.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Životní pojištění Flexi 

 29 října, 2018

Jana Vochková

1.6/5

Pojišťovna České spořitelny před mnoha lety uvedla na trh unikátní produkt. Flexi životní pojištění. Brzy si získal velkou popularitu pro svou variabilitu a příznivou cenu. Několikrát získal ocenění a řady jeho příznivců dále narůstají. Pojďme si blíže představit výhody a nevýhody Flexi životního pojištění.

Flexi životní pojištění se představuje

Flexi životní pojištění má k dnešnímu dni má obrovské množství klientů, které si získalo díky své variabilitě. Tak jako se mění náš život a potkávají nás nejrůznější události a okolnosti, tak můžete měnit i Flexi životní pojištění. Proč? Protože pojišťovna chápe, že jiné nároky na pojištění máte ve chvíli, kdy je vám těsně přes dvacet let, aktivně sportujete a cestujete. Jiné nároky máte, když založíte rodinu a vychováte děti. Flexi znamená flexibilní a přesně takové je pojištění Flexi. Stačí vám jen jedna smlouva na celý život, tu si jen upravíte, podle svých aktuální potřeb a zvolíte jinou kombinaci rizik. Přidáte do smlouvy manželku a děti nebo zvolíte vyšší částku na spoření. Flexi životní pojištění můžete uzavřít pro celou rodinu. Jen jedna smlouva stačí, aby byli před riziky chráněni všichni členové rodiny. Flexi myslí i na velkou rodinu a umožňuje pojištění najednou pro dva dospělé a až pět dětí. V různých kombinacích můžete u pojištění Flexi volit pojištění smrti následkem úrazu, pojištění denního odškodného za dobu léčení po úrazu, pojištění pracovní neschopnosti z důvodu nemoci, pojištění hospitalizace v nemocnici, pojištění velmi vážných onemocnění, pojištění invalidity s rentou, pojištění zproštění od placení pojistného.

Spoření s Flexi

Na výběr je několik možností, jak spořit s Flexi. Je možné využít garantovaný fond, který má nižší úročení nebo investiční životní pojištění. Získáváte také bonusy za bezškodný průběh. Smlouva vás ochrání už od třetího dne od uzavření a ročně si můžete odečíst z daní až dvanáct tisíc korun. Při běžném placení pojistného je zhodnocení 1,9 % ročně, při investiční strategii s garantovaným fondem začínají úrokové sazby na 2,4 % ročně. Bonusový program vám přinese 10 % z celkového rizikového pojistného každých pět let, pokud u klienta nedojde k pojistné události. Oproti tomu bonus za věrnost vás odmění i při uplatňování pojistných událostí. Rozhodující je pouze zda máte smlouvu sjednánu alespoň na 20 let. Po 15 letech získáte 5 % ze sjednaného zaplaceného pojistného.

Výhody životního pojištění Flexi

Flexi pro celou rodinu

Až dva dospělí a pět dětí může být ochráněno najednou, při podpisu pojistné smlouvy. Flexi vám umožní program úrazového pojištění, tedy pojištění smrti následkem úrazu, pojištění trvalých následků úrazu a pojištění denního odškodného. To je program, který je nejvíce populární u mladých rodin, které hledají bezpečí pro sebe a své děti. Je cenově velmi příznivý, a přitom nabízí zajímavé krytí. Pokud je vaše rodina závislá na jednom příjmu, je třeba osobu ochránit a zajistit rodinu pro případ nenadálých okolností. Postupně vám děti odrostou a vy budete mít zájem upravit pojištění. Není problém. Z úrazového pojištění se snadno stane zajímavý investiční produkt.

flexi životní pojištění - recenze

Flexi i při rizikových sportech

Rizikové sporty obvykle patří mezi výluky z pojistného plnění. Ne u Flexi. Flexi odškodní rodinu i při smrti v důsledku vykonávání rizikových sportů.

Zálohové placení při pracovní neschopnosti

Pojišťovna nabízí možnost využít zálohové placení při každém ukončeném měsíci pracovní neschopnosti. Výpadek v příjmech je rychle nahrazen plněním z titulu pojistné smlouvy a nemusíte na platby čekat až proběhne likvidace po skončení pracovní neschopnosti. Už jeden měsíc po pojistné události můžete požádat o zálohu, pokud jste v trvalém pracovním poměru.

Shrnutí výhod pojistného produktu Flexi:

 • pojištěná rizika lze kombinovat,
 • rizika můžete měnit v průběhu trvání pojistné smlouvy,
 • bonus za věrnost 5 %, bonus za bezškodní průběh 10 %,
 • pojištění je platné už od třetího dne,
 • daňový odpočet 12 000 Kč,
 • pojištění rizikových rekreačních sportů,
 • ochrana celé rodiny, 2 dospělí + 5 dětí.

Nevýhody životního pojištění Flexi

Pojištění smrti a časový test

Jako u ostatních pojišťoven i zde je vyloučeno pojistné plnění, pokud ke smrti dojde v důsledku válečných událostí nebo bojových akcí. Pojišťovna si vyhrazuje právo nevyplatit pojistné plnění, jestliže úmrtí nastalo do dvou let od počátku pojištění, a to v důsledku onemocnění, které bylo u klienta diagnostikováno už před podpisem smlouvy. Pojišťovna také krátí pojistnou částku až o padesát procent, pokud úmrtí souvisí s požitím alkoholu. Naopak pojišťovna uhradí odškodné za sebevraždu, jestliže k ní došlo až po dvou letech od uzavření pojistné smlouvy.

Pojištění invalidity s výlukami

Z pojistného plnění je vyloučena invalidita vzniklá v důsledku duševní nemoci. Klienti s psychiatrickou diagnózou nemají nárok na plnění od pojišťovny, jestliže jejich onemocnění vede k invaliditě. Problémem je i to, že přiznání invalidity od státu neznamená plnění od pojišťovny. Pojišťovna má svá vlastní kritéria a plnění přizná jen těm klientům, kteří jsou dle jejich měřítek trvale a nezvratně nezpůsobilý k výkonu práce nebo výdělečné činnosti. Stejně jako u časového testu v případě úmrtí, i tady pojišťovna odmítne vyplatit odškodné při invaliditě, která vznikla v důsledku nemoci diagnostikované před podpisem smlouvy, a to až do doby před sedmi lety.

Trvalé následky úrazu? Počkejte si tři roky

Vyplacení částky při trvalých následcích úrazu může být odloženo až na dobu tří let od vzniku události. Pojišťovna argumentuje tím, ze trvalé následky nejsou v prvním roce ustáleny a může dojít k určitým změnám v pozdějších letech.

Shrnutí nevýhod pojistného produktu Flexi:

 • nevhodné, pokud jste měli v minulosti zdravotní problémy,
 • vylučuje plnění v případě smrti do dvou let na dříve diagnostikovanou nemoc,
 • vylučuje plnění při invaliditě pro duševní poruchy,
 • má přísné podmínky pro uznání toho, co je a co není invalidita,
 • neuzná invaliditu, pokud vznikla pro nemoc diagnostikovanou v minulosti (až 7 let),
 • plnění za trvalé následky úrazu může vyplatit až po třech letech.

Zkušenosti s pojistným produktem Flexi

Na životní pojištění Flexi od České spořitelny naleznete celou řadu pozitivních i negativních referencí. I zde je třeba zmínit riziko neobjektivity hodnocení pojištění jen podle zveřejněných referencí. Referencí objevíte několik desítek, zatímco spokojených klientů pojištění Flexi jsou desítky možná stovky tisíc. Od spokojených klientů je zveřejněných hodnocení bohužel vždy méně.

Zkušenosti s životním pojištěním Flexi

Životní pojištění Flexi je výborný produkt, který mi umožní kdykoliv změnit pojištěná rizika. Jsem velmi spokojen s osobním přístupem a vstřícným jednáním.

Doporučuji pojištění Flexi, ale zvolte sjednání přes finančního poradce, který se vám bude moci věnovat mnohem déle než pracovník na pobočce. Můj osobní poradce měl o pojištění detailnější informace než paní u přepážky, která neustále někam telefonovala a ověřovala detaily. Líbí se mi pojištění dětí i manželky na jedné smlouvě, platím dobrou cenu.

Se životním pojištěním nemám žádný problém, měl jsem úraz a byl jsem i v nemocnici. Chvíli po vyplnění hlášení a doložení dokumentů jsem měl peníze na účtu v plné výši, jak bylo uvedeno ve smlouvě. Flexi doporučím i jiným.

Flexi je fajn, pokud jej máte nastavené správně. Průběžně aktualizujte a upravujte a nebudete mít žádný problém.

Platil jsem pojištění 5 let a zůstal jsem na nemocenské. Skoro jsem nemohl chodit z důvodů degenerativních změn na páteři. Pojistné plnění nedostanu! Sdělili mi, že jsem se před šesti lety deset dní léčil kvůli bloklé páteři. Placení pojištění bylo úplně zbytečné.

Vůbec nemám s Flexi dobrou zkušenost a zrušila jsem pojistku. Na lyžích jsem si utrhla vazy, ale pojišťovna to ohodnotila jen jako vykloubení kolene. Léčení stanovili na 28 dní a vyplatili mi necelých sedm tisíc. Léčila jsem se 150 dní, to ale ohodnotili jen jako nemoc. Správně mi měli vyplatit více než 30 tis.

Mě pojišťovna odmítla zaplatit úraz syna, který měl ve fotbale. Doložili jsme všechny rentgeny i ostatní papíry a stále to pojišťovně nestačí. Úraz nám nechtějí proplatit. Už jsme pojištění zrušili. Dokud jim platíte, je všechno v pořádku, nesmíte ale od nich nic chtít.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
9.1.2019 18:28

Jak nastavit FLEXI POJIŠTĚNÍ správně

Lukas
Lukas
24.5.2019 22:01
Odpovědět  ROMAN

Cekal jsem ze mi dlouhodobou nemoc neproplati, ale pote co jsem jim poslal vsechny zpravy od lekaru vsechno dopadlo dobre.

Anna
Anna
3.5.2019 4:50

Nedoporucuji!!!!! Mam flexinu uz roky, roky platim a kdyz je uraz tak reagujou tak ze vyhodi dite s pojistky bez duvu a vysvetleni. Tet to ma kooperativa tak snad se to zlepsi. Ale rozhodne nedoporucuji.

PAVEL
PAVEL
18.12.2019 10:35

Pozor na vytahování peněz z kapsy. Pokud si pripojistíte pracovní neschopnost, zcela jistě se Vám stane, že k plnění že strany Kooperativy nedojde. Pokud například dostanete infarkt, pojišťovna zjistí, že jako novorozenec jste měli například šelest, nevyplatí Vám nic, protože jste onemocněli že srdcem před ochrannou lhůtou a máte smůlu.

Libor
Libor
8.4.2020 17:43

Můj příklad: V roce 2015 jsem uzavíral přes Partners Flexi, kdysi u České Spořitelny, nyní Kooperativa. Po 5 letech odkupní hodnota 0. Loni v Prosinci sme s Partners udělali ukončení, výpověď 3 měsíce, tj. k 31. 3. 2020 A dnes mám na stole dopis, že chtějí Poplatek za předčasné ukončení pojistné smlouvy č. xyz“ ve výši 350 Kč. V době uzavírání smlouvy takové poplatky nebyly, poradce ani pojišťovna o nich neinformovala a navíc vyhrožují exekucí, pokud nezaplatím… Mimochodem různé správní poplatky životka se navyšovaly x –krát, ale pojišťovna takticky mlčela. Ono v případě nesouhlasu by musela umožnit odstoupení od smlouvy.… Číst vice »

David
David
6.7.2020 18:03

Jak a kde si sjednat životní pojištění? chtěl bych fér pojištění, které budu platit a v případě potřeby se dočkám férového plnění.

Alena
Alena
16.5.2021 10:02

Dobry den mam velmi spatnou zkusenost .Dcera pred pul rokem mela uraz kostrce.A vyjadreni pojistovny nic vam nedame na to se zraneni nevstahuje.A dalsi negativni zkusenost Ja mela uraz v praci .Natrzeni slachy na leve ruce.Cekala me operace ktera se porad odkladala kvuli me karantene a pak lekar take karantena .Pak se zase nemohlo operovat.Operace byla provedena az za dva mesice.Doba leceni 6 mesicu.A reakce pojistovny nebyl to podle nich uraz ale onemocneni.Pojistku rusim 12let ji platim a je to k nicemu.At si najdou jineho pitomce ja uz ho delat nebudu.

Jaroslav Pokorný
Jaroslav Pokorný
15.12.2022 8:13

Jsou to podvodníci amputovali mi nohy a nedostal jsem nic měl jsem tam 300 Kč za hospitalizaci a 300 Kč za neschopnost byl jsem přes čtyři měsíce v nemocnici a rok marodil a 4 roky jsem peníze házel jak do kanálu nedostal jsem ani korunu řekli že mám nemoc od roku 2016 a pojištění mám od 2018 takže nic bacha a ně

Tomas
Tomas
15.12.2022 9:48

Nedoporučuji. Člověk poctivě platí nemalé peníze a když se mu něco stane, tak pojišťovna najde kličky, jak nevyplatit pojistné. Bohužel už podruhé a to jsem měl poctivě zdokumentováno a sepsáno od lékařů. Bylo mi doporučeno se s nimi soudit, protoze dle advokata byly vsechny podmínky v obou případech v pořádku a pojišťovna prostě zkouší, co klient dovolí, aby nemuseli platit.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}