.st0{fill:#FFFFFF;}

Srovnání cestovního pojištění online 

 5 června, 2017

katka.martinova

Ohodnotit

Nedávno se mi naskytla jedinečná příležitost vydat se mého milovaného Španělska. Nebyl čas na dlouhé váhání a rozhodování. Balení bylo opravdu hektické a do toho ještě kontrola cestovních dokladů, zajištění dopravy na letiště apod. Však to znáte… Chybělo málo a cestovní pojištění zůstalo zcela zapomenuto. Na poslední chvíli se na něj však přece jenom dostalo. Vzhledem k nedostatku času nebyl čas vyhledávat nejvýhodnější nabídky, takže moje volba padla na první víceméně přijatelné cestovní pojištění. Ale teď už vím, že jeho cena i parametry mohly být mnohem lepší!

Čeká vás vysněná dovolená a vy nechcete ponechat nic náhodě? Potom jako užitečnou možná shledáte informaci, že cestovní pojištění je v současné době možné sjednat velmi snadno a navíc takřka okamžitě prostřednictvím internetu. Srovnávací portály jsou čím dál využívanější, pojďme si říct, proč tomu tak je!

Cestovní pojištění snadno a rychle

Vyhledávat vhodné cestovní pojištění na webových stránkách jednotlivých pojišťovacích společností se může značně protáhnout. Jako účinný pomocník se vám mohou ukázat stránky epojisteni.cz, kde získáte výhodné nabídky komplexního cestovního pojištění i všech nezbytných připojištění.

Nedocenitelná je zejména možnost zařídit si cestovní pojištění několik hodin před cestou. V dnešní uspěchané době mnohdy nevíme dne ani hodiny, kdy se vypravíme do zahraničí. Už nejednou se vám stalo, že jste čekali na výhodné letenky nebo last-minute zájezd? Potom jistě velmi dobře víte, že není čas na dlouhé otálení a zdržování. Nejdůležitější je sbalit vše potřebné a zejména doklady. Přece jenom věci, které budete postrádat, si můžete přinejhorším koupit, ale bez dokladů může vaše cesta skončit dříve, než začala. Neméně důležité je cestovní pojištění, které sice není povinné, ale mělo by být. Chybějící cestovní pojištění může způsobit řadu nepříjemností, kterým je možné se tak snadno vyvarovat. Srovnání cestovního pojištění

Konkrétní postup pro uzavření cestovního pojištění

Pokud chcete získat ty nejvýhodnější nabídky cestovního pojištění během dvou minut, postačí na epojisteni.cz vyplnit jednoduchý formulář. Celý proces vás nepřipraví o drahocenný čas, který následně můžete využít k balení zavazadel.

Jako první je samozřejmě nutné vyplnit datum odjezdu a návratu. Následuje informace o destinaci. Pokud cestujete v rámci Evropy, ani není třeba zadávat konkrétní zemi. Formulář také nabízí kolonku pro vyplnění účelu cesty, tedy zda se jedná o cestu turistickou, pracovně administrativní, pracovně manuální nebo výlet za účelem lyžování. Další část je věnována údajům o cestujících. Jedná se o počet osob a jejich věk. Poté už na základě těchto informací obdržíte přehled nabídek cestovního pojištění s ohledem na vaši konkrétní cestu.

Nyní je jen na vás, která nabídka vás nejvíce zaujme. Poté vybrané cestovní pojištění zaplatíte kartou a okamžitě obdržíte smlouvu a také kartičku o pojištění. Dokumenty si vytisknete pro svou potřebu, žádné další formality už nejsou třeba.

Výše cestovního pojištění

Je až neuvěřitelné, kolik lidí spolehlivé cestovní pojištění podceňuje. Přitom na celkovém účtu za pracovní cestu nebo dovolenou představuje zcela zanedbatelnou položku. Cestovní pojištění ve výši několika stovek korun opravdu nikoho nezruinuje, zatímco náklady na léčbu, hospitalizaci a další výdaje spojené s léčbou, jako jsou drahé léky, se mohou vyšplhat do statisíců či milionů, a to už zamává s každým rodinným rozpočtem!

Cena cestovního pojištění se odvíjí nejen od délky pobytu v zahraničí, ale také od cílové země. Roli hraje také maximální pojistné plnění a skutečnost, zda pojištění zahrnuje pouze léčebné výlohy, nebo také pojištění zavazadel či pojištění odpovědnosti.

Jak cestovní pojištění vybírat?

Při výběru konkrétní nabídky by neměla být hlavním ukazatelem pouze nízká cena. To se však může při řešení konkrétní situace ukázat jako velká chyba. Léčba následků vážnějšího úrazu může být nečekaně nákladná, tím spíše v cizině. Proto by cestovní pojištění mělo mít dostatečné vysoké limity na léčebné výlohy. I když se vám to na první pohled bude jevit jako přehnané, částka by rozhodně neměla být nižší než 1 milion korun, spíše by měla být ještě několikanásobně vyšší, zejména v případě, že holdujete aktivně trávené dovolené. Cestovní pojištění by mělo zahrnovat také takzvanou repatriaci, tedy převoz těla do vlasti. Právě tato položka může být pro pozůstalé zcela likvidační.

Vaší pozornosti by však neměly ujít ani další parametry. Jedná se zejména o pojištění odpovědnosti. Menší nehody z nepozornosti nebo neopatrnosti sice nejsou nijak závažné, ale mohou vám dovolenou zkazit. Takzvané „pojištění na blbost“ je totiž k nezaplacení nejen na dovolené, ale i v běžném životě. A opomenout nelze ani pojištění ztráty nebo poškození zavazadel. Pokud se vám při cestě na dovolenou ztratí kufr, budete si muset obstarat spoustu věcí na místě, což může vyjít poměrně draho. A kufr ztracený při zpáteční cestě také představuje jistou komplikaci. Spolehlivé cestovní pojištění by mělo myslet nejen na vaše zdraví, ale také na váš majetek. Pro tyto případy se vyplatí schovávat si doklady od hodnotnějších věcí, například od notebooku, fotoaparátu nebo samotného kufru. Srovnání cestovního pojištění

Další užitečná připojištění

Zejména v případě dražší dovolené je na místě sjednat si připojištění stornování zájezdu. Zde záleží na konkrétních účelech a průběhu vaší cesty. Jedná se zejména o připojištění úrazu, připojištění zimních a rizikových sportů, připojištění odpovědnosti, připojištění pracovní cesty, připojištění přerušené cesty, připojištění právní ochrany a rozšířené asistenční služby. Lepší je být připraven, než později hořce litovat chybějícího připojištění, které představuje minimální finanční zátěž.

Výhody sjednání cestovního pojištění on-line

  • Úspora času
  • Výhodné nabídky běžně nedostupné
  • Okamžité potvrzení o sjednání pojištění
  • Výběr cestovního pojištění na základě destinace
  • Důležitá připojištění na jednom místě

Hodnocení uživatelů epojisteni.cz

Jak jsou klienti portálu epojisteni.cz spokojeni? Nutno uznat, že v drtivé většině případů převažují pozitivní recenze. Zákazníci ocení nejen rychlost celého procesu, ale také komplexní služby. Podívejte se na například na tyto namátkou vybrané recenze:

Užitečné informace pro pohodové cestování

Jistě vám přijdou vhod také další důležité informace, které se týkají cestování do konkrétní destinace. Proto během chvilky zjistíte, jaká očkování jsou očkování do země, která je cílem vaší cesty, nutná. Ovšem i informace o cestovních a dalších dokladech vám nepochybně přijdou vhod. Stejně je tomu i v případě víz, která vyžadují složitější proces a zejména z hlediska časového mohou představovat nepříjemnou komplikaci.

Tou příjemnější částí je plánování programu dovolené. V tomto případě jsou nedocenitelné tipy na výlety a přírodní zajímavosti, které rozhodně stojí za pozornost a byla by škoda je při cestě propásnout.

Plánujete cestu do zahraničí a nechcete ponechat nic náhodě? Potom využijte možností, které nabízí pojištění přes internet. Uvidíte, že cestovní pojištění lze sjednat během několika málo minut z pohodlí domova a především bez zbytečného papírování! Kam směřují vaše další cestovatelské plány?

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}