.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze povinného ručení u Direct Pojišťovny 

 7 října, 2016

Jana Vochková

5/5

Pojišťovna Direct byla založena 21. května 2007, a ve vlastnictví RSA fungovala až do roku 2012. Na trh se tato značka vrátila 15. června 2015, tentokrát pod vlastnictvím VIGO INVESTMENTS. Rok 2014 znamenal pro pojišťovnu Direct práci na návratu značky Direct na český trh. S tím souvisel také nákup veškerých práv na využívání tohoto úspěšného brandu a představení v novém kontextu. Podívejme se na to, jaké jsou s ní dlouhodobé zkušenosti a co na ni říkají klienty v diskuzích na internetu.

direct povinné ručení - logo

Podzim roku 2014 – uzavření dohody o převodu 100% akcií pojišťovny Triglav – ta v ČR působila od roku 1996 a za doby svého působení dokázala získat stabilní klientelu především v oblasti pojištění vozidel. Triglav byla vnímána jako dobrá platforma pro dlouhodobý růst společnosti.

Květen roku 2015 – Česká národní banka schválila převzetí pojišťovny Triglav.

Červen roku 2015 – navrácení pojišťovny Direct na český trh. Koncepce „Pojištění pro lidi“, která nabízela rychlá, spolehlivá, srozumitelná a přátelská řešení i komunikaci. A této koncepce se pojišťovna drží až dodnes.

Říjen roku 2015 – nové autopojištění. U společnosti Direct si pojištění sestavíte tak, jak chcete vy, je jen na vás, co si pojistíte a jaké limity si nastavíte. Povinné ručení od pojišťovny Direct toho umí více, než jen uhradit škodu, kterou někomu jinému způsobíte. Direct jako jediný na českém trhu svým klientům tzv. „kryje záda“ až do výše 250 milionů Kč.

Společnost klade důraz na jednoduché a srozumitelné produkty a služby, přátelský přístup a spolehlivé procesy. Direct pojišťovna přinesla na český trh jistou inovaci – stala se první pojišťovnou, která nabízela produkty a služby přes internet či mobil. Jejich nabídka se z původního zaměření na pojištění motorových vozidel rozrostla i do jiných oblastí.

Direct o sobě jako o pojišťovně říká, že vám vždy pomůže z průšvihu aniž by využívala nějaké triky, háčky, hvězdičky nebo informace pod čarou.

Direct je pojišťovna pro lidi – nechtějí na své klienty mluvit složitým jazykem, můžete se spolehnout, že budou hledat jednoduchá a spolehlivá řešení. Používají „zdravý rozum“ a věří, že i pojišťovna může být lidská a přátelská.

Direct má specializovaný tým, který je tvořen lidmi, kteří jsou mistry ve svém oboru. Při jejich práci se řídí těmito větami:

„Z věcí neděláme vědu, proto najdete jednoduchost ve všem, co děláme.“

„Nic neodkládáme, věci řešíme rychle.“

„Věci dotahujeme a nejsou v nich háčky, na nás se můžete spolehnout.“

„S námi jste mezi přáteli.“.

Typy povinného ručení, ceny a srovnání

U pojišťovny Direct si můžete sjednat:

 1. Povinné ručení
 2. Povinné ručení a havarijní pojištění.

Povinné ručení

Povinné ručení se nabízí pro všechny typy vozidel:

 1. Osobní
 2. Užitkové do 3,5 t
 3. Nákladní
 4. Motocykl
 5. Jiné – např. autobusy, trolejbusy, traktory, elektromobily, obytné automobily atd.

K povinnému ručení si můžete sjednat také:

Asistenci – ta vám pomůže, pokud dojde k nějaké nečekané situaci a vy zůstanete s nepojízdným vozidlem na krajnici. Direct vám zajistí mechanika, odtah a vypůjčí vám náhradní vozidlo.

Pojištění vozidla – toto pojištění si kombinujete podle sebe, sami víte nejlépe, před čím se chcete chránit. Na výběr máte z těchto možností:

 1. Dopravní nehoda
 2. Odcizení a vandalismus
 3. Přírodní nebezpečí
 4. Poškození zvěří.

Doplňkové pojištění:

 1. Pojištění skel
 2. Pojištění zavazadel
 3. Úraz řidiče nebo úraz spolucestujících
 4. Smrt rodičů
 5. Pojištění pořizovací ceny vozu.

Povinné ručení v kombinaci s havarijním pojištěním

Tato kombinace se hodí pro ty, kteří nic nenechávají náhodě a mají rádi jistotu.

Cenová relace

Co se ceny týče, Direct pojišťovna nabízí svým klientům přijatelné částky.

Pro příklad: předpokládejme, že jsme fyzická osoba a chceme si sjednat povinné ručení pro osobní automobil značky Škoda, model Octavia. Auto využíváme pro běžné užití, objem válců je 1896 ccm, auto má 5 míst k sezení, datum počátku pojištění je 25. září 2016 a datum uvedení do provozu 2. ledna 2013, auto nedisponuje žádnými zabezpečovacími prvky. Vypočtený bonus bude 0% – jsme začínající řidič, 18 let.

Na výběr máte ze 4 variant, které jsou společností Direct přednastaveny. Vy si je ale můžete upravovat dle libosti. Podle toho se pak také odvíjí výsledná cena.

Typ pojištění „Mám to nejnutnější“ vychází na 10 014 Kč, kde limit pojistného plnění je 50 milionů Kč. Toto pojištění zahrnuje také základní asistenci (např. při poruchách vozu). Asistence platí po celé Evropě, nemáte k dispozici náhradní vůz, jelikož se jedná o základní asistenci. Výše této asistence je 2 000 Kč.

Nejdražší varianta „Mám tam všechno“ zahrnuje všechny výhody, limit pojistného plnění je až na 250 milionů Kč. Tato varianta stojí 17 192 Kč. V této variantě máte asistenci ve výši 5 000 Kč a náhradní vůz k dispozici až na 10 dnů. Asistence opět platí po celé Evropě, vztahuje se i na drobné závady a především na poruchy automobilu. Máte k dispozici také doplňkové pojištění – např. pojištění zavazadel ve výši 5 000 Kč, úrazové pojištění cestujících včetně řidiče ve výši 200 000 Kč a velmi důležité je pojištění smrti obou rodičů v autě – vhodné hlavně pro rodiny. Dále máte i havarijní pojištění ve výši 20 000 Kč a to na přírodní pohromy, poškození zvěří, vandalizmus či krádež a dopravní nehodu.

Ceny jsou uvedeny pro řidiče začátečníka, pokud máte řidičský průkaz delší dobu a jezdíte bez nehod, váš bonus bude o dost větší, tím pádem pojištění bude levnější. Tyto ceny jsou uvedeny jen pro názorný příklad.

Tato stejná situace by např. u pojišťovny Allianz vyšla takto:

„Jen povinné ručení“ s limitem plnění do 35 milionů Kč by vás vyšlo na 10 480 Kč, což sice není tak markantní rozdíl, ale limit plnění je o dost nižší.

Nejdražší nabídka „Bez starostí“ se všemi výhodami a limitem plnění do 150 milionů Kč vychází na 28 842 Kč, což částku 17 192 Kč od pojišťovny Direct výrazně převyšuje, ale limit plnění je stále o dost nižší.

Jak porovnat Direct s konkurencí

Srovnání povinného ručení můžete provést na stránkách epojisteni.cz. Zde si můžete zadat vaše informace a informace o vozidle a systém vám najde to nejvýhodnější pojištění přímo pro vás. Případně se vám může ozvat pracovník epojisteni.cz, který vám rád poradí a pomůže s výběrem a rozhodováním.

Server epojisteni.cz nabízí povinné ručení se slevou až 9 000 Kč – porovnání cen pojištění zvládnete během 2 minut v pohodlí vašeho domova, bez zbytečných starostí a času navíc.

Jejich cílem je nabízet vždy ty nejvýhodnější nabídky a služby. Rádi vám poradí se změnou pojištění i uzavřením pojištění online.

Na těchto stránkách naleznete přes 500 variant a typů pojištění. Nejdůležitější je poměr ceny a kvality – pojištění by mělo být sice pro vás výhodné především v rámci cenové hladiny, ale také kvalitou pojišťovnami poskytovaných služeb. S výběrem vám proto po telefonu rádi pomůžou specializovaní pracovníci těchto stránek.

Do roku 2011 se server specializoval hlavně na online pojištění vozidel – ročně se svými klienty ušetřili na povinném ručení a havarijním pojištění přes 10 milionů Kč, což je úctyhodná částka, která také vypovídá o kvalitě poskytovaných služeb.

Od roku 2011 se stránky rozšiřovaly a nyní v jejich nabídce naleznete i cestovní pojištění, pojištění nemovitostí a domácností, úrazové i životní pojištění, nemocenské pojištění, dále pojištění pro domácí mazlíčky či tzv. „pojištění na blbost“.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martina Pátková
Martina Pátková
6.9.2018 14:30

S touto pojišťovnou mám velmi špatnou zkušenost. Klientem pojišťovny mi byla způsobena škoda na vozidle, kterou jejich mobilní technik řádně zdokumentoval, určil díly /způsobené pojistnou událostí/ na výměnu, ale likvidátor si toto upravil k obrazu svému a jeden, finančně nákladný díl, neuznal, což nehápu. Jeden zaměstnanec pojišťovny, který to vidí na vlastní oči, řekne ano a druhý,který to vidí na fotkách, řekne ne. Celou záležitost také předám kontrolním orgánům.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}