.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení od VZP – co čekat za zkušenosti? 

 23 června, 2017

Kateřina Trousilová

Ohodnotit

Všeobecná zdravotní pojišťovna se chystá vstoupit na trh s povinným ručením. Co od toho můžeme očekávat a má význam to vyzkoušet?

Fakta a zajímavosti o VZP

  • Pojišťovna VZP vznikla v roce 1992 a letos slaví své 25. výročí.
  • Se svými šesti miliony klientů je v České republice největší zdravotní pojišťovnou.
  • Ročně zaplatí za léčbu svých klientů 160 miliard Kč.
  • 190 poboček po celé České republice.
  • Klub pevného zdraví členové mají spoustu slev a výhod u partnerů pojišťovny VZP
  • Nejnákladnějšími pacienty jsou děti a senioři.
  • Zavádí nové léky a léčebné metody (například zavedli do běžné praxe screening rakoviny tlustého střeva).
  • Smlouvu s VZP má nyní 96 % praktických lékařů a 40 tisíc zdravotnických zařízení.

Co nabízí VZP

Vzhledem k tomu, že letos slaví VZP své 25. narozeniny, rozhodla se uskutečnit soutěž o relaxační pobyt pro všechny své klienty. Stačí zodpovědět jednoduchou otázku ,,Jak často a od jakého věku mají ženy chodit na preventivní prohlídky u gynekologa?“ a výhra může být vaše. Kokrétně se jedná o výhru voucheru v hodnotě 20 000,- na relaxační pobyt pro dva dle vlastního výběru. K výhře také dostanete 2x župan, koupelovou sadu přípravků, mýdlo, batoh, sadu ručníků a 1x dámskou peněženku a pánskou peněženku.

https://www.youtube.com/watch?v=TdElM8D0n-k

Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí finanční příspěvky pro své klienty na nejrůznější preventivní aktivity, které se nemůžou hradit z veřejného zdravotního pojištění. Také nabízí slevy u partnerů pojišťovny. Všechny tyto výhody může mít každý klient, který se zaregistruje do Klubu pevného zdraví, odkud může čerpat ze slev a výhod. Pojišťovna podporuje dětí, dospělé, maminky i dárce. Hlavním partnerem pro pohyb je například Adidas, pro relax různé cestovní agentury, atd.

Jak si sjednat pojištění u VZP

Vzhledem k tomu, že má pojišťovna 190 poboček, což ji dělá nejdostupnější pojišťovnou v ČR, nemusíme kvůli osobnímu kontaktu dojíždet daleko. Na webových stránkách VZP si zatím online pojištění sjednat nemůžeme, proto si musíme sjednat pojištění osobně. Sjednání pojištění osobně na pobočce ale nebude žádný problém. Pojišťovna totiž myslí na handicapované a na maminky s dětmi. Všechny pobočky jsou bezbariérové a 80 z nich je navíc vybaveno dětskými koutky. Pokud se navíc přes internet objednáme, vyhneme se frontám a čekání. Pokud máte rádi svůj klid, můžete si na webových stránkách VZP stáhnout většinu formulářů a v klidu si je doma vyplnit.

Povinné ručení od VZP co od něj čekat

Povinné ručení od VZP má být novinkou na trhu již v letošním roce a má poskytovat také havarijní pojištění. Vzhledem ke konkurencím na trhu pojštění vozidel, pojišťovna VZP nechce prozrazovat ceny, ani informace o jejich budoucím pojištění. Na trhu pojištění vozidel je nyní 13 konkurenčních pojišťoven, poskytujících automobilové pojištění, a tak se není čemu divit. Všeobecná zdravotní pojišťovna nyní poskytuje cestovní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, občanů, podnikatelů, zdravotnických zařízení, pojištění profesní odpovědnosti a majetku lékařů a farmaceutů, pojištění běžné občanské odpovědnosti, úrazové pojištění či komerční zdravotní pojištění cizinců.

Vzhledem k tomu, že VZP je vcelku solidní pojišťovna, můžeme očekávat také solidní povinné ručení od VZP. Je dost možné, že nabídne výhody a benefity i v oblasti automobilů. Hodil by se například příspěvek na opravy, mycí linky, nebo pneumatiky. Bude také zcela určitě nabízet nejrůznější připojištění, jako je například pojištění skel vozidla, pojištění zavazadel, úrazové pojištění a samozřejmě asistenční služby, které bývají nabízeny zdarma. Očekáváme také již zmíněné havarijní pojištění, které kryje rizika související s poškozením našeho vozidla (vandalismus, krádeže, důsledky dopravních nehod a živelné pohromy).

Jak si vybrat to nejlepší pojištění

Pojišťoven, které nabízejí pojištění je opravdu mnoho. Pokud si nejste jisti s výběrem pojištění, optejte se známých, nebo si pročtěte recenze na internetu. Pokud už máte vybráno, nyní máte na výběr. Můžete si pojištění sjednat online, nebo osobně na pobočce. Možná nás Všeobecná zdravotní pojišťovna překvapí a po povinném ručení a havarijním pojištění nám zpřístupní i online sjednání. Pokud ještě svého favorita, co se týče pojištění, nemáte, můžete si vyzkoušet sjednání na online kalkulačkách. Jsou to webové stránky, díky nimž si můžete podle svých představ a zadaných údajů najít a srovnat pojištění a následně si vybrat to pro vás nejvýhodnější. Jedním takovým srovnávačem je srovnávač epojisteni.cz, se kterm mám už letité zkušenosti.

Myslím, že nás povinné ručení od VZP určitě příjemně překvapí a nabídne nám spoustu benefitů, jakou svých stávajících pojištění. O všech novinkách na pojišťovacím trhu se vás snažíme pravidelně informovat, tak nás sledujte a podělte se s námi o zkušenosti dolů do komentářu, neboť i vy můžete ostatním pomoci.

 

Povinné ručení od VZP - co čekat za zkušenosti? - konecny obrazek

 

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}