Pojišťovna, která si peníze nenechává, ale rozdává je jejím členům? To ale popírá veškeré naše znalosti o pojišťovnách. První klubová je ale prý jiná, založena na principu peer-to-peer. Co to znamená?

Vše začalo v Itálii

Pojištění peer-to-peer má základy v Itálii. Majitelé lodí, kteří byli zářoveň přáteli se domluvili, že si založí společnou pokladku pro případ, že se některá z lodí porouchá. Při nehodě nákladu či lodi, vybrali z pokladny peníze, aby mohli škody opravit. Zbylé peníze si pak rozdělili mezi sebe. Stejný způsob nyní praktikuje i První klubová pojišťovna.

Hlavním autorem myšlenky První klubové pojišťovny je Marek Orawski, který dříve působil jako manažer v České pojišťovně. K celé myšlence ho dovedl fakt, že se pojišťovna ke svým klientům nechová fér a jejím cílem je na klientech vydělat.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Jak se liší První klubová od ostatních pojišťoven

Známe korporátní pojišťovny si všechny vybrané peníze svých klientů přivlastňují. Aby na pojištění vydělali, musí být pojistné plnění co nejmenší. První klubová pojišťovna se odlišuje tím, že vybrané pojistné svých klientů spravuje a peníze, které na konci roku zůstanou, rozdělí mezi její členy.

Pro co potřebují ostatní pojišťovny peníze? Přece pro marketing, zákaznické pobočky a pro otravné operátory. První klubová využívá pouze 17% prostředků, a to na svůj online provoz.

Co nabízí První klubová pojišťovna

Provní klubová pojišťovna nenabízí žádné varianty pojištění, jako jsou například EXCLUSIVE a SUPER. Nabízí pouze svou základní variantu. Které pojstné produkty u ní můžeme najít:

Auto pojištění

Povinné ručení

Toto pojištění mít ze zákona musíte. Proč ale zbytečně přeplácet. Pokud za rok nebudete mít žádnou škodu, vrátí vám pojišťovna celých 28% procent ze zaplaceného pojistného.

Havarijní pojištění

Většina pojišťoven nabízí havarijní pojištění pro různá rizika. První klubová pojišťovna ale pojišťuje rovnou proti všem rizikům. Podle stáří vašeho vozu snižují pojistnou částku, což se může hodit majitelům starších automobulů.

Narozdíl od ostatních pojišťoven nabízejí fixní spoluúčast, tj. ne spoluúčast v procentech ale v pevných částkách. Na výběr je: 5.000 Kč, 10.000 Kč nebo 20.000 Kč.

Navíc si k havarijnímu pojištění můžete sjednat Asistenční služby (jedná se o asistenční službu 24/7 od AXA ASSISTANCE) nebo Úrazové pojištění osob ve vozidle.

Recenze: První klubová pojišťovna - náhledový obrázek

Majetkové pojištění

Pojištění domácnosti

Pojišťovna nabízí pojištění rovnou na všechna rizika: živly, krádeže, nebhody, loupeže a vandalismus. Do pojištění je zahrnuto je vše, co je potřeba ke správnému fungování domácnosti (nábytek, vybavení kuchyně, spotřebiče, elektronika, cennosti, knihy a další).

Volitelně si pak můžeme nechat pojištit majetek ve sklepě nebo na půdě a jiných prostorech. Automaticky máme pojištěný dětský kočárek a invalidní vozík. Pojištění obsahuje také asistenční služby 24/7, které jsou k dispozici například při obstarání zámečníka, když si zabouchnete klíče.

Pojištění nemovitosti

Pojišťovna opět nabízí pojištění rovnou na všechna rizika: živly, krádeže, nebhody, loupeže a vandalismus. Do pojištění jsou zahrnuty všechny stavby na vašem pozemku (gařáž, pergola a další). Pojištění se nevztahuje na stavby větší než 40m².

Pojištění nemovitosti také obsahuje asistenční služby 24/7.

Pojištění odpovědnosti

Občanský život

Plní funkci dobře známého ,pojištění na blbost’. Kryje škody, které způsobíte ostatním. Automaticky jsou pojištění i členové rodiny pojištěného.

Limity pojistného plnění:

  • 10 milionů Kč pro újmu na zdraví a usmrcení
  • 5 milionů Kč pro újmu na majetku
Vlastnictví nemovitostí

,Pojištění na blbost’ pro vlastníky nemovitostí. Může se hodit například pro případ poškození majetku při pádu rampouchů z nemovitosti.

Limity pojistného plnění:

  • 10 milionů Kč pro újmu na zdraví a usmrcení
  • 5 milionů Kč pro újmu na majetku
Zaměstnání

Pojištění pro vás jako zaměstnance na škody, které způsobíte svému zaměstnavateli. Na tuto událost se můžete pojistit s limitem až 400 000 Kč.

Zdravotní pojištění

Úrazové pojištění

Denní odškodné

Pokud jde o úraz, jehož doba léčby nepřesahuje 70 dní, získá pojištěný denní odškodné.

Trvalé následky

Pokud se do tří let od úrazu prokážou trvalé následky v rozsahu větším než 25% tělesného postižení, je pojištěnému ihned vyplacena kompenzace.

Cestovní pojištění

Pro větší jistotu doporučujeme stejně jako u ostatním pojišťoven Pojištění rizikových sportů.

Pojišťovna nabízí dvě varianty pojištění:

Komplet
pojištění léčebných výloh bez limitu
pojištění odpovědnosti za škodu 10 000 000 Kč
úrazové pojištění 600 000 Kč
pojištění smrti následkem úrazu 300 000 Kč
pojištění zavazadel 30 000 Kč
pojištění právní ochrany 100 000 Kč
Jistota
pojištění léčebných výloh 5 000 000 Kč
pojištění odpovědnosti za škodu 5 000 000 Kč
úrazové pojištění
pojištění smrti následkem úrazu
pojištění zavazadel
pojištění právní ochrany 50 000 Kč

Kde najít nejlevnější pojištění

Pokud už přemýšlíte o jakémkoli pojištění je dobré sjednat si ho online. Nejen, že ušetříte spoustu času a nemusíte se tahat po pobočkách pojišťoven, ale díky online sjednání můžete získat spoustu výhodných slev. Je třeba vzít v úvahu, že spoustu dobrých pojišťoven ani kamenné pobočky nemá a lze je najít pouze prostřednictvím internetu. Osobně bych chtěla doporučit online srovnávače a kalkulačky. Fungují na jednoduchém principu. Zadáte pár údajpů o vás a pár údajů o vozidle a seznam povinných ručení je na světě! Pak už si stačí jen vybrat tu nejsympatičtější nabídku. Jestliže chcete trochu ušetřit, doporučuji sjednání povinného ručení online, protože většina pojišťoven nabízí určitou slevu.

Recenze: První klubová pojišťovna

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Radka Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Radka
Host
Radka

U První klubové pojišťovny nikdo nedává žádné pokuty za ukončení smlouvy. Smlouvu můžete ukončit kdykoliv bez jakéhokoliv důvodu. Pokud máte zájem pošlu pozvánku do klubovky: zamestnani001@seznam.cz