.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze: autopojištění CombiPlus 

 29 ledna, 2021

Jana Vochková

Ohodnotit

Povinné ručení od ČPP představuje jednu z alternativ zákonného pojištění. Jaké má tato pojistka konkrétní parametry a lze pojištění doporučit?

Co všechno je zahrnuto v pojištění

Povinné ručení má obecně za cíl pokrýt škodu, kterou motorista svým vozem způsobí někomu jinému.

Nemusí to však být jen další automobil a jeho případné poškození. Povinné ručení řeší i újmu na zdraví, věcné škody a škody na majetku další strany, případně i škody, které mají povahu ušlého zisku.

Samotná ČPP vyčísluje následující úkony:

 • výjezd techniky k převrácené cisterně
 • odtah a oprava poškozené cisterny
 • asanační práce (např. vyčištění silnice od oleje)
 • oprava dopravního značení
 • oprava poničeného plotu
 • výdaje na léčbu zraněného řidiče

Řádově vychází řešení těchto škod na desítky tisíc korun. Nejdražší jsou škody způsobené na zdraví, zde se mohou částky pohybovat i v řádech milionů korun. Z povinného ručení je možno je pokrýt.

Výhodou povinného ručení od ČPP je rychlé řešení pojistných událostí. Díky tomu můžete jezdit bez starostí. Škoda se nejen zaplatí z pojistky, navíc ani nehrozí zbytečné průtahy.

Varianty povinného ručení

Každý motorista by si měl povinné ručení nastavit z pohledu parametrů i ceny podle vlastních potřeb. S respektem vůči této individualitě vytvořila ČPP hned tři alternativy povinného ručení, které se prioritně liší rozsahem krytí a samozřejmě i cenou:

SPOROPOV

Jde o základní alternativu pojištění. Samotná ČPP uvádí, že se jedná o základní pojištění pro ty, kteří obvykle využívají své vozidlo jen na území ČR.

Pojistné limity jsou nastaveny na 45 000 000 Kč/45 000 000 Kč, tedy shodná částka pro limity na škody na majetku i na zdraví. Z dalších parametrů je v této verzi zahrnuta v rámci územní platnosti možnost sjednání pojištění bez spoluúčasti nebo se spoluúčastí 12 000 Kč v zahraničí. Asistenční služby jsou v tomto případě ve variantě SPORO V ČR zdarma.

SPECIÁLPOV

Tato verze pojištění zajišťuje, jak konstatuje pojišťovna, spolehlivou a optimální ochranu v ČR i po Evropě .

Limity na škodu na zdraví i na majetku jsou ve srovnání se základní variantou nastaveny výše, a to na 100 000 000 Kč/100 000 000 Kč. Rozšířeny jsou i další parametry. Úrazové pojištění řidiče automobilu je v této variantě zahrnuto zcela zdarma.

Částka pro případ úmrtí je vyčíslena na 100 000 Kč, pro trvalé následky pak na 150 000 Kč. Denní odškodné za nezbytné léčení činí 100 Kč za den. Za pobyt v nemocnici je částka nastavena shodně.

Územní platnost pojištění je pro Evropu. Asistenční služby STANDARD jsou zdarma dostupné v tuzemsku i v zahraničí. Zdarma je nabízeno pojištění přívěsného vozíku do 750 kg. Doplňková připojištění jsou dostupná za zvýhodněnou cenu.

Recenze: autopojištění CombiPlus

SUPERPOV

Toto pojištění představuje nejvyšší verzi pojistky a je dimenzováno pro potřeby náročnějších klientů.

Tomu odpovídají i pojistné limity pro újmu na zdraví a škody na majetku. Ty jsou nastaveny až do výše 200 000 000 Kč/200 000 000 Kč

Úrazové pojištění řidiče automobilu je dostupné zdarma, navíc, jak doplňuje ČPP na svém webu, s dvojnásobnými limity plnění.

Pro případ smrti je v tomto případě suma nastavena na 200 000 Kč, pro trvalé následky dokonce na 300 000 Kč. Denní odškodné za nezbytné léčení dostanete ve výši 200 Kč. Denní odškodné za pobyt v nemocnici je shodně nastaveno na 200 Kč.

Územní platnost pojištění je stejně jako v nižší verzi pro Evropu. Podobně jsou nastaveny asistenční služby. Alternativa STANDARD je zdarma v ČR i v Evropě. Pojištění přívěsného vozíku do 750 kg je zdarma rovněž.

Co se týče doplňkových pojištění, tak konkrétně pojištění SMART GAP a SERVIS PRO (pro osobní a nákladní automobil do 3,5 t) jsou opět zdarma a další připojištění si můžete vyřídit za zvýhodněnou cenu.

Doplňková připojištění

Do těchto doplňkových pojištění je zahrnuto:

 • pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla
 • pojištění skel vozidla
 • pojištění zavazadel
 • pojištění SMART GAP
 • pojištění GAP
 • pojištění SERVIS PRO
 • úrazové pojištění osob ve vozidle
 • pojištění odcizení celého vozidla
 • MINIHAV
 • pojištění přírodních rizik
 • pojištění Asistence
 • pojištění asistence CAR MAXI
 • pojištění KLIKA

Asistenční služby

Asistenční služby řeší nehodu nebo poruchu. Do asistence je zahrnut příjezd a odjezd asistenční služby, oprava na místě, vyproštění a odtah vozidla. V případě, že si sjednáte zároveň havarijní pojištění a povinné ručení, limity plnění se vám sčítají.

Využít je můžete zcela zdarma, stačí zavolat Linku pomoci řidičům na číslo 1224 nebo Global Assistance, která má číslo 1220. Asistence je k dispozici nepřetržitě a i v případě volání mimo ČR vždy v češtině.

Sezónní a krátkodobé pojištění

Povinné ručení je určitým výdajem v rozpočtu. Faktem tak je, že ačkoli je velmi užitečné i z pohledu zákona povinné, pro některé motoristy je i ta nejlevnější pojistka příliš drahá. Platí to zejména tehdy, pokud svůj vůz nevyužívají úplně často.

Jedná se například o ty řidiče, kteří nejezdí v zimě, neboť si za zhoršených podmínek za volantem nevěří. Případně o ty, kteří chtějí vozidlo využít například jen v období dovolené.

V takovém případě je na místě neplatit klasickou celoroční pojistku. Bez povinného ručení ovšem na silnici vyjet nemůžete, jestliže nechcete riskovat pokutu až 40 000 Kč. Zvolte si pak krátkodobé/sezónní povinné ručení, které vám pojištění pokryje po dobu, kdy ho skutečně potřebujete. Odevzdání značek do depozita se za této situace nevyžaduje, vozidlo stačí přestat používat.

Přenos bonusu

Každý řidič má možnost ovlivnit svým chováním za volantem výslednou cenu pojištění. Jestliže jezdí bez nehod, načítá se mu bonus. Ten může využít nejen u povinného ručení. Bonus lze také převést na havarijní pojištění, pakliže si jej chcete zajistit.

Doporučeno je to především pro majitele dražších automobilů, případně pro ty, kteří vlastní vozidlo vyšší třídy. A pozor, vstupní prohlídku musíte s vozem pro uzavření absolvovat. Výjimkou jsou nová vozidla, na něž se tato podmínka nevztahuje.

Propracovaný systém slev

ČPP svým klientům nabízí propracovaný systém slev. Standardně bývá zvýhodněna tzv. propojištěnost, tedy to, že si klient sjedná více pojištění najednou. V tomto případě se vám může vyplatit si zařídit povinné ručení a havarijní pojištění najednou.

Dále je v nabídce:

 • sleva za bezeškodní průběh z předchozího povinného ručení
 • sleva za způsob placení
 • Extrabenefit Profi ve výši 15 %, když nezpůsobíte 3 roky nehodu

Další slevy je možné získat na vyžádání, stačí se spojit se zástupci pojišťovny.

Jak si pojištění sjednat

Sjednat si pojištění můžete běžně na pobočce. Jestliže ji k dispozici nemáte, využijte telefonickou linku na čísle 957 444 555, případně můžete zvolit kontaktní formulář. K ruce si připravte údaje z technického průkazu vozidla a údaje o provozovateli a pojistníkovi.

Pakliže nechcete jít na pobočku, zaplatíte pojištění sjednané na dálku bankovním převodem, případně poštovní poukázkou. Po zaplacení první splátky pojistného obdržíte zelenou kartu. Důležité je především vědět, že pokud zaplatíte pojištění v řádném termínu, pojištění vykrývá i proluku mezi uzavřením smlouvy a jejím zaplacením.

Jestliže budete chtít později parametry své pojistky změnit, můžete tak učinit opět telefonicky, dále zasláním e-mailu, osobně na pobočce, dopisem (nejlépe doporučeným) odeslaným na kontaktní adresu, případně prostřednictvím klientského portálu Moje ČPP.

Kde všude povinné ručení platí

Platnost povinného ručení je na celém území Evropské unie. Dále vykrývá oblast Evropského hospodářského prostoru a dalších států, které jsou vyznačeny na zelené kartě a nejsou přeškrtnuty.

Závěrem aneb sjednat si povinné ručení u ČPP?

Samotní klienti pojišťovně především vytýkají nedostatky v komunikaci. Dle dostupných zkušeností například někteří museli intenzivně urgovat svůj požadavek na ukončení smlouvy. Jiným byla smlouva naopak prodloužena, ač se domáhali jejího zrušení.

Co se týče cenové politiky ČPP, mají motoristé taktéž nejen bezvýhradně pozitivní zkušenosti. Upozorňují na situaci, kdy se povinné ručení sjedná na určitou sumu, která zpravidla působí velmi výhodně. Pojišťovna je schopna ji zachovat například po dobu roku, následně však dojde mnohdy i k razantnímu zvýšení.

Řada klientů si také stěžuje na případy, kdy pojišťovna odmítla vyplatit pojistné plnění. Nicméně je nutné upozornit na to, že výluky jsou standardní součástí smluvních podmínek u každého poskytovatele. Nutné je tak věnovat jim pozornost ještě před podpisem smlouvy.

Chcete pojištění od jiného poskytovatele?

Ti z vás, kteří se rozhodnou zvolit jinou pojišťovnu, si mohou naštěstí vybrat z řady jiných možností.

V tuzemsku existuje aktuálně mnoho poskytovatelů, kteří povinné ručení v nabídce mají. Zejména pro laika může být velmi složité se v nich zorientovat a správně vyhodnotit všechny parametry včetně ceny.

Vybírání vám naštěstí usnadní internetové srovnávače. V nich stačí zadat potřebné parametry zahrnující údaje o voze samotném i o jeho vlastníkovi. Následně vám bude vygenerováno přehledné srovnání, na jehož základě si můžete vybrat vhodnou nabídku.

Těchto kalkulaček pojištění, jak jinak můžeme podobné servery nazývat, je na českém internetu vícero. K těm nejpopulárnějším se řadí web ePojištění.cz.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}