.st0{fill:#FFFFFF;}

Cestujete často? Jak můžete využít celoroční cestovní pojištění 

 30 října, 2023

Jana Vochková

4.3/5

Obecnou vlastností celoročního cestovního pojištění je skutečnost, že poskytuje pojistníkovi určitou finanční jistotu na soukromých i pracovních cestách, a to po celý rok. Výhody celoročního cestovního pojištění je tedy možné využívat po celou dobu 12 měsíců a často je lze sjednat od libovolného data. V principu tento produkt eliminuje nutnost před každou cestou řešit a vybírat pojištění, a rovněž dlouhodobě šetří peníze. Poskytuje dostatečnou finanční jistotu pro případy úrazů či náhlých onemocnění. V případě pojistné události tedy pojišťovna uhradí veškeré finanční náklady na léčbu včetně nutných nákladů například na transport domů.

Cestování patří k jedněm z nejoblíbenějších činností. Poznávání nových zemí a krajiny s sebou ale nese i rizika, kterým je dobré předejít, nebo být alespoň připraveni, pokud přijdou. K tomu slouží cestovní pojištění, které pokryje náhlé výdaje spojené s nepříjemnostmi typu ztráta zavazadel, onemocnění v cizině, kde není placené zdravotní pojištění státu a proto je drahé. Záleží na destinaci, ročním období i délce pobytu. Pro každou z těchto variant i pro jejich kombinace existují cestovní pojištění šitá na míru. Jedním z nich je i celoroční cestovní pojištění, jehož výhody i nevýhody vám v tomto článku nastíním.

celoroční cestovní pojištění (ilustrace)

Kolik stojí cestovní pojištění na rok?

Na trhu pojišťoven je možné si vybrat ze skutečně široké nabídky. Řadu z nich sjednáte i online, stačí si navolit parametry vašeho cestování a pojišťovna vám ukáže nabídky dle vašich preferencí. Následující pojišťovny budou mít navoleny stejné parametry, aby došlo k relevantnímu porovnání cen. Bude se jednat o cestování pro jednu osobu věku do 70 let. Dále půjde o cestování po Evropě. A pokud bude na výběr z více variant (balíčků) pojištění podle ceny, bude zahrnuta střední varianta ze tří možných, nebo ta základní, pokud půjde o dvě možnosti. Ve článku níže jsou jednotlivé možnosti rozepsány podrobněji.

 CENA celoročního pojištěníMaximální doba jednoho výjezdu
EVR pojišťovna2 480 Kč45 dní
Kooperativa1 360 Kč45 dní
Generali Česká pojišťovna5 210 Kč90 dní
Direct pojišťovna10 755 Kč*neomezeno
UNIQA675 Kč**45 dní

*cena zahrnuje pobyt v zahraničí po celý rok

 **cena je bez řady připojištění, které jsou u ostatních pojišťoven v základní nabídce

Co ovlivňuje cenu pojištění?

Pojišťovna je společnost, která samozřejmě bude chtít vydělat a neuzavře smlouvu, která by byla nevýhodná. Proto se liší cena pojistného podle různých faktorů. Bývá to vzdálenost. Kooperativa s celoročním pojištěním, které zahrnuje celý svět včetně USA stojí 5 592 Kč, což je pochopitelné. Čím vzdálenější místo, tím větší šance na to, že skutečně bude potřeba poskytnout plnění.

Dalším faktorem je věk. Osoby nad 70 let mají zdravotní stav na jiné úrovni, než 20 letí a proto je i pro ně pojištění dražší. Další možností, jak pojišťovna zvyšuje cenu pojistného je rozsah krytí. Můžete se připojistit proti různým věcem, které základní nabídka pojištění neobsahuje. Za speciality se ale připlácí.

Kdy se vyplatí dlouhodobé cestovní pojištění?

V nabídce pojišťoven jsou i jednotlivá pojištění pro jednu cestu do zahraničí. Jeho cena bude mnohonásobně nižší než u celoročního pojištění. Jako výchozí podmínky pro srovnání jsem stanovila dobu pojištění na 10 dní pro jednu osobu na území Evropy a v případě sportovního připojištění (Kooperativa) základní sport.

Zde jsou opět tři možnosti. Mini vás vyjde na 32 Kč, Klasik na 67 Kč a Plus za 99 Kč. V tomto srovnání pokud víte, že vaše vycestování nebude delší, než 10 dní a zároveň jich bude za rok více, vyplatí se vám jednorázové pojištění u Mini, pokud vycestujete maximálně 30x. Pokryje vám tedy cestování na celých 300 dní. U verze Klasik pro výhodnost musíte vyjet maximálně 20x a pokryje 200 dní. Možnost Plus se vám vyplatí do rovněž 20 výjezdů, proto se vyplatí pro jednorázové výjezdy platit vždy Plus verzi.

Celoroční pojištění je výhodné pro cestovatele, kteří se doma příliš nezdrží. Jste pojištěni po celou dobu pojistného roku a nemusíte si hlídat a opakovaně uzavírat smlouvu na jednorázové pojištění. Oproti jednorázovým pojištěním má celoroční i tu výhodu, že je v jeho ceně zahrnuto více pojistných situací. Pokud jste sportovec a jezdíte po světě za tímto účelem, bude výhodnější si k celoročnímu klasickému pojištění sjednat sportovní připojištění. U jednorázového by to přestalo být výhodné po pár výjezdech.

Co vše zahrnuje celoroční cestovní pojištění?

EVR pojišťovna

Tato pojišťovna nabízí celkem tři druhy pojištění. Jedná se o jednorázové cestovní pojištění pro jednu cestu do zahraničí, dále pojištění pro stornování cesty a nakonec celoroční cestovní pojištění, které zahrnuje podmínku, že žádná s vašich cest nepřekročí limit 45 dnů v cizině, na počet výjezdů se ale podmínky nevztahují. Navolíte si, zda budete cestovat po Evropě nebo po celém světě, zadáte datum počátku pojištění a jeho konec se předvyplní sám. Dále zvolíte zda se jedná o pojištění pro jednu osobu, rodinu nebo partnery a navolíte kolik osob jakého věku bude do pojištění zahrnuto. Dále také zda se jedná o rizikovou cestu či sport. Pokud vlastníte slevový kód pro tuto pojišťovnu, je možné ho zadat.

Mé zadání obsahovalo parametry počátku cesty od 1.1.2024 platnost trvá 1 rok. Pojištění bylo pro jednu osobu do věku 69 let a cestování po Evropě. Celková nabídka se rozlišila na dvě kategorie a to “Comfort” a “Premium”. Obě varianty zahrnují Léčebné výlohy včetně COVID-19, Asistenční služby, úraz, osobní věci a další, následující tabulka to vše shrne. Cena toto typu pojištění bude samozřejmě jiná, než to, pokud navolíte více osob.

 MultiTrip Comfort (se spoluúčastí)MultiTrip Premium (se spoluúčastí)
Léčebné výlohy vč. COVID-193 mil. Kč6 mil. Kč
Asistenční službyANOANO
Úraz200 000 Kč400 000 Kč
Osobní věci 15 000 Kč30 000 Kč
Odpovědnost za škodu2 mil. Kč6 mil. Kč
Zrušení cesty (spoluúčast 20%)10 000 Kč20 000 Kč
Narušení cestyNE25 000 Kč
OdjezdNEANO
ÚnosNEANO
Cesta autemNEANO
CENA2 480 Kč3 980 Kč
    

Generali Česká pojišťovna

Tato pojišťovna nabízí bonifikaci v podobě slevy 20% pokud si sjednáte pojištění online a pokryje vám cesty dlouhé až 90 dni v kuse.

Navolení parametrů bylo stejné jako u předchozí pojišťovny. Výsledné nabídky jsou tři, když nejnižší začíná na 3 158 Kč a nejvyšší (Exclusive) si stojí na 6 881 Kč. Nabídka Standard stojí 5 210 Kč a právě tuto možnost zahrnu do tabulky pro porovnání s ostatními pojišťovnami.

 Riziková cesta: Standard
Léčebné výlohy25 mil. Kč
Úrazové pojištěníANO
Osobní věci a zavazadla20 000 Kč
Odpovědnost v běžném občanském životě10 mil. Kč
Pobyt v nemocniciNE
Nadstandardní asistenční a právní službyNE
Riziková cestaANO
CENA5 210 Kč

Kooperativa

Tato pojišťovna je jednou z těch, které poskytují služby za nižší ceny.  Počet výjezdů stejně jako u předešlých není omezen. Omezení je pouze na dobu jednoho výjezdu a to je maximálně 45 dní. V případě sjednání online je sleva dokonce 40% částky na pobočce. Změnou oproti předešlým pojišťovnám je nejnižší možný věk pro pojištění a to je 6 let. Maximálně pojišťuje 70 leté. Automaticky nabízí i připojištění na základní nebo aktivní sport. V následující tabulce jsou údaje po navolení jedné osoby, kdy pojištění bude platné od 1.1. 2024 a bude platit do 31.12 2024 a jako připojištění je základní sport.

Jsou nabízeny tři možnosti podle ceny. Mini- 960 Kč, Klasik- 1 360 Kč, Plus- 2 008 Kč.

Vzhledem k nízké ceně každé z variant oproti konkurenci, rozhodla jsem se vám do tabulky zpracovat tabulku pro variantu Plus a Klasik

 KLASIKPLUS
Léčebné výlohy v zahraničí10 mil. Kč100 mil. Kč
Zásah záchranných složek500 000 Kč1 mil. Kč
Zubní ošetření20 000 Kč30 000 Kč
Náklady na nový doklad25 000 Kč50 000 Kč
Trvalé následky úrazu od 5%400 000 Kč600 000
Smrt následkem úrazu200 000 Kč400 000 Kč
Pojištění zavazadel30 000 Kč50 000 Kč
Pojištění odpovědnosti5 mil. Kč8 mil. Kč
CENA1 360 Kč 2 008 Kč

Jak jsem už zmínila, pojišťovny mají za cíl zisk a řídí se pravidlem “náš zákazník, náš pán”. Vyjdou vám vstříc v podstatě s každým přáním a nakombinují pro vás vhodné typy pojistných situací. Můžete mít doslova celoroční cestovní pojištění šité na míru.

Jaký je proces uzavření celoročního cestovního pojištění?

Cestovní pojištění můžete uzavřít dvojím způsobem a to online nebo osobně na pobočce pojišťovny. S bezkontaktní, tedy online verzí uzavření pojištění je často pojena sleva, která motivuje k preferování online prostředí.

Uzavření celoročního pojištění online

Pro ukázku, jakým způsobem funguje pojištění online jsem zvolila stránky Generali České pojišťovny, nicméně ostatní pojišťovny budou mít postup stejný.

V prvé řadě si zvolíte pro vás nejvýhodnější pojišťovnu a otevřete její stránky, kde uvidíte tlačítko sjednat online. Dále se otevře okno, kde si navolíte délku pojištění, respektive od jakého data bude platná. Zaškrtnete, že se jedná o celoroční pojištění a zvolíte na jakou část světa se má pojištění vztahovat. Dále vyberete, jestli budete cestovat nebo sportovat a kolik lidí jakého věku se bude účastnit pojištění. Můžete získat i rodinnou slevu pokud splníte podmínku jednoho až dvou dospělých a maximálně čtyř nezletilých. Děti do věku 6 let jsou automaticky zdarma a ty od 7-17 let dostanou slevu 50%. Dále jsou možnosti jak získat slevu pomocí skupinové slevy nebo slevovým kódem.

Když máte vše potřebné navoleno, vyjede vám nabídka balíčků pojištění a zvolíte ten, jaký vám vyhovuje nejvíce. A Zároveň si můžete přidat pojištění nad rámec, které se v balíčku nenachází. Dole pod touto nabídkou se nachází odkaz na všeobecné pojistné podmínky, které doporučuji prostudovat jako jakoukoliv jinou smlouvu. Uzavřením tohoto pojištění souhlasíte s podmínkami. Dále vyplníte “Pojistník”. Zadáte zde své jméno, příjmení, rodné číslo a kontaktní adresu v České republice. Dále kontaktní údaje, kdy je telefonní číslo povinné. Dále po vás bude chtít stránka nahrání dokladu typu občanský průkaz svůj a dalších dospělých osob, které budou součástí pojištění. Následuje autorizace a schvalovací proces, jehož součástí je zaplacení částky.

Uzavření na pobočce

Zde je postup v podstatě stejný, akorát za vás vyplní údaje pracovník pojišťovny. Pokud máte raději osobní kontakt a přijde vám tento způsob bezpečnější, určitě to není špatně. Sjednání online má ale tu výhodu, že pojištění uzavřete rychle a nemusíte nikam jezdit.

Oproti podobným pojištěním na platebních kartách, se běžné celoroční cestovní pojištění vztahuje prakticky na všechna rizika, která mohou na cestách nastat.

Podmínky uzavření a plnění se liší u jednotlivých pojišťoven.

Základní verzí celoročního cestovního pojištění je pojištění u platebních karet, které však většinou zahrnuje pouze nižší limity pojistného plnění a neposkytuje možnost připojištění dalších rizik, jako například adrenalinové sporty, pojištění domácnosti po dobu nepřítomnosti, atd. Toto pojištění je výhodné především pro účely krátkodobých cest. V rámci své platební karty má klient automaticky nárok na asistenční službu a v některých případech lze i připojistit rodinu. Nevýhodou je již zmíněné nedostatečné krytí pojistných příhod. Rovněž nemusí zahrnovat další parametry pojištění jako např. pojistka zavazadel, storno zájezdu a další. Banky si rovněž často stanovují spoluúčast klientů na pojistné události.

Multitrip Logo

Pojištění MultiTrip, kterému Finanční akademie Zlatá koruna udělila za rok 2010 ocenění Bronzová koruna, je určeno hlavně pro opakované cesty v rámci jednoho roku od libovolného data. Délka jedné cesty nesmí přesáhnout dobu 45 dnů. Toto pojištění lze výhodně využít pro celou rodinu a přitom umožňuje jednotlivým členům rodiny cestovat do zahraničí i samostatně.  Součástí tohoto produktu je i pojištění zrušení cesty, včetně letenky i ubytování. Navíc je možné si vybrat ze široké nabídky připojištění. Nespornou výhodou je určitě i možnost stáhnout si do mobilu zdarma mobilní aplikaci Moje Evropská. Ceny tohoto pojištění se pohybují do 1980 Kč za rok.

Allianz (logo)

Celoroční cestovní pojištění Alianz je pojištění do zahraničí, vyznačující se neomezenými léčebnými limity, což je jeho nesporná výhoda. Pojišťovna Alianz nabízí tři varianty tohoto produktu – kompletní balíček pojištění pro Evropu, USA a svět bez USA; základní pojištění léčebných výloh při cestách po Evropě a on-line balíček.

uniqua logo

Celoroční cestovní pojištění UNIQUA nabízí kromě standardních služeb také další benefity jako je kupříkladu automatické pojistné krytí při provozování více než 150 nejoblíbenějších sportů. Jedno a totéž cestovní pojištění lze také využít současně pro turistické, služební i sportovní cesty.

Počet cest v rámci tohoto pojištění během roku není limitován (maximální doba trvání jedné cesty činí 30 dnů). Rovněž je možné tento produkt rozšířit o připojištění stornovacích poplatků, náhrady dovolené v případě neobvyklé události nebo připojištění domácího mazlíčka.

Toto celoroční cestovní pojištění je možné snadno sjednat on-line a bez nutnosti podpisu a lze je sjednat i přímo v den odjezdu.

ČSOB pojišťovna

ČSOB Pojišťovna nabízí Roční cestovní karty, a to již od 1000 Kč. Tyto karty jsou doporučeny především pro opakované cesty do zahraničí (až 45 dnů na jednu cestu) nebo i pro dlouhodobé zahraniční pobyty (lze i pro celoroční pobyt). Samozřejmě existuje varianta i pro cestování s rodinou, v tomto případě se jedná o kartu FAMILY. Běžnou součástí je i užitečné připojištění, jako jsou například storno poplatky za zájezd nebo storno letenky pro případ nemoci, případně krátkodobé pojištění domácnosti proti krádeži či vloupání  po dobu pobytu v zahraničí. Volitelnou možností je také zřízení připojištění asistence vozidla na cestách nebo možnost rozšíření asistenční služby pro nenadálé události. Výhodně lze toto pojištění sjednat nejen pro cesty do zahraničí, ale i na dovolenou v tuzemsku.

kooperativa

Dlouhodobé cestovní pojištění KOLUMBUS ABONENT pojišťovny Kooperativa je učeno primárně pro lidi, kteří často cestují, a to soukromě turisticky nebo služebně. V případě sjednání pojištění on-line nabízí pojišťovna zajímavou slevu 40% pro cesty po celé Evropě. Nevýhodou však je, že na rozdíl od některých jiných pojišťoven zde nelze sjednat v rámci zmíněného produktu krátkodobé pojištění domácnosti ani další asistenční služby. Základní pojištění pro cesty po Evropě činí cca 1200 Kč ročně. V nabídce pojišťovny Kooperativa se nachází také pojištění KOLUMBUS ABONENT, určené především pro náročnější sportovce, jehož cena se pohybuje od 1600 Kč.

ERV pojišťovna

ERV pojišťovna nabízí produkt MultiPack, který zahrnuje neomezený počet zahraničních cest v průběhu jednoho roku, přičemž jednotlivé cesty nesmí přesáhnout délku 30 dnů. Pojištění zahrnuje všechna rizika včetně storna na jednotlivé služby, pojištění rekreačních a zimních sportů a v rámci rodiny umožňuje jednotlivým členům cestovat i samostatně.

Česká pojišťovna

Česká pojišťovna nabízí v této kategorii možnost sjednání dlouhodobého cestovního pojištění Individuál, které mimo jiné poskytuje zajímavé rodinné slevy. Je optimální ho využít pro cesty delší než 46 dnů a vztahuje se nejen na turistické cesty, ale také na služební cesty nebo zahraniční studijní stáže. Významným benefitem je i možnost využít tento produkt pro zahraniční cesty zaměřené na organizovaný sport. Toto pojištění je možné sjednat nejen na pobočce, ale i on-line, což ocení především klienti s nedostatkem času.

VZP (logo)

Celoroční cestovní pojištění má ve své nabídce rovněž Všeobecná zdravotní pojišťovna VZP. Zde je možné si vybírat z několika variant, přičemž základní balíček MINI zahrnuje pouze pojištění léčebných výhod a pojištění odpovědnosti za škodu. Optimální variantou je poskytovatelem doporučovaný balíček OPTIMAL, který kromě základních služeb navíc obsahuje i úrazové pojištění a také pojištění osobních věcí. V neposlední řadě pak lze sjednat rozšířený balíček ELITE, který oproti balíčku OPTIMAL nabízí navíc i připojištění pro případ hospitalizace v zahraničí. Navíc toto pojištění umožňuje i další připojištění veterinární péče pro domácí mazlíčky.

Union pojišťovna

Union pojišťovna může zájemcům o celoroční pojištění nabídnout produkty, které se vztahují na jakékoliv cesty do zahraničí, přičemž délka jednoho pobytu v zahraničí může být nepřetržitě až 45 dní. Platí nejen v Evropě, ale i po celém světě. Mimo jiné umožňuje také sjednat výhodné pojištění rodinných příslušníků. Je vhodnou variantou i pro cestující aktivní sportovce. Ceny se pohybují od 690 Kč u základního balíčku MEDICAL až po 1990 Kč u balíčku EXTRA.

AXA logo

Cestovní pojištění AXA je zajímavým produktem, který poskytuje neomezené krytí veškerých léčebných výhod. Jako jeden z mála podobných produktů nabízí již v základní variantě pojistné krytí běžných sportů. Součástí je i pojištění zavazadel, které se vztahuje i na sportovní vybavení, což u podobných produktů není obvyklé. Toto pojištění lze dále rozšířit i o další položky, jako jsou rizikové sporty, storno cesty a také pracovně manuální cesty. Rovněž v  případě nečekané hospitalizace dítěte lze rozšířit limity plnění pojistné události o pobyt v nemocnici pro oba rodiče nebo například o animační programy vhodné pro zpříjemnění následné rekonvalescence. Rovněž je možné pořídit si připojištění domácích mazlíčků nebo si sjednat technickou asistenci vozidla.

Logo Slavia pojišťovna

Patrně nejlevnějším cestovním pojištěním v rámci Evropy, které má celoroční nepřetržitou účinnost je Europojištění, nabízené pojišťovnou Slavia.  EUROPOJIŠTÉNÍ je vlastně jakýmsi druhem připojištění k veřejnému zdravotnímu pojištění, které ovšem  poskytuje možnost komplexní pojistné ochrany (včetně pojištění odpovědnosti a zavazadel) za nesporně bezkonkurenční cenu. Evropský průkaz zdravotního pojištění je však nutné nosit vždy společně s dokladem o uzavření EUROPOJIŠTĚNÍ.

Toto připojištění do zahraničí od pojišťovny Slavia je možné současně využít také jako cestovní pojištění na hory. V praxi to funguje tak, že klient v případě úrazu nebo onemocnění v zahraničí využívá svého zdravotního pojištění a EUROPOJIŠTĚNÍ současně. Znamená to, že náklady, které běžně nehradí zdravotní pojišťovna, jsou hrazeny z EUROPOJIŠTĚNÍ, a to například včetně zásahů horské služby či transportu vrtulníkem do nemocnice.

wüstenrot pojišťovna

Cestovní pojištění ProCesty poskytované pojišťovnou Wüstenrot platí pro neomezený počet cest během roku, přičemž nejdelší možná doba trvání jedné cesty činí 90 dní, čímž významně překračuje limity pro délku cesty, nabízené jinými pojišťovnami. Pojištění zahrnuje klasicky jak pracovní, tak i běžné turistické cesty.

alpenverein

Celoroční cestovní pojištění Alpenverein (OEAV) je naprosto ojedinělou formou cestovního pojištění, které je určeno především pro aktivní sportovce, ale i pro cestovatele či turisty, alpinisty, horolezce, běžkaře, snowboardisty, kanoisty, cyklisty, sjezdaře apod. Stejně jako v případě většiny pojišťoven má i toto pojištění platnost po celý kalendářní rok. Unikátnost tohoto pojištění je hlavně v tom, že se vztahuje na oblasti až do nadmořské výšky 6000 metrů nad mořem a poskytuje velmi zajímavé pojistné krytí i při provozování extrémních sportů a vztahuje se na celý svět. Vybírat si je možné z několika cenových tarifů, které se liší dle věku, nechybí ani řada slev pro rodinné příslušníky a mnoho dalších služeb.

AIG (logo)

Roční cestovní pojištění pojišťovny AIG je určeno především pro opakované cesty. Je nabízeno ve variantě Silver a Gold a zahrnuje automatické pojistné krytí rizikových sportů a sportovních aktivit až na 17 dní.  Maximální délka jedné zahraniční cesty je až 31 dnů. V  případě nutnosti nebo nenadálé události je však možné požádat o prodloužení této doby.  Ceny pojištění se pohybují pro jednotlivce od 753 Kč u základního balíčku pro Evropu až po 2887 Kč u Gold balíčku s územní platností Svět.

ZUNO (logo)

Roční cestovní pojištění ZUNO je zajímavou alternativou, která poskytuje několik různých variant včetně možností pojištění zimních sportů. Nevýhodou však je bohužel jeho limitovaná územní platnost, protože tento produkt platí pouze pro cesty po Evropě.

komerční banka (logo)

Další bankou, která nabízí dlouhodobé cestovní pojištění je Komerční banka. Pojištění KB lze uzavřít v několika variantách. Jednou z nich je forma firemního přenosného pojištění pro 1 osobu. Dále pak je to možnost osobního nepřenosného pojištění pro 1 osobu nebo pojištění pro 2 osoby. Toto pojištění se může vztahovat na cesty po Evropě anebo i po celém světě. Samozřejmostí je možnost přikoupení různých připojištění, jako pojištění Odpovědnosti za škodu nebo Úrazové připojištění. Cena pojištění není pevně daná, ale denní sazba pojistného je plně závislá na typu cesty a také na věku pojištěnce.

Central European Brokers (CEB)

Zvláštní kapitolou je pak celoroční cestovní pojištění firmy Central European Brokers, které je určeno hlavně pro nadšence, zabývající se závodním nebo rekreačním létáním v zahraničí. Kromě paraglidingu se však vztahuje i na další rizikové sporty, mezi něž patří parašutismus, skialpinismus nebo speleologie či potápění. Toto pojištění se vztahuje i na mezinárodní soutěže typu MS, ME, PWC a další. Ceny se obvykle pohybují od 2816 Kč pro rekreační sportovce až po 3872 Kč pro profesionály.

Většina pojišťoven dnes již běžně nabízí možnost sjednání pojištění on-line, často se slevou 10-15% oproti stejnému pojištění uzavřenému přímo na pobočce, přičemž nespornou výhodou této formy uzavření pojištění je skutečnost, že pojistná smlouva je mnohdy platná buď okamžitě nebo již hodinu od on-line sjednání.

Pár slov závěrem

Vybrání správného pojištění je disciplína, kdy musíte zvážit několik faktorů. Ano, na většině cest se nic závažného nestane a mohlo by se vám zdát´ že peníze akorát proletí oknem, nicméně něco se vždy stát může a v případě neuzavření cestovního pojištění byste se za léčebné a jiné výlohy v zahraničí, které jsou kolikrát skutečně drahé, mohli i zadlužit.

Proto mou radou je si dát načas a zvolit pojišťovnu, která nabízí to, co shledáváte jako potřebné mít pro případ potřeby zajištěno. V dnešní době je k dispozici spousta pojišťoven, které se předhání s výhodnějšími nabídkami a doplňkovými službami, jistě je tedy z čeho vybírat.

Neopomíjejte číst veškeré dokumenty, které vám pojišťovna dá k přečtení. Při sjednání online si jí můžete prostudovat v klidu a máte na to neomezeně času. Na pobočce si dejte načas a určitě si ji projděte pečlivě také, i když to může být více stresové. Nebojte se požádat pracovníka pojišťovny o prostudování doma s tím, že se vrátíte další den. Dobrá pojišťovna s tímto krokem nebude mít problém. Pokud máte někoho zkušenějšího, poraďte se s ním a koneckonců existují i přímo odborníci, kteří vám s výběrem vhodného pojištění poradí.

Pokud potřebujete větší srovnání, než je obsaženo v tomto článku, veliký přehled všech pojišťoven naleznete na epojisteni.cz, kde si stačí navolit parametry a pak už jen vybrat tu nejvýhodnější pojišťovnu.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}