.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Povinné ručení od Srovnejto.cz 

 3 února, 2023

Jana Vochková

Ohodnotit

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla po pozemních komunikacích neboli zjednodušeně povinné ručení je něčím, bez čeho bychom neměli sednout za volant a pustit se na silnici. Jedná se o finančně nepříliš zanedbatelnou částku. A právě proto je velmi důležité promyslet si, jaké pojišťovně svěříme své auto spolu s našimi řidičskými schopnostmi.

Pojištění hradící škody na majetku i zdraví

Pokud si vyberu výhodné povinné ručení za přijatelnou cenu s dobrými bonusy, nemusím se bát případných finančních následků dopravní nehody. A to ať už se jedná o financování úrazů, či poškození vozidla jiného účastníka silničního provozu. Povinné ručení totiž v různých výších hradí škody, které způsobím provozem vozidla na zdraví i majetku třetích osob. Mám tak jistotu, že případné škody budou uhrazeny a mě nečekají žádné zbytečné náklady a dluhy.

Srovnávač mi ušetřil spoustu času

Když chci sjednávat jakékoliv pojištění po internetu, chci ho sjednat co nejrychleji a s okamžitým začátkem platnosti. Nebo alespoň s možností vybrat si, kdy k začátku platnosti dojde. Hledání nejlepší varianty může zabrat spoustu času. To ovšem neplatí v případě, že využijeme webovou stránku srovnejto.cz. Na té lze během pár okamžiků nalézt spoustu ověřených pojišťoven, které se aktivně věnují povinnému ručení.

Z pohodlí domova jsem si tak i já online našel výhodné povinné ručení, s kterým se poškození cizího majetku během cest na silnici, bojím zase o něco méně.

Nejenom povinné ručení, ale i další nabídky

Hlavním cílem srovnávače srovnejto.cz je především úspora financí svých klientů. Obyčejným lidem jsou tak zprostředkovány nabídky, které jinde nejsou k nalezení. Sám jsem se snažil najít některé z nabídek srovnejto.cz na webových stránkách daných pojišťoven, ty tam ale buď vůbec nejsou, nebo je jejich cena daleko vyšší.

Srovnejto.cz má rozsáhlou nabídku pojištění různého typu. Vybrat si zde lze nejenom povinné ručení, ale také havarijní, cestovní či životní pojištění. Snaží se šetřit rozpočet domácností před zdražováním také v oblasti spotřeby plynu a energií. Jejich služby lze ale využít i ve chvíli, kdy člověk přemýšlí o půjčce nebo úvěru. Na jednom místě tak lze nalézt prakticky všechny služby, jejichž zařizování si člověk musí dobře promyslet, neboť jsou zpravidla investicí na několik let.

Sjednání smlouvy s vybranou pojišťovnou

Spousta lidí se mylně domnívá, že při využití srovnávače se uzavírají dvě smlouvy. To ovšem není vůbec pravda. Pokud si vyberu jednoho z více než čtyřiceti poskytovatelů povinného ručení, uzavřu smlouvu právě s ním. Vyjmenovat všechny čtyři desítky poskytovatelů je prakticky nemožné.

Záruku kvality srovnávače zaručuje jistě to, že se ve skupině poskytovatelů objevují velmi úspěšné firmy, mezi něž patří například Direct pojišťovna, Allianz, Generali Pojišťovna, velmi úspěšná pojišťovna ČSOB nebo třeba Hasičská vzájemná pojišťovna. Známých pojišťoven je na výběr opravdu mnoho. Obyčejnému člověku z nich jde ale hlava kolem. Proto je velmi výhodné zadat své parametry a vybrat si na pár kliknutí z přehledné nabídky srovnávače.

Vygenerování nabídek za pár minut

K nabídce jednotlivých pojišťoven se lze dostat během několika málo minut. Stačila mi znalost osobních údajů a informace o voze z malého technického průkazu. Údaj o SPZ vozu jsem mohl doplnit až později. To jsem velmi uvítal, neboť jsem jej v době sjednávání pojištění ještě neznal.

Reálně lze povinné ručení přes srovnejto.cz sjednat během pěti až deseti minut. Pokud vybíráme pečlivěji, trvá to déle, hravě jsem to ale zvládnul do půl hodiny. A to i přesto, že jsem při výběru takovýchto záležitostí velmi pečlivý. Vyhledávání i samotné uzavření smlouvy je rozděleno do čtyř jednoduchých kroků. V těch jsem se okamžitě dokázal přehledně zorientovat.

První krok – kalkulačka pojištění

Výslednému přehledu pojišťoven, které nabízí povinné ručení, předchází nutnost vyplnit vcelku důležitý dotazník. Kalkulačka pojištění obsahuje několik kolonek údajů, které jsem zvládnul vyplnit během pár minut.

V dotazníku je potřeba odpovídat pravdivě a uvádět všechny podstatné informace. Pro rychlejší vystavení povinného ručení již v tomto kroku můžete zadat SPZ vozidla. Na základě toho dojde automaticky k vygenerování technických údajů o vozidle. Já jsem takovou informaci v této době ještě neměl. I tak jsem byl po vyplnění ostatních náležitostí přesměrován na velmi přehlednou nabídku.

Urychlení práce díky SPZ vozidla

Zadání SPZ je velmi výhodným krokem, který vřele doporučuji každému, kdo SPZ vozidla zná. Systém dokáže propojit SPZ se zadanými údaji a podepisování smlouvy je tak daleko jednodušší. Právě možnost vyplnit SPZ není u ostatních srovnávačů příliš běžná.

Údaje o vlastníkovi i vozidle samotném

Ještě předtím jsem ale musel vyplnit způsob užití vozidla, základní informace o mně jako vlastníkovi vozidla a také informace o našem předcházejícím povinném ručení. Ty opět není nutné vyplnit ihned v tomto kroku. Usnadňují ale následnou práci při uzavírání smlouvy a na jejich základě jsou také generovány konkrétnější a reálnější nabídky. Zapomenout se nesmí ani na výběr typu vozidla a jeho značku, model, modelovou řadu, objem motoru v kubických centimetrech a také výkon motoru. Velkou výhodou při vyplňování je možnost kliknutí na ikonku otazníku, která nám ukáže, kde přesně se v malém technickém průkazu tyto informace nacházejí.

V případě problémů funguje telefonická podpora

S vyplňováním údajů jsem neměl žádný problém. Velmi ale oceňuji možnost využít telefonickou podporu. Jakékoliv nejasnosti mi tak mohou být již v tomto základním kroku předem vysvětleny. Nemusím tak řešit případné problémy a vracet se na začátek vyplňování poté, co si budu vybírat z již vygenerovaných nabídek.

Přehledná tabulka nabídek

Vyplnění všech údajů mi zabralo jenom několik málo minut. Hned poté se objevila tabulka výsledků, které jsou pro mnou zadané parametry nejvhodnější. Výsledky jsou automaticky seřazeny podle oblíbenosti, lze je ale prohlížet také od nejlevnějších. Každá z nabídek představuje pojišťovnu, možné připojištění a také, co vše je zahrnuto v ceně. Celková částka je uvedena nejenom za rok, ale je zde rozpočítána také na měsíc.

Kontakt na vybranou pojišťovnu

V případě nejasností je možné okamžitě zjistit telefonní kontakt a do předem vybrané pojišťovny lze zavolat a poradit se s odborníky dané pojišťovny.

Výhodnější nabídky na prvním místě

Při výběru bylo velmi přínosné, že mi srovnejto.cz automaticky nabídlo výhodnější nabídky jako první. Jejich doporučení předem upozorňuje na výhody, které daná nabídka poskytuje. Pojišťovny s vysokým limitem krytí, či odtahem bez limitů byly automaticky označeny jako ty, které by měly být pro mou pojistku výhodnější.

Filtry různých kritérií

Pro výběr toho nejvhodnějšího povinného ručení právě pro mě jsem využil několik nabízených filtrů. Mezi parametry pojištění si lze vybrat rozsah úrazového pojištění. Tedy zda škody zahrnují pouze pojištění řidiče, nebo všech sedadel. Vybrat si lze také pojištění střetu se zvěří, havárii vozidla, přírodní rizika, vandalismus a mnohé další.

Velmi jsem možnost takovéhoto filtrování uvítal. Díky mému osobnímu výběru jsem si mohl vybrat povinné ručení opravdu se všemi náležitostmi, které jsem od pojištění skutečně očekával. Vybírání pojišťovny na jejich webových stránkách a následné srovnávání výsledků by mi zabralo hodiny. Takto jsem sice musel po dobu přibližně dvou minut zaškrtávat vše, co od povinného ručení očekávám, během pár okamžiků ale byla vygenerována nabídka pojištění přesně podle mých představ. Podle filtru nejlevnější ceny jsem si pak jednotlivé nabídky seřadil.

Důležité údaje přehledně

Přehledně se mi v tabulce objevily všechny vygenerované nabídky. Každá z nabídek má ve směru zleva doprava vypsány ty nejdůležitější informace. A sice název dané pojišťovny, možnosti připojištění, služby, které jsou zahrnuty v ceně a také cenu samotnou. Ta je zde uváděna za celý rok a také s přepočtem na jeden měsíc.

Přehledná výsledná rekapitulace

Celý proces výběru finálního povinného ručení může trvat pouze pár minut. Záleží na tom, jak je majitel vozidla pečlivý a vybíravý. Někomu stačí pouze základní informace, které jsou stručně a jasně u každé z nabídek popsány. Někdo se chce kontaktovat ještě přímo s prodejcem pojištění. Faktem ale je, že jsou zde přehledně poskytovány všechny výhodné nabídky, za které jedinec nemusí utratit zbytečně moc peněz. Přitom jsem měl ale jistotu, že mi pojištění nepřinese zbytečné problémy. To je dáno především tím, že jsou ještě před uzavřením pojištění přehledně zrekapitulovány všechny podstatné náležitosti povinného ručení. Zákazník tak ví, co podepisuje a není nijak obelhán.

Cenově velmi výhodné nabídky

Díky tomuto generátoru jsem dokázal najít cenově velmi výhodnou nabídku. Osobně si myslím, že takhle levně bych se na oficiálních webových stránkách jednotlivých pojišťoven k pojištění nedostal. Je to způsobeno i tím, že je srovnejto.cz populárním a poměrně velkým srovnávačem, který má své výsledky. Díky tomu, že každý týden uzavře stovky smluv nejenom na povinné ručení, přitáhne pojišťovnám stovky klientů. Pojišťovny tak mohou šetřit administrativní náklady, a tak se v tomto srovnávači objevují i neveřejné nabídky se speciálními slevami a výhodami, které jsem jinde nebyl schopný najít.

Je mi velmi sympatické, že srovnávač dokáže vyhovět všem třem stranám. Sobě jakožto zprostředkovateli dokáže obstarat provizi z uzavřených smluv. Mně, jako klientovi najde to nejvhodnější pojištění a pojišťovnám sežene klienty.

Pokud si zrekapituluji celý průběh od začátku, až do konce musím říct, že se jedná o opravdu rychlý proces bez zbytečného zdržování a vyplňování nepodstatných údajů. Vše, co je hned v prvním kroku vyplněno, je poté použito i při tvoření výsledné nabídky smlouvy.

4 rychlé kroky

Od výběru povinného ručení až po podepsání smlouvy a zaslání platby musí proběhnout celkem čtyři kroky. Prvním krokem je zadání všech údajů, při dalším kroku jsem si z přehledné nabídky vybral tu nejvíce přijatelnou. Po rychlé telefonické konzultaci s odborníky z dané pojišťovny jsem pak přistoupil ke kroku číslo tři. Tím je samotné uzavření pojištění. Od počátečního kroku po vybrání a podepsání finální smlouvy uběhlo pouze asi dvacet minut čistého času.

Možnost konzultace s pojišťovnou

Výběr a následné sjednání pojistné smlouvy díky srovnejto.cz nebyl vůbec složitý. Kladně ale hodnotím to, že je možné společnost kontaktovat buď emailem, nebo telefonicky. V takovém případě je výběr ještě jednodušší, neboť je krok za krokem vysvětleno vše, co je potřeba vyplnit a vybrat. Zároveň je klient i upozorněn, na co si má dávat pozor.

Pozor na zadávání údajů

Kroku číslo tři je potřeba věnovat dostatečnou pozornost. Je nutné si zde znovu zkontrolovat nejenom osobní údaje, tedy údaje pojistníka a všechny zadané informace o vozidle. Ještě jednou je potřeba si pečlivě přečíst a zkontrolovat, že jsem si vybral pojištění, které opravdu chci. Přehledně je zde uvedeno, co vše pojištění zahrnuje a také způsob platby. Záleží na druhu pojišťovny, ale zpravidla je možnost vybrat si roční platbu, kterou lze ale také v případě zájmu rozdělit na pololetní či čtvrtletní úhrady. Velkou výhodou je zde uvedení celkové částky, kterou nakonec jako pojistník zaplatím. Ve většině případů je roční částka pouze rozdělena na určitý počet plateb. Je ale dobré si zkontrolovat, že nezaplatíme více.

Automatický výpočet bonusu

Protože asi každý z nás chce co nejvýhodnější pojištění s různými bonusy a výhodami, je důležité vyplnit také rodné číslo a další informace pro výpočet bonusu prostřednictvím ČKP. Právě Česká kancelář pojistitelů zajišťuje bezpečný přenos těchto údajů. Díky nim tak beze strachu můžeme získat různé bonusy a výhody.

Dokumenty v elektronické podobě

V posledním kroku pak již dochází k finálnímu zkontrolování zadaných údajů. Zkontroloval jsem si také datum, odkdy má pojistka platí a datum splatnosti pojistky. Poté jsem si ještě zjistil, zda mi bude smlouva zaslána na email nebo poštou přímo domů. Přehledně bylo uvedeno, že všechny dokumenty jsou pouze v elektronické podobě. Je zde ale možnost kontaktovat telefonicky operátora, který zařídí jejich zaslání na předem uvedenou adresu.

Nenáročný výběr povinného ručení

Sjednávání povinného ručení jsem se při pořízení nového vozidla vcelku bál. Vím, že na trhu se nachází nepřeberné množství lepších i horších pojišťoven. Samotný výběr by tak pro mne byl velmi náročný. To se ale nestalo právě díky tomuto přehlednému srovnávači. Ten mi za pár minut dokázal nabídnout všechny možné varianty podle mých konkrétně zadaných kritérií. Během několika málo okamžiků jsem tak měl z pohodlí domova uzavřené povinné ručení, na kterém jsem do dnešního dne nenašel žádnou chybičku.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}