.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: životní pojištění Mutumutu 

 24 října, 2018

Jana Vochková

4.3/5

Mutumutu je zástupcem produktové řady životních pojištění, stojí za ním CreativeDock. V čem se liší od konkurence a vyplatí se ho sjednat?

K čemu slouží životní pojištění

Životní pojištění má chránit pojištěného před dopady nepříznivých životních situací. Jedná se o poměrně složitý a komplexní produkt. Zjednodušeně se dá říct, že klient se pojišťuje proti riziku smrti nebo invalidity. Jistíte se tak na horší časy, pro případ že byste nemohli pracovat – je to ochrana pro vás a pro vaši rodinu před nečekanými událostmi.

Toto pojištění můžeme rozdělit na dva typy. Rizikové životní pojištění má za účel primárně onu ochranu. Navíc si můžeme založit i životní pojištění kapitálové s takzvanou rezervotvornou složkou. To znamená, že pojištění bude zároveň fungovat jako spoření. Pojištěný v podstatě část prostředků investuje do podílových fondů, což znamená určitou částku, která by mu potom měla zůstat na dožití.

Co je Mutumutu

Myšlenkou pojištění je krytí rizik způsobených nemocí či úrazem. V takovém případě vás ohrožuje výpadek příjmu. Přitom je ale nutné zaplatit nezbytné výdaje na bydlení, domácnost atd.

Rizika krytá pojištěním:

Invalidita

Kritéria pro výplatu jsou nastavena stejně jako u sociální správy, proto jsou transparentní a vám nehrozí žádné nepříjemnosti. V případě, že se v této situaci ocitnete, v rámci pojistky vám bude měsíčně vyplaceno plnění dorovnávající chybějící příjem.

Pracovní neschopnost

Pojistka funguje jako klasická neschopenka, to znamená, že vám bude vyplácena opět finanční částka doplňující příjem. Váš stav musí trvat ale déle než 2 měsíce. Na druhou stranu z pojistky Mutumutu lze čerpat i tehdy, když vám jsou diagnostikovány psychické problémy, což v současné době žádná pojišťovna nabídnout neumí. Poměrně překvapivý problém, před nímž vás může pojistka také uchránit, je taktéž syndrom vyhoření. Případně můžete vyčerpat plnění i na diagnózu bolestí zad. Ta trápí stále větší počet lidí, proto se konkurenční pojišťovny celkem logicky plnit vesměs brání. Výplata prostředků má podobu měsíční renty, což je praktičtější než jednorázově vyplacené plnění. Nehrozí vám, že celou částku naráz utratíte a zůstanete posléze bez prostředků. Maximální limit měsíčního plnění činí 30 000 Kč.

Úmrtí

Garantuje rychlou výplatu pojistky pro nejbližší osoby pojištěnce v případě, že pojištěný zemře.

V čem je Mutumutu jiné

Pojištění se prezentuje jako produkt odlišný od konvenčních pojistek jiných poskytovatelů. Své klienty se snaží motivovat k tomu, aby se o vlastní zdraví adekvátně starali. Proto nabízí slevy na pojištění.

Hlavní myšlenka je poměrně prostá: Ten, kdo o sebe pečuje, je méně rizikový, plnění potřebovat pravděpodobně nebude, tudíž může platit méně. Pokud klient pravidelně sportuje, není kuřákem a absolvuje pravidelně preventivní prohlídky může dosáhnout na až 30% úsporu ze základní sazby ceny za pojištění.

K tomu, abyste potvrdili, že nejste kuřákem, je potřeba vaše čestné prohlášení. O tom, že pravidelně chodíte na prohlídky, informujete poskytovatele pojištění podobně, žádný doklad od svého lékaře mít nemusíte.

Metodika vyplývá z průzkumu, z něhož vyplynulo, že celých 58 % respondentů se pravidelně nějaké sportovní aktivitě věnuje. Dvě třetiny z celkového počtu dotazovaných pak nekouří. Už před ostrým startem se Mutumutu prezentovalo cíleně jako pojistný produkt, který není určen každému. Hlavní cílovou skupinou jsou určitě aktivní lidé produktivního věku.

Jak to funguje

V praxi se vaše péče o zdraví hodnotí jednoduše. Do telefonu si nainstalujete speciální aplikaci Mutumutu. Potřebovat budete i Google Fit (tuhle aplikaci já osobně používám už delší dobu na sledování kroků, takže je možné že ji má v telefonu už řada z vás taky – je to jedna z nejlepší bezplatných aplikací na sledování pohybu) nebo Apple Health (podobná aplikace, určená pro iPhone). Díky propojení těch aplikací pak můžete každé tři měsíce čerpat svoje odměny.

Mutumutu na pozadí

Pro sjednání nepotřebujete úvodní lékařskou prohlídku. Pojistka je dostupná pro běžné fyzické osoby, ale také pro živnostníky.

Mutumutu se snaží nabídnout produkt pojištění v jeho původní ryzí podobě. To znamená, že vykrývá výpadek příjmu z libovolného důvodu a kryje ty situace, které jsou skutečně důležité, to znamená nemoc, úraz nebo smrt.

Navíc nenutí klienty platit v pojistce další provozní náklady na chod celého projektu jako například marketing. Projekt je start upem, proto si může dovolit minimalizovat výdaje na vlastní fungování. Klient má ale samozřejmě záruku serióznosti a k tomu, že k plnění v případě, že to bude nutné, fakticky dojde. Mutumutu využívá zázemí pojišťovny Komerční banky, což má výhodu i v tom, že na sebe tato pojišťovna případně naváže veškeré závazky, pokud by start up musel skončit. Pojištění nemá ani investiční složku, proto není potřeba platit poplatek za správu investice.

S jistou přímočarostí a jednoduchostí je nutné kalkulovat i při čerpání plnění. Z krytí vypadává bolestné, což stále ještě je prvek, který se v tradičních pojišťovnách běžně objevuje. Pojistka Mutumutu je primárně určena pro vážné životní situace, kdy nemůžete vydělávat, ať již z důvodu nemoci nebo úrazu, případně tehdy, když je potřeba zajistit rodinu. Systém Mutumutu nezná pro výpočty pojistného krytí žádný soupis nemocí, jednoduše platí, že pokud trvá váš stav déle než 2 měsíce, na pojistku máte nárok. Peníze navíc vyplatí bez zbytečných průtahů, myšlenka pojištění akceptuje, že je jednoduše v dané vážné situaci potřebujete.

Mutumutu si zakládá na jednoduchosti a transparentnosti v rámci tvorby svých vlastních produktů. Stručná smlouva bez dodatků a poznámek pod čarou i jednoduše stanovený systém výluk představují výhodu oproti komplikovaným pojistným podmínkám a složitému systému výjimek v dalších tradičních pojišťovnách.

Pro pojištění je charakteristická i snaha omezit produkci zbytečných lejster. Vše si vyřídíte sami přes internet. To je jednak mnohem jednodušší a jednak se eliminuje vstup dalších osob v podobě pojišťováků, kteří by museli s klientem jednat a jejichž čas by se musel zaplatit.

Navíc vám samozřejmě nebude nikdo nic nutit. Pokud se sami chcete poradit o nastavení pojištění, jednoduše zástupce Mutumutu kontaktujte. Chcete-li pojistku zrušit, můžete to udělat jednoduše e-mailem. Mutumutu nemá běžnou výpovědní lhůtu 6 týdnů, datum ukončení smlouvy si stanovíte sami.

Vyplatí se pojištění?

I v tomto případě je potřeba si smluvní podmínky před podpisem pořádně přečíst. Pak například zjistíte, že do definice úrazu se „nevejde“ takový úraz, který se vám stal v práci.

I tak lze ale tvrdit, že projekt má své kvality a Mumutu je krok správným směrem a a vyzkoušet, jestli má pro vás smysl můžete na tomto odkazu. Rozhodně lze ocenit snahu nově příchozích hráčů na trhu, kteří se snaží životní pojištění poněkud „zlidštit“ a vysvětlit jeho výhody a nabízet ho tam, kde je skutečně potřeba. Životní pojištění jako produkt životaschopné je a má svůj smysl, jen nesmí být klientovi nuceno za každou cenu pouze proto, aby na něm pojišťovna vydělala.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}