Pokud vlastníte automobil, určitě každý rok řešíte, kolik vás bude jeho pojištění stát. Mnoho řidičů využívá kromě povinného ručení také havarijní pojištění vozidla a nespoléhá na to, že se zrovna jim na silnici nic nestane. To bývá často dost zrádné a v porovnání s možnou škodou se vyplatí sjednat si pojistku. Přesto se nabízí otázka, proč byste měli platit víc, než je nutné.

Povinné ručení zaznamenalo citelné zdražení v roce 2014, kdy se z tohoto pojištění začaly hradit náklady na příjezd hasičů, policistů nebo sanitek k nehodě. Pojišťovny vyhlásily celopološné zdražování a i přesto, nebo možná právě proto mezi nimi zavládl konkurenční boj. Právě v tuto dobu kdy bylo nutné zvýšit sazby, bylo také nutné nepřijít o klienty. Začaly tedy nabízet různé slevy a výhody při pojištění povinného pojištění vozidla zároveň v kombinaci s pojištěním havarijním. Přesto by jediným faktorem, který majitelé vozidel řeší, neměla být cena pojištění. U povinného ručení je důležitým faktorem limit pojistného plnění. Ten by měl být samozřejmě dostačující pro krytí případných škod, které se mohou stát.

K čemu je dobré havarijní pojištění

Havarijní pojištění kryje události, které se vám stanou přímo na vašem vozidle a není tedy možné plnit je z povinného ručení. Může zajistit rozsáhlé krytí vozidla na rizika kterými jsou: havárie, střet nebo poškození zaparkovaného vozidla zvířetem, živel, vandalismus, odcizení vozidla. Vždy je dobré si ověřit, zda je vozidlo kryto na jeho aktuální hodnotu v době nehody, nebo zda jste si sjednali havarijní pojištění na předem určený limit, který nemusí postačovat na zaplacení Vám vzniklé škody.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Dále jsou také nabízena doplňková pojištění. Těmi mohou být úrazové pojištění řidiče, úrazové pojištění spolucestujících osob ve vozidle (zahrnuje většinou riziko smrti, denní odškodné a hospitalizaci), pojištění skel (ověřte si zda je pojištěno pouze přední sklo, nebo všechna skla ve vozidle). Zde se možná zeptáte, proč si sjednávat připojištění skel, když mám sjednáno havarijní pojištění. Pokud budete hlásit pojistnou událost na sklech z havarijního pojištění, zcela jistě budete platit spoluúčast, kterou máte u havarijního pojištění sjednánu a přijdete o bezeškodní bonusy. Takže dojde ke zdražení pojistnného ve smlouvě. To se Vám u doplňkově pojštěných skel nehrozí.

Některé pojišťovny také nabízí pro nová vozidla (obvykle do šesti měsíců od první registrace) připojistit si pro případ totální škody nebo odcizení, vyplacení pojistného plnění dle pořizovací faktury. Toto krytí může trvat až po tři roky. Další možností je pojištění tzv. přímé likvidace. Tedy pokud Vás někdo nabourá a bude pojištěn u jiného pojistitele než Vy, škodu Vám vyplatí Vaše pojišťovna a následně již bude sama jednat s pojišťovnou viníka. Vám by tedy měla odpadnout další starost navíc. V neposlední řadě je dobré mít v pojištění minimálně základní asistenční služby, výhodnější bývá přikoupit si jejich rozšíření. Pokud vozidlo nepoužíváte celý rok, nabízí se využít pojištění sezónní, kdy si přímo vyberete měsíce po které je vůz plně pojištěn. Zbylou dobu je v případě pojistné události na smlouvě vysoká spoluúčast. Tyto smlouvy mají logicky levnější sazby, tedy také levnější pojistné. Výhodou je, že v době, kdy s vozem nejezdíte, nemusíte dávat značky do depozita.

Jak najít nejlepší nabídku? Třeba přes kalkulačku

Jak si tedy vybrat z těch nejvýhodnějších nabídek. K tomuto vám může dopomoci tato kalkulačka cen pojištění auta. Protože se jedná o nějvětší on-line porovnávač v rámci nabídek na pojištění vozidel, má k dispozici výhodnější sazby, než jiné společnosti. Další výhodou je fungování on-line, nemusí tedy platit drahé pronájmy prostor a stovky poradců, kteří by klienty v terénu sháněli. I to je důvodem, proč si srovnávač ePojisteni může dovolit nabídnout nejlevnější ceny na trhu. V případě pojistné události, kterou budete řešit, nabízí také pomoc svých právníků, aby Vám bylo zajištěno pojistné plnění na které máte plné právo. Pojišťovny, se kterými spolupracuje, jsou těmi skutečně renomovanými na našem pojistném trhu. Jedná se o Allianz, Axu, ČPP, Kooperativu, Uniqa pojišťovnu, Českou pojišťovnu, ČSOB pojišťovnu, Direct, HVP nebo Slavia pojišťovnu.

Kalkulačka pojištění auta

Kalkulátor, který je na stránkách k dispozici pro srovnání nabídek pracuje logicky dle vámi zadaných údajů. Řeší se, k čemu je vozidlo užíváno, jeho typ a značka, kdy bylo vyrobeno a cena. Samozřejmě doplňujete údaje také o vás, tedy vaše nacionále jako je bydliště, zda vlastníte průkaz ZTP a jaký máte bezeškodní průběh, případně kolik škod jste způsobili. Následně se zobrazí přehled nabídek. U každé nabídky se zobrazí limi,t na který je povinné ručení sjednáno tedy např. 150/150 milionů, jakou slevu v procentech i korunách nabídka obsahuje a jaké další pojištění můžete vozidlu u daného pojistitele sjednat. Objeví se také nabídky pojišťoven, které si nepřejí cenu sdělovat na internetu. Pro jejich sdělení je potřeba si tuto informaci přes stránky přímo vyžádat. Tuto podmínku má např. Česká pojišťovna, nebo Uniqa. Pokud jste se pro některou z variant rozhodli, stačí ji potvrdit a během jednoho dne vás bude kontaktovat pověřená osoba. Pokud nechcete na zavolání čekat, máte možnost si proklikem na nabídku “zavolejte mi” hovor přímo vyžádat. Veškeré informace také obdržíte formou e-mailu. Na závěr vám je do e-mailu zaslána pojistná smlouva a zelená karta v elektronické podobě. Po aktivaci smlouvy (ta se děje zaplacením) vám pak přijde ZK ještě poštou. Sjednat si povinné ručení opravdu není nic těžkého, a už vůbec ne časově náročného. Navíc u povinného ručení vychází nejlevnější nabídky od 818 Kč.

Pro zpracování kalkulace na havarijní pojištění je nutné zadat podrobnější údaje. Opět se tedy jedná o způsob užití vozu a jeho typ, rok výroby, cenu, zabezpečení vozidla, a doplňující údaje pro určení jeho aktuální hodnoty. Vliv na cenu má také to, zda je vozidlo vybaveno automatickou převodovkou, náhonem na všechna čtyři kola, zda jedná se o kombi, má parkovacího asistenta, kožené čalounění, popřípadě panoramatickou střechu. Pokud poskytnete souhlas s tím, že v případě uplatňování pojistného plnění z pojištění využijete předem určených smluvních servisů, máte možnost získat slevu na pojistném. Posledními důležitými údaji jsou samozřejmě opět váš bezeškodný průběh, či případné pojistné události. Po vygenerování nabídek ještě máte možnost vybrat si pouze určitá rizika např. havárie, odcizení nebo kompletní allriskové krytí a výši spoluúčasti. U následně vygenerovaných nabídek je vždy uvedeno o jakého pojistitele se jedná, název produktu, rizika která nabídka obsahuje, zda jsou zahrnuty pouze základní asistenční služby, nebo již jejich rozšířená varianta, výše spoluúčasti a výhody které právě tento produkt u vybraného pojistitele nabízí. Cena je přepočítána i dle frekvence placení, ze které má klient na výběr. Zobrazené nabídky jsou vždy garantovány a slevy na pojistném mohou oproti běžně dostupným činit u havarijního pojištění až 70 %.

Pro akceptaci vámi vybrané varianty, stačí kliknout na “mám zájem” a objeví se tabulka do které bude ještě nutné doplnit údaje jako je číslo technického průkazu, celková hmotnost, SPZ, jedná se o informace z technického průkazu, které jsou důležité pro doplnění do pojistné smlouvy. Ta vám poté bude obratem spolu se ZK zaslána do emailu. Nabízená cena u jednotlivých nabídek je garantována bez další administrativy a bez nutnosti prohlídky vozidla v servisu. Dále provozovatel kalkulačky také garantuje, že máte do dvou měsíců od sjednání smlouvy možnost pojištění zrušit bez jakékoli platby a poskytované služby jsou pro vás zdarma. Jedná se tedy o kompletní servis.

Pojištění auta – kalkulačka porovnání

Štítky:        

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na