.st0{fill:#FFFFFF;}

Životní pojištění „Jistota pro mé blízké” – recenze 

 15 května, 2018

Jana Vochková

Ohodnotit

U starších lidí, lidí se závažnými zdravotními problémy se dá předpokládat, že na svůj pohřeb budou mít naspořeno. Nemusí tomu tak být vždycky. Vzhledem k nízkým důchodům a vysokým měsíčním výdajům (léky, nájem, potraviny) kolikrát potřebnou částku naspořit nestihnou. Pro ně i pro další zájemce je tu životní pojištění „Jistota pro mé blízké”, které řeší náklady spojené se ztrátou blízké osoby. Jaké má výhody? Jaké podmínky? Kdo toto životní pojištění využije?

Kdo životní pojištění poskytuje a pro jaké případy je vhodné?

Životní pojištění „Jistota pro mé blízké” patří do skupiny rizikových, celoživotních pojištění. Poskytuje ho společnost Red Sands Life Assurance Company (Europe) Limited s registračním číslem 87598. Tato společnost ho poskytuje prostřednictvím společnosti 4Life Direct Insurance Services s.r.o. každému klientovi ve věku od 40-85 let. Společnost 4Life Direct dělá této firmě prostředníka od roku 2009, kdy byla založena. Od té doby uzavřela pojištění s více jak dvěma milióny klientů. Jedním z nich můžete být i vy.

Toto životní pojištění je velmi specifické a leckomu se může zdát „drastické”. „Uzavírat pojištění na vlastní smrt? Posílat měsíční pojistné na svůj vlastní pohřeb?”… tohle se může hlavou honit snad každému. Když se ale na věc podíváte prakticky, zjistíte, že je to výhodné. Nejspíš nikdo totiž nechce nechat své blízké na holičkách potom, co zemře. Náklady spojené s pohřbem, závazky, které po vás zůstanou – to vše může pro vaši rodinu znamenat až existenční problém. Dost na tom, že bude vaše rodina strádat emočně. Shánění finančních prostředků po rodině, známých a přátelích nebo jejich půjčování u bank a nebankovních společností není úplně důstojné a na místě. Kolikrát se takto rodina může dostat do dluhové pasti.

jistota pro mé blízké

Další výhodou tohoto pojištění je fakt, že si nemusíte v průběhu života na tyto události spořit a držet peníze bokem. Už malé pravidelné měsíční částky vám potřebný finální obnos zajistí. Životní pojištění „Jistota pro mé blízké” zajistí vašim blízkým zaplacení všech potřebných nákladů spojených s vaším odchodem. Tím sebe a své rodině zajistíte důstojné rozloučení.

Kolik mě stojí měsíční pojistné a jak velkou částku lze naspořit?

Pojistné plnění si můžete uzavřít na částku od 20.000 Kč do 200.000 Kč. Přesnou částku měsíčního pojištění ovlivní věk pojistníka, výše pojistného plnění a způsob úhrady pojistného. Konkrétní informace se dozvíte při spojení s pojišťovnou, třeba na telefonu 800 022 561 Výhodou je, že nemusíte nikam chodit. Více informací si zjistíte a pojistku vyřídíte z pohodlí vašeho domova. Výhodou je, že výši vašeho pojistného plnění si můžete kdykoliv změnit, ať už ji chcete zvýšit nebo snížit, vše je na domluvě. Také se nemusíte bát toho, že by se v průběhu placení tohoto životního pojištění vaše finanční situace změnila a vy byste si najednou nemohli dovolit splácet tolik. Pojistné lze samozřejmě upravit i s ohledem na stávající finanční situaci.

Za jak dlouho jsou vyplaceny finanční prostředky, komu a co k tomu potřebujete?

V případě vašeho odchodu budou finanční prostředky vyplaceny vašim blízkým (osobě, kterou uvedete v žádosti) již do 24 hodin od dodání všech potřebných dokumentů. Aby vám společnost mohla pojistné vyplatit, potřebuje:

  • vyplněný formulář k pojistné události (dostupný na stránkách pojišťovny),
  • vyplněnou žádost o pojistné plnění s úředně ověřeným podpisem žadatele,
  • ohledací list nebo jinou lékařskou zprávu, v níž jsou jasně uvedené příčiny a okolnosti úmrtí.

Z důvodu, že pojišťovna po vás nepožaduje žádné lékařské prohlídky, je výplata pojistného v prvních 24 měsících omezena. V tomto období je pojistné vypláceno jen v případě úmrtí z důvodu nehody. V ostatních případech se pojistné vyplácí tak, že rodina dostane 100% toho, co pojištěný do oné události zaplatil, což je fér.

Jaké jsou podmínky pro uzavření pojistné smlouvy? Kdy může být klient odmítnut?

Výhodou tohoto pojištění je skutečnost, že prakticky nemůžete být odmítnuti, jste-li klient ve věku od 40-85 let.  Pojišťovna od vás nebude požadovat žádné lékařské prohlídky ani dokládání vašeho zdravotního stavu. Právě závažný zdravotní stav a vysoký věk bývá problémem u většiny pojišťoven.  Pojištění můžete uzavřít buď jen na vaši osobu nebo do něj zahrnout svého partnera (výhodnější výše pojistného pro něj) nebo další členy své rodiny (rodiče, prarodiče).

Lze pojištění reklamovat?

Stejně jako u ostatních služeb a produktů, i tady existuje možnost reklamace. Pokud nebudete s pojištěním spokojeni, můžete podat stížnost a to:

  • u klientského centra 4Life Direct,
  • u společnosti  Red Sands Life Assurance Company (Europe) Limited,
  • u České národní banky (v případě, že byste s řešením vaší stížnosti nebyli spokojení).

Jaké jsou názory uživatelů na tuto nabídku?

„Vůči rodině mně přijde fér, když si svůj pohřeb a další náklady spojené s mým odchodem finančně zajistím.” Petr, 65 let

„Co si budeme povídat, i kdybychom se rozhodli šetřit, v případě potřeby se do úspor vždycky sáhne. S životním pojištěním Jistota pro mé blízké máme jasnou platbu na jasný cíl.” Irena a Václav, 53 a 68 let.

„Nejprve mi přišlo životní pojištění Jistota pro mé blízké maličko drastické. Proč bych si měl ve svých 50 letech uzavírat pojistku na svůj vlastní pohřeb? Pak jsem si ale uvědomil, že po mě tady zůstanou i nějaké závazky. Nechci, aby je má rodina musela platit za mě.” Ivo, 50 let.

„Když jsem svoji vnučku uváděla do pojistky životního pojištění Jistota pro mé blízké, netvářila se moc nadšeně, že zrovna teď myslím na svůj odchod. Já jsem ale klidnější, že když se mi něco stane, finančně svou rodinu nezatížím a dovolím jim důstojně se se mnou rozloučit.” Alena 72 let.

Vždy jsem si myslela, že můj vysoký věk a diagnóza cukrovkáře není ideálem pro žádnou pojišťovnu. Díky pojištění Jistota pro mé blízké se nemusím obávat žádných dotazů ohledně mého zdravotního stavu.” Ljuba, 72 let.

„Pojištění mám na dům i na auto, tak proč bych si nepojistil můj vlastní odchod? Připadá mi to jako skvělá možnost nemuset držet úspory na svůj vlastní pohřeb a přitom zajistit rodinu v případě mého odchodu. Líbí se mi i variabilnost celého programu” Antonín, 69 let.

Jak si pojištění „Jistota pro mé blízké” sjednat?

Sjednání rizikového pojištění Jistota pro mé blízké vám nezabere moc času. Naopak vyřídit jej můžete z pohodlí vašeho domova po telefonu nebo přes formulář, který je dostupný zde. Na telefonu či na webových stránkách pojišťovny se také můžete dozvědět více informací ohledně nabídky tohoto pojištění.

Pojištění – Jistota pro mé blízké – shrnutí výhody

Pojištění „Jistota pro mé blízké” využijí všichni ti, kteří myslí na své blízké a nechtějí je svým odchodem uvést do finančních problémů. Všichni si jistě uvědomují, že už poslední rozloučení může být pro rodinu velká finanční zátěž. Zejména tehdy, když to nečekají. Nehledě na závazky, které tady po odchodu blízké osoby zůstanou. Právě na tyto případy toto pojištění myslí a umožňuje důstojný odchod. Rozhodně se nedá tvrdit, že by toto pojištění vyřešilo prázdno ze ztráty blízké osoby, umožní však rodině být více v klidu. To znamená neshánět jiné prostředky na zaplacení závazků, nepůjčovat si a tak podobně.

Toto pojištění je vhodné i pro ty, jimž naspořená částka „na pohřeb” nikdy dlouho nevydrží, protože vždy, když se v domácnosti objeví nějaké nečekané výdaje, sáhne se do úspor.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Malý Had
Malý Had
26.11.2018 14:04

Zkušenost mne naučila,že nikdo nikdy nedává nic zadarmo. Takže i v tomto pojištění bude nějaký háček,který je podtržen tím, že případný zájemce si sazby a platby nemůže zjistit sám a je předhozen ke „znásilňování“ po telefonu.

Marie
Marie
8.1.2019 8:44
Odpovědět  Malý Had

Tuto zkušenost jsem zažila mockrát a proto souhlasím s názorem že případný zájemce by se mohl v klidu seznámit na internetu se sazbami i platbami a potom teprve volat.

J.Dulimova
J.Dulimova
2.4.2019 10:05

Cele to na me pusobi divně,žadny urok,ja budu někam davat peníze a nic z toho nebudu mít?

Věra
Věra
19.6.2020 22:37

Další výhodou tohoto pojištění je fakt, že si nemusíte v průběhu života na tyto události spořit a držet peníze bokem. Už malé pravidelné měsíční částky vám potřebný finální obnos zajistí. Životní pojištění „Jistota pro mé blízké” zajistí vašim blízkým zaplacení všech potřebných nákladů spojených s vaším odchodem. Tím sebe a své rodině zajistíte důstojné rozloučení….. Co to je za hovadinu. Proč bych si na to nemohla v průběhu života spořit a držet peníze bokem ? Vždy je lepší mít nějaké a NĚJAKÉ peníze bokem. Dokonce bych řekla, že v dnešní době je nutností držet peníze bokem. Vám bych dala tak… Číst vice »

Fialenka
Fialenka
25.1.2023 12:24

Velmi zajímavé…. zkusila jsem „Chci nabídku na míru“ mi online odpověděli, že jelikož je mi více než 60 let, mne pojistit neumí a nemohou

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}