.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: Pojištění elektromobilů od Allianz 

 30 května, 2023

Jana Vochková

5/5

Posledních pár let jsem přemýšlela nad koupí elektromobilu. Uvědomila jsem si, že všechny jeho benefity za to stojí a vyplatí se do něj investovat. I přes pár ojedinělých komentářů v diskuzích, které popíraly vysokou kvalitu elektromobilů, jsem se rozhodla, že chci šetřit životní prostředí a svoji kapsu. Byl to poměrně náročný úkol, který ale stál za to. Rozhodovala jsem se nad dvěma auty, nad Teslou Y a Škodou Enyaq. Nakonec jsem si zvolila Škodu Enyaq a jsem za to velice ráda.

Proč zrovna elektromobil?

Zajímá vás, proč jsem si zvolila elektromobil? Jak je již dlouho známo, pokud používáte elektromobil, šetříte tím životní prostředí a jezdíte s nulovými emisemi a neutrální uhlíkovou stopou. Tento směr, kterým se doprava ubírá, se mi velice líbí a podporuji ho, jelikož mi není jedno, co nás ve stáří, a naše děti čeká.

Nemusíte se obávat prudkých nárůstů cen pohonných hmot, díky možnosti levnějšího nabíjení. Dokonce, pokud máte doma obnovitelný zdroj energie, vaše náklady na jízdu jsou téměř nulové. Tudíž pokud máte elektromobil a rozhodujete se nad koupí fotovoltaiky či jiného obnovitelného zdroje, určitě do toho běžte a ušetřete na cestách.

Jaká je ta správná pojišťovna?

Po koupi elektrovozu přišel další náročný úkol, a to zvolit správné pojištění.

Pojišťoven existují desítky, ne-li stovky a dlouze jsem se jimi probírala, abych vybrala tu nejlepší a nejvýhodnější. Každá z pojišťoven měla něco dobrého, ale stále jsem nenašla tu, co by měla vše, co jsem požadovala. Jenom jedna, se kterou jsem však nebyla úplně spokojená. Proto mě napadlo, napsat příspěvek na sociální sítě, ale tam mi lidé psali samé názvy pofidérních pojišťoven, o kterých jsem nikdy předtím neslyšela. Po pár dnech jsme na rodinné oslavě zcela náhodou dostali řečí k autům. Jelikož jsme o tom dříve moc nemluvili, dozvěděla jsem se, že můj strýc má také elektromobil. Proto jsem mu řekla o svých problémech, že nemůžu sehnat správnou pojišťovnu. Řekl mi, že stejný problém taky zažil, ale že našel řešení. Doporučil mi pojištění od Allianz. Řekl, že je velice spokojený, a ať se podívám na všechny benefity a recenze.

Ohlasy na internetu

Jelikož jsem z mladší generace, první, co mě napadlo, bylo, najít si ohlasy. Po přečtení recenzí na první stránce jsem si myslela, že recenze nejsou pravé, jelikož se stále opakovaly pouze pozitivní komentáře, které Allianz vychvalovali. To byl důvod, proč jsem přešla na další stránky. Zabralo mi to poměrně dlouhou dobu, než jsem všechny recenze od zákazníků prošla a spousta mi jich ještě zbývala.

Lidé chválili zákaznický servis, možnost sjednání online, nebo třeba pojištění baterie. To je jenom pár ze stále opakujících se benefitů, které lidé vychvalovali.

Srovnávač

Teď jsem měla dva favority na pojištění. Jednu pojišťovnu, se kterou jsem nebyla tak spokojená a Allianz, proto jsem si našla srovnávač epojisteni.cz a obě pojišťovny jsem si tam porovnala.

Jelikož Allianz nabízí jako první na trhu pojištění elektromobilu, tak mi tento srovnávač doporučil Allianz, proto jsem neváhala a šla důkladně prozkoumat jejich stránky.

Čtyři balíčky 

Narazila jsem na to, že Allianz dělí pojištění na čtyři balíčky, aby byla snadnější orientace.

Všechny čtyři balíčky, tedy Komfort, Plus, Extra i Max zahrnují povinné ručení (pojišťovna uhradí vámi vytvořené škody během provozu, jako je újma na zdraví nebo zničení cizího automobilu).

Právníka, který vám bude 24 hodin denně na telefonu a kdykoli vám pomůže.

Asistence, která vám opraví či odtáhne vozidlo v případě problému a dopraví posádku na domluvené místo.

Allianz vyplatí pojistné plnění, pokud dojde ke smrti či invaliditě řidiče v důsledku spojeným s nehodou.

Všechny tyto benefity obsahoval i ten nejlevnější balíček Komfort. Již zmíněné a dále vypsané benefity budou obsahovat zbylé tři balíčky. 

Pro balíčky Plus, Extra i Max je nabízena rozšířená asistence v podobě zapůjčení automobilu nebo ubytování v hotelu.

Tyto balíčky kryjí i přírodní události, jako je zničení automobilu krupobitím.

Uhrazení škod při ohni či výbuchu a speciálně pro elektromobily je pojištěna i nabíjecí stanice a baterie v případě požáru.

Poškození zvířetem, jako je třeba sražení jelena, či překousané kabely.

Balíčky Extra a Max obsahují již zmíněné a následující body. 

Pojištění proti krádeži celého nebo jen části elektromobilu, jako může být krádež nabíjecí stanice, či krádež baterie.

Proplacení škod způsobených vandalismem na vozidle, které bylo zaparkované.

Uhrazení škody na sklech se spoluúčastí 1000 Kč.

Všechny tyto zmíněné a následující benefity obsahuje balíček Max, který je za mě nejvýhodnější a sama ho mám zakoupený kvůli jeho benefitům. 

Allianz uhradí všechny havárie, například při naražení do stromu, ale také při poškození nabíjecího zařízení nebo baterie vozidla.

Při škodě na vozidle, získáte doplatek ceny auta před uskutečněnou havárií, ale u Allianz vám dají cenu, za kterou jste auto koupili, klidně před pár lety, tudíž vám pomůže financovat opravu či koupi nového vozu.

Škoda Enyaq versus Tesla Y

Zpětně po koupi Škody Enyaq mě napadlo si porovnat, na jaké auto vyjde pojištění levněji.

Pokud budeme počítat s balíčkem Komfort, pojištění na Škodu Enyaq vyjde od 3 010 korun, tedy 250 korun měsíčně. Tesla Y vyjde se stejným balíčkem na 3 444 korun, tedy 287 korun. Ceny jsou opravdu jen orientační, ale už vím, že jsem ušetřila na pojištění, díky zvolení Škody Enyaq. Takto se zdá rozdíl poměrně nepatrný, ale když si to spočítáte například na dalších 5 let, ušetříte více jako dva tisíce.

Benefity

Všechny benefity, které Allianz nabízí, snad není možné vypsat, jaké jich je množství, ovšem já se toho pokusím. Je skvělé, že se Allianz snaží své produkty a služby stále zlepšovat, aby svým zákazníkům dopřáli komfort a bezpečnost během svých cest a mohli svůj elektromobil využívat naplno.

Recenze-Pojisteni-elektromobilu-od-Allianz

Náhradní vůz

V případě, že se vám něco stane s elektromobilem, Allianz tu je vždy pro vás. U tohoto příkladu je vidět, jak si váží svých zákazníků a plní své sliby. Když si zakoupíte balíčky Plus, Extra nebo Max, máte nárok na náhradní vozidlo. Díky spolupráci Allianz s řadou půjčoven automobilů, budete mít na výběr z jiného elektromobilu, hybridu či plug-in hybridu. Vždy, ale závisí na aktuální nabídce půjčovny, ale je jisté, že se pro vás vždy automobil najde.

Baterie

Jelikož je baterie tou nejdůležitější součástkou ve vašem elektromobilu, je kryto její poškození odcizení, ale i požár. Baterie se nejčastěji opravují, aby nedocházelo ke ztrátě smyslu ohledně ekologie elektromobilů. Toto pojištění baterie je velice výhodné, protože oprava či koupě nové baterie je velmi nákladná.

Pokud se vám po cestě baterie vybije, Allianz vás v tom nenechá, protože je k dispozici asistenční služba, která vás odtáhne k nejbližší nabíjecí stanici.

První nabídka v České republice  

Jak jsem již zmínila, pojištění pro elektromobily od Allianz bylo první v České republice. Mluvilo se o tom, že speciální pojištění pro elektromobily bude drahé, ale není tomu tak. Příkladem tomu může být právě Allianz, kde můžeme získat levný a bonusy nadupaný balíček.

Ikdyž se tvrdí, že elektromobily častěji vzněcují, Allianz se toho nebojí a i tak vám problémy například s požárem proplatí.

O pojišťovně Allianz

Je součástí největšího světového koncernu Allianz Group, který byl založen roku 1890. Allianz Group působí ve více než 70 zemích po celém světě. Nabízí pojištění jak pro soukromé osoby, tak pro firmy. Od roku 1991 si drží post třetí největší pojišťovny v celé České republice.

Ocenění, kterým se Allianz může pyšnit 

Allianz získalo mnohá ocenění, patří mezi ně například Ocenění Zlatá Koruna 2021 v životním i neživotním pojištěním. Ocenění bylo konkrétně pro Allianz MůjDomov s asistencí, právní pomocí a přednastaveným výběrem rizik. Druhé ocenění v roce 2021 bylo pro Allianz ŽIVOT bez absurdních poplatků. Na tom, že Allianz získává ocenění i v jiných oblastech vidíme, že se jedná o pojišťovnu kvalitní ve více směrech než jenom v pojištění vozů a elektromobilů. Tudíž se nemusíte bát, pojistit si u nich třeba i domov.

Jak nahlásit škodu? 

Škodu nahlásíte buď telefonicky, nebo online. Vyplněním krátkého formuláře popíšete rozsah škod a příčinu. Okamžitě získáte odkaz, kde můžete sledovat průběh své škody a najdete zde i instrukce, jak dál pokračovat.

 • Na základě pokynů od zaměstnanců Allianz doplníte potřebné fotky a podklady.
 • Experti Allianz vše ohodnotí a prověří vaše možnosti krytí pojištění.
 • Získáte návrh cenové výše na opravu.
 • Po odsouhlasení, jsou peníze vaše.

Jak nabít elektromobil?

Wallbox je kvůli bezpečnosti nejlepší, ale jsou i jiné možnosti. Nabíjení také můžete provádět přes klasickou zásuvku, která má kapacitu až 350 kW. V elektromobilech, které jsou na tento příjem proudu vybaveny, bude trvat nabití klasickou stejnosměrnou nabíječkou do jedné hodiny. Pokud máte nabíječku o 2,3 kW, stačí k doplnění baterie přes noc, na další den jízdy elektromobilem.

Jaký je dojezd na jedno nabití?

Dojezd na plně nabitou baterii je velice individuální, jedná se o rozmezí 200- 250 kilometrů. Dojezd se řídí mnoha faktory, u starších elektromobilů může být dojezd nižší, ale u těch novějších může být i 300 nebo více kilometrů. Záleží i na péči majitele.

Jak zaslat fotografii tachometru?

Fotografii můžete nahrát prostřednictvím webových stránek nebo mobilní aplikace Allianz CZ.

 • Uveďte číslo pojistné smlouvy (devět číslic).
 • Zadejte datum narození nebo IČ pojistníka.
 • Vyplňte aktuální stav kilometrů.
 • Zadejte, kdy byla fotografie vyfocena.
 • Nahrajte obrázek tachometru.

Allianz PLUS

Slyšeli jste již o Allianz PLUS? Jedná se o program, kde vždy získáte něco navíc. Díky tomuto programu, můžete získat až 21% slevu. Čím více produktů si u Allianz sjednáte, tím více výhod a slev dostanete. Pokud si u Allianz sjednáte druhou, třetí, či dokonce čtvrtou pojistnou smlouvu budete automaticky zařazeni do programu Allianz PLUS. Nezáleží, kolik smluv máte uzavřených, mobilní aplikace vám bude vždy dostupná jak na App Store nebo Google play.

Při jednom sjednaném produktu nemáte žádnou slevu.

U dvou sjednaných produktech máte slevu 7 %.

Při třech sjednaných produktech máte slevu 14 %.

U čtyřech sjednaných produktů máte slevu 21 %.

Mobilní aplikace Allianz CZ

Díky mobilní aplikaci od Allianz CZ máte všechny vaše produkty přehledně na jednom místě.

 • Své pojistné můžete zaplatit pomocí Apple Pay či Google Pay.
 • Můžete uzavřít nové smlouvy.
 • Nahrát škodu a online sledovat její průběh.
 • Pomocí aplikace změníte své osobní údaje, tento proces zabere jenom chvilku.

Nízký nájezd kilometrů  

Pokud najedete se svým elektromobilem málo kilometrů, můžete dostat až 35% slevu.

Stačí, když si na webové stránce Allianz po ověření toho, že jste to opravdu vy, nahrajete aktuální stav tachometru a sleva může být vaše!

Hodnocení zákazníků

Když jsem znovu pročítala hodnocení od zákazníků, stále se opakovaly stejné výhody, proto vám vypíši jednu z recenzí, která obsahuje nejčastější výhody.

Zákazník uvedl, že je velmi spokojen, protože komplexní pojištění jeho Tesly pokrývá i nabíjecí kabely a baterii elektromobilu. Je spokojený s nízkou cenou a zákaznickým servisem. Nízkou cenu vyzdvihává a doporučuje Allianz i ostatním.

S touto recenzí musím jen souhlasit, protože téměř všechny výhody byly popsány v pár řádcích. Když si projdete recenze, téměř všechny jsou pozitivní.

Jak tedy postupovat po koupi elektromobilu?  

Až se dostanete k výběru pojištění, vždy se můžete spolehnout na epojisteni.cz. Já, osobně jsem již dříve vyzkoušela několik kalkulaček a na epojisteni.cz se můžete vždy spolehnout. Když si o tomto srovnávacím portálu přečtete recenze, najdete samou chválu a doporučení, se kterým určitě souhlasím.

Zde je moje metoda, jak jsem postupovala při rozhodování.

 • Zvolte si, pro jaký účel využíváte své auto (běžný provoz, taxi služby, půjčování). Pojištění se může lišit například na ujetých kilometrech, ale i na jiných faktorech, tudíž zadávejte údaje co nejpřesněji a popravdě.
 • Zadejte SPZ svého vozidla.
 • Pokud svou SPZ neznáte, zadejte údaje ručně.
 • Jaký je váš typ vozidla (osobní, motocykl, užitečný).
 • Zadejte značku.
 • Vyplňte, jaký model elektromobilu vlastníte.
 • Doplňte další otázky, jako je objem motoru, výkon motoru, rok výroby, přibližná cena nebo typ zabezpečení).
 • Zadejte něco málo o vás.
 • Někdy vám mohou nabídnout bonusy za jízdy bez nehod.
 • Poté spočítejte cenu a vyjdou vám nejdoporučovanější výsledky, které je dobré si přečíst.
 • Vámi vybranou pojišťovnu můžete kontaktovat přes jejich stránky nebo přes epojisteni.cz.
 • Některé z pojišťoven po vás můžou před uzavřením smlouvy požadovat aktuální kontrolu baterie nebo jiné testy. V Allianz však postačí pouze vyplnění krátkého formuláře a aktuální fotografie automobilu.
Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}