.st0{fill:#FFFFFF;}

Úrazové pojištění dětí: kde sehnat nejlevněji 

 29 dubna, 2019

lucie.jenickova

5/5

Díky používání ochranných pomůcek při sportu, ať už chráničů nebo helmy, je možné předejít mnoha lehkým úrazům, které by děti jinak během svého dovádění utrpěly. Jsou však situace, kdy ani ochranné pomůcky nepomohou na 100 % a proto je potřeba v pozici rodiče zvážit úrazové pojištění i pro svého potomka. Především u aktivních jedinců se totiž finanční rezerva po dobu léčení hodí a úrazové pojištění se tak opravdu vyplatí. Účelem úrazového pojištění pro děti není dítě před úrazem ochránit, ale zmírnit potíže spojené s úrazem. Pojišťovna vám v takové situaci poskytne díky sjednanému úrazovému pojištění určitou finanční jistotu po dobu, kdy se o zraněné dítě potřebujete postarat během jeho rekonvalescence. Některé pojišťovny také nabízí připojištění i v případě extrémních a náročnějších sportů, ať už jde o chlapce coby milovníky motokrosu a bojových sportů, nebo o děvčata která se věnují například krasobruslení.

Mezi nejčastější úrazy dětí patří pohmožděniny, odřeniny, zlomeniny dlouhých kostí, klíčních kostí a poranění nadbřišku.  

Na co se pojištění vztahuje

Zřízením úrazového pojištění sice nevrátíte zdraví dítěti, ale rozhodně tím přispějete k lepšímu průběhu vzniklé situace. Mnoho pojišťoven se zaměřuje také na fakt, že se zraněným dítětem po dobu rekonvalescence musí jeden z rodičů zůstat doma a pečovat o něj, což pro něj znamená jistou finanční ztrátu, chodí-li do zaměstnání na hlavní pracovní úvazek nebo pracuje-li jako OSVČ. Součástí pojistné smlouvy může být i chirurgický zákrok či hospitalizace v nemocnici, nemusí se nutně jednat o náhlý úraz.

Pojištění pro děti
Pojištění pro děti

Výše pojistného

Dětské úrazové pojištění lze zařídit už od 100 Kč/měsíčně. V případě sjednání připojištění dítěte v pojistce dospělého nebo přímo samostatného pojištění se bavíme minimálně o několika desítkách Kč. Záleží jen na tom, jak vysoké máte nároky nebo jaké připojištění chcete svému dítku zřídit. Pokud naopak zvažujete pojištění vážných rizik, připravte si měsíčně částku cca 200-500 Kč dle vašich nároků.

Na co se zaměřit při výběru dětského úrazového pojištění

Mnoho nabídek pojišťoven se bude zdát neodolatelných, ale i v takových případech si raději pečlivě přečtěte obsah pojistné smlouvy, abyste nenaletěli. Často se rodiče soustřeďují na spořící složku dětské pojistky, kdy však výsledné pojištění vyjde dráž než klasické spořící finanční produkty a nezajistí pokrytí vážných rizik, na které je naopak potřebné se zaměřit. Spořící část by měla být ta méně důležitá část dětského pojištění už kvůli tomu, že na trhu je spousta jiných možných produktů, které vám dovolí pro děti naspořit hezký obnos peněz snadnější cestou.

Bavíme-li se o úrazovém pojištění, zde je důležité, aby byly pokryty trvalé následky úrazu minimálně ve výši 1 000 000 Kč a riziko závažných nemocí s pojistnou částkou alespoň ve výši 500 000 Kč.

Rizika v případě úrazu dítěte lze rozdělit na závažná s dlouhodobým nebo trvalým dopaden, u závažnějších onemocnění na dlouhodobější s přechodným dopadem a méně významná s krátkodobým dopadem (tj. léčba v nemocnici a léčení běžného úrazu). Ta největší rizika je ideální pojistit po celou dobu dětství a dospívání s odpovídající výši pojistného. Zpravidla se dá výše pojistného v průběhu trvání pojištění upravovat podle věku a zaměření dítěte, jaké má koníčky a jak je ve volném čase aktivní. Pokud je vaše dítko tedy aktivnějším jedincem, neváhejte ho pojistit raději na vyšší částku.

Připojištění v případě úrazu dítěte

Malá poranění většinou finančně zvládnete, ale závažnější zranění a nemoci budou na finance náročnější. Proto promyslete i připojištění trvalých následků úrazu.  Nabízí-li pojišťovna progresivní plnění,u vážných následků se pojistná částka zvyšuje až několikanásobně.

Za každý den léčby můžete díky dennímu odškodnému při úrazu od pojišťovny získat příspěvek v návaznosti na to, jak dlouho se dítě léčí.

V případě sjednání pojištění pozorně sledujte i to, na jaké diagnózy svému dítěti smlouvu zřizujete. Pojišťovna má zpravidla stanovené diagnózy, kdy ve chvíli, pokud některou z nich lékař vašemu dítěti určí, vznikne nárok na pojistné plnění. To se týká závažných onemocnění, která je vhodné nepodceňovat.

Rodiče mají také nárok na ošetřovné, které jim pojišťovna vyplatí  v prvních zpravidla 9 dnech nemoci dítěte (u osamělých rodičů až 16 dní), což se netýká podnikatelů, kteří bohužel od státu nedostanou vůbec nic. Komerční pojištění tomto případě podnikatelům nebo rodičům, jejichž děti jsou nemocné delší dobu, může finančně velmi pomoci.

Komplexním, ale často také nejdražším je bolestné, které funguje jako pojištění drobných úrazů.

Pojišťovna také může v rámci pojistné smlouvy uhradit hospitalizaci za každý den, které dítě stráví v nemocnici.

Jednorázový příspěvek nebo rentu poskytne pojišťovna v případě, že by se dítě setkalo s invaliditou. V rámci pojistné smlouvy si však pečlivě přečtěte, zda není vznik invalidity nějak omezen, např. úrazem nebo nemocí.

V rámci některých úrazových pojistek nejsou drobné úrazy, jako jsou popáleniny nebo zlomeniny vůbec zahrnuty, jelikož nezanechávají trvalé následky, pokud není řeč o jizvách.

Pojištění dítěte pro smrt úrazem nebo vlivem nemoci je méně časté, protože si ho rodiče často nepřipouští. Pokud už se zřizuje, zpravidle je to do výše předpokládaných nákladů za pohřeb nikoliv za účelem získání finančního obnosu.

Pojištění dětí
Pojištění dětí

Kde sehnat dětské úrazové pojištění nejlevněji a nejvýhodněji?

Allianz má pro děti v nabídce investiční životní pojištění Pastelka, které je určeno dětem ve věku 0-12 let určené těm, kteří chtějí spojit výhodnou investici s ochranou dětí i celé rodiny. V rámci jedné smlouvy můžete pojistit až 4 děti a vybrat si z 5 různých připojištění. Minimální měsíční částka činí 500 Kč. Pastelka nabízí úrazové připojištění s možností volby výše pojistného krytí, připojištění pro hospitalizaci dítěte, připojištění pro případ závažných onemocnění dítěte, připojištění léčebních výloh v zahraničí a připojištění zproštění od placení pojistného pro případ plné invalidity či těžkého zdravotního postižení dítěte z důvodu úrazu.

Úrazové pojištění Fortík zřídila ČSOB pojišťovna jako ochranu dětí a zároveň spoření na jejich budoucnost, protože část vložených peněz můžete nechat bez poplatku zhodnotit pomocí investičních programů. Jednou smlouvou lze pojistit nejen dítě, ale navíc až 2 dospělé. V případě invalidity nebo úmrtí dospělého je dítěti uhrazeno celkové pojistné a nadále zůstává pojištěno v původním rozsahu. Do konce srpna roku 2019 má například pojišťovna akci – pokud si u ČSOB pojistíte vážné choroby, tak v případě onemocnění způsobeného klíštětem dostanete 2násobné plnění.

Generali nabízí svým klientům rizikové pojištění Bel Mondo, které zahrnuje pojištění pro případ ošetřování dítěte až na 90 dní. Pojistnou událostí je v tomto případě ošetřování pojištěného dítěte ve věku od 2 do 10 let v souvislosti s jeho nemocí či úrazem. Nárok na pojistné plnění vzniká konkrétně za období od 11. dne nepřetržitého ošetřování pojištěného dítěte. Pojistné plnění je poskytováno maximálně za dobu 90 dnů za jednu pojistnou událost, nejvýše však 180 dnů za všechny pojistné události, ke kterým dojde v průběhu jednoho kalendářního roku.

Kooperativa zřídila pro děti speciální pojistný program Žabka v rámci životního pojištění Perspektiva. Slibuje rodičům dětí pomoci zvládnout propad příjmu rodiny v případě, že dítě onemocní nebo se zraní a bude potřeba o něj pečovat. nabízí možnost pojistit dítě pro případ nemoci a úrazu, případně pro něj i spořit peníze. U pojistek dospělých pojistí i vrozené vady dětí v případě, že těhotenství ženy vznikne v době pojištění.

Poskytovatel finančních služeb MetLife je zajímavý tím, že pojištění pro děti Kamarád zahrnuje dokonce zajímavý bonus. Pokud dojde k úrazu dítěte v období letních prázdnin, pojistné plnění z vybraných pojistných krytí pojišťovna navýší až na 2násobek. Je zde také možnost pojistit až dva dospělé pro případ smrti a nebo invalidity ve variantách pojistného plnění zproštění od placení pojistného nebo stipendia, kdy varianty lze mezi sebou libovolně kombinovat.

Jedním z nejvýhodnějších pojištění pro děti je Motýlek od pojišťovny Uniqua. Ta pro děti zřídila dětské pojištění, které je určeno pro děti a mládež až do věku 26 let. Motýlek nabízí úrazové pojištění s progresivním pojistným plněním (od 0,5 % tělesného poškození až do výše 6násobku pojistné částky), denní odškodné v případě úrazu, pojištění pro případ těžké invalidity, pro případ snížené soběstačnosti, pro případ závažného onemocnění (17 nejčastějších dětských diagnóz vč. rakoviny, obrny nebo encefalitidy), nemocniční denní dávky a náhrady výpadku příjmu pro ošetřujícího člena rodiny. Pojištění s investiční složkou si sestavíte podle svých potřeb s pojistným už od 300 Kč měsíčně. Investiční složka slouží především k vytvoření rezervy pro start do života po dovršení 18 let. Příjemným bonusem je pro žáky ZŠ a SŠ speciální finanční odměna za samé jedničky na vysvědčení! V případě úmrtí rodiče nebo jeho těžké invalidity na sebe převezme platbu pojistného přímo UNIQUA a pojištění dítěte tím nezaniká.

Zdarma, jednoduše, na míru vašim potřebám a z pohodlí domova

Úrazové pojištění vašim dětem na míru si můžete nechat spočítat v kalkulačce pojištění k tomu určené – pokud si stále nejste jisti, jaké je pro vás to nejlepší, stačí jen vyplnit jednoduchý formulář, kde je potřeba zadat vaše osobní údaje včetně e-mailového a telefonního kontaktu a ozve se vám specialista na úrazové pojištění, se vším potřebným poradí a pomůže zařídit úrazové pojištění na míru potřebám vašich dětí. Vše je zdarma, jednoduše a z pohodlí domova, aniž byste museli běžet na pobočku osobně.

Recenze při pojištění dětí

  • Jistota je jistota. Takový pohled na život razím a razit ho nepřestanu. Jakmile se mi narodilo první dítě, neváhal jsem a sjednal mu úrazové pojištění. V roce, když dítě začalo běhat, jsem byl prostě klidnější. Věděl jsem, že kdyby se něco stalo, mám jistotu, že mi pojišťovna vyplatí pojistné a my se tak nedostaneme do finančních problémů. Radovan
  • Vždycky jsme si říkali, že osud neošálíme žádným pojištěním. Má-li se něco stát, ať se to stane. Takto jsme mluvili před úrazem našeho Péti. Po úrazu, kdy to vypadalo, že se z toho nedostane, jsme kompletně přehodnotili svůj postoj. Teď je Péťa pojištěný a mi o něco klidnější. Romana
Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}