.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení pro Ford Explorer [srovnání] 

 19 října, 2021

Jana Vochková

5/5

Povinné ručení není vůbec na škodu mít. Víme ale, o co se vlastně vůbec jedná? Pokud ne, tento článek vám toto téma nastíní z takové stránky, aby to pochopil i laik. V dnešní době se často můžeme potkat s tím, že do vás na parkovišti narazí auto nebo vám ho někdo odcizí a právě na to, je dobré mít sjednané pojištění. Dnes si společně povíme, co to vlastně to povinné ručení je. Dále se budeme bavit o tom, co je vlastně Ford Explorer za auto. S tím bude souviset téma toho, jaké generace existují, jaké mají typy pohonů popřípadě ještě typy výbav. Zmíníme také to, jak využít srovnání cen pojištění tohoto vozu srovnávačem epojisteni.cz. No a v neposlední řadě doporučíme, jaké jsou nejvýhodnější nabídky na pojištění. Už teď je toho moc, co? Ale nebojte, všechno za dnešek zvládneme. Tak pojďme do toho.

Rychlý přehled

 1. Co je to povinné ručení?
 2. Jakou má charakteristiku auto Ford Explorer?
 3. Jaké generace tohoto vozu existují. 
 4. Typy pohonů a typy výbav.
 5. Jak využít srovnání cen pojištění tohoto vozu srovnávačem epojisteni.cz?
 6. Jaké jsou nejvýhodnější nabídky pojištění?
 7. Pojištění GAP. 

Co je to povinné ručení? 

Jedná se o zákonnou povinnost, kterou má každý vlastník motorového vozidla. Povinné ručení je též známo jako pojištění odpovědnosti z provozu vozidla- Z tohoto názvu nám asi už trochu bleskne hlavou, o co by se mohlo jednat. Toto ručení nám umožňuje to, že s autem můžeme jezdit na komunikacích. Pokud bychom neměli zařízené povinné ručení, na komunikacích nemáme co dělat!

Povinné ručení je skvělé v tom, že kryje škody, které jsou způsobené jiným vozidlem a chrání tak uživatele motorových vozidel před velkými částky na opravy vozidla. Pokud do vás totiž na parkovišti u supermarketu někdo najede a poškodí vám vaše vozidlo, povinné ručení to v 98 % případů spraví. S pojmem povinné ručení souvisí také pojem limity krytí, které si jsou velmi blízké a jeden bez druhého by vlastně ani neexistovalo.

Limity krytí

Limity krytí představují maximální sumu, které je v případě poškození motorového vozidla vyplacena poškozenému. Tyto limity krytí vyplývají právě z povinného ručení. Částka 35 mil. Kč je minimální hodnota zákonem stanovena na každého zraněného nebo usmrceného. No ale co s tou škodou? Na ní je stanovena stejná částka, 35 mil. Kč. Na teorii se všechno špatně vysvětluje, ale tuto situaci si můžeme představit úplně jednoduše. Pokud do vás někdo na parkovišti narazí, jak už dnes bylo zmíněno, udělá vám škodu na autě, pojišťovna vám vyplatí skutečně 100% částku za škodu, právě do výše 35 mil. Kč. Limity krytí nejsou vždy úplně stejné. Najdou se pojišťovny, které nabízí jinou variantu krytí, a tak je dobré si vše prvně pečlivě projít.

A co všechno to povinné ručení vlastně uhradí?

 • částku škody za zdraví či usmrcení
 • částku, která vznikne poškozením věci či jejím ztracením
 • škody, které mají povahu ušlého zisku
 • vzniklé náklady spojené s právním zastoupením

No a teď už konečně k tomu, o čem tento článek má vlastně být. Máme se věnovat autu Ford Explorer, který za poslední roky trhá všechny auta ostatní. Je to totiž auto, které vás ohromí nejen svým vzhledem, ale také tím, co všechno v něm najdeme.

Auto Ford Explorer

Základní charakteristika

Na konci roku 2020 představila automobilka Ford 6. generaci tohoto vozu. My si ji dnes trochu představíme a třeba se vám toto vozidlo zalíbí natolik, že bude vaše. 

Ford Explorer – 6. generace (SUV) – nejnovější 

 • délka 5.049 mm
 • výška 1.778 mm
 • šířka i se zrcátky 2.285 mm

Jak už je to v poslední době bohužel běžné, místo na zaparkování najdete jen málokdy. Všude je tolik aut, že musíte prohledat všechna místa okolo vašeho domu, než najdete to místo. Proto je nejlepší toto auto pořizovat do domu s vlastní garáží, protože s jeho délkou a šířkou se parkovací místo nehledá moc dobře. Tento Ford Explorer 6. generace disponuje ale také i něčím jiným, a to designem. Jeho design je jednoduchý, nechce, aby něco uvnitř bylo přeplácané, ale okouzlující.

Na český trh se tento model dováží v té nejlepší výbavě, tudíž je jízda v něm neskutečným zážitkem. Standardní výbava vám může nabídnout například 12,3 palcový digitální přístrojový štít nebo kupříkladu 10,1 palcový vertikálně umístěný displej se svižnými reakcemi. Mezi standardní výbavu můžeme také zařadit sedadla s vyhříváním, odvětráním, pamětí nebo masážní funkcí.

Tento model tedy disponuje jak svým designem, tak i pestrou výbavou. U jiných vozidel byste dopláceli několik tisíc a zde máte vše v jedné ceně formou standardního vybavení. Mezi mínusem tohoto vozu musíme zařadit jeho kvalitu zpracování. U některých vozů se stává, že materiály nepasují k sobě a tudíž to dělá problémy nejen vizuálně. Toto auto pořídíte okolo 2 milionů a očekáváte, že bude v pořádku, proto tento problém bereme jako největší ztrátu, kterou nám Ford Explorer dává.

Prostor v tomto autě je až pro 7 cestujících. Rozvor má něco málo přes 3 metry, tudíž se ani není čemu divit.

Typy pohonů

Typů pohonů máme také hned několik.

Například Ford Explorer 6. generace, kterého jsme si představili, disponuje podélně položeným motorem a základně pohonem zadních kol. Dřívější modely měly motor uložený napříč a standardně pohon předních kol.

Tento model disponuje plug-in hybridním pohonem. Že nevíte, o co se jedná? Tak si to společně řekneme.

Plug-in hybridní pohon

Tento motor kombinuje benzinový o výkonu 357 koní se 100koňovým elektromotorem.

 • dojezd v kombinovaném provozu – až 42 km
 • nabíjení – zabírá cca 5 hodin
 • 100koňový elektromotor se napájí z baterie o kapacitě – 13,6 kWh

Jak využít srovnání cen pojištění tohoto vozu srovnávačem epojisteni.cz?

Webová stránka epojisteni.cz vám nabízí jak srovnání cen pojištění tohoto vozu, tak i sjednání daného pojištění. Vše je velice jednoduché a na stránky vás na všechno navedou. Můžete také využít služeb online porady, kde zatelefonujete nebo napíšete zprávu a v několika hodinách vám přijde stručná, jasná odpověď.

Povinné ručení po Ford Explorer - srovnání

Jak probíhá srovnání cen?

Na srovnání cen pojištění se využívá funkce kalkulačky. Nezdá se to, ale změnou pojišťovny můžete ušetřit dost peněz, tudíž je dobré si vše prvně pečlivě nastudovat a teprve pak si zažádat o pojištění u té ,,nejlepší“ pojišťovny.

Srovnání cen je na této webové stránce zcela zdarma. Nemusíte platit žádné poplatky či nějaké předplatné. To je velká výhoda, protože některé stránky platbu požadují. Není cílem vybrat na tom co nejvíc peněz, ale pomoct lidem v dané situaci.

Do kalkulačky musíte zadat základní údaje o vašem vozu a také o vás, respektive vlastníkovi. Online kalkulačka vám pak sama přehledně seřadí možné varianty mnoha pojišťoven povinného ručení. Nezabere vám to mnoho času a můžete si vše pečlivě projít.

Až si zvolíte povinné ručení, můžete si ho zdarma přes epojisteni.cz sjednat buď sami, přes online formulář, nebo pomocí specialistů, kteří se s vámi následně spojí a vše s vámi dokončí. Ještě ten den, kdy si pojištění sjednáte, vám přijde zelená karta a smlouva s pojišťovnou.

Jaké jsou nejvýhodnější nabídky pojištění?

Začala bych tím, kde za pojištění zaplatíte nejvíc. Je nám to asi všem jasné, ale komu ne, je to Praha. Výše pojistného zde přesahuje 3 000 Kč. Není to jen kvůli tomu, jak je Praha velké město, ale také díky tomu, že je zde větší pravděpodobnost dopravních nehod.

A teď přichází to, kde najdete nejlevnější povinné ručení. Nejlevnější povinné ručení seženete na Vysočině, kde za něj dáte zhruba 2 800 Kč. Cenu povinného ručení si můžete spočítat na online kalkulačkách, které najdete na všech internetových stránkách, které se tímto zabývají.

Pojištění GAP

Díky pojištění GAP si můžete pojistit pořizovací cenu vozidla. Zkratka GAP je v anglickém jazyce rozdělena na 3 slova a to: Guaranteed Asset Protection. Toto slovo můžeme do českého jazyka přeložit jako garantovaná ochrana majetku.

Dnes ho pojišťovny nabízí k havarijnímu pojištění, jako jednu z možností. Toto pojištění vám zajišťuje to, že cena nového vozidla zůstala na stejné výši po dobu cca 3 let.

Pokud dojde k havárii či k odcizení vašeho vozidla, pojišťovna vám na základě pojištění GAP vyplatí pojistné plněné pouze ve výši tržní ceny. Od něho se ještě odečte spoluúčast. Toto pojištění se vyplatí hlavně tehdy, když si kupujete auto na úvěr. Všechny pojišťovny tuto možnost nenabízí, ale i tak se jejich množství časem zvětšuje.

Klady pojištění GAP

Mezi největší plus patří především to, že máte zajištěné stoprocentní krytí včetně spoluúčasti. U běžného pojištění se s tímto nesetkáme, proto to bereme jako největší výhodu tohoto pojištění.

Nevýhody pojištění GAP

Mezi velkou nevýhodu tohoto pojištění můžeme zařadit to, že ho lze sjednat jen na dobu určitou a to zpravidla maximálně na prvních 3 – 5 let od koupení vozidla. Další takovou nevýhodou je to, že toto pojištění obvykle můžete sjednat jen u nového vozidla, nikoli u ojetého.

Pro srovnání nabídek pojišťoven můžete využít například epojisteni.cz, kde vám se na ně v případě zájmu můžete obrátit jak telefonicky, tak online. 

https://epojisteni.cz/

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}