.st0{fill:#FFFFFF;}

Cestovní pojištění Kooperativa – recenze, diskuze, zkušenosti 

 30 července, 2016

Jana Vochková

4.2/5

Krátká historie a přehled produktů

Kooperativa byla založena v roce 1991 a její kořeny tedy sahají ještě do dob Čekoslovenska. V současné době působí 25 let na českém trhu a je druhou největší společností zajišťující  pojištění. Nabízí komplexní pojišťovací služby, jak fyzickým, tak i právnickým osobám. Jako správná velká pojišťovna má po celé republice přes 300 poboček, a to jak ve velkých, tak v malých městech.

Široce využívané je pojištění životní nesoucí název Perspektiva. To vám přijde vhod v případě smrti, úrazu, nemoci a dalších nenadálých situacích. Navíc vám pomůže vytvořit si určitou rezervu pro případný finanční výpadek či na důchod. Funguje tak, že část vašeho pojistného vlastně investujete do fondů, které si můžete zvolit sami nebo přenecháte výběr na Kooperativě.

Další v nabídce je pojištění úrazové bez tvoření rezerv, sloužící pouze pro případ úrazu, smrti či nemoci. Lze se pojistit proti událostem s velkým i malým dopadem. Toto pojištění vám může pomoci zaplatit vaše měsíční výdaje nebo přímo léčbu či rehabilitaci.

V nabídce najdete i tzv. pojištění Best Doctors, které by vám mělo zajistit při vážném onemocnění nejlepší lékařskou péči, buď v Čechách nebo na zahraniční klinice. Jen tak pro představu – pojistné se platí měsíčně, dělí se na 3 věkové kategorie a jeho cena se pohybuje od 170 Kč do 700 Kč za měsíc.

Nechybí samozřejmě ani důchodové pojištění, které asi není třeba nějak sáhodlouze vysvětlovat. Výhodou může být, že kromě vytvoření rezervy v důchodovém věku, vás dokáže i pojistit proti nemoci či úrazu.

Pojistit můžete samozřejmě i své děti, zároveň jim i spořit, jde pojistit i majetek, vozidlo. Pojišťovna nabízí samozřejmě i pojištění odpovědnosti a mnoho dalšího.

Cestovní pojištění

V tomto článku se ale zaměříme hlavně na cestovní pojištění, které lze sjednat pro jednotlivce i skupinu, a to buď na jednu konkrétní cestu, a nebo na opakované cestování. Jak je u Kooperativy zvykem, pojištění má mnoho podob.

Lze si sjednat pojištění léčebných výloh, které vám uhradí ošetření, léčbu či hospitalizaci v zahraničí, případně vám pojišťovna zajistí převoz zpět do České republiky. Navíc se nemusíte obávat, že byste si nemohli zahrát volejbal či jezdit na kole, protože běžné sporty toto pojištění pokrývá automaticky. Děti do 6 let mají v doprovodu dospělého pojištění zdarma, děti do 18 let jsou pojišťovány za polovinu. Při sjednání online navíc získáte 10% slevu. Pojišťovna nabízí dvě varianty a to Klasik, která pokryje léčebné výlohy do 5 milionů a zaplatíte za ni 144 Kč na týden, druhá je varianta Plus, která má výši léčebných výloh dvakrát tak vysokou a stojí 216 Kč.

Pro sportovce amatérské i profesionální tu je připojištění Sport. Vybírat můžete ze dvou variant – 1. aktivní neboli náročnější sporty jako je jachting, canoying, kiting, ragby, skoky do vody a mnoho dalších. 2. Organizované sporty – vhodné pro závodění, soutěže, ale i soustředění, aj. Při online sjednání zaplatíte za aktivní variantu na týden 288 Kč, pro organizované sporty činí částka 432 Kč.

Doufáme, že většina z vás má sjednané klasické pojištění domácnosti, ale pokud existují tací, kteří ne, nechte si svou domácnost pojistit alespoň krátkodobě po dobu vaší nepřítomnosti. Toto pojištění se vztahuje na vykradení nemovitosti, způsobení škod živelnou pohromou, ale i vandalismus v podobě vysklených oken nebo poničených dveří. Výše pojistného se opět odvíjí od částky pojistného plnění, takže cena se za 14 dní pobytu pohybuje od 180 Kč do 480 Kč.

Rozhodně nic nezkazíte ani pojištěním úrazu, zavazadel a odpovědnosti. Jde o komplexní pojištění obsahující všechny tři ,,složky“ a nejen ty. V případě poškození zdraví vám tedy bude vyplacena částka pojistného plnění. Pokud budou vaše zavazadla ukradena, poničena dopravní nehodou nebo bude vaše osoba oloupena, obdržíte od pojišťovny také určitou kompenzační částku. Navíc pokud se zavazadla zpozdí o více jak 6 hodin, můžete si jít nakoupit nezbytné oblečení, které vám bude proplaceno. Toto komplexní pojištění obsahuje i zpoždění letu, který musí být opět zpožděn více jak 6 hodin a v důsledku toho, vám budou proplaceny náklady na stravu, úschovu zavazadel či ubytování. Pokud jste již měli zaplacený nějaký výlet či jinou aktivitu, ale nemůžete se jí třeba ze zdravotních důvodů zúčastnit, i k tomu slouží toto pojištění. A pokud někomu způsobíte škodu na majetku či zdraví, nemusíte se bát, že peníze půjdu z vaší kapsy. Protože toto pojištění je pouze připojištěním, které je součástí základního cestovního pojištění, tak se cena odvíjí také od tohoto základu. V každém případě, pokud budete mít základní cestovní pojištění Klasik a sjednáte si pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti také Klasik, zaplatíte za něj 288 Kč na týden, při volbě lepšího připojištění Plus 360 Kč.

kooperativa

Převážně asi rodiny s dětmi ocení pojištění Storno, které pokryje až 80% storno poplatku, pokud musíte neočekávaně vaši dovolenou zrušit. Přeci jen nevíte, kdy vaše dítko onemocní. Za pojištění zaplatíte 3% z celkové ceny zájezdu, přičemž cena zájezdu nesmí překročit 75 000 Kč. Určitě si ale dejte pozor na dobu sjednání tohoto pojištění, protože lze sjednat maximálně 3 dny po zaplacení zájezdu či složení zálohy.

Motoristé určitě na cestách vlastním automobilem ocení asistenční službu Holiday, kdy při problémech můžete zavolat na nonstop servis, mechanik přijede na místo, pokud lze vozidlo opravit do 48 hodin zajistí vám ubytování, náhradní vozidlo vám zapůjčí na 5 dní apod. Za tuto službu do 10 dní zaplatíte 400 Kč, nad 10 dní 650 Kč.

A jako poslední je tu pojištění pro neustálé cestovatele za hranice naší země – Kolumbus Abonent. Posloužit může hlavně těm, kteří neustále jezdí na zahraniční cesty, ať už pracovní nebo jiné, přičemž délka jednoho souvislého pobytu nesmí překročit 45 dní. Existuje několik variant tohoto pojištění ,z nichž nejlevnější stojí 1200 Kč ročně a nejdražší necelé 2 000 Kč ročně.

To by bylo ke Kooperativě asi téměř vše. Její širokou škálu nabídky cestovního pojištění nelze nepochválit. Mnoho klientů si navíc pojišťovnu pochvaluje pro její vstřícný přístup a velice dobrou komunikaci. Navíc má Kooperativa opravdu nepřeberné množství pojištění, při kterých můžete zároveň tvořit rezervy téměř na cokoli.

Srovnání s konkurencí

Pokud vás zajímají i nabídky a cenové rozhraní ostatních pojišťoven, určitě doporučujeme vyzkoušet tuto kalkulačku. Stačí opět zadat pouze data odjezdu a příjezdu, typ a cíl cesty. Pro modelový příklad opět počítáme s týdnem rekreační dovolené po Evropě.

Nejlevnější nabídku má pojišťovna Slavia, u níž zaplatíte pouze 84 Kč, ale léčebné výlohy máte pojištěné jen do výše 3,5 milionu Kč a pojištění odpovědnosti ani neobsahuje. Společnost AXA má cenově velmi podobnou nabídku, ale opět velmi nízké krytí léčebných výloh (pouze 2,5 milionů Kč).


Doporučovaným pojištěním samotnou online kalkulačkou je pojištění opět od společnosti Slavia, a to pojištění Exclusive, které stojí 144 Kč na osobu. Léčebné výlohy máte pojištěné do 5 milionů Kč, pojištění odpovědnosti do 1 milionu Kč. V ceně navíc máte úrazové připojištění, pojištění zavazadel a zpoždění letu.
Náročnějším zákazníkům by se mohl líbit balíček Excelent od pojišťovny AXA stojící 284 Kč, u něhož máte pojištění léčebných výloh neomezené. Pojištění odpovědnosti je kryto do 25 milionů Kč a opět máte i úrazové pojištění, pojištění zavazadel a zpoždění letu.
Kalkulačka nabízí pro srovnání cestovního pojištění k našemu údivu pouze tři společnosti, z níž třetí je Evropská pojišťovna, která má rozhodně nejdražší nabídky. Jednak tedy za pojištění s krytím do 3 milionů Kč, zaplatíte 890 Kč, a pokud byste si chtěli nechat sjednat roční pojištění pro opakované krátkodobé cesty do zahraničí, zaplatíte za něj neskutečných 5 000 Kč.

Jak sami vidíte, konkurence možná má i nižší nabídky než samotná Kooperativa, ale je nutné, informovat se na další podmínky, výše krytí apod. Cestovní pojištění při cestách do zahraničí je určitě nutností, ale my doufáme, že si užijete dovolenou bez úrazu a nebudete jej potřebovat!

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paja55
Paja55
13.7.2017 13:17

Já jsem nedávno hledal taky různá cestovní pojištění. Chtěl jsem hlavně něco slušného v porovnání cena/výkon. Řeknu vám, prokousat se všemi těmi nabídkami bylo něco. Pokud by se toho chtěl někdo vyvarovat, mohu jedině doporučit, protože v současné době jde jedno z nejlepších pojištění na trhu.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}