.st0{fill:#FFFFFF;}

Srovnání pojištění domácností – recenze 

 28 srpna, 2017

Kateřina Trousilová

Ohodnotit

Pojištění domácnosti slouží k náhradě škody na vybavení domácnosti při havárii, vykradení, vandalismu nebo při živelných pohromách. Kde sehnat to nejlepší a co nabízejí pojišťovny?

Pojištění domácnosti vs. pojištění nemovitosti

Pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení bytu či domu. Vybavení většinou zahrnuje: nábytek, elektrospotřebiče, knihy, oblečení a ceniny. Můžeme si také nechat pojistit i stavební součásti (plovoucí podlaha, kuchyňská linka a další). Pojištění zahrnuje i půdu či sklep.

Pojištění nemovitosti zahrnuje celkovou stavbu. Tím se rozumí: stěny, stropy, střechu, okna, okapy, omítky a další. Pojištění nemovitosti se může vztahovat i na vedlejší stavby, kterými jsou například kůlna, plot či bazén.

Co kryje pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti pokrývá široké spektrum různých rizik a záleží na nás, které si vybereme. Většinou jde o rizika krádeží, vandalismu a živelných událostí.

Pokud bydlíme v oblasti častých povodní, určitě se nám vyplatí pojištění proti povodním a záplavám. Důležitým pojištěním je také pojištění proti škodám na elektrospotřebičích způsobených přepětím v síti, pojištění rozbití oken a pojištění proti posprejování fasády.

Limity pojistného plnění

Důležitým faktorem u každého pojištění je limit pojistného plnění. Jde o částku, která udává maximální sumu, kterou nám pojišťovna vyplatí v případě pojistné události.

Obecně platí pravidlo, že čím vyšší je limit pojistného plnění, tím více zaplatíme za pojistné.

Cena za pojištění domácnosti

Cena za pojištění domácnosti se odvíjí od několika faktorů. Mezi nejdůležitejší patří zvolené limity plnění, lokalita bydliště, míra spoluúčasti a stupeň zapezpečení. Nejlevnější pojištění domácnosti seženeme již za 150,-.

Co nabízejí pojišťovny

Kooperativa

Varianty pojištění:

PRIMA: požár, záplava, vichřice, kroupy, blesk, krádež, vandalismus, náhradní ubytování, asistenční služby, územní platnost Česká Republika

KOMFORT: požár, záplava, vichřice, kroupy, blesk, krádež, vandalismus, náhradní ubytování, asistenční služby, přepětí nebo podpětí v síti a zkrat, zatečení atmosférických srážek, únik vody (stočné, vodné, z nádrže či akvária), havárie rozvodů, výměna zámků, zničení věcí poruchou lednice nebo mrazáku, rozbití skel a sanity, benefit OBNOVA – pro velké škody, územní platnost rozšířena o sousední státy

Slevy, které můžeme získat:

 • 20% za bezeškodní průběh
 • 20% pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P
 • 10% pokud je byt pojištěný u Kooperativy
 • 15% za spoluúčast 5 000,-
 • 10% za spoluúčast 3 000,-
 • 5% sleva, pokud se rozhodneme platit pojištění ročně

ČPP

Varianty pojištění:

Základní varianta: krupobití, vichřice, pád letadla, přímý úder blesku, výbuch, požár

lze připojistit: úmyslné poškození/zničení, odcizení věcí krádeží nebo loupeží

Rozšířená varianta: povodeň (záplava), mráz na vodovodním a topném systému, náraz vozidla, únik kapaliny z technického zařízení, kouř, aerodynamický třesk, tíha sněhu a námrazy, pád stromů (stožárů), zemětřesení, sesuv půdy, sesuv laviny, zřícení skal a zemin, krupobití, vichřice, pád letadla, přímý úder blesku, výbuch, požár, atmosferické srážky, zpětné vystoupení vody z odpadního potrubí, poškození nebo zničení elektrospotřebičů a elektroniky přepětím a zkratem, poškození nebo zničení skel z jiných příčin, poškození nebo zničení obsahu chladicího zařízení

lze připojistit: úmyslné poškození/zničení, odcizení věcí krádeží nebo loupeží

Slevy, které můžeme získat:

 • 30% za bezeškodní průběh
 • 20% pokud jsme již klientem ČPP
 • 15% za spoluúčast
 • 10 % za zabezpečení domácnosti
 • 6% sleva, pokud se rozhodneme platit pojištění ročně

Allianz

Co si můžeme pojistit:

Velká hrozba: požár, výbuch, úder blesku, pád letadla, kouř, pád předmětů, vichřice, krupobití, zemětřesení, náraz vozidla, sesuv, rázová vlna

Velká voda: povodeň a záplava

Vodovodní hrozba: voda z vodovodního zařízení, vystoupnutí vody z kanalizace, mráz, sprinklerové hasicí zařízení, voda z akvária

Zloději: krádež vloupáním, loupež, loupežné přepadení, vandalismus, prostá krádež kočárků a inval. vozíků, kompenzace výjezdu bezp. agentury

Déšť a sníh: atmosférické srážky, tíha a tlak sněhu

Rozbité sklo: rozbití skla z nepojištěné příčiny

Elektro: přepětí/zkrat, podpětí, porucha chladicího zařízení

Uskladnění věcí: náklad na uskladnění věcí po škodě

Slevy, které můžeme získat:

 • 7% na každou novou smlouvu

Jak si sjednat pojištění domácnosti online

I na pojištění domácnosti se dá ušetřit. Spoustu pojišťoven nabízí výhodné slevy. Cena za pojistné bude nižší i při takzvaném online sjednání.

Pojišťovny se ale liší i cenou za nabízené produkty, a tak o těch nejlevnějších ani nemusíte vědět. Právě ty méně známé a nové pojišťovny na trhu nabízejí ta nejlevnější pojištění. Na internetu je nejspíše nenajdete, protože na prvních příčkách objevíte staré známé pojišťovny. Můžete ale vyzkoušet online kalkulačky a srovnávače, které si s neznalostí snadno poradí. Výhodou online kalkulaček je, že si vše sjednáte z pohodlí domova a nemusíte se trmácet až na pobočku. To oceníte zejména, pokud bydlíte daleko od města.

Srovnání pojištění domácností - recenze - konečný obrázek

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hanka
Hanka
16.7.2019 11:33

Já už mám tolik pojistných smluv, že nestačím sledovat různé změny pojistných podmínek, ale připadá mi, že platím čím dál tím víc.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}