Cílem každého životního pojištění je zajistit svou rodinu a své blízké v případě vašeho odchodu. Výhodné pak je, že dané životní pojištění nabízí i možnost investic. To znamená, že kromě rizikového pojištění i šetříte. V jedné smlouvě toho však můžete zajistit mnohem víc a to je hlavní výhodou životního pojištění Allianz ŽIVOT, které nabízí pojištění smrti, úrazu, pracovní neschopnosti, invalidity či závažné nemoci. Přitom můžete i šetřit nebo zohlednit pojištění vašich dětí. Protože i dětský úraz může ovlivnit finanční fungování vaší rodiny.

Proč vůbec přemýšlet o založení životního pojištění?

Život přináší nečekané události a zpravidla se nedá 100% naplánovat. Co máte jeden den, druhý den už mít nemusíte. To si moc dobře uvědomují všichni ti, které postihl úraz, závažná nemoc, hospitalizace nebo smrt. Najednou není život veselý a tak jednoduchý jako před onou událostí. Úraz a hospitalizace člena rodiny, jehož příjem byl pro rodinu a domácnost klíčový může dotyčné dostat i do závažných finančních potíží. Lepší situace je, když má rodina něco našetřeno – tak zvané železné zásoby, do kterých se sahá až v podobných situacích. Co když ale rodina nic našetřeno nemá? V tomto případě jen těžko vyžije jen z nemocenské. A právě tyto situace mají i zásadní vliv na léčbu zraněného. Místo, aby se v klidu léčil, je ve stresu, protože ví, že jeho rodina strádá. Celá situace je tak podstatně horší.

UŠETŘETE NA ŽIVOTNÍM POJIŠTĚNÍ

Zcela nezávazná kalkulace. Výplata do 48 hodin. Až 30 % z ceny zpět.

allianz život

Pokud byste se přece jenom chtěli spoléhat na spoření a chtěli si na podobné situace sami našetřit, nastává otázka, kolik? Kolik je dost, aby to stačilo na měsíční, dvou měsíční nebo klidně až půlroční hospitalizaci jednoho ze členů rodiny? A nemusí jít pouze o dospělého. Nemoc nebo úraz může klidně postihnout i dítě. S ním pak musí jeden z rodiny zůstat doma a také přichází o příjmy. Život je zkrátka nevyzpytatelný a dá se jen těžko odhadnout, co vás potká. Proto je výhodné myslet na všechno a uzavřít si takové pojištění, které se maximálně přizpůsobí vaší situaci.

Proč si vybrat právě životní pojištění Alianz ŽIVOT?

Jedním z nich může být životní pojištění Alianz ŽIVOT, které myslí na všechny scénáře, které může život napsat. Nespecifikuje se pouze na smrt pojistníka, nýbrž řeší i další případy, které mohou finančně i emočně rodinu postihnout – úraz, invalidita, hospitalizace, pracovní neschopnost, závažná nemoc, trvalé následky a tak podobně. K tomu nabízí i možnost investic a slevu na dani. Pojištění nabízí pro děti i pro dospělé, zkrátka pro celou rodinu. Vy tak můžete být mnohem klidnější, protože víte, že na všechny nečekané události jste pojištění. Velkou výhodou tohoto pojištění je, že všechno výše zmíněné nabízí v pouhé jedné smlouvě, což zaručeně ulehčuje vyřizování a administraci. Proč si sjednávat různé podmínky s řadou pojišťoven, když vám vše v jednom nabídne pojišťovna jedna?

Pojištění Alianz ŽIVOT – pro vše, co život přinese

Zajištění v případě smrti

Uzavření životního pojištění je základním požadavkem bank při vyřizování hypotéky. Mít uzavřené životní pojištění pro případ smrti je samozřejmostí v mnoha rodinách, které jsou zatížené hypotékou. V případě smrti pojištění Alianz ŽIVOT nabízí pojištění úvěru s tím, že částka pojistného bude postupně klesat v souvislosti s klesající výší vašeho úvěru (tak nepřeplatíte nic navíc),

 • přitom zaručuje stále stejnou výši vyplacené částky pro rodinu,
 • nebo postupné vyplácení částky dětem.

Zajištění v případě pracovní neschopnosti a hospitalizace

Dlouhodobá pracovní neschopnost a hospitalizace jednoho z členů rodiny může ovlivnit vaši existenci více, než si myslíte. Pojištění Alianz ŽIVOT na tyto případy myslí a svým klientům nabízí:

 • vyplacení až 730 dnů pracovní neschopnosti,
 • při delší hospitalizaci až 5násobek vyplacených peněz,
 • zdvojení výplaty při hospitalizaci na oddělení ARO/JIP.

Pojistka pro závažné nemoci

K nejčastějším nemocem dneška patří samozřejmě rakovina, pak infarkt nebo mrtvice. Léčba bývá zdlouhavá a pro rodinu zatěžující. Pro tyto případy Alianz pojišťovna v rámci svého životního pojištění nabízí:

 • komplexní krytí většiny závažných nemocí,
 • speciální krytí PRO boj s rakovinou – u této nabídky se pojistné přizpůsobuje náročnosti léčby. S porovnáním s ostatními produkty myslí Alianz nejen na vyplácení částky v počátcích nemoci, nýbrž klade důraz na celý průběh potřebné léčby.
 • speciální pojištění PRO ženy (v případě komplikací v těhotenství a po porodu).

Základem úspěšné léčby je pohoda pacienta a celé jeho rodiny. Takový stav však nikdy nemůže nastat v případě, že se z důvodu nemoci rodina dostane do finanční tísně.

Invalidita

Dlouhodobá pracovní neschopnost způsobená invaliditou má za následek nejen psychické potíže, nýbrž i finanční kolaps v rodině. I přesto, že má postižený nárok na invalidní důchod, jeho výše kolikrát nestačí pokrýt běžné výdaje. Pro případ invalidity má pojišťovna Alianz v rámci svého pojištění ŽIVOT připraveno následující:

 • možnost nastavení pro všechny 3 stupně invalidity,
 • možnost výběru pojištění pouze pro závažnější stavy za výrazně nižší cenu,
 • pokles výše pojistné částky ke konci pojistného období, čímž lze zaručeně ušetřit.

Úrazy

V případě úrazu se životní pojištění od Alianz přizpůsobí závažnosti vašeho stavu. V případě velmi vážného úrazu nabízí vyplacení až 8násobku dohodnuté částky.

Investice

Aby byl program kompletní, nabízí Alianz pojišťovna i možnost investice. To znamená, že své rizikové pojištění spojíte se spořením nebo ušetříte využitím slevy na dani.

Výhody a nevýhody Alianz ŽIVOT pojištění

Mezi výhody Alianz ŽIVOT pojištění patří:

 • flexibilita pojištění (s investicemi, bez investic, pro děti, pro dospělé),
 • možnost přidání a odebrání položek v průběhu trvání pojištění,
 • přehlednost,
 • komplexnost,
 • seriózní jednání,
 • silné zázemí známé pojišťovny,
 • dostupnost informací.

Nevýhody pojišťovny Alianz ŽIVOT:

 • někomu varianta „vše v jednom” nemusí vyhovovat, protože se v ní hůře orientuje. V tomto případě doporučujeme domluvit si schůzku s některým z pracovníků a vše bod po bodu probrat tak, abyste věděli, na co máte nárok a jaké jsou výjimky pojistného plnění.

Jak jsou s pojištěním Alianz ŽIVOT spokojení stávající klienti?

„Překvapilo mě, co všechno může obsahovat jediná smlouva. Dříve jsem měl za to, že pro komplexní pojištění musím mít uzavřeno hned několik pojištění”. Radek 35 let

” Vysoká hypotéka nás donutila uzavřít si životní pojištění pro případ mé smrti či dlouhodobé pracovní neschopnosti. Chtěl jsem vybrat takové, které nám za rozumnou cenu nabídne nejvíc a mám ho. S životním pojištěním ALIANZ ŽIVOT jsem naprosto spokojený.” Aleš 45 let

„ Nikdy jsem si nemyslela, jak moc může delší pracovní neschopnost ovlivnit fungování celé rodiny až doteď, když jsem měla úraz na lyžích. Předtím jsem pojištěná nebyla. Poučila jsem se. I když doufám, že nic podobného už se mi nestane, už jsem klidnější, protože jsem se pojistila.” Lenka 28 let

Jak životní pojištění Alianz ŽIVOT sjednat?

V případě, že jste se rozhodli sjednat si životní pojištění, doporučujeme nespěchat a alespoň si uvědomit, jaká rizika vás a celou vaši rodinu mohou potkat a jak vás mohou finančně zatížit. Jestli dáváte přednost komplexnímu řešení, je životní pojištění Alianz ŽIVOT to pravé pro vás. Sjednat si jej můžete telefonicky, na webu dané společnosti skrz form   ulář nebo osobní návštěvou na pobočce.

Životní pojištění „Allianz ŽIVOT”- recenze

Štítky:            

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na