.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Povinné ručení od PVZP 

 10 srpna, 2021

Jana Vochková

5/5

Když jsem si pořídil své nové rodinné auto, začal jsem přemýšlet nad tím, u které pojišťovny si ho nechám pojistit, tedy u které pojišťovny pro své auto nechám zřídit povinné ručení. S dosavadní pojišťovnou jsem totiž nebyl zcela spokojený, jelikož jsem se při každoroční platbě pojištění pozastavoval nad jeho cenou. I když jsem měl každý rok za svou pojistku na vůz platit dle slov samotné pojišťovny méně, bylo to přesně naopak a rok, co rok jsem tak musel sahat hlouběji do své peněženky.

Rozhodl jsem se tedy, že u této pojišťovny již své nové povinné ručení rozhodně zřizovat nehodlám a pídil jsem se po zkušenostech samotných uživatelů jiných pojišťoven a z čista jasna jsem narazil na pojištění od pojišťovny VZP. Ano, sám jsem nevěřil tomu, že má zdravotní pojišťovna nabízí kromě zdravotního pojištění a celé řady doplňkových služeb také povinné ručení, havarijní pojištění, a dokonce také celou řadu doplňkových druhů pojištění. V tu chvíli jsem tak velmi rychle zhodnotil veškerá pro a proti a pustil se do prozkoumání nabídek povinného ručení od pojišťovny VZP.

VZP povinné ručení recenze

Recenze na povinné ručení od VZP byly ve své podstatě pouze kladné. VZP totiž nabízí celou řadu druhů povinného ručení, a to včetně doplňkového připojištění, které vás na vašich cestách nenechá nikdy ve štychu. Pokud se tak na svých cestách dostanete do nějakého maléru, kompletní rozsah asistenčních služeb vás z něj jednoduše dostane. S povinným ručením Jízda, které je velmi oblíbené a já osobně jsem si ho rovněž zvolil za své, budete mít ve svém povinném ručení tyto výhody:

 • Dobití vaší baterie
 • Výměna pneumatik
 • Odtah vozidla do autorizovaného servisu a to až 150 km
 • Dotankování v případě potřeby

Tyto výhody získáte s povinným ručením JÍZDA, které je dle mého názoru velmi variabilní a dostačující pro běžného uživatele motorového vozidla.

Pokud vás zajímají limity povinného ručení typu JÍZDA, tak ty si vždy můžete navolit zcela sami. Výši limitu vašeho nového povinného ručení si tedy zvolíte sami při uzavírání vaší nové smlouvy. Limity, které jsou nad 70 mil. Kč, obsahují také úrazového pojištění řidiče, za které neplatíte nic navíc, jelikož je v ceně.

 • Limit 45 milionů korun
 • Limit 70 milionů korun, a to včetně úrazového pojištění samotného řidiče
 • Limit 140 mil korun, a to včetně úrazového pojištění samotného řidiče

Pojišťovna VZP a povinné ručení

Pojišťovna VZP nabízí skutečně různorodou škálu povinného ručení a také havarijního pojištění. Havarijní pojištění samozřejmě není povinné, ovšem jistě se vyplatí, když vám na vašich cestách někdo kryje záda i v tomto ohledu.

U pojišťovny VZP si tak můžete k povinnému ručení JÍZDA také zřídit havarijní pojištění JÍZDA, které lze sjednat ve dvou různých variantách, a to ve variantě Trefa a Klasik. O tom, jaký je mezi nimi rozdíl si hned řekneme.

Havarijní pojištění Klasik

Jedná se o levnější variantu vašeho havarijního pojištění, a to se zcela kompletním rozsahem pro vozidla, která jsou starší pěti let. Jedná se o opravy ve smluvním servisu či rozpočtem. K tomuto havarijnímu pojištění je k dispozici zcela zdarma také kompletní balíček asistenčních služeb. S povinným ručením navíc budete mít odtah do vámi určeného servisu až 300 km. Rovněž je v tomto případě možná sleva a to v případě uzavření povinného ručení i havarijního pojištění.

Recenze: Povinné ručení od PVZP

Havarijní pojištění Trefa

Toto cenově velmi přívětivé havarijní pojištění je nabízeno s kompletním rozsahem pro starší i nová vozidla. Navíc k němu získáte balíček kompletních asistenčních služeb v základní verzi zcela zdarma. Do vámi vybraného servisu budete mít v pojištění zahrnut také odtah vozidla až do 300 km vzdáleného místa. Mimo jiné vám bude nabídnuta sleva, a to v případě, kdy toto havarijní pojištění uzavřete zároveň s povinným ručením. Toto pojištění také nabízí sníženou spoluúčast a to o 20 % tedy na 4 % (minimálně je to částka 4.000 Kč), respektive 8 % (tedy částku 8.000 Kč v případě, kdy bude oprava provedena ve smluvním servisu PVZP.

Mobilní aplikace k vašemu havarijnímu pojištění JÍZDA vás potěší

Mobilní aplikaci, která lze stáhnout k vašemu novému povinnému ručení JÍZDA si jistě zamilujete. V případě, kdy je vaše vozidlo starší více jak 60 dní, a to od své první registrace v ČR anebo jste jeho druhým majitelem či máte své vozidlo pořízené nějakým individuálním dovozem, je nutné pojišťovně zaslat vaše vozidla nafocené. Vozidlo lze nafotit zcela jednoduše, a to za pomoci právě zmíněné mobilní aplikace.

Co je PVZP a jaká nabízí doplňková připojištění?

PVZP je povinné ručení vozidel od všemi dobře známé pojišťovny VZP. Tato pojišťovna vám nabídne velmi kvalitní povinné ručení JÍZDA a neméně dobré havarijní pojištění. Kromě jiného je možné u této pojišťovny sjednat také celou řadu doplňkových připojištění. Ty vás ochrání na všech vašich cestách.

 • Pojištění ošetření domácích mazlíčků (koček a psů) – pro úhradu jakékoliv veterinární péče o vašeho čtyřnohého mazlíčka po autonehodě, a to až do výše 30.000 Kč.
 • Pojištění skel vašeho vozidla – neméně důležité pojištění skel vašeho vozidla. Jedná se o pojištění obvodových skel vašeho automobilu, a to s limitem až do 100.000 Kč.
 • Pojištění odcizení – kryje odcizení vašeho vozidla či jeho části
 • Pojištění zavazadel – jedná se o pojištění vašich zavazadel, a to i pro převážené druhy elektroniky, a to s limitem do 40.000 Kč
 • Pojištění živelní události – toto pojištění vás kryje v případě, kdy nastane živelní událost, či se srazíte vaším vozidlem se zvěří
 • Úrazové pojištění – toto pojištění je buď pouze pro samotného řidiče či pro celou posádku auta
 • Pojištění náhradního vozidla – jedná se o pojištění při opravě či po nehodě
 • Rozšířené asistenční služby – limit je v tomto případě navýšen o rozsah asistenčních služeb, které se váží k povinnému či havarijnímu pojištění
 • Pojištění GAP – toto pojištění se vztahuje pouze na nová vozidla a je spojeno s havarijním pojištěním, a to při totální škodě či při odcizení vozu. Vyplacena je cena celého nového vozidla.

Proč se rozhodnout pro pojištění od VZP?

V první řadě je vhodné o tomto pojištění uvažovat v případě, kdy hledáte dobrý poměr ceny a výkonu. Respektive v momentě, kdy chcete mít kvalitní povinné ručení včetně havarijního pojištění či dalších doplňkových služeb a nechcete přitom za své pojištění platit majlant. Díky tomuto povinnému ručení tak můžete jezdit v klidu, jelikož vám na vašich cestách bude krýt záda. Pokud navíc budete jezdit bez nehod, můžete se těšit na rapidně lepší cenu za své pojištění. Ke každému z nabízených druhů pojištění navíc zcela zdarma získáte také základní rozsah asistenčních služeb. K limitům do výše 70 mil. Kč navíc dostanete zdarma úrazové pojištění samotného řidiče. Toto pojištění je navíc vhodné i pro majitele starších typů vozidel. Mimo jiné si můžete v tomto případě vybírat také z celé řady doplňkových druhů připojištění.

VZP povinné ručení – jak na zrušení

Pokud vám povinné ručení od VZP nebude z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, vždy k výročí vaší smlouvy máte právo na ukončení celé smlouvy o povinném ručení. To znamená, že ho můžete zrušit a přejít k libovolné pojišťovně, kde si zřídíte nové povinné ručení. Zrušení můžete provést buď on-line anebo po návštěvě jakékoliv pobočky VZP.

Výpočet povinného ručení u PVZP

Povinné ručení u PVZP je sice na našem trhu poměrně krátkou dobu, a sice od března roku 2018. Avšak i přesto má svým klientům, co nabídnout. Toto povinné ručení se zaměřuje primárně na slušné řidiče, a tak jsou jeho sazby nastaveny tak, aby samotný řidič bez jakýchkoliv nahlášených pojistných událostí dosáhl, co možná nejvýhodnější ceny na našem trhu, a to bez ohledu na věk i praxi za volantem.

Toto povinné ručení vás vyjde klidně i na 2.000 Kč. Záleží však vždy na tom, jak konkrétně si své pojištění nastavíte a jaké služby ve svém pojištění budete preferovat.

Portál e-pojisteni.cz vám může s výběrem vhodného pojištění pomoci

Portál e-pojisteni.cz vám s výběrem vhodného typu pojištění může velmi pomoci. Je zde totiž možné porovnat nabídky jednotlivých pojišťoven zcela on-line z pohodlí vašeho domova. Díky tomu si můžete porovnat své pojištění u PVZP s jinými druhy povinného ručení, které jsou nabízeny na našem trhu. Tento ucelený přehled vám dá možnost nahlédnout pod pokličku ostatních pojišťoven a vybrat si tak to nejoptimálnější povinné ručení.

Proč si vybrat pojištění od PVZP?

Pojištění od PVZP odmění zejména řidiče, kteří jezdí opatrně a nejsou účastníky častých dopravních nehod. Čím méně budete s tímto povinným ručením bourat, tím lepší cenu za povinné ručení zaplatíte. Málokdy se vám stane, že vaše povinné ručení bude z ničeho nic vyšší, jako tomu u mnohých konkurenčních pojišťoven často bývá. PVZP vás totiž vždy odmění, a to po právu. Já osobně jsem se svým pojištěním u PVZP velmi spokojen a to také z toho důvodu, že mi tato pojišťovna jako jedna z prvních vůbec prozradila, k čemu je dobré si u nového vozidla sjednat GAP pojištění. Na základě veškerých recenzí, které jsem měl tu čest si přečíst, si jsem jist, že jsem si vybral dobře a věřím, že nebudu mít důvod pojišťovnu v nejbližších letech měnit.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}