.st0{fill:#FFFFFF;}

Online srovnávače autopojištění – opravdu se vyplatí? 

 20 července, 2019

Jana Vochková

Ohodnotit

Máte automobil, nebo ho plánujete kupovat? Potom byste neměli podceňovat také pojistku. Takzvané povinné ručení mít musíte ze zákona. Havarijní je doporučováno také, ale patří do kategorie těch dobrovolných. A jak takovou pojistku sjednat? Jednou z možností jsou online srovnávače. Mohou se vyplatit? Zde je výčet důvodů, proč rozhodně ano.

Využít ho můžete kdykoliv

Když byste se rozhodli jít přímo na vybranou pojišťovnu, nebo byste se rozhodli oslovit pojišťovacího agenta, musíte se přizpůsobit. V prvním případě tomu, kdy má pojišťovna otevírací dobu. V druhém případě tomu, kdy má čas pojišťovací agent. Je jasné, že ani jedno není úplně optimální možnost. Oproti tomu online srovnávače autopojištění jsou dostupné nonstop. Jsou online a tak je můžete využít kdykoliv budete potřebovat pojistku sjednat, nebo kdykoliv budete potřebovat zjistit, jak si stojí ceny. Samozřejmě vám nic nebrání využít klasický počítač, váš notebook, nebo také tablet, či chytrý mobilní telefon. Stačí pouze jedna jediná věc, a to být online a mít představu o tom, jakou pojistku potřebujete.

Porovnáte většinu pojišťoven na trhu

Online porovnávače se vyplatí také proto, že vám neukážou ceny pouze jedné pojišťovny. Obvykle mají v databázi nabídky většiny pojišťoven. Díky tomu můžete nejenom zjistit, jak si která z hlediska jednotlivých cen stojí, ale hlavně zjistíte, která je tou nejvýhodnější. Nemusíte tak obíhat každou pojišťovnu zvlášť, nemusíte složitě stahovat ceníky, nebo jinak pátrat a poté dělat porovnání toho, jak si která stojí. Během chvíle je všechny uvidíte a v ten okamžik i víte, které by vám mohly vyhovovat. Jak cenou, tak třeba i jménem, nebo charakteristikou pojistky.

Pojistka bude podle vašich představ

Srovnávače pojištění mají výhodu i v tom, že si můžete sami nadefinovat, jak bude výsledná pojistka vypadat. Někomu stačí naprostý základ v podobě povinného ručení jenom s nejnižšími limity pojistného krytí. Někdo naopak může hledat i různá připojištění a hodit se mu bude i takzvané havarijko. Kvalitní srovnávač umožní definovat produkt tak, jak sami potřebujete. To se následně projeví i na srovnání, kde nemáte věci, které nechcete a o které vlastně vůbec nestojíte.

Nikdo na vás při sjednávání netlačí

Když pojistku sjednáváte přímo v autosalonu, v pojišťovně, nebo prostřednictvím pojistného agenta, není výjimkou, že na vás může daná osoba tlačit. V tu chvíli můžete mít pojistku, kterou nejenom ani nepotřebujete, ale která je také poměrně drahá. To se vám u online srovnávačů nestane. Na sjednání máte klid a vše je vše vašich rukách. Můžete si porovnat jak jednotlivé ceny, tak si můžete porovnat také jednotlivé parametry u různých pojišťoven. Často máte i dost času na rozmyšlenou a tak si vyberete takovou, která se vám vyplatí po všech stránkách.

online srovnávače autopojištění

Zobrazená cena se vztahuje k vašemu vozu

Jistě jste se už setkali s řadou reklamních letáků a jiných upoutávek, které upozorňují na to, že cena pojištění může vyjít i na několik stovek. Když tuto cenu chcete, málokdy ji dostanete. A šikovnost  některých prodejců vás následně dotlačí k pojistce, která je podstatně méně výhodná. U online srovnávačů se vám však nic podobného nestane. I proto vyžadují několik základních informací o vašem automobilu. Díky tomu se vám zobrazí nabídky pojišťoven, které se k vašemu autu přímo vztahují. Nejde tedy jenom o reklamní ceny, ale o ty, které budou opravdu platné a za které můžete své auto i pojistit. Máte tak jistotu, že cena která bude zobrazena bude opravdu ta, kterou budete platit. Žádné navýšení vám nehrozí.

Ceny mohou být i o desítky procent nižší

Mnoho lidí se domnívá, že srovnávače pojistek jsou zbytečné, jelikož mají svého známého na pojišťovně, který jim takzvaně „udělá cenu“. Realita je následně taková, že se řada z nich diví, že nejlevnější pojistku opravdu nemají. A ceny se jí ani nijak neblíží. To je další důvod, proč je srovnávač autopojištění výhodnější možnost. Pokud se na dané ceny, nalezené na srovnávačích podíváme, mohou se lišit i o desítky procent od těch, které si lidé sjednají přímo na pojišťovně. Když vezmeme v potaz, že kombinace povinného ručení a havarijní pojistky může stát i okolo deseti tisíc nebo více, je jasné, že desítky procent z této částky je hned několik tisíc. A to ušetřených ročně! Za pár let je to suma, za kterou lze jet na pěknou dovolenou.

K dispozici může být bonus za online sjednání

Nejenom, že online srovnávače najdou, jaká pojistka je na trhu nejvýhodnější. Nelze zapomínat i na jejich funkce spojené s možností vše sjednat pohodlně online. S právě v tu chvíli odpadá pojišťovně administrativa, která by se objevila v případě osobního sjednání. Taková forma sjednání znamená nutnost dostupnosti zaměstnance, ale i nutnost podepisovat stohy papírů. Při online sjednání toto všechno odpadá. A právě to mohou jednotlivé pojišťovny zvýhodňovat. Opět i o několik desítek procent, o kolik se pojistka následně sníží. Další důvod, že jít touto cestou se dnes opravdu vyplatí.

Vhodné pojištění nejenom najdete, ale i sjednáte

Tato výhoda lehce souvisí s výše uvedeným. Tedy s tím, že pojistku díky srovnávačům nejenom snadno najdete. A to takovou, která je vyhovující na základě parametrů, ale i takovou, která je vyhovující z hlediska ceny. Když jste si jisti tím, že ji chcete, můžete se pustit i do samotného sjednání. Opět platí, že není nutné nikam chodit a že vše zvládnete v pohodlí domova. V podstatě stačí jenom pár minut, vyplnění několika údajů a je hotovo. Stačí si vzít k ruce technický a občanský průkaz a z něho vypsat požadované informace. Potom už stačí pár kliků a pojistka je sjednána. Ušetříte cesty městem na pobočku a tedy mnoho svého času, a nervů.

Vše se dá zvládnout do pár minut

Úspora času je opravdu znatelná, jelikož je třeba říci, že vše se dá zvládnout do několika minut. Máme na mysli jak samotný proces porovnání cen, tak i proces výběru ideální pojistky, jakožto také samotné sjednání. Když si porovnáte, kolik času byste trávili na pojišťovně, jistě si uvědomíte, kolik ho lze ušetřit třeba pro svou rodinu, nebo pro činnosti, které vás baví. I to je svým způsobem úspora.

Klady již znáte. Nyní už zbývá porovnávač otestovat

Jak vidíte, ušetřit se dá nejenom mnoho peněz, ale také mnoho času. Samozřejmostí je, že daný srovnávač nemusí být určený jenom pro toho, kdo kupuje nové nebo ojeté auto a potřebuje pojistku. Využít ho samozřejmě může také ten, kdo již pojištěné auto. A to jak proto, aby si ověřil zda je jeho pojistka opravdu levná, nebo proto, aby hned našel pojišťovnu, ke které bude moci přestoupit. To dnes není žádný problém a pokud se dodrží výpovědní lhůta, nebo se smlouva vypoví v pravý čas, jde to poměrně hladce.

Mít představu o tom, kolik může pojistka na vaše auto stát, můžete mít celkem jednoduše také. Stačí se na daném srovnávači jako je třeba ePojištění podívat na konkrétní produkt, která hledáte. Tedy buď na pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla neboli povinné ručení, nebo na havarijní pojištění. Tím to navíc končit nemusí. Ty dobré srovnávače pojistek se nesoustředí jenom na automobilisty. Mohou se hodit když vyrážíte na dovolenou a potřebujete cestovní pojistku, nebo se hodí když myslíte na své zajištění v případě problému a uvažujete nad tím, že by se vám mohlo hodit buď pojištění úrazové, nebo pojištění životní.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}