.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze služby Jaro pojištění 

 4 února, 2021

Jana Vochková

Ohodnotit

Před několika lety jsem si kupoval své první vozidlo. Byl jsem v novém zaměstnání, měl jsem čerstvě po škole, a tak jsem si samozřejmě vybral starší ojeté auto. Kromě toho, že jsem u koupě vyjednal příznivou cenu, doufal jsem také, že se mi povede auto pojistit za nějakou slušnou sumu. Protože automobilu měla za měsíc končit technická kontrola, domluvil jsem se s majitelem, že spolu pojedeme nejprve na evidenční kontrolu a rovnou uděláme i novou STK. Majitel byl velmi ochotný, takže jsme společně vyrazili. Jelikož jsme na stanici STK dorazili bez předchozího objednání, nakonec se čekání na provedení technické kontroly protáhlo na celé tři hodiny.

Čekání bylo sice otravné, ale paradoxně jsem díky tomu ušetřil mnoho financí. Chystal jsem se zakoupit a pojistit svůj první automobil v životě, takže pro mne bylo vše nové a neznámé. Před cestou na stanici technické kontroly jsem si našel její webové stránky, kde bylo uvedeno, že si budu moci automobil pojistit přímo zde prostřednictvím pojišťovacího agenta. Hurá! Byl jsem rád, že tím pádem je vše vyřešeno a jakmile auto úspěšně zakoupím i s novou STK, jednoduše si pohodlně a rychle vyřídím pojištění auta a potom už vzhůru na přepis. To jsem se ovšem přepočítal. Objevila se nečekaná komplikace, která mi koupi auta lehce znepříjemnila. Hádáte správně, že problém nastal při sjednávání povinného ručení přímo na pobočce státní technické kontroly. Co se stalo? Čtěte dál, rád se s vámi o svou zkušenost podělím.

Pozor na drahé zprostředkovatele

Po nějaké chvíli, kdy už jsme čekali na technickou kontrolu mého budoucího vozu, napadlo mě, že bych už tedy mohl zajít ke stánku opodál, který nabízí povinné ručení. Paní byla velmi milá, ale když mi podle mnou zadaných údajů spočítala roční pojistné, polilo mne horko. Nejnižší částka byla na úrovni 7 tisíc korun! To mi opravdu vyrazilo dech. I když jsem si byl samozřejmě vědom toho, že nemám zatím žádné bonusy za beznehodovost, stejně se mi částka zdála neadekvátně vysoká. Poděkoval jsem s tím, že se případně ještě zastavím, a se smíšenými pocity jsem se vrátil za majitelem auta. Slovo dalo slovo a já se dozvěděl, že 7000 Kč přijde jako příliš vysoká částka za pojištění auta i jemu.

Přemýšlel jsem, jak tuto situaci vyřešit. Doufal jsem, že pojištění vyřídím rychle a bez komplikací přímo na STK, avšak teď se mi do toho dvakrát nechtělo. Nejraději bych zajel na pobočku nějaké známé pojišťovny, ale nechci majitele ještě víc zdržovat. A co když tam bude cena stejná nebo dokonce ještě vyšší? Hlavou se mi honilo plno negativních myšlenek a nevěděl jsem, kudy kam. Už teď kvůli mne majitel automobilu seděl tři hodiny na technické kontrole, nemůžu po něm chtít, aby se mnou objížděl pobočky pojišťoven po celém městě. Kdoví, třeba by někde byla i pořádná fronta. Zpětně se trochu stydím, že jsem se na vzniklou situaci předem více nepřipravil, ale jak už bylo zmíněno, automobil jsem kupoval poprvé a ještě jsem v těchto věcech jednoduše neuměl chodit.

Řešení přišlo online

Naštěstí mne napadla spásná myšlenka a začal jsem brouzdat po internetu. I když jsem měl času až až (auto stále nebylo ani na řadě ke kontrole), zjišťování ceny a prověřování nabídky pojišťoven fungovalo opravdu pomalu. Začal jsem z toho být otrávený a když už jsem reálně uvažoval o tom, že přijmu tu nesmyslně vysokou částku, když v tom jsem narazil na zajímavý odkaz. Jaro pojištění. Služba, která za mě srovná nejvýhodnější pojištění a nabídne mi tu nejlepší cenu. Hned mne napadlo, kde v tom asi bude háček. Co po mne budou všechno chtít a jestli vůbec bude něco takového fungovat. Zpětně se stydím, že jsem měl takové předsudky, ale jednoduše jsem nečekal, že by mohla existovat natolik funkční a přínosná služba.

Ale zpět k mému objevu. Prozkoumal jsem webové stránky Jaro pojištění a nakonec jsem se rozhodl, že to zkusím. Na webu existuje několik možností, jak se dobrat k cenové nabídce pojištění. Já jsem nakonec zvolil tu nejjednodušší – prostě jsem zadal do formuláře SPZ auta, následně další údaje o vozidle a nakonec mé osobní údaje pro co nejpřesnější kalkulaci. A světe div se, za chvilku jsem měl kalkulaci – neuvěřitelných 3800 Kč ročně za stejné nastavení pojistky! Tedy stejný limit plnění, stejné doplňkové služby, prostě skvělé! Ještě dvakrát jsem si nabídku prošel, abych se ujistil, jestli jsem nějaký údaj nezadal chybně nebo nenašel nějaký háček. Ale nestalo se. Vše bylo v pořádku, vše bylo správně. Opět jsem našel ztracený optimismus a pustil jsem se do samotného sjednávání pojištění.

Vše vyřešeno v rekordním čase

Kvůli časovému presu jsem se rozhodl, že zkusím vše zařídit po telefonu. Pán, se kterým jsem telefonicky komunikoval, byl velmi milý a společně jsme vymysleli nejlepší řešení. Připravil si mé podklady a pojistnou smlouvu, kterou jsem mu následně odsouhlasil a potvrdil. Obratem mi poslal hotovou smlouvu i zelenou kartu. Nakonec jsme s panem majitelem zajeli pouze do nejbližšího kopírovacího centra, kde jsem si zelenou kartu nechal vytisknout. Vyřešeno a ušetřeno! Byl jsem opravdu mile překvapen a nadšen.

Pojistka byla rychle uzavřena, za skvělou cenu a prostě a jednoduše podle mých představ. Druhý den jsem pojistku zaplatil převodem a po pár dnech mi dorazila poštou plnohodnotná zelená karta na celý následující rok. Když jsem o tom vyprávěl kamarádům, ukázalo se, že mnoho z nich o službě doposud neslyšelo a platí za své automobily mnohem vyšší pojistky než já. Někteří dokonce až na té původní sedmitisícové úrovni, která kroužila i okolo mě. Byl jsem rád, že mohu předat tip a kontakt na Jaro pojištění. Podle mne je zbytečné platit více, když to jde levněji ve stejné kvalitě služeb.

Dobrou zkušenost jsem předal dál

Můj příběh má ovšem ještě pokračování. Když jsem byl po měsíci na návštěvě u svých rodičů, samozřejmě jsem se se svou dobrou zkušeností pochlubil. Otec mi skoro nevěřil, že se mi podařilo tak rychle a elegantně vyjednat tak příznivé podmínky, přestože doposud nemám žádné bonusy za beznehodovost. Nakonec se mi svěřil, že on sám platí ročně za pojištění podobně starého vozu ještě o něco víc, než nyní já. A to i přesto, že má za sebou více jak 10 let ježdění bez jediné nehody. Nakonec jsem tátovi ukázal webové stránky služby Jaro pojištění.

Recenze služby Jaro pojištění

Táta se tvářil jako vždy skepticky, ale slíbil, že to vyzkouší. Ani ne za týden jsem obdržel nadšený telefonát, od nikoho jiného než od otce. Byl opravdu veselý a hned se mi musel pochlubit, že bude mít díky Jaro pojištění povinné ručení nově levnější zhruba o polovinu! Byl jsem moc rád, že se povedlo a služba ani napodruhé nezklamala. Služby společnosti Jaro pojištění jsem později použil ještě několikrát. Stále nemohu pochopit, že je vše tak jednoduché, vstřícné a bezproblémové. Jde vidět, že oproti jiným společnostem zde pracují skuteční profesionálové a že jim opravdu jde o spokojenost zákazníka.

Jaro pojištění nabízí i jiné služby

Na Jaro pojištění jsem se v průběhu let obrátil ještě několikrát. Velmi mne potěšilo, že společnost nabízí nejen možnost uzavření povinného ručení, ale také dalších pojišťovacích produktů – například havarijního pojištění, úrazového a životního pojištění, cestovního pojištění a pojištění ve smyslu ochrany majetku a pojištění odpovědnosti. Mimo to už Jaro pojištění nabízí i možnost uzavření výhodného stavebního spoření se státní podporou, penzijního připojištění a dokonce zde můžete sjednat i výhodou hypotéku. Vše pod jednou střechou, to se mi líbí!

Byl jsem mile překvapen, když jsem zjistil, že i můj otec šíří pozitivní zkušenost se službami společnosti Jaro pojištění. Údajně si díky tátově doporučení vyjednali skvělé podmínky povinného a havarijního pojištění i jeho dva kolegové z práce. Také zpočátku nevěřili, že je něco takového možné, ale nakonec podlehli zvědavosti a svého rozhodnutí absolutně nelitují! Ono je pravda, kdo by v dnešní době nechtěl ušetřit své peněžence i starostem? Navíc, když je to tak jednoduché.

Závěrem

Služby společnosti Jaro pojištění bych doporučil všem, kteří nechtějí marnit svůj drahocenný čas zdlouhavým porovnáváním nabídek jednotlivých poskytovatelů povinného ručení či jiných pojišťovacích produktů. Proč nevyužít profesionálů, kteří se na trhu skvěle orientují, dané problematice rozumí a podobné případy řeší dnes a denně? Pokud jde o mne, já už asi nikde jinde auto nepojistím. Byl a jsem plně spokojen a věřím, že vy budete taky.

Ve službách porovnávání různých produktů je určitě velká budoucnost. Společnosti a pojišťovny by měly vydělávat na jiných věcech, než je nevědomost a neinformovanost zákazníků. V poslední době jsem objevil podobných služeb více. Nejvíce mne zaujala služba Epojištění.cz, která funguje na obdobném principu. Přestože jsem zatím neměl osobní zkušenost, mými přáteli byl tento srovnávač velmi doporučován.  Rád zkouším nové věci, tak dost možná udělám změnu a při nejbližší příležitosti vyzkouším i tuto službu. Věřím, že budu stejně tak jako mí přátelé spokojen. A co vy, už jste srovnání pojištění vyzkoušeli? Za zkoušku člověk nic nedá. A v tomto případě na tom můžete jedině vydělat.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Hradecký
Hradecký
12.10.2022 13:28

Měli jsme autonehodu kterou zavinil klient Generali pojišťovny a vůz je na totální odpis. Vůz měl před nehodou hodnotu cca 50 000,-Kč a pojišťovna se nám rozhodla dát směšných 22 400,-Kč tak jsme kvůli pojišťovně škodný cca 28 000,-Kč. Rád bych tímto apeloval na řidiče, aby si pečlivě rozmysleli u koho pojistí svůj vůz! Díky této pojišťovně jsme přišli o vůz a spousty peněz za nehodu kterou jsme my nezavinili, ale zavinil ji klient této pojišťovny!!!

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}