.st0{fill:#FFFFFF;}

Pojištění auta do Chorvatska – jak ho zařídit? 

 22 června, 2019

Jana Vochková

Ohodnotit

Před plánovanou letní dovolenou do Chorvatska si nesmím zapomenout zajistit pojištění rodiny i vozidla. Většinou vše dělám najednou u srovnávacího portálu ePojisteni.cz, nyní jsem se ale rozhodnul prozkoumat detailněji nabídky jednotlivých pojišťoven. Jak zařídit pojištění auta pro klidnou dovolenou v Chorvatsku? Nejde mi v první řadě o nejlevnější cenu, chci si pročíst jaké služby pojišťovny nabízejí.

Allianz

Srovnal jsem si pojišťovny, které na našem trhu působí, a jdu si prohlédnout, co nabízejí. Allianz je německá kvalita, navíc má dlouholetou tradici – funguje na trhu již od roku 1890. Podívám se tedy, co můžu získat.

Balíček Dovolená autem se mi hodí, jelikož nemám v rámci svého povinného ručení havarijko, ani asistenční služby. Můžu si tedy pojistit celou rodinu, a navíc získám pojištění, které mi zajistí opravu auta na místě, odtah do servisu a náhradní dopravu. V základní asistenci mám také telefonické tlumočení pro případ jednání s účastníky autonehody. Tato možnost se mi velmi líbí, jelikož neumím německy, slovinsky ani chorvatsky. A s angličtinou bych zřejmě také nepochodil, protože si v ní nevěřím.

Zdroj: allianz.cz

 

AXA

Další pojišťovnu, kterou jsem navštívil, byla AXA. Zde mne oslovil balíček Dovolená bez starostí, kde mám v ceně pojištění zdravotní asistence pro všechny členy rodiny, ale také připojištění vozidla. Zajistím si tedy službu opravy na místě nebo odtah do nejbližšího servisu, návrat domů v rámci hromadné dopravy, taxi z místa poruchy či nehody do místa přechodného ubytování nebo na nádraží, a zajištění přechodného ubytování.

Zdroj: www.axa-assistance.cz

Union pojišťovna

Připojištění vozidla do zahraničí nabízí také Union pojišťovna. Pojištění vozidla na dovolenou v zahraničí by mi mělo zajistit klidnou dovolenou.

Hned na začátek je důležité zmínit, že zde mají podmínku, kterou budu potřebovat dodržet, pokud si budu přát jejich asistenci. Na stránkách se píše: „Asistenci vám poskytneme pouze v případě, že budete kontaktovat asistenční společnost Eurocross Assistance.“ To je dobré vědět.

Tím pádem se můžu spolehnout, že když dodržím tuto podmínku, dostane se mi výhod, jako je oprava auta na místě poruchy, odtah vozidla do značkového servisu bez omezení vzdálenosti, možnost získat náhradní vozidlo až na 10 dní, nebo náhradní doprava do cíle či zpět domů. Jsou také schopni zajistit náhradní ubytování pro celou posádku auta na 3 noci. Nabízejí pomoc při defektu, vybité baterii, nedostatku paliva či ztrátě klíčů. Vše je samozřejmě limitováno stanovenou částkou.

Zdroj: www.unionpojistovna.cz

VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna nenabízí pouze povinné pojištění pro širokou populaci, ale také například cestovní pojištění. Jeho součástí je i balíček Bezstarostná jízda, která je vytvořena pro účely, které potřebuji – pro cestu na dovolenou do zahraničí autem. Na stránkách se píše, že mě tento balíček ochrání před mimořádnými výdaji, pokud nám na cestě něco nevyjde. Pojďme si projít, co nabízí.

V rámci balíčku je zmíněno v případě poruchy vozidla na cestách zajištění zdarma dopravu posádky i vozu zpět do České republiky, nemusím se tedy starat o to, jak se dostat domů, a jak domů dopravit vůz. Navíc je zmíněno, že asistenční služba nám auto dopraví až do místa bydliště nebo do servisu v okolí našeho místa bydliště. Také je zmíněno zajištění náhradního ubytování.

Zdroj: cestovni.pvzp.cz

UNIQA

U této pojišťovny je možné si zajistit připojištění, které nese název Pojištění rozšířených asistenčních služeb Auto+.

V obsahu pojištění si v informační listu pročítám, že obsahem pojištění je telefonická pomoc, technická pomoc – ta zahrnuje příjezd a odjezd mechanika, silniční asistenci, odtah vozidla do servisu, i jeho úschovu. Dále budeme mít případně nárok na náhradní ubytování pro posádku vozidla, náhradní dopravu nebo zapůjčení náhradního vozidla až na 5 dní. Pojištění zahrnuje také náklady na repatriaci vozidla.

Zdroj: uniqa.cz

ERV Evropská pojišťovna

Při komunikaci s milým klientským centrem této pojišťovny, kam jsem se uchýlil, když jsem potřebné informace nenalezl na jejich stránkách, mi bylo sděleno, že skutečně standardní pojištění vozidel neposkytují.

Mohu si ale objednat balíček ERV Plus, kde je zahrnut také případný odtah poškozeného vozidla do nejbližšího servisu. V tomto balíčku se také nabízí možnost využití náhradní dopravy nebo ubytování. Pojištění zahrnuje také spoluúčast při nehodě pronajatého auta, ale to v plánu pro naši dovolenou nemáme.

Zdroj: www.ervpojistovna.cz

Slavia pojišťovna

Zde je třeba podotknout, že fandím Spartě. V případě sjednání pojištění je mi ovšem jedno, u koho bude. Hledám nejlepší podmínky pro naši rodinu.

Na stránkách se dozvídám, že se jedná o ryze českou pojišťovnu, která funguje již od roku 1868. To bych neřekl, že v naší zemi může být pojišťovna s tak dlouhou tradicí. Zpět ale k tématu.

Doplňkové připojištění, které mne zajímá, je Krátkodobá autoasistence. Tam mne zajímá opět rozsah asistenčních služeb, které se dozvím z dokumentu Pojistné podmínky pro cestovní pojištění. Mohu se tedy spolehnout na silniční službu, která zajistí opravu vozidla na místě. Když se stane, že mi dojdou pohonné hmoty, asistenční služba za mnou vyrazí.

Další výhodu, kterou mohu získat, je, že mi asistence pomůže i v případě nastartování pomocí startovacích kabelů. To už se mi jednou stalo, proto tuto možnost vítám. Obzvláště v letních měsících si někdy nevšimnu, že stále svítím.

Dále nabízejí odtah vozidla nebo vyproštění vozidla z terénu v případě autonehody. V pojištění je obsaženo také uložení vozidla a zavazadel. Nabízejí i možnost ubytování posádky vozidla na jednu noc. Je možné využít i služby odtahu vozidla ze zahraničí domů. Pro přepravu domů můžeme využít služby zajištění náhradního vozidla.

Zdroj: www.slavia-pojistovna.cz

srovnat pojistky se vyplatí

Shrnutí informací

Při porovnávání služeb tolika pojišťoven musím uvést, že jsem se v tom trochu ztratil. Podmínky jsou srovnatelné, pouze limity asistenčních služeb se u jednotlivých pojišťoven liší. U některých pojišťoven, například Union, je třeba volat pouze na asistenční službu, se kterou pojišťovna spolupracuje.

Ve smluvních podmínkách pojišťoven je také uvedeno, že pojistné nebude plněno v případě řízení pod vlivem alkoholu a omamných látek.

Také jsem se dozvěděl, že pojištění se nevztahuje na cesty do oblasti, kam Ministerstvo zahraničních věcí ČR nedoporučilo cestovat. Že bych projížděl nebezpečnou oblastí, o to nemám strach, ale je dobré to vědět pro jiné příležitosti.

Poté, co jsem se trochu vzdělal ohledně nebezpečí, která mohou nastat, je dobré vědět, že si musím před cestou uložit do telefonu kontakt na asistenční službu, kterou pojišťovna nabízí. V případě potřeby nebude čas hledat smlouvy v zavazadle. Rozhodně si ještě smlouvu okopíruji a umístím do úložného boxu ve dveřích, stejně jako protokol o nehodě. Vesty jsou samozřejmostí, ty s sebou vozím vždy.

Kde si pojištění objednám

I když jsem nyní o mnoho moudřejší, a dokázal bych se spolehnout na detailní pročtení jednotlivých pojistných podmínek, rozhodnul jsem se pro svůj klasický postup, kdy si objednám cestovní pojištění pro všechny členy rodiny, a k nim si zvolím balíček pojištění vozidla. Když jsem si proklikával ceny, tato varianta mi vždy vyšla o něco lépe.

Nebudu tedy měnit své zvyklosti a opět se rozhodnu pro ePojisteni.cz, kde jsem již byl vícekrát spokojen. Takže, formality jsem si splnil, a teď je třeba balit kufr. Už se těším na letošní dovolenou!

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}