.st0{fill:#FFFFFF;}

Jak zařídit povinné ručení pro vozy Škoda? 

 24 července, 2020

Jana Vochková

5/5

Na vozy značky Škoda rozhodně z vlastní zkušenosti nedám nikdy dopustit. Ve vozidlech této značky jezdím již od svých osmnácti let, kdy mi otec přenechal svůj vůz, kterým byla tehdy Škoda Favorit. Se svým Favoritem jsem zažil spoustu vzpomínek. Na své dospívání i následný vstup do pracovního života. Když mi bylo 23 let, požádal jsem otce o jeho další ojetý vůz, kterým byla Škoda Octavia ve stříbrné barvě. Tento vůz mi dělal společnost neuvěřitelných 6 let, což vzhledem k jejímu věku bylo až příliš. Nyní vlastním opět vozidlo Škoda, a to Fabii řady III. v modré metalíze, která naprosto dokonale splňuje veškerá má očekávání.

Kde se vůbec vzala Škoda Auto, a.s.?

Náš největší výrobce automobilů v ČR má své sídlo v Mladé Boleslavi, kde se rovněž nachází jeho největší výrobní závod vůbec. Další dva závody se nachází v Kvasinkách a také ve Vrchlabí. Před 29 lety navíc společnost začala spadat pod koncern Volswagen a tím se stala největším českým exportérem vozidel a také největším českým zaměstnavatelem vůbec.

Firma Škoda Auto navazuje na společnost, která nesla název Laurin & Klement a která se stala v roce 1925 součástí koncernu Akciová společnost. Dřívější název byly Škodovy závody v Plzni. Dva cyklisté spojili své síly v roce 1895, kdy si otevřely výrobu na jízdní kola a to poté, co se Václavu Klementovi rozbilo jeho nové kolo značky Germania. Oba dva se tedy rozhodly založit firmu, a to v Mladé Boleslavi. V roce 1899 se zde začaly vyrábět motocykly značky Slavia. V roce 1905 se firma pustila do své první výroby modelu automobilu, a to Voiturette A, který se stal naprostým prodejním trhákem.

Za první světové války byl podnik také součástí takzvané válečné výroby. Po válce se začal rozvíjet a mimo jiné začal vyrábět také nákladní vozy či letecké motory. Firma se snažila i přes toto velmi nelehké období stále rozvíjet směrem kupředu a po rozsáhlém požáru, který firmu zachvátil v roce 1924 si musela najít skutečně velmi silného partnera.

Škoda 420 vážila pouze 650 kg

První Škoda 420 všechny oslovila zejména svou váhou, která činila pouhých 650 kg. Jednalo se tedy o 350 kg méně, než vážila předchůdkyně tohoto vozidla Škoda 422. Veškeré nové vozy se pyšnily zejména stále kvalitnější konstrukcí, skvělými jízdními vlastnostmi, nižší spotřebou a také levnější výrobou. První koncepčně řešenou limuzínou byla Škoda Superb z roku 1934. Dále se jednalo o Škodu Rapid v roce 1935 a také Škodu Favorit v roce 1936. Firma se díky těmto skvělým modelům stala jedničkou na trhu. Významnými automobily se staly rovněž Škoda 706. Dále trolejbusy Škoda 1Tr a také Škoda 2Tr.

Jak šel čas s vozy Škoda?

  • V roce 1994 Škoda vyrobila svůj miliontý vůz typové řady Favorit, který v roce 1994 nahradila Felicia.
  • V roce 1996 se začal montovat nový osobní vůz značky Škoda Octavia
  • V roce 2016 bylo veřejnosti představeno nové SUV Škoda Kodiaq
  • V roce 2018 představuje firma nový model Škody Scala
  • V roce 2018 začíná firma produkovat také první plně elektrifikované modely aut jako je Škoda Citigo-e iV, která má dojezd 265 km. Na konci roku se světu představila škoda Superb iV, v roce 2020 to byla škoda Enyaq a do konce roku 2022 náš ještě čeká zhruba 10 vozů s různým stupněm elektrifikace.

Škoda Enyaq mě oslovila

Elektrickým vozům dávám jednoznačně zelenou. Ovšem i přesto jsem si ještě netroufl pořídit si vůz na elektrický pohon. Velmi mě ovšem oslovila novinka od Škodovky, kterým je vůz Škoda Enyaq, který je elektrickým prototypem vozu Vision E. 80 % baterie tohoto vozu dobijete za zhruba 30 minut. Vozidlo je také schopno zcela autonomní jízdy, a to třetího stupně.

Původní plán společnosti byl vyrobit pět zcela plně elektrifikovaných modelů vozidel. V roce 20205 byl rozšířen na modelů 10 a z toho se mělo jednat o čtyři plug-in hybridy. V roce 2018 byl navíc odhalen nový a zatím největší investiční plán vůbec, který přidělí neuvěřitelné dvě miliardy eur na výrobu elektromobilů Škoda Auto, a to zhruba během pěti let. Prvním vozem, který byl zcela elektrický byl vůz značky Škoda Citigo-e iV a to s dojezdem 265 km, který se společně s novým pug-in hybridem Škoda Superb iV začal prodávat na konci roku 2019. Do roku 2022 se tedy máme, co se týče Škodovek s plnou elektrifikací, na co těšit. Přemýšlím nad tím, že si klidně za pár let pořídím plně elektrické vozidlo, které vyměním za svou stávající Škodu Fabii, kterou ovšem natolik miluji, že loučení s ní pro mě bude velmi dojemné.

Které modely vozů Škoda si dnes můžeme zakoupit?

V současné době si můžeme zakoupit hned několik vozů značky Škoda. Jedná se zejména o tyto modely, které jsou velmi populární a těší se velké oblibě u zákazníků. Jedná se o elektromobil Citigo iV, Škodu Fabii od Monte Carlo až po Combi či Scoutline, dále je to velmi oblíbená Škoda Scala, Scala G-TEC a Scala Monte Carlo. Dále je v nabídce Škoda Kamiq, Kamiq G-TEC, Kamiq Monte Carlo či Kamiq Scoutline. Populární je rovněž nová škoda Octavia a také Octavia Combi. Pořídit si můžete také Škodu Karoq či Kodiaq. Za zmínku rovněž stojí velmi pěkná auta Škoda Superb, která jsou doslova nadčasová.

povinné ručení Škoda

Jak na auto Škoda sjednat povinné ručení?

V nedávné době jsem manželce pořídil k výročí naší svatby krásnou novou Octavii, která je naprosto dokonalým rodinným autem, do kterého se v pohodě vejdou nejen naše dvě děti a pes, nýbrž zavadla a také nosič na horská kola. Silueta tohoto vozu je velmi evokující a také dynamičtější než kdy předtím. Nadčasová kvalita vozu je dechberoucí. Vozidlo má také velmi bezpečné asistenty, které chrání ve voze celou mou rodinu. Manželka si svůj rodinný vůz nemůže vynachválit a neustále jí každý den překvapuje svou ladnou jízdou a také extrémním pohodlím.

K vozidlu bylo samozřejmě rovněž třeba pořídit také povinné ručení, které jsem si nesjednal přímo na místě prodeje, nýbrž jsem si ho chtěl sám vybrat až z pohodlí svého domova. Uvažoval jsem totiž nad tím, u které pojišťovny by bylo sjednání povinného ručení na náš nový vůz nejlepší. Ke srovnání všech dostupných nabídek jsem rovněž využil služeb portálu www.epojisteni.cz, které mi bylo při hledání optimálního pojištění rovněž velmi nápomocné. Po dlouhém hledání jsem nakonec našel nejvýhodnější nabídku pro svůj vůz a povinné ručení jsem uzavřel on-line.

Jak uzavřít povinné ručení on-line?

V případě, kdy se stejně tak, jako já, rozhodnete uzavřít povinné ručení on-line, budete k tomuto úkonu potřebovat zejména občanský průkaz a také velký technický průkaz od vozidla. Pokud ovšem například velký technický průkaz momentálně nemáte u sebe, postačí vám malý technický průkaz. V případě, kdy máte již uzavřeno povinné ručení u jiné pojišťovny a žádáte o přestup k jiné pojišťovně, můžete rovněž u nové pojišťovny uplatnit svůj bonus z vaší předchozí pojistné smlouvy.

Povinné ručení jsem si vybral zcela on-line

Povinné ručení jsem si v on-line prostředí vybral velmi jednoduše. Stačilo jen, abych zadal potřebné údaje o sobě a také o svém vozidle do kalkulačky povinného ručení a nechal si tak zobrazit veškeré nabídky pojišťoven. Stejně tak jsem zjistil, jaký vliv budou mít mé bonusy a slevy na výslednou částku mého povinného ručení. Poté jsem kliknul na tu nejvýhodnější nabídku a rovnou si povinné ručení objednal. Poté, co jsem byl zkontaktován pracovnicí dané pojišťovny, mi na e-mail přišla celá objednávka povinného ručení, a to včetně platebních údajů o zaplacení. Platbu jsem provedl převodem na číslo účtu dané pojišťovny.

Obdržel jsem dočasnou zelenou kartu

Poté, co jsem odeslal celou objednávku a také poté, co jsem své povinné ručení na svůj nový vůz Škoda Octavia zaplatil, mi přišla takzvaná Dočasná zelená karta, a to se všemi dalšími potřebnými dokumenty. Tuto kartu jsem tak vložil do auta a budu s ní jezdit do chvíle, než obdržím zcela plnohodnotnou Zelenou kartu. Nemusíte se tak obávat, že by vám tato Dočasná zelená karta v případě, kdy by vás zastavila Policie nevystačila, ba naopak, jedná se totiž o zcela legitimní průkaz, který dokazuje, že využíváte řádné sjednaného povinného ručení. Případné silniční kontroly se tak rozhodně obávat nemusíte. Poté, co pojišťovna obdrží vaši platbu a vypracuje vám tak skutečnou zelenou kartu, doručí vám ji na vám zadanou adresu, a to společně s dalšími instrukcemi, které jsou pro vás podstatné.

Oceníte rychlost

Já osobně jsem velmi časově vytížený, a tudíž nemám příliš času na to, vyčkávat ve frontě na pojišťovně a vyřizovat podobnou administraci, jako například povinné ručení na vozidlo. Má manželka rovněž často pendluje mezi svou prací a domácností, tudíž jí volného času rovněž příliš mnoho nezbývá, a tak jsem já i manželka velmi ocenil on-line způsob vyřízení celé záležitosti bez toho, aniž by musel někdo z nás fyzicky navštívit pobočku společnosti, u které si chceme povinné ručení zřídit. Mimo jiné byla celá záležitost vyřízena ve velmi krátkém časovém horizontu, a navíc jsem přesně věděl, která pojišťovna nabízí, jakou formu povinného ručení, a především za kolik. Díky tomu jsem se tak mohl vyhnout nesmyslně výhodným nabídkám přímo z úst pojišťovacích expertů.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}