.st0{fill:#FFFFFF;}

Srovnání cen úrazového pojištění 

 26 července, 2019

Jana Vochková

5/5

Sportovní aktivity a pohyb jsou součástí života každého z nás. Ať už děláme sporty adrenalinové či rekreační, nebo vykonáváme nebezpečnou a fyzicky namáhavou práci, je dobré být pojištěn na situace, které mohou přijít. V životě totiž někdy přijdou události, na které se nelze připravit a aby člověk nebyl zaskočen nejen ujmou na zdraví, ale také cenou všech nákladů spojených s rekonvalescencí, je dobré mít úrazové pojištění.

Pojištění

Autonehoda, úraz při sportu nebo přírodní katastrofa-to jsou nečekané události, které nás mohou zaskočit v nejméně očekávanou chvíli a nelze je s jistotou.předvídat. Existují však věci, které předvídat a kterým předcházet jde. Pojďme si proto krátce popovídat o tom, proč je dobré být pojištěn a jaké existují typy pojištění.

Pojištění rozdělujeme na dvě základní skupiny – na životní a neživotní podle toho, zda lze pojistné události do jisté míry předpovídat (počítá se s nimi-dožití,smrt) nebo nelze.

Neživotní pojištění pojišťuje události které mohou, ale nemusí nastat. Vždy je však vhodné na tyto události být připraven, ať už je to dopravní nehoda nebo krádež na majetku. Patří sem především pojištění majetku a pojištění odpovědnosti za škodu.

Životní pojištění naopak kryje rizika spojená s vaším životem a zdravím,jsou to věci předvídatelné a my víme, že s jistotou nastanou-např.dožití. Patří sem zejména důchodové životní pojištění.

srovnání cen úrazového životního pojištění

K čemu je vlastně dobré mít pojištění?

Kromě dobrého pocitu, že se o vás vždy někdo při čekaných i nečekaných událostech postará, tak je dobré být pojištěn zejména  pro vaši peněženku. Za mnohdy zanedbatelnou částku vám pojišťovna poskytne potřebnou pomoc, vyřídí za vás některé důležité dokumenty spojené s pojistnou událostí a pokusí se vám zajistit veškeré vaše potřeby v době, kdy se o sebe nedokážete postarat sami. Pokud člověk nemá zřízené (zejména úrazové) pojištění, mohou se částky vyšplhat až do milionů korun, zvlášť pokud se zranění stane v zahraničí.

Víte, že: I obyčejná zlomenina se v zahraničí může hodně prodražit. Například v oblíbené turistické destinaci-Americe patří  zdravotní péče k nejdražším na světě. Průměrné zdravotní náklady na léčbu pojištěného jedince se mohou vyšplhat až na čtvrt milionu korun. Pokud pojištěni nejste, vše si hradíte sami!

Proto je dobré mít sjednáno úrazové pojištění. Tento typ pojištění pokrývá veškeré nečekané úrazy, které se člověku stanou ať už při sportovních aktivitách nebo při výkonu práce. Ať už je to vážné zranění, zlomenina nebo obyčejná nemoc – všechny tyto věci vás mohou učinit krátkodobě nebo dlouhodobě pracovně neschopnými a mohou vás tak připravit o jediný zdroj příjmů a uvrhnout vás  a vaši rodinu do bezvýchodné situace.

využití úrazového pojištění

Úrazové pojištění stručně tedy pokrývá tyto oblasti:

 • přechodné tělesné poškození (zlomenina)
 • dlouhodobé tělesné poškození (ochrnutí)
 • smrt pojištěného

Hlavní výhody sjednání úrazového pojištění:

 • Máte pocit bezpečí, protože vám pojišťovna poskytuje nepřetržitou ochranu.
 • Pojišťovna vás zaopatří pokud dojde k pojistné události a vy v důsledku ní přijdete o zdroje příjmů.
 • Úrazové pojištění si lze sjednat bezpečně z pohodlí domova online – přes kalkulačku.
 • Nemusíte se bát i adrenalinových sportů!
 • Kalkulačka vám vypočte pojištění přímo pro vás na míru! Nepřeplatíte ani korunu..

Online kalkulačka?

V dnešní moderní době je velice těžké si představit, že strávíme celé odpoledne v  pojišťovně s poradcem, který se nám snaží vnutit nějaký produkt, které ani nechceme a “zabijeme” tím celý den- a to v lepším případě. Pokud chceme najít to nejvýhodnější pojištění, musíme obejít pojišťoven více-to je obrovská ztráta peněz, času a koneckonců i naší trpělivosti. Tomuto utrpení se však můžete vyhnout použitím internetové online kalkulačky pro srovnání cen od různých pojišťoven na stránce ChytrýHonza.cz . Pokud tedy chcete například zjistit, která pojišťovna nabízí nejvyšší odškodné v případě úrazu nebo zda daná pojišťovna nabízí pojištění rizikové nebo investiční, tato stránka a naše kalkulačka je přesně to pro vás.

Rozdíl mezi rizikovým životním pojištěním a investičním životním pojištěním?

Rizikové životní pojištění slouží pro případy, kdy dojde k náhlé smrti pojištěnce a to by mohlo jeho rodinu uvrhnout do existenční krize, popř. pro případy, kdy vám úraz nebo vážná nemoc znemožní pracovat a to vaši rodinu může připravit o jediný zdroj příjmů.

Investiční životní pojištění kombinuje pojistný produkt s produktem investičním. Smyslem je opět zabezpečit rodinu pojištěnce v případě úrazu nebo úmrtí, ale také vytvořit jisté finanční rezervy, čímž se od rizikového životního pojištění liší. Je však dobré mít alespoň jeden z těchto produktů sjednaný

Výhody použití kalkulačky:

 • rychlejší než obcházet všechny pobočky pojišťoven
 • levnější – online kalkulačka je zdarma
 • časově nenáročná – vše můžete vyřídit z domu u počítače
 • jednoduchost – stačí zadat pár údajů a výsledek máte ihned!

Jak postupovat? 5 jednoduchých kroků!

 1. Běžte na web ChytrýHonza.cz do sekce s názvem “životní pojištění” (zelená barva)
 2. Klikněte na “porovnat si pojištění”
 3. Zadejte základní osobní údaje-věk,počet dětí, typ práce, kterou vykonáváte a čistý příjem
 4. Zadejte kontaktní údaje (pro bližší informace): e-mail, telefon a psč (pro přesměrování na pobočku)
 5. Zobrazte si výsledek!

3 příklady ze života:

Petr, 25 let, pracuje jako kuchař, bezdětný, čistý příjem-20 000:

Pro Petra je pomocí naší online kalkulačky nejlepší sjednat si pojištění u Kooperativy, která nabízí i investiční složku. Petr vydělává, a proto si ji může klidně dovolit.

Johanka, 29 let, na mateřské dovolené, 3 děti, momentálně bez příjmu:

Pro Johanku je výhodné sjednat si pojištění u Komerční Banky, protože stačí posílat 200 Kč měsíčně-to si Johanka z mateřské může dovolit.

Miroslav, 79 let, 2 děti, v důchodu:

Pro Miroslava je nejvýhodnější Česká spořitelna, může totiž vstoupit i v pozdním věku a pokrýt  tak svoje zdravotní výlohy. Pojišťovna navíc nabízí investiční složku a on tak může něco naspořit vnoučatům.

Co to všechno znamená?

Úraz vás může zastihnout v dobu, kdy to nejméně čekáte, a proto je dobré mít sjednáno úrazové pojištění. Nemusíte tak trpět ztrátou příjmu ani vy, ani vaše rodina. Portál ChytryHonza.cz propojuje informace z velkého množství pojišťoven, je tak pro vás velice jednoduché tyto informace utřídit a sjednat si nejvýhodnější pojištění právě pro vás. Ať už jsou to v České republice oblíbené pojišťovny jako Kooperativa, KB, ČPP nebo Česká pojišťovna, nebo ty pro tuzemské zákazníky méně známé jako MetLife nebo AEGON. Portál vám tyto informace nabízí zcela zdarma a snaží se z vás učinit spokojené zákazníky.

Recenze od spokojených zákazníků

Proč právě Chytrý Honza?

 • rychlost vyřízení
 • internetová kalkulačka a možnost vypočtení si splátkového kalendáře zcela zdarma
 • opravdová snaha vyřešit vaše problémy a skutečně vám pomoct
 • přehlednost stránek-žádné otravné reklamní bannery

Zákazníci si na společnosti Chytrý Honza vychvalují především férové jednání, opravdovou snahu pomoci zákazníkovi nebo ucelenost a jednoduchost webu, takže lze všechny informace nalézt stručně a přehledně na jednom místě.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}