.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Povinne-ruceni.com 

 11 dubna, 2022

Jana Vochková

Ohodnotit

Ať už jste majitelem automobilu, motorky, nebo jiného užitkového, nákladního automobilu, ze zákona musíte mít povinné ručení. Toto pojištění si můžete sjednat u více jak 10 pojišťoven, jen výsledná cena se může lišit.

Někteří z nás se mylně domnívají, že povinné ručení je jen o tom, kdo smí a nesmí jezdit po silnici, a proto ho raději nezaplatí. Bohužel to není až taková pravda. Povinné ručení nás taktéž ochraňuje před odpovědnosti za škodu způsobenou provozem, majitelem motorového vozidla. Denně můžete slyšet, ale vidět ve zprávách, kolik zbytečných lidských životů bylo ztraceno nezodpovědnými řidiči, kteří nedodržují rychlost, nebo požili drogy, alkohol, ale i samotný stav motorového vozidla nesplňoval technické parametry. Lidský život nelze nahradit, ale peníze v dnešní době hrají důležitou roli a následky lze jimi zmírnit.
V dnešní době si můžete sjednat povinné ručení nejen na pobočce pojišťovny, ale i z pohodní vašeho domova. Nemusíte tedy stát dlouhé fronty u přepážek, vypisovat papíry a někdy se dohadovat s pracovníky o obchodních podmínkách, či samotné ceně. Stačí si zadat do vyhledávače povinné ručení a sami uvidíte, kolik odkazů, ale i firem nabízí tuto možnost.

Internetové srovnávače

Internetové srovnávače zažívají v dnešní době velký boom. Nabízejí nepřeberné množství výrobků, služeb od různých dodavatelů, až po výrobce. Popravdě, ze začátku jsem byla k tomu skeptická.Ono,když vidíte spousty výrobků a cen, vytváří to někdy až dojem chaotického prostředí a vy si pak buď nevyberete daný výrobek, či službu, nebo si zvolíte úplně něco jiného, než jste plánovali.Důležité je tedy vědět, co doopravdy chceme, za jakou cenu a jaké jsou k tomu obchodní podmínky. Velice dobrým pomocníkem je online kalkulačka. Zde zadáváte údaje o svém automobilu a vámi zvolenými podmínkami. Následně vám srovnávač ukáže nejlevnější, ale i nejdrašší povinné pojištění.

Internetové portály

Sjednat si povinné ručení na internetu využívá čím dál tím více klientů. Jedná se velice o jednoduchý a hlavně rychlý způsob pojištění a zároveň vám ušetří spousty času. Na internetových stránkách www.povinne-ruceni.com máte možnost se podívat nejen na ceny od různých pojišťoven, ale i možnost si sjednat povinné, či havarijní pojištění. Dále nabízí spousty zajímaných článků o pojištění vozidel, jako je například co ovlivňuje konečnou cenu povinného pojištění, ale i to, co máte dělat v případě autonehody. Tyto internetové stránky pravidelně informují o změnách v legislativě, ale i důležité rady ostatním motoristům.

Recenze povinného ručení

Abych zjistila a porovnala, které srovnávače povinného pojištění jsou nejlepší na trhu, zvolila jsem si 3 nejznámější internetové stránky. Jsou to: www.povinne-ruceni.com, www.epojisteni.cz a www.abcpojisteni.cz. Za kritéria jsem si zvolila vzhled stránky, kolik jsme obdržela nabídek, rychlost a zpracování nabídky. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé výsledky.

www.povinne-ruceni.com

povinne-ruceni.com

Vzhled stránky
Velice oceňuji grafické zpracování. Jednoduché a srozumitelné. Vyzdvihuje tři nejdůležitější informace, proč si zvolit právě tento srovnávač. V základní liště je vše důležité k tomu, abyste věděli, co je to povinné pojištění, jak se tvoří výsledná cena, výpověď smlouvy, ale i seznam pojišťoven či velice užitečnou poradnu. Navíc můžete okamžitě komunikovat se specialistou na pojištění.

Hodnocení:1

Rychlost a zpracování nabídky
Na hlavní liště je taktéž kalkulačka při jejíž zakliknutí se dostanete na základní údaje o vozidle a údaje o pojistníkovi. Zde bych ale zvolila větší obrázky s popisky, protože pro starší lidi to bude problém přečíst si to. V údajích o pojištění je automaticky vyplněno, že souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Rozhodně bych ale hned nedávala souhlas, vzhledem k tomu, že se jedná jen o porovnání cen povinného pojištění. Něco jiného by bylo, kdybyste se hned v tomto okamžiku rozhodli, že chcete sjednat povinné ručení právě přes tento portál. Bohužel tento server vás nepustí dále, pokud nedáte souhlas a taktéž neuvedete své telefonní číslo. Jedinou možností je napsat na online chat a domluvit se na změnách. Na email jsem si nechala zapsat nabídku a ty přišly v okamžiku. Přehled byl čitelný, srozumitelný, v PDF formátu.

Hodnocení: 2

Obdržení nabídek
Pokud si nejste jistí výslednou cenou, můžete zavolat do pojišťovny a cenu si ověřit. Já jsem to udělala a výsledná cena byla stejná.

Hodnocení: 1

www.epojisteni.cz

epojisteni.cz

Vzhled stránky
Grafický vzhled byl v zelené barvě, což na oči to působilo velice ostře.V základní liště bylo nejen povinné ručení, ale i pojištění domova, či cestovní pojištění. Vzhledem k tomu, že internetové stránky mají v mottu:“ Pojištění online a nejlevnější povinné ručení“, ostatní pojištění na mě působilo dojmem, že potřebují získat další peníze, klienty. Jako jedna z mála srovnávačů mají možnost přepnutí do anglického jazyka, což je v dnešní době velice důležité.

Hodnocení: 2

Rychlost a zpracování nabídky
Při zakliknutí vybrat povinné ručení jsem se dostala do další stránky. Zde bych ale již očekávala formulář, kde si mohu spočítat kolik by stálo povinné ručení. Místo toho jsem se dočetla jaký dárek dostanu k povinnému ručení, opět se mi ukázala nabídka ostatních pojištění a samotné porovnání je až na konci stránky. Po dalším kliknutí na kolonku porovnání jsem se dostala k danému formuláři. Základní údaje byly jednoduché na doplnění, ale u kolonky motorizace bych ocenila místo popisu, ukázku, kde přesně naleznu příslušné údaje o motorovém vozidlu. Nepovinné údaje a telefon jsem nevyplnila s domněním, že na porovnání to není potřeba. Bohužel, tak jako u předešlého srovnávače mě to nepustilo dále. Musíte tedy vyplnit nepovinné údaje, ale i telefonní číslo. Před odesláním formuláře jsem se dočetla, že při odeslání souhlasíte se zpracováním osobních údajů. S tím jsem rozhodně nesouhlasila a do online chatu jsem napsala o zdůvodnění. Komunikace byla příjemná a poradkyně mi vysvětlila důvody, proč musím souhlasit. Poté jsem obdržela místo 10 nabídek pouze 5, což mě velice mrzelo, když mají uvedeno v tabulce, kolik peněz se dá ušetřit u jednotlivých pojišťoven.

Hodnocení: 3

Obdržení nabídek
I když místo 10 nabídek jsem obdržela pouze 5, byly srozumitelně napsány, formát byl PDF a sazby jsou
stejné jako u konkurence.

Hodnocení: 1-

www.abcpojisteni.cz

abcpojisteni.cz

Vzhled stránky
Grafické zpracování je obdobné jako u www.epojisteni.cz. Velice kladně hodnotím aktuality ohledně povinného ručení ať už je to nový sazebník pojišťoven, tak různé dotazy klientů. Tento srovnávač nemá v nabídce jen povinné ručení, ale i jiné druhy pojištění.

Hodnocení: 1

Rychlost a zpracování nabídky
V hlavní liště naleznete nabídku povinného ručení. Po jeho rozkliknutí se vám ukážou informace co všechno obnáší povinné ručení a prvním bodem v tabulce je kalkulačka. Pro aktivního motoristu je velice jednoduché vyplnit tento formulář, ale pro laika, nebo ženy, dohledávat informace v technickém průkazu může být problém. Oceňuji to, že nemusíte vyplňovat kontaktní email a již problematické telefonní číslo. Bohužel jsem ale očekávala více nabídek, než pouhé 4. Navíc dvě z nich byly pro mě neznámé pojišťovny. K základnímu povinnému pojištění jste si mohli dohledat další služby a připojištění. Tabulka byla srozumitelná, ale jako klienta mě zajímá konečná cena i s dalšími službami, které jsem si objednala.

Hodnocení: 2-

Obdržení nabídek
Obdržela jsem pouze čtyři nabídky, což je pro porovnání cen jistě málo. Navíc hotová kalkulace byla z 50%. Tabulka byla srozumitelná a ceny byly obdobné, jako u konkurence.

Hodnocení: 3

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}