.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: životní pojištění od ČSOB 

 11 května, 2018

Jana Vochková

Ohodnotit

Tradiční banka ČSOB

Československá obchodní banka pohybující se na trhu pod zkratkou ČSOB má v České republice dlouholetou tradici. Za dobu svého působení si získala řadu příznivců, ale také odpůrců. Nabídka služeb se s proměnami času a společnosti stále mění. Jedním z odvětví služeb, které má tato instituce doporučuje svým zákazníkům je také životní pojištění. Jde o standardní nabídku, kterou bankovní instituce nabízejí běžně, avšak parametry se liší.

Proč uzavírat smlouvu o životním pojištění

Jedná se o smlouvu, která zákazníka zavazuje k pravidelné a předem smluvené platbě v určité výši, a na oplátku nabízí finanční jistotu (kompenzaci), při vážném zranění nebo smrti. Poté jsou potřebné výdaje zaplaceny vám nebo blízké osobě (v případě smrti).

Zákazníci pomýšlející na tento typ produktu často věří omylu, že se jedná o vyplacení vysoké sumy v případě smrti. Životní pojistka ale slouží k uhrazení nákladů spojených s léčbou či úmrtím právě v případě vaší neschopnosti, aby ulevila buď vám, nebo vaší rodině. Pokud se jedná o pojištění s investicemi, může být vyplacena i částka zvlášť, avšak nejedná se o vysoké číslo.

Ačkoli se může zdát, že je tento druh pojištění zbytečný, opak je pravdou. Různá onemocnění nebo úrazy, případně smrt, přicházejí nečekaně jako velká rána, a o to více zasahují do rodinného rozpočtu. Hospitalizace může být finančně velmi náročná a stejně tak koupě různých léčebných pomůcek, léků a léčby samotné. Proto je vhodné myslet na nečekané situace a mít vždy kam sáhnout. Při vážném poranění dosahují léčebné finanční prostředky velmi vysoko, a proto v této situaci oceníte každou korunu. Na trhu jsou v nabídce různé druhy životního pojištění a je jen otázkou, jaká kritéria si stanovíte. ČSOB má pro své zákazníky připravenou řadu produktů od těch pro nejmenší až po ty pro celou rodinu.

čsob životní pojištění

Životní pojištění Maximal Profit

  • Zhodnocení financí
  • Možné daňové úlevy až 24 000 Kč
  • Bez zdravotní prohlídky

Jedním z nabízených produktů společnosti ČSOB je pojištění Maximal Profit. Funkci této služby zahájila banka již 16. 4. 2018. ČSOB se také chlubí tím, že nepožaduje před pojištěním zdravotní prohlídku, což můžeme vnímat jako velkou přednost. Budete tak ušetřeni zbytečného čekání před ordinací a následného papírování. Přípustným věkem je doba od začátku plnoletosti, tudíž 18 let až do dosažení 95 let. Tato hranice byla s aktualizací produktu prodloužena o celých 5 let.

Pokud si přejete finanční ochranu vaší rodiny a blízkých při závažné nehodě či smrti a přitom byste své peníze rádi zhodnotili, je tento druh služby právě pro vás. Maximal Profit lze upravit dle svých potřeb. Výši měsíční částky si zvolíte dle svých možností a budete obeznámeni se zhodnocením. Nejnižší částka je už 130 Kč. Dále na vás čeká věrnostní bonus, který vás každých 5 let odmění 10 procenty rizikového pojistného, jež vám budou vráceny zpět.

Jako nevýhoda se může jevit omezení pouze na dospělou osobu, avšak ČSOB nabízí kompenzaci ve formě životního pojištění Maxík, zaměřeného právě na děti.

Příhodné je také věnovat pozornost tzv. výlukám, a to v samotné smlouvě. Pamatujte, že není důležité, co říká bankovní pracovník, ale co je psáno ve smlouvě. V případě komplikací půjde totiž o jediný papír, který bude vaší jistotou. Ověřte si proto všechny možné komplikace týkající se právě zmíněných výluk. Jedná se o situace, na které se nevztahují podmínky pojistného. Často to bývají například sebevraždy. Náklady spojené se smrtí blízkého vám vzniknou, avšak finanční kompenzace v tomto případě nemusí přijít. Ujistěte se proto o každé takové situaci, která vás zajímá, a nepodepisujte do té doby, než si budete stoprocentně jisti.

Životní pojištění Forte

  • Věrnostní bonus 10 %
  • Pro celou rodinu
  • Možné daňové úlevy až do 24 000

Drhou možností je pojištění Forte, které je výhodné především při hospitalizaci a ocení ho celá rodina.

Životní pojištění Forte je výhodné pro celou rodinu, a to právě díky svému rozsahu. V jedné smlouvě lze totiž pojistit dohromady 2 dospělé a až 5 dětí. Výhodou při hospitalizaci se rozumí finanční kompenzace za každý strávený den na lůžku, a to ve výši 300 Kč. Jestliže budete ošetřováni na oddělení JIP  nebo ARO, čeká na vás náhrada ve výši 600 Kč. Služba Forte není řešením jen pro vážná zranění. Vyplácení finanční částky slibuje také v případě smrti.

Další velkou výhodou je také možnost úpravy v průběhu času. Přibydou-li do vaší rodiny další členové a vy je budete chtít připojit ke stávající smlouvě, není zde žádný problém.

Na nevýhody sice samotná ČSOB neupozorňuje avšak, lze očekávat komplikace, pokud by nastala smrt na základě epidemie a dalších výlukových situacích. Také výše částky při úmrtí je průměrná a nevyvyšuje se tak nad ostatní nabídky na trhu.

Životní pojištění Maxík

  • Zhodnocení financí
  • Do 25 let dítěte
  • Věrnostní bonus 10 %

ČSOB myslelo i na naše nejmenší a připravilo pojistný program Maxík. Tento druh pojistné smlouvy můžete pro vaše dítě zajistit až do 25 let jeho života.

Děti, ať už v dětství nebo pubertě, si jen těžko uvědomují dopad různých aktivit, které provádějí. Může je potkat obyčejné klíště nebo úraz například při sportu. Proto je vhodné myslet na budoucnost a přispět alespoň malou částkou pro finanční jistotu, jestliže tato nelibá situace nastane. Zároveň také pojištění Maxík nabízí finanční zhodnocení vašich financí.

Jako určitá nevýhoda se může jevit minimální doba pojištění. Ta je totiž stanovená na 5 měsíců, které je třeba dodržet. Zároveň ale lze upravit intervaly plateb dle vašich možností, a to konkrétně měsíčně, čtvrtletně až ročně.

Jak vnímají tyto nabídky stávající či minulí uživatelé?

ČSOB pojištění hodnotí řada stávajících či minulých uživatelů. Jejich výpovědi se často liší, a to právě kvůli rozmanitosti jejich preferencí.

Často uživatelům při podpisu smlouvy chyběli konkrétní částky v případě závažného zranění. Chyběla zde jistota mezi zákazníkem a bankou, a proto spolupráce nemohla fungovat. Často šlo o detailní informace, které ve smlouvě nebyly obsaženy a uchazeč tak nabídce plně nedůvěřoval. Dle některých totiž ČSOB není schopna předložit tabulku, jež by jasně stanovovala procenta, která vám budou vyplacena při konkrétním úrazu, např. poranění páteře.

Velká část spořebitelů se soustředí také na tzv. výluky v pojištění. Jedná se o ty situace, na které se pojištění nevztahuje. Zákazník má poté pocit, že byl obelhán, protože mu o těchto výlukách nebylo nic řečeno. Otázkou zůstává, co smlouva přesně uznává jako situaci hodnou proplacení. Tyto podmínky je třeba před podpisem řádně nastudovat a chybějící informace oficiálně požadovat.

Naopak do opozice se staví ti, kteří produkty od ČSOB vyzkoušeli a nemohou si stěžovat. Hlavní přednost, jež je zákazníky stále zmiňována je její stabilita na trhu a odolnost. Plátci nemají problém bance důvěřovat právě díky tomu, že znají její historii a vědí, že tuto instituci jen tak něco neohrozí.

Jak vybrat výhodnou nabídku?

Dobrým pomocníkem při hledání, který ušetří práci a čas je tento kalkulátor cen pojistek. Spočítejte si náklady a najděte tu nejvýhodnější nabídkou právě pro vás. Právě proto, že každý zákazník upřednostňuje jiné parametry, je nutné porovnávat nezávisle. Kalkulátor cen pojistek ušetří čas strávený porovnáváním různých služeb a zajistí pro vás bezproblémovou volbu.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}