.st0{fill:#FFFFFF;}

Srovnání cen pojištění motorových vozidel 

 20 června, 2019

Jana Vochková

Ohodnotit

Pojištění motorových vozidel

Pokud vlastníme motorové vozidlo máme povinnost sjednat pro něj povinné ručení. To nám zaručuje úhradu způsobenou námi, nevztahuje se však na náš vůz. To můžeme vyřešit uzavřením havarijního pojištění. Tyto služby poskytuje většina pojišťoven, ale ceny se u nich dost různí. V případě havarijního pojištění je rozdílný také rozsah. To neplatí u povinného ručení, kde je plnění dáno zákonem. Proto pokud uzavíráme tyto pojistky je vhodné zjistit si nabídky a ceny u více poskytovatelů. Využít přitom můžeme internet. Na stránkách jednotlivých pojišťoven se dovíme užitečné informace. Mnohem snadnější je však využití některého srovnávače, který nám najde a sestaví nabídky podle námi zvolených kritérií.

Povinné ručení

Povinné ručení nazývané rovněž pojištění odpovědnosti z provozu vozidla musí mít každý řidič, používající své vozidlo na veřejných komunikacích. Je určeno k pokrytí způsobených škod cizích účastníků nehody. Jeho historie sahá již do roku 1932. Pojistné plnění povinného ručení zahrnuje opravu poškozeného vozidla, škodu na zdraví, usmrcení či ušlý zisk. Tento druh pojištění najdeme v nabídce většiny pojišťoven. Rozsah pojistného plnění je u povinného ručení dán zákonem. Cena této pojistky se však v nabídkách českých pojišťoven často podstatně liší.

Česká pojišťovna nabízí povinné ručení v balíčku Na míru, který zahrnuje také havarijní pojištění. Přidat si rovněž můžeme i další pojistky, čímž lze docílit kompletní pojištění vozidla. Česká pojišťovna poskytuje také asistenční služby a to jak na území České republiky, tak i v zahraničí. Česká pojišťovna poskytuje 20 % slevu při sjednání povinného ručení online. Nabízí čtyři typy, které se liší doplňkovými službami. Mezi ně patří například rozsáhlé asistenční služby, bezplatná ekologická likvidace, zapůjčení náhradního vozidla, repatriace poškozeného vozu nebo náhradní doprava.

kalkulačka pojištění vozu

Česká pojišťovna garantuje stejnou cenu po dobu tří let. První škoda nemá vliv na bonus, který se může vyšplhat až do výše 55 % za jízdu bez nehod. Ten si lze převést rovněž od stávající pojišťovny. Česká pojišťovna také disponuje jednou z nejrozsáhlejších sítí smluvních partnerů.

Avšak i jiné pojišťovny nabízejí zajímavé bonusy či nadstandardní služby. Příkladem může být AXA, která má zvýhodnění ve výši 50 % pro dobré řidiče. Zajímavé jistě je také pojištění pneumatik do výše 3000 Kč zdarma či připojištění všech skel za pouhých 650 Kč. V nabídce má však i další slevy pro starší řidiče nebo držitele karet ZTP a ZTP/P ve výši 15 %. Pokud už máme sjednaný nějaký produkt u AXY, získáme 5 % zvýhodnění. Vyřízení pojistky online nám ušetří dalších 10 %. K povinnému ručení si můžeme přidat připojištění. AXA jich nabízí hned osm.

Pojišťovna Generali zase nabízí rozšíření na jedno z nejvyšších pojistných plnění. U nabídek Exkluziv a Exkluziv Plus poskytuje náhradní vozidlo po dobu pěti dnů a součástí povinného ručení je také úrazové pojištění řidiče.

Pojišťovna UNIQA nám nabízí tři druhy. U vyššího tarifu je součástí povinného ručení úrazové pojištění dětí ve vozidle, první zaviněná škoda bez vlivu na bonus a fixní částka pojistné ho po celou dobu pojištění. UNIQA také nabízí jedny z nejrozsáhlejších asistenčních služeb nejen na území České republiky, ale kvalitní servis oceníme také i jinde v Evropě. Za bezproblémovou jízdu budeme odměněni slevou ve výši 5 %. UNIQA má v nabídce rovněž sezónní pojištění, které se bude hodit například majitelům motocyklů nebo kabrioletů. Kromě toho nabízí možnosti připojištění skla nebo zavazadel. Při uzavření povinného ručení online je také zde sleva 10 %.

Havarijní pojištění

Pokud si chceme pojistit vlastní automobil proti nehodě, musíme si sjednat havarijní pojištění, neboť povinné ručení se vztahuje pouze na škody na cizím vozidle. Rozsah a ceny se napříč pojišťovnami značné liší. I zde jsou nám nabízeny různé bonusy a slevy.

U České pojišťovny si můžeme zvolit variantu All risk zahrnující všechna rizika, nebo si lze vybrat pouze ty případy, které jsou pro nás důležité. Typ Na míru je vhodnou kombinací povinného ručení havarijního pojištění a jeho doplňků. Jeho rozsah si tady snadno upravíme podle našich aktuálních potřeb a požadavků. Nabízí se nám rovněž možnost převodu bonusů z povinného ručení na havarijní pojištění. Jednou smlouvou tak získáme všechny tři pojistné produkty. Varianta All risk řeší všechna hlavní rizika. Pojistné plnění se proto v případě, že si zvolíme tento typ bude vztahovat nejen na havárie, ale získáme taktéž pojištění proti odcizení, poškození přírodními živly a vandalismu.

Jedna s předních pojišťoven na našem trhu Česká pojišťovna nabízí u havarijního pojištění pojistné krytí v případě havárie, živelných událostí, odcizení, vandalismu a neoprávněného užití motorového vozidla. Má také jedny z nejrozsáhlejších asistenčních služeb. V ceně je úrazové pojištění nejen řidiče, ale vztahuje se také na ostatní pasažéry. Za jízdu bez nehod Česká pojišťovna nabízí bonus 50 %. Pokud necestujeme s automobilem do zahraničí, můžeme si sjednat levnější variantu platnou pouze pro Českou republiku. V nabídce nalezneme i speciální druh určený majitelům starších vozidel.

U pojišťovny AXA najdeme tři typy havarijního pojištění – GO MINI, GO KLASIK a GO MINI. Už základní varianta pojištění kryje všechny důležité náklady včetně krádeže vozidla a jeho příslušenství. Vybrat si můžeme s různých sazeb spoluúčasti. Podobně jako konkurence tak i zde jsou řidiči oceňováni za bezpečnou jízdu. V případě AXY se bonus může dostat až na 65 %. K havarijnímu pojištění lze využít pět připojištění. Pojistit si takto můžeme navíc zdraví, náhradní vozidlo, zavazadla či skla nebo sjednat asistenci nad základní rámec MAX.

Pojišťovna UNIQA řidičům nabízí jeden z nejlepších poměrů cena/ služby v tomto segmentu pojištění. Spoluúčast začíná již na 500 Kč. Pokud uzavřeme zároveň povinné ručení získáme slevu 10 %. Bonusy jsou poskytovány také za zvýšené zabezpečení vozu např. pískovaná skla nebo satelitní vyhledávání. Máme možnost využití unikátní asistence UNIQA Safe Line, která řeší velice efektivně jak nehody, tak krádeže. Díky ní je pojistné určováno podle počtu najetých kilometrů a druhu vozovky. Lze tak ušetřit až čtvrtinu ceny z havarijního pojištění i povinného ručení. Nárazové čidlo také lokalizuje automobil v případě jeho odcizení.

Srovnávače pojistného

Podobně jako u většiny produktů a služeb najdeme na internetu mnoho srovnávačů povinného ručení a havarijního pojištění. Odpadne nám tak čas, který bychom strávili hledáním jednotlivých produktů na oficiálních webových stránkách. Jedním z přehledných srovnávačů pojištění je epojisteni.cz. Kromě povinného ručení a havarijního pojištění zde nalezneme nabídky cestovního pojištění, pojištění domácností a nemovitostí. Vybere nám také vhodné životní, úrazové nebo nemocenské pojištění. Najdeme zde také asistenční služby a právní poradnu. Tento srovnávač pracuje s nabídkami všech význačných pojišťoven na českém finančním trhu. Ty jsou pravidelně aktualizovány a během několika vteřin nám vyběhne nabídka šitá na míru našim potřebám podle zadaných požadavků. Služba ePojištění nám také spočítá výši pojistného a umožní nám tak ušetřit nemalé peníze.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka
Jirka
30.1.2020 12:54

Celkově určitě srovnávače doporučuji. Neřešil jsem to a dlouhé roky všechno pojišťoval u České pojišťovny (nyní teda je to generali česká) a myslel jsem, že těch pár korun nemá cenu řešit. Když jsem ale po kalkulaci na tomhle webu našel rozdíly o 30 a víc procent a došlo mi, že tam ze mě jen tahají peníze za služby co pak stejně v praxi vůbec nevyužiju… Byl jsem blbej no, ale lepší tohle najít pozdě, než později…

Michos
Michos
30.1.2020 13:04
Odpovědět  Jirka

U vás má ještě pobočku pojišťovna? U nás na polovesnici není už ani banka…. Nebýt internetu tak už si pomalu ani nevytřu pr****el

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}