost zaručuje pohodlí klienta tím, že pojištění lze sjednat jak na pobočce u poradce, tak i z pohodlí domova přes internet. Na českém trhu je spousta subjektů nabízejících cestovní pojištění. Nabízené produkty jsou srovnatelné, liší se v délce pobytu, či počtu pojištěných osob. Podobné produkty nabízí společnosti Generali, Uniqa, AXA a ČSOB. Jelikož je trh s cestovním pojištěním nasycen a nabídky se často v mnohém neliší, je rozumné využít třeba tento online srovnávač cestovního pojištění abyste zjistili, kterou pojišťovnu se vám nejvíce vyplatí využít.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}