.st0{fill:#FFFFFF;}

Direct pojišťovna – recenze 

 29 ledna, 2019

Jana Vochková

2.7/5

Direct pojišťovna – Poskytovatel nejen online pojištění 

Direct pojišťovna je akciovou společností, na tuzemském trhu nabízející širokou paletu neživotních pojištění, jež dle svých slov klade důraz na jednoduché a srozumitelné produkty a služby, spolehlivé procesy a přátelský přístup. 

V současné době má 8 poboček (Brno, Hradec Králové, Liberec, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha a České Budějovice), nicméně hlavní devízou této pojišťovny je, že svým klientům nabízí možnost celý proces tvorby a sepsání pojistné smlouvy zařídit online pomocí jejich počítače.

Pojišťovna s krátkou, leč zajímavou a pestrou historií 

Direct pojišťovna, tehdy ve vlastnictví RSA, již na českém trhu působila dříve, a to v rozmezí od 21. května 2007 do 25. června 2012. V tomto období se však stala významným inovátorem, když své pojistné služby nabízela výhradně přes telefon a internet, tudíž klientům tak odpadla povinnost vyčerpávající cesty na pobočku a vše potřebné si mohli zařídit z pohodlí domova. 

Direct pojišťovna povinné ručení

Nicméně v podobě, v jaké ji známe dnes byla Direct pojišťovna na český trh znovuuvedena, tentokráte pod vlastnictvím VIGO Investments, až 15. června 2015. Největšího boomu se pak dočkala o rok později, kdy v první polovině tohoto roku získala přes 73 tisíc nových klientů, což je číslo, které by jí mohly závidět i daleko věhlasnější pojišťovny. 

V témže roce se pak dočkala i prestižního ocenění Cena pokroku 2016, jež získala za možnost si u ní sjednat bezpapírové pojištění, to jest, že veškeré dokumenty spojené s pojištěním byly vyřizovány a odesílány pouze v elektronické podobě. 

Od té doby i přes konzistentní příliv nových klientů spíše stagnuje, nicméně i tak se řadí mezi 20, dle některých zdrojů i mezi 10, největších pojišťoven v České republice.

Mé osobní zkušenosti s touto pojišťovnou 

S touto pojišťovnou jsem osobně přišel do styku dvakrát, poprvé tomu bylo, když jsem si u ní sjednával cestovní pojištění. Samotné sjednání probíhalo vcelku bez problémů a slečna na pobočce, jež mi pomáhala s jeho uzavíráním, byla milá a ochotná.   

Druhá zkušenost pak je bohužel již o něco méně příjemná, nicméně nakonec i ta dopadla k mé plné spokojenosti, tudíž ji zpětně mohu rovněž považovat za kladnou. U Direct pojišťovny jsem měl totiž po 3 roky sjednané majetkové pojištění, jehož uzavírání neprobíhalo již tak bezproblémově jako to cestovní, a jež jsem musel jako jedno z mála doopravdy i využít, neboť před více než 2 lety vznikla na mém majetku škoda způsobená neznámým pachatelem. Tuto skutečnost jsem neprodleně nahlásil policii a rovněž i Direct pojišťovně, skrze jejich online formulář.   

Zprvu vše ze strany této pojišťovny probíhalo skutečně rychle a už to vypadalo, že se během pár dní od události dočkám vyplacení pojistné částky, nicméně poté se celý proces jako mávnutím kouzelného proutku přibrzdil a vše se vleklo skutečně pomalu a nebývale dlouho.  

Chápu, že je vše nutno pečlivě a zodpovědně prověřit, aby nedocházelo k pojistným podvodům, ale v tomto mém případě bylo vše zcela průkazné a celý proces rozhodně nemusel trvat tak dlouho. 

Závěrem povídání o mé osobní zkušenosti s Direct pojišťovnou mohu konstatovat, že stejně, jak je tomu i u všech ostatních pojišťoven, hodně záleží na jakého „pojišťováka“ zrovna narazíte a též i na přístupu všech zainteresovaných v procesu vyřizování pojistné škody po pojistné události, který se v případě jejich ne zrovna proaktivního přístupu může hodně protáhnout.

Jaké všechny oblasti pokrývá produktová nabídka Direct pojišťovny? 

Dále bych se chtěl věnovat produktové nabídce Direct pojišťovny. Oproti konkurenci je její nabídka lehce užší, i vzhledem k tomu, že se jedná o neživotní pojišťovnu, nicméně o to více je individualizovaná a zaměřená na konkrétní případy a potencionální hrozby.    

Níže uvádím seznam všech pojištění, jež Direct pojišťovna nabízí soukromým i právnickým osobám. 

Pojištění pro firmy 

Pojištění flotil 

Toto komplexní pojištění nabízené Direct pojišťovnou je určeno pro firmy, které vlastí několikero osobních či nákladních automobilů, přičemž u povinného ručení pro firemní vozidla tato pojišťovna nabízí nejvyšší limit plnění na trhu – 250 milionů Kč. 

Pojištění podnikání 

Directem nabízené pojištění podnikání kryje škody způsobené živelnými katastrofami, vandaly či zaměstnanci na majetku podnikatele až do výše 20 miliónů korun.  

Pojištění bytových domů 

V případě, že je vaše firma vlastníkem některého z bytových domů, tak Direct pojišťovna je schopna takovýto objekt pojistit. 

Pojištění zdravotnických zařízení 

Direct pojišťovna nabízí své pojistné služby i pro zdravotnická zařízení, kterým je schopna sjednat pojištění, jež pokryje všechny nestandardní situace, jež mohou nastat. 

Pojištění obcí a měst 

Pojišťovna Direct jakožto jedna z mála nabízí dokonce i pojištění pro města a obce.

Pojištění pro lidi

Cestovní pojištění

Direct pojišťovna nabízí jak krátkodobé, tak i celoroční cestovní pojištění, které klienty ochrání například v případě úrazu či ztráty zavazadel.

Majetkové pojištění

V nabídce této pojišťovny též nalezneme i majetkové pojištění, jež možné sjednat na vlastní, ale i nájemní bydlení. Dokonce pokud v létě často chataříte či byt/dům pronajímáte, tak i na vás Direct ve své nabídce majetkových pojištění myslí.

Pojištění odpovědnosti

Takzvaná „pojistka na blbost“ je schopna pokrýt například takové nemilé události, které se však mohou přihodit každému z nás, jakými jsou rozbití zboží v obchodě způsobené neopatrnou manipulací nebo vytopení sousedů například při poruše pračky.

Pojištění podnikání

V podnikání se může přihodit opravdu cokoliv a na to je potřeba myslet a nechat se tak včas před všemi případnými riziky pojistit. Direct nabízí pojištění podnikání pro opravdu široké spektrum oborů, vybere si tak vskutku každý.

Autopojištění

Pro motoristy Direct pojišťovna nabízí kompletní balíček pojišťovacích služeb zahrnující havarijní pojištění i zákonem stanovené povinné ručení.

Povinné ručení výhodně a rychle 

Na závěr tohoto článku bych se rád zaměřil na zrovna posledně zmiňované povinné ručení, neboť právě to jsem si v nedávné době sjednával, leč tedy nakonec u jiné pojišťovny.  

Za tímto účelem jsem se rozhodl použít chytrou kalkulačku na webu ePojištění, která porovnává ceny povinného ručení všech významných institucí, jež ho nabízejí, mezi nimiž je právě i Direct pojišťovna. Krom ní je možno srovnat online nabízené povinné ručení od Axa pojišťovny, ČSOB pojišťovny, České pojišťovny, České podnikatelské pojišťovny, Slavia pojišťovny, Kooperativa pojišťovny a Hasičské vzájemné pojišťovny. Interaktivní kalkulačka pak následně na základě zvolených parametrů – údajů o vozidle a řidiči vyhodnotí, jaká z pojišťoven je schopna pro daný typ vozidla nabídnou to po ekonomické stránce nejvýhodnější povinné ručení.  

Výhodou pak je, že si o sjednání pojištění můžete zažádat dokonce i přímo na této stránce hned po skončení vyhledávání nejlevnějšího povinného ručení a nemusíte tak složitě procházet webové stránky vybrané pojišťovny a hledat kontakty na „pojišťováky“. 

Použití této interaktivní kalkulačky je navíc opravdu snadné a já sám osobně jsem se s ním velmi rychle sžil a celý proces porovnání cen povinného ručení mi zabral méně než 2 minuty.  

Výsledkem pak bylo nalezení o více než 30 % výhodnějšího povinného ručení, než o jakém jsem do té doby přemýšlel, tudíž ePojištění mi pomohlo ušetřit vcelku nezanedbatelnou částku, kterou mohu využít efektivněji, například na pojištění odpovědnosti, takzvaném „pojištění na blbost“ o kterém nyní vehementně uvažuji.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
linkstrem
linkstrem
24.2.2021 18:04

Tak tuhle pojišťovnu teda určitě né!!!Přečet jsem si pár recenzí a viděl případ v Černé ovce a to mi stačí.

Petr
Petr
16.10.2021 15:32

Určitě ne, pozor na tuhle pojišťovnu vy platíte ale oni ne když to potřebujete.

Libor
Libor
14.2.2023 22:29
Odpovědět  Petr

Bohužel jsem se taky nachytal..banda zlodějů

Dana Mikulová
Dana Mikulová
31.7.2022 20:21

V momentě, kdy jsem měla tu drzost a zažádala o vyrovnání pojistné události, pojišťovna okamžitě vypověděla smlouvu ;)..Fakt chyba vybrat tuto pojišťovnu. Nedopuručuji!!!!!!!!

Dana Mikulová
Dana Mikulová
31.7.2022 20:24

Tak tuto pojišťovnu opravdu ne!!!

maser
maser
4.11.2022 20:06

Tyhle nýmandy fakt NE!!!!! Pani na lince arogantní jako kráva,pomalu na mě začala řvát jak si jako dovoluju jí hned vedle dálnice kde jezdí tisíc kamionů za minutu blbě slyšet!!! Na odtah jsem čekal na nebezpečném místě přes čtyři hodiny a po pátem volání na jejich linku a upozorňování ať začnou něco dělat jsem se stějně nedočkal a musela mě odtáhnout policie na moje náklady.

eMILK
eMILK
18.2.2023 13:00

Rozhodně nikomu nedoporučuji. Nechce se jim platit opravně, neustále si vymýšlí další a další doklady, jen aby nemuseli platit. Mám auto hotové v servisu, ale ten mi ho bohužel nechce vydat, protože má s touto poj. špatné zkušenosti a již tři týdny čeká na proplacení škody.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}