.st0{fill:#FFFFFF;}

Úrazové pojištění od Allianz – recenze a zkušenosti 

 23 dubna, 2019

lucie.jenickova

Ohodnotit

Úrazové pojištění nedokáže úrazům předejít, ale dokáže pomoci s nepříjemnou finanční situací, která vlivem úrazu přichází, velice ulehčit léčbu nebo rekonvalescenci. Allianz pojišťovna nabízí jasné podmínky i ceny produktu už od začátku pojištění, které se bez vašeho souhlasu nijak nemění. U úrazových produktů se můžete spolehnout na garanci nejvyššího plnění, které není u konkurenčních nabídek samozřejmostí. Porovnání dělá pojišťovna za vás u 5 největších pojišťoven několikrát ročně. Životní pojištění Allianz ŽIVOT vás také odmění i za váš kladný životní styl. Například pokud nekouříte a věnujete se sportu, můžete získat slevu až 20 %.

Kdo je Allianz pojišťovna

Allianz pojišťovna, a. s. je součástí největšího světového pojišťovacího koncernu allianz Group, založeného v roce 1890 a nyní působících v téměř 70 zemích. Zaměřuje se na pojištění soukromých osob i podnikatelů. V České republice působí už téměř 30 let.

Alianz pojišťovna
Alianz pojišťovna

Životní pojištění i finanční náhrada v případě úrazu

Pojištění Allianz ŽIVOT, které pojišťovna Allianz nabízí, zahrnuje v jedné smlouvě garanci nejvyššího plnění pro závažné úrazy, okamžitou výplatu plnění při úrazu, pojištění PRO boj s rakovinou nebo speciální krytí PRO úvěr k hypotéce. Dokáže tak ochránit všechny členy rodiny a to v rámci jedné smlouvy spolu s mnoha výhodami. Zaslouženě nese také řadu ocenění. Samotnou a významnou kapitolou je také speciální pojištění pro ženy. Vyhněte se placení zbytečných poplatků a získejte slevy na svůj životní styl. Srozumitelné smluvní podmínky jsou jen příjemným bonusem. V minulosti se na žebříčcích životního rizikového pojištění objevoval také často produkt Rytmus, který však Allianz pojišťovna od roku 2017 už nenabízí a dá se říct že jej nahradila právě pojištěním Allianz ŽIVOT.

Hlavní výhody pojištění

 • Jasné podmínky i ceny produktu už od začátku pojištění, které se bez vašeho souhlasu nijak nemění.
 • U úrazových produktů se můžete spolehnout na garanci nejvyššího plnění, které není u konkurenčních nabídek samozřejmostí. Porovnání dělá pojišťovna za vás u 5 největších pojišťoven několikrát ročně.
 • Životní pojištění Allianz ŽIVOT vás odmění i za váš kladný životní styl. Například pokud nekouříte a věnujete se sportu, můžete získat slevu až 20 %
 • Vytvořit je možné hned několik pojištění týkající se všech členů rodiny v rámci jedné jediné smlouvy.

Součásti pojištění Allianz ŽIVOT

Pojištění se skládá hned z několika složek, které si více přiblížíme.

Pokrytí nákladů na léčení

 • Pojištění jako prevence závažných nemocí (infarkt, mrtvice, rakovina aj.) neslouží, avšak peníze vyplacené z pojištění mají umožnit soustředit se na úspěšnou léčbu a vyřešit finanční krizi klienta spojenou s diagnózou. Využít můžete nejen komplexního krytí většiny závažných onemocnění, ale i specializovaní krytí PRO boj s rakovinou a pojištění PRO ženy, které finančně vypomůže i v případě komplikací během těhotenství a porodu. Souvisejícím produktem je pojištění PRO boj s rakovinou vytvořené za účelem dostupnosti pro co největší okruh klientů.  Běžné produkty vyplatí finance pouze na začátku diagnózy, zatímco pojištění PRO boj s rakovinou pokračuje ve výplatě financí i následně dle náročnosti léčby.
 • Taková pracovní neschopnost dokáže život pracujícího člověka velmi nepříjemně ovlivnit, jedná-li se o finanční pohled na situaci. Proto i v případě pojištění pracovní neschopnosti a hospitalizace nabízí zmíněné pojištění nadstandardní krytí při závažnějších událostech. Pracovní neschopnost Allianz ŽIVOT proplácí až do 730 dnů trvání. V případě delší hospitalizace se navyšuje vyplácená suma až na 5násobek a dochází ke zdvojnásobení výplaty při nutnosti využití jednoty ARO nebo JIP. To platí nejen pro případ úrazu, ale i nemoci.
 • U denního odškodného budou vyplaceny peníze hned po určení a ověření diagnózy, nikoliv až na konci léčení. Na výběr je celkem ze tří variant denního odškodného.
 • Pojišťovna vás pojistí na méně závažné úrazy i trvalé a vážné následky úrazu. Úrazové pojištění je zaměřeno nejen na drobné úrazy, ale také na ty závažnější, kde pojišťovna cílí na nejvyšší možné pojistné plnění. V případě nejzávažnějších stavů vyplácí Allianz až 8násobek smluvené částky a jako jediná garantuje nejvyšší výplatu u konkrétních úrazů v porovnání s konkurencí.

Doplňkové

 • PRO úvěr – V rámci pojištění Allianz ŽIVOT je možné využít také pojištění úvěru, které vám pomůže se životním pojištěním pro banku v souvislosti s hypotékou nebo zajištěním rodiny. Pomoci flexibilního nastavení pojistných částek ještě ušetříte.  V jednom balíčku můžete za výhodnější cenu pojistit okamžité splacení úvěru nejen pro případ smrti, ale i invalidity nebo závažné nemoci.
 • Zproštění od zaplacení je druh připojištění, kterým se pojišťovna zavazuje, že v případě invalidity za vás bude platit pojistné (často v případě přiznání plného invalidního důchodu nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti.

Další součásti pojištění

 • Investice v rámci tohoto životního pojištění překonává svými parametry většinu programů pravidelného investování. Díky státní podpoře patří spolu s penzijním spořením mezi nejvýhodnější produkty pro dlouhodobé investování do penze.
 • Smrt
 • Pracovní neschopnost – Je na výběr jedna ze tří možností. Zpětné plnění je probíhá od 1. dne v případě závažné nemoci nebo úrazu.
 • Invalidita představuje riziko 21. století. Dlouhodobá pracovní neschopnost má za následek výrazný propad příjmů, který invalidní důchod od státu nahrazuje jen z části. Pojištění invalidity si můžete nastavit pro všechny 3 stupně pracovního omezení nebo pouze pro závažnější stavy za výrazně nižší cenu. V České republice žije téměř půl milionu invalidních důchodců, tedy je určitě vhodné na tuto složku pojištění myslet pro případ nešťastné náhody.

Úrazové pojištění pro děti

Allianz nezapomíná ani na děti. Při závažnějším úrazu nebo nemoci dítěte dostanete vyplacené peníze, které mohou pomoci umožnit lepší péči a tím i zmírnění nebo úplnou eliminaci následků nepříznivé situace. Ať už jde o zlomeninu ruky, nohy, nebo cokoliv závažnějšího, své dítě můžete pojistit na mnoho rizik – úraz, nemoc, invaliditu i hospitalizaci. Pojištění pro děti má stejné výhody jako pro dospělé, ale za dětské sazby a to až do 25 let věku dítěte, i když už je zaměstnán.

Speciální pojištění pro ženy

Speciální připojištění PRO ŽENY může ženám pomoci v mnoha složitých životních situacích a přizpůsobí se přesně potřebám klientky.

 • Závažná onemocnění a operace – Patří sem např. rakovina in situ (karcinom v počátečním stadiu), zlomeniny, artritida (revmatické onemocnění), vulvektomie (operace s odstraněním zevních rodidel postižených závažnými chorobnými změnami), rekonstrukce prsu po operaci, operace obličeje a další závažná onemocnění.
 • Těhotenské nebo porodní komplikace – Např. embolie, chirurgické odstranění dělohy, mimoděložní těhotenství a další nepříjemné komplikace vyskytující se u žen.
 • Závažné postižení narozeného dítěte – Zahrnuje především Downův syndrom, zúžení jícnu a další.
Životní a úrazové pojištění Allianz
Životní a úrazové pojištění Allianz

Kde si lze pojištění sjednat a poradit se

Poradit se nebo si sjednat konkrétní pojištění můžete na některé z kamenných poboček Allianz, které je v České republice několik stovek. Nemusíte tak jezdit daleko do vedlejšího regionu, ale často najdete pobočku Allianz v každém větším městě.

Na pracovníky Allianz pojišťovny se můžete obrátit také přes jejich on-line poptávkový formulář a zanechat na sebe kontakt.

Klientské centrum je k dispozici také každý všední den od 8:00 do 19:00 hodin a o víkendech (mimo státní svátky) od 9:00 do 18:00 hodin na telefonním čísle 241 170 000. Asistenční služby jsou k dispozici 24 hodin denně v českém jazyce pod volbou 0.

Zdarma, jednoduše, na míru vašim potřebám a z pohodlí domova

Úrazové pojištění vám na míru si můžete nechat spočítat v kalkulačce pojištění k tomu určené – pokud si stále nejste jisti, jaké je pro vás to nejlepší, stačí jen vyplnit jednoduchý formulář, kde je potřeba zadat vaše osobní údaje včetně e-mailového a telefonního kontaktu a ozve se vám specialista na úrazové pojištění, se vším potřebným poradí a pomůže zařídit úrazové pojištění na míru vašim potřebám. Vše je zdarma, jednoduše a z pohodlí domova, aniž byste museli běžet na pobočku osobně.

Recenze pojištění od Allianz

 • Když se narodil Lukášek, byl to ten nejkrásnější okamžik v mém životě. Jenže potom přišel doktor a řekl mi, že má Downův syndrom. Bojím se, že to nebudu zvládat. Lucie
 • Čekám své první miminko. Samozřejmě se moc těším, ale tíží mě i nejrůznější obavy. Mám totiž velmi bolestivou zkušenost, kdy mi při komplikovaném porodu zemřela kamarádka. Uvědomuji si, že stát se může cokoliv… kdo tedy dokáže pomoci mým nejbližším a čerstvě narozenému miminku? Simona
 • Nejdřív mě jenom trochu bolelo v podbřišku. Když jsem později začala krvácet, došlo mi, že se bude jednat o něco vážnějšího. Diagnóza doktora byla neúprosná – může za to rakovina děložního čípku, i když v nejlehčí formě. V práci jsem zrovna dostala skvělé místo, kterého se budu muset vzdát! Budu teď vůbec schopná uživit rodinu? Marcela
 • Kamarádky syn si při fotbale zlomil nohu tak nešikovně, že do teď kulhá a nejspíš mu to zůstane. Už je to 4 roky a díky Bohu, že byl tenkrát pojištěný. Martina
Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}