.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Životní pojištění u GENERALI ČESKÉ POJIŠŤOVNY 

 26 února, 2020

Jana Vochková

Ohodnotit

Tak a je to tady. Stal se ze mě živitel rodiny. Nedávno to byly dva měsíce, co jsem se stal tátou nejlepšího kluka na světě. Co víc si přát? Je mi 35, mám skvělou ženu a krásného syna.  Pracuji jako řidič mezinárodní kamionové dopravy a svou práci mám rád. Až tedy na to, že doma s rodinou nemohu být tak často, jak bych si přál. S manželkou jsme si na tuto situaci zvykli a jsme, jak se říká, sehraný tým.  Mohu s klidem říct, že se cítím šťastný a spokojený. Přesto ale pokaždé, když sedám za volant svého kamionu a odjíždím na daleké pracovní cesty, mi někde vzadu v hlavě bliká červená kontrolka, co by bylo kdyby…

Jednička mezi pojišťovnami

Tady se zrodila potřeba zajistit moji rodinu pro případ, na který člověk nechce ani pomyslet, natož tak o něm mluvit nahlas. Jednoho večera jsem zasedl k počítači, abych zjistil, jaké mám možnosti. Životní pojištění bylo jasnou volbou. Internet je silné médium, a tak mi jako dobrá volba mezi jednotlivými pojišťovnami, vyšla Generali Česká pojišťovna.

Důležitým prvkem pro mé rozhodnutí byla šíře nabídky, výhody poskytovaných služeb a taky počet klientů. Jejich vysoký počet se mi zdál výborným ukazatelem spokojenosti zákazníků s danou pojišťovnou. Od letošního roku se Generali pojišťovna spojila s Českou pojišťovnou, a tím se stala českou jedničkou, s počtem klientů více než 4 miliony.

Pojišťovací podmínky čtěte raději dvakrát

Jednička na trhu mě přesvědčila, abych se o ni blíže zajímal. Co se týká nabídky samotného životního pojištění u Generali České pojišťovny, byl jsem mile překvapen. Záruky vám poskládají přesně podle potřeb, a zajistí tak, aby v případě nepříznivých životních situací, nezůstali mojí blízcí nezaopatřeni. A o to mi šlo v prvé řadě.

Z dostupných informací jsem zjistil, že úrazy, tudíž i dopravní nehody, nejsou na první pozici úmrtnosti nebo invalidity, ale že se na tom podílí nemoci, a to až z 95%. Proto úrazová pojistka mi přišla pro tento účel nedostatečným zajištěním. Životní pojistka pro tyto oba případy, ano.

generali česká životní pojištění

Do rozsahu životního pojištění Generali ČP jsou zahrnuty tyto programy:

     1.  boj s nemocí a úrazem

 • kdy za každý den pracovní neschopnosti dostane klient určitou částku jako kompenzaci za ušlý výdělek
 • v případě jedné ze závažných diagnóz vyplatí pojišťovna peníze na kvalitní léčbu, ale přesto i nadále zůstáváte pojištěni pro řadu dalších nemocí
 • pojištění pro případ invalidity tím, že člověk obdrží finance jednak na léčbu a jednak na vykompenzování chybějícího příjmu
 • pojištění zajistí pacientovi pobyt v nejkvalitnějších zdravotnických zařízeních

      2.  úraz

 • v tomto případě budou vyplaceny peníze za každý den léčení, a to i v případě, že nebude vystavena pracovní neschopnost
 • pro případ trvalých následků po úrazu Generali vyplatí až osminásobek sjednané částky (trvalými následky mohou být například i jizvy)
 • spoluúčastníky pojištění jsou i všichni další účastníci dopravního provozu, včetně motocyklistů a cestujících ve veřejných prostředcích
 • krytí je stejné pro dospělé i pro děti

      3.  program proti rakovině

 • v případě rakoviny a operace pojistnými podmínkami daných orgánů, vyplácí pojišťovna 50% pojistné částky, a to bez zkoumání toho, zda jste to použili na léčbu či rehabilitační pomůcky

      4.  adrenalinové sporty

 • pokud aktivně sportujete, tak lze, 2x ročně využít možnost dočasného zvýšeného pojistné krytí na extrémní sporty

      5.  ostatní benefity

 • zhodnocení vložených finančních prostředků podle zvolené strategie
 • zajištění finanční rezervy po odchodu do důchodu
 • možnost opakovaného navýšení pojistné částky až o 50% bez potřeby ověřování zdravotního stavu
 • varianta zvýšení pojistných částek u některých druhů pojištění

Co lze dále k základním produktům připojistit?

 • pracovní neschopnost – kdy sjednaná denní částka bude vyplácená až do doby 1 roku
 • závažné poranění – zajištění nejlepší možné léčby a následné péče
 • asistovaná reprodukce – pojišťovna uhradí 50000 Kč jako úhradu prvního, zdravotní pojišťovnou nehrazeného, cyklu IVF
 • doba nezbytného léčení úrazu – výplata sjednané částky nad rámec minimální doby léčení
 • splátky úvěru při ztrátě příjmu – úhrada hypotéky, úvěru ze stavebního spoření, spotřebitelského úvěru a leasingu při nemožnosti splácet
 • invalidita – krytí nákladů za snížený příjem i zdravotní omezení
 • asistence vyřízení pozůstalosti – v případě úmrtí pojistníka, bude pozůstalým přidělen osobní pomocník, který vše vyřídí i uhradí náklady

Rizikové, kapitálové nebo investiční?

Dále jsem zjišťoval, jestli v případě, že se stane pojistná událost, nečekáte na výplatu peněz celou věčnost. Generali garantuje kompenzaci již v průběhu léčení, v podstatě ihned po doložení příslušné lékařské zprávy. Ohlášení pojistné škody se provádí jednoduše, buď on-line nebo telefonicky, poštou či na pobočce. Na stránkách www.generaliceska.cz jsou uvedeny dokumenty, které je nutno k nahlášení škody vyplnit.

Mým dalším důležitým měřítkem bylo, jakou variantu životního pojištění zvolit, tedy jinými slovy mě zajímalo, co se bude dít s mými penězi u jednotlivých typů pojištění, a to v jeho průběhu a pak na konci pojištění, pokud se ho dožiju.  Zde je krátké vysvětlení.

 1. Kapitálové pojištění – je způsob investování vložených prostředků takový, že část peněz putuje na pojistná rizika a část na tvorbu finanční hodnoty, kterou klient dostane vyplacenu po skončení pojistné smlouvy, zhodnocené o 2 až 2,5 procenta. Není to mnoho, sotva to stačí na pokrytí inflace, ale zase má člověk garantováno, že nějaké peníze mu opravdu jednou vyplaceny budou.
 2. Investiční pojištění – stejně jako u předchozího jde část na spoření a část na pojistné krytí, ale garanci vyplacení zde pojišťovna neposkytuje. Spořící složka peněz se investuje podle toho, jak si pojistník zvolí, jednak podle míry rizika, ale i podle možnosti výnosů. Zde mohou být výnosy o mnoho vyšší, než u předchozí varianty, ale taky nemusí.3.
 3. Rizikové životní pojištění – tato varianta kryje pouze sjednaná rizika a nemá žádnou spořící složku, takže žádné naspořené peníze se nevyplácí ani v průběhu, ani na konci pojištění

Výhodou životního pojištění se spořící složkou je, že si jej lze odečíst z daní, a ušetřit i nemalé peníze. Smlouva musí ale splňovat tyto podmínky:

 • Sjednání smlouvy minimálně do 60 let věku
 • Pojištění na riziko „dožití“ nebo „smrti a dožití“
 • Doba trvání pojištění minimálně 5 let
 • Nemožnost mimořádných výběrů
 • Pojištěný a pojistník je jedna a tatáž osoba

U rizikového životního pojištění, které je bez spořící složky, se daňová úleva neposkytuje.

Využijte i srovnávače a našeptávače

Životní pojištění je produkt závazný na řadu let. Toho jsem si byl vědom, a také toho, že nejde jen o výběr nejvhodnějšího způsobu pojištění a investice peněz, ale i dobrou pojišťovnu, s nejlepšími podmínkami, nízkými poplatky a co nejmenším počtem výluk. Z tohoto důvodu doporučuji pojistné podmínky číst důkladně, minimálně dvakrát!

Nabídky pojišťoven jsem si porovnal na portále www.epojisteni.cz . Velkým kladem těchto srovnávačů je, že upozorní na výhody jednotlivých pojišťoven oproti konkurenci, a to i s ohledem na parametry, které ve smlouvě chcete nebo potřebujete mít. Za dvě minutky máte všechny pojišťovny „jako na talíři“.

Zajímavou novinkou mi přijde i online řešení životního pojištění pod záštitou Komerční banky, které se nabízí na www.mutumutu.cz  a slibuje různé benefity.

Zabezpečená rodina = můj klidný spánek

V první chvíli jsem si myslel, že vše sjednám online, pěkně doma v teple obývacího pokoje, ale pak jsem zjistil, že je to holý nesmysl. Zrovna životní pojištění je tak specifické svými možnostmi, širokým záběrem variant a otázkami, které se člověku rodí v hlavě, že je nutné to probrat s odborníky. A tak jsem se vydal do nejbližší pobočky Generali Česká pojišťovny. Ochotně se mě ujali, a dnes, když odjíždím daleko od své rodiny, vím, že mi sice po nich bude stejně smutno jako dřív, ale že jsem udělal maximum pro to, abych je zabezpečil pro nějaký nenadálý případ.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}