.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: autotržiště Carvago 

 21 června, 2021

Jana Vochková

Ohodnotit

Carvago je inovativní tuzemský projekt zaměřený na prodej aut. Co všechno nabízí a v čem tkví jeho nejdůležitější přednosti?

K čemu je služba Carvago

V českém prostředí je běžné preferovat nákup levnějších automobilů. To Čechy staví před nutnost především se zaměřovat na segmentu ojetých automobilů.

Nákup ojetiny však přináší četná úskalí. Carvago si klade za cíl tento nedostatek odstranit. Služba je tedy orientována na nákup ojetého vozidla online. Automobil je prověřený, kupující by tedy měl být vystaven jen minimu rizik.

Automobilové tržiště Carvago vstupuje do prodeje jako zprostředkovatel. Prioritně mu tedy nejde o to zbavit se vozu za každou cenu. Nemá tedy motivaci na svého klienta uplatňovat nejrůznější pochybné praktiky ve srovnání s autobazarem.

Služba má i další přednosti pro samotného motoristu. Automobil si totiž kupující pořizuje online, z přímo z pohodlí svého domova. Carvago se o celý nákupní proces postará doslova na klíč.

Jak Carvago vzniklo

Jde o český start-up. Carvago vzniklo na konci roku 2018 a českým koncovým zákazníkům oficiálně otevřelo v roce 2020.

Stojí za ním holding European Automotive Group (EAG) ve kterém drží 50 % podílu skupina Portiva. Zbylý podíl je rovnoměrně rozdělen mezi jeho spoluzakladatele. Těmi jsou Jakub Šulta, který je znám jako zakladatel online supermarketu Košík, a Jan Kranát, bývalý šéf společnosti Škofin.

Carvago staví na myšlence, že je přirozené v současné době objednávat zboží online. Pokud jsou toho spotřebitelé ochotní například v případě elektroniky, budou stejným způsobem chtít nakupovat i automobily.

V Česku se nejedná o úplně přelomovou myšlenku. Už před lety na stejném principu na online tržišti fungoval startup Carismo. Ten ale v čase místo ojetých vozidel začal prodávat nové. Podobný koncept už úspěšně funguje ve Velké Británii a v Německu.

Zakladatelé společnosti Carvago mají i v tuzemsku poměrně smělé ambice a počítají s tím, že se prakticky celý podej automobilů přesune do online prostředí. Podle jejich názoru není důvod již v současné době auta kupovat v kamenných prodejnách.

A to i vzhledem ke stávající situaci, která jednak kamenné provozovny pod vlivem vládních opatření uzavřela, ale také přiměla spotřebitele k nákupům na internetu z titulu vlastní bezpečnosti.

V plánu je též expanze mimo Českou republiku. V první fázi by to měl být trh ve Francii, zemích Beneluxu, Švédsku, Itálii nebo Rakousku. Posléze plánují zakladatelé Carvaga tento koncept rozšířit až do 17 evropských zemí. Odhady počítají s prodejem až 150 000 aut ročně napříč Evropou.

Aktuálně (duben 2021) má Carvago už 4 kamenné pobočky a obsluhuje celkem 6 evropských zemí. Úspěšnost celého podnikatelského záměru i po krátké době jeho fungování dokládá i fakt, že projekt překlenul i pilotní fázi, kterou zkomplikoval koronavirus.

Co Carvago konkrétně nabízí

Nabídka se skládá už z více než 2,5 milionu prověřených vozů s nájezdem do 160 000 kilometrů a stářím do 10 let. K dispozici jsou automobily z celé Evropy.

Start-up na vozidla uplatňuje vlastní kontrolu s 270 revizními fázemi. Testovací centrum TechYard vzniklo v Ovčárech u Kolína. Carvago vozidla vykupuje přímo do svého vlastnictví, může tedy koncovému spotřebiteli poskytovat záruku. Zdroje financování projektu tvoří, jak připustili zakladatelé pro Forbes, úvěry u bank.

Vozy mají jasný původ u značkových dealerů. Do hledáčku Carvago se eventuálně mohou dostat prověřené autobazary s vysokým uživatelským hodnocením. V průměru tak tímto filtrem projdou pouze dvě vozidla z pěti.

Podmínky pro autobazary jsou poměrně striktní. V první řadě jde o to, že nesmějí zveřejňovat falešné vozy, cestu k zákazníkům mají otevřenou i ti, kteří neskrývají nehody a mají ve své nabídce jen velmi málo vozidel, která se nedaří dlouhodobě prodat.

Kromě těchto hlavních zásad klade Carvago na autobazary i řadu dalších požadavků. Díky tomu má spotřebitel záruku seriózního jednání. Rovnou se z portálu odstraňují inzeráty, které mají charakter podvodu.

O logistiku směrem k obchodním partnerům se stará společnost GEFCO. Ta také zajišťuje  stejně tak i door2door delivery ke koncovému zákazníkovi.

Recenze: autotržiště Carvago

Doplňkové služby

Mimo samotný online prodej nabízí Carvago i řadu doplňkových služeb. Můžete si tak například zvolit financování (i na vozy ze zahraničí). K dalším službám realizovatelným na individuální žádost kupujícího se řadí i přihlášení, mytí, STK, drobný servis, leštění či tepování interiéru.

Na vůz lze sjednat pojištění, je možné na něj uplatnit i prodlouženou záruku na 6, respektive 12 měsíců s asistenčními službami. Základní záruka je vztažena konkrétně na motor, převodovku a diferenciál. Nastavena je nulová spoluúčast a záruka je vztažena na neomezený počet závad.

Co musí udělat zájemce o vůz

V zásadě na vás čekají jen dva kroky. Vůz si v první řadě vyberete a zaplatíte rezervační zálohu. Carvago následně samostatně zařídí detailní kontrolu zvoleného auta.

Carvago využívá k této vstupní kontrole nasmlouvané certifikované mechaniky a partnery jako TUV, Dekra nebo Pirelli. Kontrolu lze realizovat už do 24 hodin.

Z celého obdržíte podrobný report včetně fotodokumentace. Carvago svým klientům nezamlčuje nic včetně nejmenších detailů. Jakožto zájemce o vůz se tak dozvíte doslova o každém škrábanci. Následně se dle tohoto výstupu rozhodnete, zda automobil skutečně chcete. Na rozhodnutí máte 24 hodin. Jestliže ne, záloha se vám vrátí. A to do tří dnů v plné výši.

V další fázi po odsouhlasení nákupu už praktiky nemusíte dělat nic. Carvago zvolené vozidlo vykoupí, zařídí prodlouženou záruku a dopraví ho k vám.

Doručení proběhne rovnou před dveře vašeho domu do 15 pracovních dnů. Vozidlo dostáváte samozřejmě kompletně vyčištěné. Konkrétní čas doručení si se zástupci společnosti Carvago domluvíte předem. Odpadá tedy krajně složitá logistika dovozu automobilu ze zahraničí.

Vozidlo si lze také osobně vyzvednout, a to na některém z pick-up pointů. Zatím jsou k dispozici dva, a to v Praze a v Kolíně.

V případě, že si přejete zajistit i další náležitosti spojené s pořízením automobilu, jako je STK, evidenční kontrola a registrační značky, bude od vás Carvago potřebovat navíc udělení plné moci.

Kolik stojí služby Carvago

Za vstupní kontrolu CarAudit zaplatí zájemce cca 1 000 Kč. Pokud dotyčné vozidlo auditem neprojde, Carvago jej odesílá prodejci zpět a hledá kvalitnější alternativu. Další vstupní kontrolu již platí na vlastní náklady.

Cena, kterou vy jako zájemce vidíte u automobilu, je konečná. Nemusíte tak mít obavu z toho, že by se zvýšila za skryté poplatky či další dodatečné služby. I samotné Carvago se svými klienty jedná plně transparentně.

Jaké má služba Carvago výhody

Výhodou je především absolutní bezstarostnost a to, že si vozidlo vyberete doslova z pohodlí vašeho domova.

Nemusíte tedy pro automobil fyzicky přijet a riskovat, že nakonec si ho ani nevezmete. Zároveň je výhoda ta, že celá komunikace probíhá v češtině. Stejně tak automobil zaplatíte v českých korunách a platbu odesíláte výlučně na tuzemský účet, nikoli do zahraničí.

Zákazník je při nákupu chráněn možností vůz do 14 dnů vrátit. Pokud tak nebudete s automobilem po obdržení spokojeni, o své peníze zaručeně nepřijdete.

Současně jste díky bedlivé kontrole chráněni před potenciálními „chytáky“ prodejců. Carvago získá VIN vozu, na jehož podkladě může automobil prověřit. Máte tak záruku, že vozidlo nebylo bouráno, není kradené nebo nepochází z nesplaceného leasingu. Prověřují se i další možné nesrovnalosti jako stočený tachometr. Nehrozí vám proto problémy s automobilem ani dodatečně.

V případě, že si zájemce chce pořídit odpočtový vůz na firmu, zjišťuje se, zda vůz skutečně odpočtový je. Jde o rozšířený nešvar napříč Evropou, pokud byste si tak vozidlo kupovali sami bez asistence Carvaga, hrozí, že si tento aspekt nemáte šanci důkladně prověřit.

Carvago na sociálních sítích

Carvago pochopitelně nechybí ani na sociálních sítích. Disponuje vlastním profilem na Facebooku, Instagramu a má i oficiální Youtube kanál. Podívat se můžete též na profil na síti LinkedIn.

Zde můžete sledovat aktuální novinky ze světa automobilů, aktuality ohledně aktivit samotné společnosti Carvago, případně i pokládat své dotazy. Všechny profily jsou lokalizovány do češtiny. Carvago tak přes svou mezinárodní působnost nijak neopomíjí české uživatele.

Kde jinde si koupit vůz

Najít si spolehlivé ojeté auto můžete sami i na mnoha dalších místech. Podobné portály fungují v tuzemsku i v zahraničí.

V Česku jde především o portály Sauto.cz a Tipcars.com. Ty patří k nejpoužívanějším, neboť se snaží dbát na serióznost předkládaných nabídek. Oba portály shodně umožňují prověření automobilu prostřednictvím VIN.

Využít také můžete zahraniční weby. Jejich nespornou výhodou je násobně větší nabídka ve srovnání s tuzemskem a i to, že vás automobil koupený mimo ČR může vyjít citelně levněji. Nevýhodou je především to, že sdružují pouze inzeráty na automobily. To znamená, že zájemce si musí úkony související s prodejem zařídit sám. Znamená to, že si musí vůz ze zahraničí dovézt a v Česku ho oficiálně přihlásit.

K nejznámějším a nejpoužívanějším portálům, které velmi dobře znají i čeští motoristé, patří především Mobile.de nebo Autoscout24.cz. Oba weby jsou německého původu, ale nabízejí vozidla z celé Evropy. Z Česka je to pak epojisteni.cz.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}