Životní pojištění je vhodné a je důležitou součástí hlavně pro ty, pro které by nenadálá životní událost znamenala výraznou finanční zátěž pro rodinu či jejich blízké.  Pokud máte hypotéku či jiné finanční závazky, doporučujeme životní pojištění uzavřít co nejrychleji. Před každým uzavřením tohoto pojištění by si měl každý uvědomit, co od něj čeká, jaká pro něj bude optimální celková pojistná částka a jak velké měsíční pojistné lze schopen platit.  Doporučujeme se před uzavřením pojištění poradit s kvalifikovanou osobou (finančním poradcem), která by vám měla poradit tak, abyste dosáhli maximální spokojenosti.

Na trhu jsou desítky pojištění od desítek pojišťoven, my se v tomto článku zaměříme na životní pojištění od firmy AEGON. Důležitou a zároveň zásadní informací je, že firma Aegon nabízí pouze investiční životní pojištění. To znamená, že při uzavření své pojistky si zároveň i spoříte. Standardní vlastností investičního životního pojištění je jeho variabilita a flexibilita. V průběhu smlouvy lze většinu parametrů upravovat podle vašich finančních možností.

UŠETŘETE NA ŽIVOTNÍM POJIŠTĚNÍ

Zcela nezávazná kalkulace. Výplata do 48 hodin. Až 30 % z ceny zpět.

Firma AEGON

Firma Aegon je mezinárodní společností a  specializuje se na životní pojištění. Od roku 2005 pomáhá lidem převzít zodpovědnost za jejich finanční budoucnost.
Základní páteří životního pojištění je pojištění proti smrti. K tomuto základu si pak můžete sjednat řadu takzvaných připojištění,  která hlavní pojištění doplňují.
V nabídce firmy Aegon můžeme najít tyto základní pojištění a připojištění:
 • Pojištění pro případ smrti
 • Pojištění pro případ invalidity
 • Pojištění pro případ závažných onemocnění
 • Pojištění pro případ úrazu
 • Pojištění pro případ pracovní neschopnosti
 • Pojištění pro případ hospitalizace
Pojďme si teď tyto pojištění a připojištění detailněji rozebrat.

Pojištění pro případ smrti

V tomto pojištění nabízí firma Aegon tyto dvě pojistné události:
 1. Smrt z jakékoliv příčiny – pojišťovna vyplácí pojistnou událost v případě úmrtí pojištěného z jakéhokoliv důvodu (nemoc nebo úraz). Můžete si ale také sjednat samostatné připojištění jak na konstantní, tak také lineárně klesající  částku.
 2. Připojištění smrti následkem úrazu –  Jestliže se připojištěnému stane úraz, následkem kterého do tří let zemře, vyplatí pojišťovna předem sjednanou částku.

Pojištění pro případ invalidity

Zákon rozlišuje 3 stupně invalidity a všechny tyto stupně Aegon pojišťuje:
 1. Invalidita 1. stupně – Připojištění je možné sjednat pouze jako připojištění k invaliditě 2. stupně.
 2. Invalidita 2. stupně – v případě, že byl přiznán invalidní důchod 2. stupně a současně pokles pracovní schopnosti od poloviny do 79 procent
 3. Invalidita 3. stupně – byl přiznán invalidní důchod 3. stupně a současně pokles pracovní schopnosti o 70 % a více a současně pojištěný neprovozuje žádnou soustavnou výdělečnou činnost
Navíc pojišťuje také invaliditu vyššího rozsahu – 4 stupně

Pojištění pro případ závažných onemocnění

Toto pojištění firma Aegon rozlišuje na dva základní druhy:
 1. Závažná onemocnění – jsou definována 4 nejvážnější onemocnění: rakovina, infarkt, roztroušená skleróza a mrtvice. Podle toho také vyplácí firma pojistnou částku v procentech- 25 procent, 50 procent a u infarktu také 100 procent.
 2. Závažné zdravotní následky – jsou definovány jako  omezení mobilityy rizikové operace, ztráta či omezení funkce končetin a mnoho dalšího. Podle toho také firma proplácí procenta z pojistné částky.

Pojištění pro případ úrazu:

Aegon nabízí tyto varianty pojistného plnění:
 • Trvalé následky úrazu s progresí – úrazy, po kterých od tří let vzniku vzniknou poškozenému trvalé následky
 • Denní odškodnění při úrazu – Pojištění úrazu, ke kterému došlo v době trvání připojištění a jehož doba nezbytného léčení přesáhne 21 dní.

Pojištění pro případ pracovní neschopnosti

Na každého občas přijde nemoc, při které nelze pracovat. Pro ty má Aegon pojištění pro případ pracovní neschopnosti. Za každý den pracovní neschopnosti(počínaje 29. dnem) je vyplacena denní dávka platná k datu pracovní neschopnosti.

Pojištění pro případ hospitalizace

V případě, že musíte být z jakýchkoliv důvodu hospitalizováni v nemocnici, tak je za každý den v nemocnice vyplaceno pojistné plnění dle pojistné částky. Jak již bylo řečeno, součástí investičního životního pojištění je i možnost tvorby finanční rezervy. Přehled nabízených fondů investičního životního pojištění můžete najít na stránkách firmy Aegon.
 aegon recenze

Hlavní výhody životního pojištění Aegon

 • Sjednání pojištění můžete provést z pohodlí vašeho domova a pojistné plnění platí hned po připsání první platby
 • Pojistné plnění AEGON můžete čerpat společně s plněním z jiných pojistných smluv, které máte již sjednané z minulosti.
 • Možnost odečíst si z daňového základu až 12 000 ročně za platby na životní pojištění.
 • Pojištění pro případ smrti může být nejenom následkem úrazu, ale také z jakékoliv příčiny.
 • Pojistná ochrana pro případ invalidity je schopna pokrýt všechny stupně, tedy 1., 2., 3. a 4.

Hlavní nevýhody životního pojištění

 • Vyšší rizikové poplatky za riziko úmrtí, méně konkurenceschopné na krytí rizika úrazu.
 • Zdvojený management fee.
 • Nižší počet krytí závažného onemocnění.
 • Pokud byste zvolili pouze rizikové životní pojištění, nemáte nárok na daňové úlevy.

Názory na životní pojištění od firmy Aegon

V prvé řadě je zajímavé, že většina lidí váhá, zda životní pojištění vůbec uzavřít. To se málem nevyplatilo jedné ženě, která mezi tyto lidi patří.. Po několika měsících, co své pojištění u firmy Aegon nakonec uzavřela, se jí tento krok vyplatil. Měla vážnou nehodu a musela dva měsíce pobývat v nemocnici.  Pojišťovna uhradila celý pobyt.
Hodně lidí také váha s uzavřením životního pojištění sobě nebo svým blízkým z důvodu nedostatku financí a také kvůli tomu, že jim pojišťovna v případě nenadálé události neproplatí vše v plné výši. Na internetu a v diskuzních fórech ovšem nenajdeme zmínky o tom, že by firma Aegon své závazky vůči klientům neplnila.

Lidem se také líbí komunikace s  firmou Aegon, která je  bezproblémová a flexibilní  změny ve  smlouvě jdou zařizovat téměř  okamžitě.

Lidé jsou rádi i za to, že Aegon vyplácí několikatisícové bonusy za věrnost. Konkrétní zkušenost jednoho klienta je taková, že za 10 let spoření dostane od Aegonu 93 000 korun, i když ona sama nad touto částkou váhá a je zvědavá, zda jí opravdu bez problému dostane.
Naopak se lidem na pojištění od firmy Aegon nelíbí  to, že smlouva na životní pojištění je příliš drahá a pojistné plnění příliš malé. Kolují také názory, že každé pojištění, které je zároveň i spořením, je nevýhodné. To si ale každý musí určit sám, jak podotýká jeden klient konkurenční firmy.

Kalkulačka pojištění

V poslední části tohoto článku bychom pro vás měli jeden zajímavý tip. Přes formulář, který můžete najít na tomto odkazu si můžete nechat sjednat pojištění podle vašich představ. Po vyplnění jednoduchého formuláře, kde zadáte vaše základní údaje,  se vám ozvou kompetentní lidé, kteří fungují jako taková “chytrá kalkulačka”. Na jejich dotaz zadáte veškeré své požadavky a oni vám ocho12tně a rádi poradí a udělají pojištění na míru. S tímto nástrojem na uzavření pojištění jsme byli vždy maximálně spokojeni a doufáme, že pomůže i vám.
Životní pojištění Aegon – recenze a zkušenosti

Štítky:        

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na