Recenze Havarijního pojištění u České pojišťovny

Historie České pojišťovny

Česká pojišťovna má dlouholetou tradici a získává si stále více klientů. Historie sahá do roku 1827, kdy vznikl pojišťovací ústav zajišťující náhradu škody ohněm. Jak již z názvu vyplývá, ve svých počátcích se instituce zabývala pouze pojištěním proti požáru, avšak později změnila svůj název a vznikla První česká vzájemná pojišťovna. Ta si vybudovala silnou pozici především ve druhé polovině 19. století, kdy zaštítila největší pojišťovací událost té doby, požár Národního divadla.

 

Na počátku 20. století pojišťovna rozšířila nabídku pojištění, a kromě pojištění proti požáru, si zde klient mohl zjednat také pojištění proti vloupání, životní pojištění, pojištění odpovědnosti a úrazu.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Výrazným mezníkem byl rok 1948, kdy vznikla první, zároveň také jediná, Československá pojišťovna. Ta si své monopolní postavení udržela až do roku 1991. Po vzniku samostatné České republik a po výrazné liberalizaci trhu se konkurence pojišťoven rapidně zvýšila. Do roku 1999 jich vzniklo přes čtyřicet. V roce 1992 tedy vzniká privatizovaná Česká pojišťovna a.s. Od roku 2000 pojišťovna nabízí možnost sjednat si povinné ručení. V roce 2003 si pojišťovna vybudovala kvalitní klientský servis a služby se tak dostaly na špičkovou úroveň. V roce 2011 přišla jako jediná pojišťovna na českém trhu se smartphonovou mobilní aplikací určenou pro potřeby pojištění motorových vozidel.

I v dnešní době velice silné konkurence má Česká pojišťovna silné postavení na trhu a jejích klientů každoročně přibývá.

Co Česká pojišťovna nabízí klientům

Současná nabídka pojištění je široká a klientům nabízí možnost pojistit si všechny oblasti života. Sjednat si zde můžete tyto typy pojištění:

 • Pojištění motorových vozidel
 • Cestovní pojištění
 • Životní pojištění
 • Pojištění majetku
 • Pojištění odpovědnosti
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění mazlíčků

Služby poskytované Českou pojišťovnou jsou komfortní a vše lze vyřídit v pohodlí domova prostřednictvím online komunikace. Velice jednoduše si tak přes internet můžete sjednat všechny typy pojištění, sjednat si schůzku s pracovníky pobočky, provádět změny ve stávajících smlouvách, ukončit pojištění nebo své pojištění zaplatit. Na pobočku nemusíte dokonce ani v případě vzniklé škody. Jednoduše smlouvu oznámíte online, popíšete její průběh, vyplníte potřebné dokumenty a zároveň se můžete kontaktovat s likvidátorem.

V současných akčních nabídkách se objevuje například cestovní pojištění na prodloužený víkend nebo akce zvaná Vyzrajte na záškodníky.

Havarijní pojištění

Jednou z nejvyhledávanějších pojistek je pojištění vozidel. To zahrnuje sjednání povinného ručení, havarijního pojištění, komplexního pojištění vozu nebo pojištění starších vozidel.

Havarijní pojištění představuje ochranu před haváriemi, odcizením, vandalismem a škodami vzniklými živelnou pohromou. Česká pojišťovna ke sjednání havarijního pojištění nabízí rozsáhlé asistenční služby zcela zdarma. V ceně je zahrnuto také úrazové pojištění pro řidiče a všechny cestující ve vozidle. Sjednáním navíc získáte bonus až 50 % za jízdu bez nehod. Vyplatí se vám vyřízení havarijního pojištění online, kdy získáte slevu 20 %. Havarijní pojištění je platné nejen v České republice, ale i v Evropské unii a Turecku. V rámci havarijního pojištění je možné si pojisti registrační značku na přání, a to proti odcizení i totálnímu zničení.

Rozsah havarijního pojištění

Je na každém řidiči, jaký typ pojištění svého vozu si vybere. Je ale potřeba brát v úvahu všechna možná rizika, která nás na cestě mohou potkat a sjednané pojištění se potom opravdu vyplatí.

Je možné si automobil pojistit kompletně, to znamená proti všem rizikům, nebo si vybrat jeho rozsah podle vlastního uvážení. Nabídka zahrnuje:

 • All risk
 • Havárie a živel
 • Odcizení a živel

Dále si můžeme zvolit pojištění spoluúčasti a to v rozsahu od 1 % do 30 %:

 • 1 % min 1000 Kč
 • 30 % min 30 000 Kč

Varianty havarijního pojištění

Riziko Havarijní pojištění
Havárie a živel Odcizení a živel All risk
Živel ANO ANO ANO
Havárie ANO NE ANO
Vandalismus ANO NE ANO
Odcizení Možnost připojisti ANO ANO
Asistenční služba ANO ANO ANO
Úrazové pojištění Možnost připojistit Možnost připojistit ANO

 

Další volitelná připojištění vozidla

 • Pojištění skel
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění pracovní neschopnosti a hospitalizace v případě dopravní nehody
 • Pojištění půjčovného během opravy
 • Plná úhrady opravy v zahraničí
 • Pojištění pořizovací ceny vozidla
 • Pojištění škody vzniklé střetem se zvěří

Cena havarijního pojištění

Pro výpočet výše pojistného je nejdůležitější aktuální cena vozidla. U nových vozidel se jedná o takzvanou novou cenu, u ojetých se bere v potaz cena časová neboli obecná. Z toho logicky vyplývá, že cena pojistky pro starší vozy je i několikanásobně nižší.

Česká pojišťovna poskytuje pojistné plnění v takové výši, která odpovídá nákladům vynaloženým na opravu vozidla po vzniklé škodě, a to i v nových cenách náhradních dílů až do výše obvyklé ceny vozidla bezprostředně před pojistnou událostí. Zároveň je klientům kladena podmínka, kde má být vozidlo opraveno. Pokud vůz není opraven v autorizovaném servisu, pojišťovna odečítá takzvanou amortizaci. Horní hranice pojistného plnění však nemůže přesáhnout aktuální cenu vozu v okamžiku vzniklé škody.

Srovnání cen havarijního pojištění prostřednictvím ePojištění

Současné ceny havarijního pojištění, které jsou nabízeny různými pojišťovnami, je možné si srovnat prostřednictvím kalkulačky na portále ePojištění. Jedná se o nejvýznamnější portál poskytující sjednání jakéhokoliv pojištění online. Klientům zde jsou nabízeny nejvýhodnější nabídky, kterými v současné době pojišťovny disponují. Velké oblibě se tato služba těší zejména pro rychlost sjednání nové smlouvy a pro kvalitní klientský servis. Při sjednání pojištění vašeho vozu získáte ihned zelenou kartu e-mailem, poštou ji obdržíte druhý den. Jednání makléřů je velice vstřícné, o čem svědčí také to, že pokud se zrovna nedovoláte na zákaznickou linku, pracovník vám obratem zdarma zavolá zpět. Zákaznická linka je navíc k dispozici sedm dní v týdnu. Při sjednání pojištění vozidla získáte drobný dárek v podobě stokorunové poukázky na nákupní portál Mall.cz a zároveň získáte zdarma tým právníků, kteří pro vás vymůžou odškodnění při autonehodě.

Pokud se rozhodujete, zda uzavřít havarijní pojištění, měli byste zvážit, jaké nastane pojistné plnění v případě totální škody, tedy v případě, kdy už nemá cenu vůz opravovat. Při takové škodě většinou platí, že pojistka nepokryje náklady na koupi nového nebo ojetého vozu. Dále je nutné brát v potaz současné ceny součástek, které budou potřeba pro opravu v případě vzniklé škody.

Havarijní pojištění se proto doporučuje uzavřít majitelům nových vozidel. Ti by neměli šetřit a zvážit uzavření pojistky proti všem možným rizikům. Naopak u starších vozidel je vhodnější uzavřít pojistku pouze proti takovým rizikům, které řidič nebo majitel auta vnímá jako vysoce pravděpodobné. U vozidel nižší a střední třídy se vyplatí uzavírat havarijní pojištění po dobu 5 až 6 let stáří vozu. U automobilů dražších se vyplatí pojistka i pro starší vozy. Některé pojišťovny však nabízejí krytí škod pouze pro vozidla do stáří deseti let.

Havarijní pojištění u České pojišťovny – recenze

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na