.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze Wubi – co dokáže tato aplikace na pojištění? 

 23 října, 2018

Jana Vochková

Ohodnotit

Pořídila jsem si nový vůz – mého plechového miláčka. Ovšem dříve, než ho budu moci vyzkoušet a vyrazit s ním do provozu, k němu musím zřídit auto-pojištění.  To je myslím první krok zodpovědného řidiče. Druhým krokem je potom pomalá a bezpečná jízda. Zjistila jsem, že obojí dohromady se dá skloubit v aplikaci Wubi. Stahuji a vyzkouším!

Proč je vyřízení auto pojištění důležité?

Vyřízení auto pojištění je jeden z prvních kroků, než vůbec začnete jezdit. Je ze zákona povinné a chrání vás jako účastníka silničního provozu. Ačkoliv dbáte na bezpečnou jízdu, na cestách se může stát leccos. Povinné ručení za vás pak zaplatí vzniklé škody a újmy na zdraví až do výše určeného limitu. Ten může být různý. Vy jako řidič rozhodujete, v jaké výši budete chráněni. Kolik za povinné ručení zaplatíte. Jaké bonusy vám ta či ona pojišťovna přihraje.

Jako řidič máte možnost vybrat si pojišťovnu, se kterou budete spokojení. Stejně jako ji v případě nespokojenosti či lepší nabídky jednoduše změnit vypovězením smlouvy ve výpovědní době. Nabídka je široká a leckdy není snadné se rozhodnout. V dnešní době je však vyřízení auto-pojištění jednodušší než kdy dřív. Kvůli podpisu smlouvy dnes nemusíte na pobočku. Vše se dá vyřídit rychle a z pohodlí domova. Při výběru vám nejspíš nejvíce pomohou internetové srovnávače. Ty za vás nabídky pojišťoven srovnají a vám nabídnou už jen ty nejvýhodnější produkty. Z těch můžete dále vybírat pomocí filtrů a třídit dle vašich požadavků.

S výběrem auto pojištění vám nově může pomoci i aplikace Wubi. O co jde?

Wubi – aplikace pro vaši bezpečnou jízdu

Milovníci mobilních aplikací ji už jistě budou mít staženou i otestovanou. Řeč je o aplikaci Wubi, která vám řekne, jak bezpečně a plynule se pohybujete na silnicích. Změří a vyhodnotí styl vaší jízdy. Potom, co bezpečně zaparkujete, se můžete mrknout na to, jak jste na tom, co se řízení týče. Aplikace Wubi je aplikace do auta. Nic neděláte, jen máte mobil u sebe v autě. To pro ty, kteří chtějí vyrukovat s tím, že mobil k bezpečné jízdě nepatří.

 

 

Lze ji použít dvěma způsoby. Buď si ji stáhnete a budete ji používat jen k vyhodnocování vaší jízdy. Nebo si ji stáhnete, vyzkoušíte a na jejím základě uzavřete výhodné povinné ručení. Wubi aplikace slibuje pojištění na míru.  Přesně podle vašeho stylu jízdy. Aplikace je dostupná na Google Play a v AppStore.

Na jakém principu Wubi funguje?

Wubi nechce házet řidiče do jednoho pytle. Má za to, že ne každý mladý řidič je rizikový. A proto nabízí možnost platit za auto pojištění podle toho, jak řidič jezdí. Řada pojišťoven už se řidičům snaží vycházet vstříc. Důkazem toho je nabídka auto-pojištění dle ujetých kilometrů. Kolik najezdíte, tolik zaplatíte. Aplikace Wubi jde však v tohle ještě dál. Všem řidičům nabízí možnost upravovat si cenu svého auto pojištění podle stylu jejich jízdy v průběhu celého roku.

Úplně stačí, když si aplikaci Wubi zapnete během vaší jízdy. Když odešlete alespoň 80% najetých kilometrů do vaší aplikace a budete jezdit dostatečně bezpečně, máte každé 3 měsíce nárok na slevu z vašeho povinného ručení.

Během jízdy aplikace hodnotí plynulost jízdy, způsob brzdění, zrychlování, jízdy do zatáčky a překročení rychlosti.

Wubi (s a bez) pojištění

Aplikaci Wubi můžete používat dvěma různými způsoby. Buď si ji stáhnete jen pro vyhodnocování vašich jízd, nebo si k ní připojíte i pojištění, které bude s aplikací Wubi úzce svázáno. Kdo tedy vlastně tu pojistku zajišťuje? A tady jsme u jádra pudla – pojištění sjednává Česká pojišťovna. V zásadě je tedy tato aplikace marketingovým kanálem, který má přivést co nejvíce lidí ke sjednání povinného ručení přes tuto pojišťovnu.

Výhody Wubi aplikace

  • aplikace je zdarma, pobaví vás a zároveň může zvýšit vaši bezpečnost na cestách,
  • lze nastavit její automatické zapínání a vypínání, nemůže se tak stát, že si ji před cestou zapomenete zapnout,
  • aplikace Wubi je jednoduchá, proto ji zvládne ovládat opravdu každý,
  • spojuje praktické s užitečným – lze ji propojit s povinným ručením od České pojišťovny,
  • aplikaci můžete používat i samostatně bez autopojištění,
  • s Wubi se dá ušetřit na povinném ručení,
  • Česká pojišťovna k pojištění Wubi nabízí řadu dalších výhod (přímou likvidaci, bezplatný odtah a řadu dalších nadstandardních balíčků).

Nevýhody Wubi aplikace

  • aplikace Wubi je vázaná pouze s jednou pojišťovnou (Česká pojišťovna), čímž automaticky přicházíte o nabídky od ostatních pojišťoven, které mohou být často levnější bez toho, abyste museli používat nějakou aplikaci
  • ne každý je na pravidelné odesílání dat do aplikace. Ty méně nadšené to může časem přestat bavit,
  • i aplikace Wubi má své mouchy, podle recenzí je to hlavně přehnaná citlivost aplikace při jízdě do zatáček.

Jaké jsou další možnosti auto-pojištění?

Aplikace Wubi je sice fajn. Zejména díky jejímu ohledu na bezpečnější silnice. Každý řidič s chytrým mobilem by si ji měl vyzkoušet. To, zda ji spáruje s pojištěním od České pojišťovny, si musí rozhodnout každý sám.

Já osobně jsem pro internetové srovnávače, které za vás rychle, anonymně a pohodlně z domova srovnají širokou škálu nejen auto pojištění. K dispozici budete mít produkty všech pojišťoven, které povinné ručení mají ve své nabídce. Což je velká výhoda oproti pojištění Wubi, kde se omezujete jen na jednu jedinou pojišťovnu. Utéct vám tak mohou výrazné slevy, štědré bonusy a další výhodné balíčky. Kromě toho aplikaci Wubi můžete používat s kterýmkoliv jiným povinným ručením.

Za zážitky jen s výhodným povinným ručením

Já mám rozhodnuto. Aplikaci Wubi nezavrhuji. Ovšem nerada se vážu jen k jedné jediné možnosti. A proto volím výběr povinného ručení na portále epojištění.cz. Jedná se o internetový srovnávač nejen auto pojištění, a proto mě už teď nic v zážitcích neomezuje.

Na základě zadaných parametrů o mém voze mi nabídne přehled těch nejlepších nabídek – a po několika měsících testování Wubi mohu potvrdit, že výsledek co jsem našla přes ePojistění byl levnější než to, co nabízí aplikaci (a to i při započtení všech slev) – mně osobně tedy dává smysl spíše tento postup – od povinného ručení totiž čekám nejen férovou cenu, nýbrž i vysoké pokrytí a nadstandardní služby. Zajímá mě roční cena povinného ručení, výše limitů pojistného plnění a další služby k tomu. Od mé pojišťovny očekávám, že se o mě v případě nečekané události na silnici postará. Zajistí odtah mého vozu, vyřídí vše za mě. Nechci se starat, chci si užívat svého nového čtyřkolého miláčka.

A na závěr. Když už si na některém internetovém srovnávači vyberete jakýkoliv produkt, neváhejte se na toto místo vrátit opět za rok či už v jeho průběhu. Může se totiž stát, že se vyskytne ještě výhodnější nabídka než ta, kterou jste si srovnali. Právě o to na internetových srovnávačích běží. Vyhledat tu nejvýhodnější nabídku. Srovnávat můžete ceny nejen povinného ručení, nýbrž i ceny pojištění na cesty, pojištění domova, zdraví.

Dnes má zájemce o povinné ručení takřka volnou ruku. Ano i vy! Tak toho nezapomeňte využít. Nadávat na vysokou cenu auto pojištění totiž umí každý.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}