.st0{fill:#FFFFFF;}

Velký test: jaké je nejlepší povinné ručení na českém trhu? 

 13 března, 2022

Jana Vochková

5/5

V Česku působí řada pojišťoven. Které jsou ty nejoblíbenější a kde se skutečně vyplatí se pojistit a proč?

Nejoblíbenější pojišťovny v Česku

Které pojišťovny mají v Česku nejlepší renomé? Pro tento účel si můžeme vypůjčit srovnávací statistiku ČKP za uplynulý rok. Ta hodnotí počet pojištěných vozidel. Jednotliví poskytovatelé si tak vedli následovně:

Počet vozidel ke dni

30. 6. 2021

31. 12. 2021

Allianz pojišťovna 1 026 978 1 058 736
UNIQA (AXA pojišťovna a.s. do 31. srpna 2021) 493 060 494 919
Česká podnikatelská pojišťovna 1 403 932 1 414 011
ČSOB pojišťovna 722 656 733 296
Direct pojišťovna 421 713 434 322
Generali Česká pojišťovna
(do 21.12.2019 Česká pojišťovna)
2 272 536 2 237 574
Hasičská vzájemná pojišťovna 62 531 61 036
Kooperativa pojišťovna 1 534 821 1 585 213
Pillow pojišťovna 40 871 66 157
Slavia pojišťovna 177 367 187 397
Uniqa pojišťovna 533 648 540 607
Pojišťovna VZP 39 486 45 470
LeasePlan Insurance 209 215

Co nabízejí jednotliví poskytovatelé

Nabídka povinného ručení na trhu je, jak plyne již z výchozího srovnání, poměrně rozsáhlá:

Allianz

Povinné ručení u Allianz sestává ze čtyř balíčků autopojištění. Nejlevnější varianta zahrnuje povinné ručení a základní asistencí zdarma, komplexní balíček pokrývá většinu rizik, se kterými se můžete na cestách setkat. Zahrnuto je v něm i havarijní pojištění včetně GAP pojistky.

Pojištění platí na území ČR i v rámci Evropy. Součástí pojistky je také právní poradenství i asistence na telefonu. Tato pomoc je poskytována 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Pojišťovna nabízí také možnost přímé likvidace škod. Tedy pokud vám bude způsobena škoda na vozidle, není nutné událost řešit s pojišťovnou viníka. Jestliže si zvolíte přímou likvidaci, postačí se dohodnout s pojišťovnou vlastní, která vše vyřeší.

UNIQA

Hlavními benefity pojištění od značky UNIQA je široká nabídka tarifů a možnost si doplňkově připojistit například úrazové pojištění nebo skla automobilu. Zdarma lze k pojištění využít obsáhlé asistenční služby i v zahraničí, a to po Evropě. Do pojištění náleží i úrazové pojištění dětí.

Pojišťovna láká své klienty i na slevy, a to v podobě slevy 5 % na povinné ručení a 15 % na havarijní pojištění při sjednání online. Za každý rok bez nehody pak získáváte slevu 5 %. Pokud se vám jezdit bez nehody nepodaří, nezoufejte. První zaviněná škoda je bez vlivu na bonus.

UNIQA též slibuje rychlé a transparentní vyřízení škody. Celý proces je možné sledovat i online. Svůj vůz si můžete nechat opravit v prověřených partnerských autoservisech, jejichž výpis naleznete na webu.

Česká podnikatelská pojišťovna

Povinné ručení od České podnikatelské pojišťovny je nabízeno ve třech variantách i s možností variabilních doplňkových připojištění. Kromě řešení škod ČPP nabízí i asistenční služby, které můžete využít při nehodě nebo poruše. Dostupné jsou nonstop. Pakliže je budete potřebovat, volejte na Linku pomoci řidičům 1224 nebo Global Assistance 1220. Poskytovatel rovněž slibuje rychlé řešení škod.

Pojišťovna také nabízí sezónní a krátkodobé pojištění pro motoristy, kteří jezdí pouze příležitostně nebo potřebují povinné ručení například na dovolenou.

Stejně tak nabízí svým klientům propracovaný systém slev a možnost si bonus z povinného ručení přenést na havarijní pojištění.

ČSOB pojišťovna

Povinné ručení nabízí ČSOB pojišťovna ve třech dostupných verzích. Pojistit lze nejen zavazadla řidiče, ale i dalších členů rodiny. Úrazové pojištění řidiče a osobních věcí je v ceně pojistky. Sjednat si lze i širokou škálu dalších připojištění jako například pojištění právní ochrany.

Výhodou pojištění jsou především vysoké limity a zdarma dostupná asistence. Dále pojišťovna deklaruje, že i škody na vašem vozidle je schopna pokrýt z povinného ručení.

V rámci komplexního pojištění je možné rovněž najednou sjednat balíček havarijního pojištění a povinného ručení. Pakliže si navíc pojistku sjednáte přes internet, získáte 20 % slevu. Po započtení i dalších slev můžete získat celkovou slevu až 37 % včetně bonusu 1 000 Kč nebo 1 500 Kč.

Direct pojišťovna

Pojišťovna Direct především svým klientům slibuje, že si mohou nastavit pojistku a limity plnění podle toho, jak moc a kde jezdí. Své pojištění mohou motoristé navíc vybavit širokou škálou doplňkových pojištění.

K pojištění patří rovněž základní asistence zdarma. Asistenční služby vám pomohou nejen v Česku, ale i v Evropě.

V rámci autopojištění je možné si sjednat i havarijní pojistku. Direct v tomto produktu nabízí i speciální výhody pro mladá auta. Každý rok mají možnost řidiči získat slevu 7 %. Dále mohou využít možnost zachování kupní ceny auta při krádeži nebo úplném zničení.

Pojistku si můžete sjednat přes internet, což vám zabere asi 10 minut času. Svou pojistku můžete poté podle potřeby kdykoli změnit nebo zrušit, a to zdarma.

Velký test: Jaké je nejlepší povinné ručení v Česku

Generali Česká pojišťovna

Pojišťovna má k dispozici hned pět verzí produktových balíčků. Přičemž v nejdražším pojištění jsou zahrnuty nadstandardně vysoké limity až 300 000 000 Kč.

Komplexní povinné ručení se pyšní cenou už od 5 Kč na den. Využít v jeho rámci můžete četné zajímavé benefity, jako je garance ceny nebo nadstandardní asistence.

V případě nehody se můžete spolehnout na vyplacení peněz už do 5 dnů od doložení všech podkladů. Využít lze také širokou síť smluvních servisů. Generali Česká pojišťovna rovněž nabízí vyřízení pojistné události s pojišťovnou viníka.

Pojistku si lze sjednat online a pro tyto případy nabízí Generali Česká pojišťovna i slevu ve výši 20 %. Za jízdu bez nehod máte nárok na další slevy ve výši až 55 %.

Hasičská vzájemná pojišťovna

Hasičská vzájemná pojišťovna nabízí povinné ručení ve třech limitech až do výše 100 000 000 Kč. V pojištění je zahrnuta základní asistenční služba a úrazové pojištění posádky vozidla. Dodatkově si můžete sjednat další připojištění, například střetu se zvěří.

Jak uvádí pojišťovna, stěžejní výhodou je primárně rozsáhlá segmentace vedoucí až k individuálnímu pojištění. Bonus lze získat ve výši až 60 %.

K dalším přednostem autopojištění od tohoto poskytovatele patří výrazné rozšíření asistenčních služeb, dále možnost přenosu bonusu u fyzických osob až na 5 vozidel, i varianta uzavřít povinné ručení nebo havarijní pojištění samostatně.

Ušetřit vám pomohou četné slevy, a to ty za propojištěnost, tedy za sjednané povinné ručení a havarijní pojištění zároveň, dále jsou k dispozici slevy pro členy SDH a pro držitele průkazu ZTP.

Kooperativa pojišťovna

Kooperativa nabízí hned pět typů pojistných limitů, přičemž ten nejvyšší dosahuje až 200 000 000 Kč. V ceně povinného ručení je zakalkulována základní verze asistenčních služeb. Ke smlouvě s limity pojistného plnění od 70/70 lze získat i úrazové pojištění řidiče.

Sjednat si lze doplňková připojištění, například pojištění skel. Doporučit lze i havarijní pojistku. V rámci povinného ručení je možné dále získat pojištění TOTÁLKA, které zajišťuje pojištění starších vozidel na riziko vyšších škod.

Pojišťovna také nabízí řešení nezaviněné nehody, což prakticky znamená, že případnou nehodu sama vyjedná s pojišťovnou viníka.

Pillow pojišťovna

Pojišťovna především zakládá své pojištění na reálném riziku vyplývajícím z toho, jak motorista vlastně jezdí. Cenu proto počítá z reálně ujetých kilometrů. Navíc v případě nutnosti doplatit pojistku motorista musí zaplatit jen kilometry, které ujede navíc.

Pojišťovna Pillow nabízí i férovou spoluúčast, která se nezvyšuje ani u vyšších škod. Dále deklaruje, že pro jednotlivé segmenty, v terminologii pojišťovny polštáře, Krádež vozidla, Střet se zvířetem a Přírodní nebezpečí je spoluúčast pro prvních 100 000 účastníků zrušena zcela.

Poskytovatel také deklaruje transparentní a zjednodušené pojistné podmínky, které jsou snadno pochopitelné i pro laika.

Slavia pojišťovna

Pojišťovna nabízí tři alternativy s maximálním limitem 150 000 000 Kč. Vybírat mohou zájemci i ze široké škály připojištění, například v podobě pojištění střetu se zvěří nebo úrazu posádky. Pojištění je možné sjednat přes internet.

Pro případ nehody i poruchy v ČR a zahraničí lze využít asistenční služby. Nehodu vyřešíte obratem díky mobilní aplikaci.

Slavia pojišťovna nabízí propracovaný systém slev. Tou první je bonus v maximální výši 50 %. Pokud si sjednáte najednou i havarijní pojištění, odečíst si můžete dalších 5 %. Dále je možno využít slevy za nové vozidlo ve výši 15 %, za jednoho řidiče až 5 %, za on-line komunikaci až 2 %, za jízdu pouze po ČR až 10 % a za roční platbu 20 %.

Pojišťovna VZP

Také Pojišťovna VZP má v nabídce pojištění vozidel. V nabídce jsou tři limity, přičemž od limitu 70 000 000 Kč se v ceně nachází i úrazové pojištění řidiče. Ke každému pojištění je k dispozici zdarma základní rozsah asistenčních služeb.

Sjednat si můžete řadu doplňkových připojištění čítajících například pojištění ošetření pro vašeho mazlíčka. Společně s povinným ručením si můžete zařídit i havarijní pojištění. Pojistku lze sjednat i online.

Autopojištění bylo navrženo tak, aby bylo výhodné i pro majitele starších vozů. Pojistka se dále vyplatí hlavně zodpovědným řidičům, kteří na platbách ušetří díky bonusu.

LeasePlan Insurance

LeasePlan Insurance sjednává pojištění ve dvou limitech, maximem je 100 000 000 Kč. K dispozici jsou doplňková připojištění, například pojištění skel. Sjednat lze i havarijní pojištění.

Společnost (pozn.: jedná se o leasingivou společnost) garantuje, že pojištění sjednává sama a zahrnuje ho do splatnosti leasingu v příslušném termínu. Výše pojištění se individuálně počítá pro konkrétní flotilu vozidel.

Jak zjistit, kde je pojistka nejlevnější

Ceny pojištění vycházejí z kalkulace na podkladě celé řady kritérií včetně individuálních slev, zejména bonusu za bezeškodní průběh.

Je proto nutné je počítat konkrétně pro daný případ. Žádná pojišťovna tak nemá a ani nemůže mít zveřejněny jakékoli ceníky. Přesto je možné ceny povinného ručení zjistit a přesně porovnat. K nalezení nejlevnější pojistky vám pomohou internetové srovnávače.

Tyto kalkulátory vyžadují pouze několik vstupních informací, po jejichž zadání si můžete vygenerovat nabídky většiny pojišťoven. K nejznámějším webům takto zaměřeným patří především portál ePojištění.cz.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}