.st0{fill:#FFFFFF;}

Recenze a názory na Cebia 

 14 července, 2023

Jana Vochková

Ohodnotit

Základní informace ohledně Cebia 

Jedná se o Českou firmu s více jak 30letou dobou na trhu. Přesněji byla založena již v roce 1991. Založil ji Ing. Martin Pajer a dodnes je v jejím čele. Firma Cebia se zaměřuje na prověřování a zabezpečování všech druhů vozidel. Své služby nabízí jak koncovým zákazníkům, tak i obchodním řetězcům, jako jsou například prodejci ojetých vozů nebo pojišťovny. 

Mezi jejich hlavní služby patří online prověření historie vozidla pomocí VIN. Obsahuje přes 1 miliardu záznamů o vozidlech, čímž se stává největší databází svého druhu ve střední Evropě.

Jak si prověřit vozidlo online? 

  1. Na stránkách Cebia zadáte VIN vozidla. Jedná se v podstatě o unikátní rodné číslo vozidla. Stejně jako u lidí, každé auto má jiné VIN. 
  2. Dohledají za vás všechny dostupné záznamy o vozidle, ukáží vám jejich rozsah, abyste věděli, co kupujete. 
  3. Zaplatíte si za detailnější informace přes platební bránu nebo klasickým bankovním převodem. 
  4. K výsledku prověření získáte ihned přístup a zašlou vám jej i na email, který jste uvedli v objednávce. 

Co je to VIN a kde ho najdu? 

VIN – Vehicle Identification Number, neboli identifikační číslo vozidla, je jedinečný 17místný kód, který je složen jak z čísel, tak i z písmen. Pouze některé znaky jsou vynechány, aby nedošlo k jejich záměně, příkladem tomu je 1 a I nebo 0 a O. 

Pomocí VIN je vozidlo nejen identifikováno, ale lze díky němu dohledat informace, jako je počet najetých km či předchozí poškození, které vám mohl předchozí majitel zatajit. 

Je několik míst, kde by mohl být VIN kód umístěn.  

Vždy bývá zapsán na malém a velkém technickém listu. Další umístění se liší dle výrobce. Často bývá umístěn pod čelním sklem, na karoserii v motorovém nebo zavazadlovém prostoru nebo na typovém štítku na předních dveřích či sloupku.  

Co vše se dá u vozu prověřit? 

Najeté kilometry 

Přetočit kilometry na vozu je v této době hračka. Jak všichni víme, s menším počtem najetých kilometrů cena vzrůstá, tudíž, pokud chce předchozí majitel prodejem vozu ještě více vydělat, ubere pár set kilometrů a automobil má okamžitě vyšší cenu. Díky Cebia však můžete zjistit, zda kilometry byly přetočeny. Záleží na zvoleném rozsahu informací, které si přejete vědět. Vidíte, v jakém roce a ve kterém období bylo najeto kolik kilometrů, když tedy prodejce bude uvádět méně, víte, že lže. 

Odcizení vozidla 

Kdo by chtěl koupit odcizené vozidlo. Akorát byste se mohli dostat do velkých problémů. Při zvolení této služby vidíte, zda vůz nebyl odcizen. Zjistíte, zda nebyl odcizen jak v České republice, tak v zahraničí. 

Záznamy inzerce 

Uvidíte fotky vozu, které majitel pořídil a následně je připojil k inzerci. Fotky jsou dostupné z ČR. 

Historie poškození 

Cebia vám ukáže poškození, které auto mělo. Jedná se především o ta větší, se kterými byl majitel v servisu nebo je proplácel přes pojišťovnu. Drobné oděrky nebo menší opravy nemusí být zaznamenány. Všechny škody jsou seřazeny postupně dle data a máte specifický popis, co se stalo. 

Servisní historie 

Jsou zde uvedeny záznamy o tom, kde bylo vozidlo v rámci běžného servisu nebo těch větších oprav. 

Využití jako taxi 

Někomu to nevadí, ale někomu by mohlo. Cebia za vás zjistí, zda vozidlo bylo nebo stále je provozováno jako taxi. Vzhledem k tomu, že taxi ujede mnohonásobně větší počet kilometrů než běžné osobní auto pro soukromé účely, může dojít k většímu opotřebení, proto je dobré po zjištění tohoto faktu být více na pozoru, zda je všechno v pořádku.

Recenze a názory na Cebia
Recenze a názory na Cebia

Kolik korun prověření stojí a jak za něj můžu zaplatit? 

Nejzákladnější prověření vozu stojí 199 korun. Cena se samozřejmě odvíjí od rozsahu informací dostupných k prověření vozidla. 

Rozsah informací a tedy i cenu se dozvíte při zadání VIN. 

Zaplatit můžete online platbou pomocí platební karty, v internetovém bankovnictví, bankovním převodem či prostřednictvím Google Pay nebo Apple Pay. Zaplatit lze i v hotovosti v sídle Cebia, které se nachází na Praze 4. 

Za jak dlouhou dobu obdržím výsledek prověření? 

Ihned po zadání VIN vašeho vozidla zjistíte dostupný rozsah informací. Po provedení platby získáte kompletní informace o vozidle do pár minut. Ovšem záleží na zvoleném typu platby. Online platba kartou je téměř okamžitá, tudíž i výsledek velmi rychlý, ale převod peněz na bankovní účet trvá déle, takže i výsledek získáte za trochu delší dobu. 

Nemusíte se však bát, že pokud zaplatíte bankovním převodem, tak po zavření stránky na telefonu či počítači o výsledek přijdete. Není to tak, výsledek vám přijde na email, který jste předtím zadali.  

Kde Cebia bere informace ohledně vozů?

Jsou shromažďovány všechny údaje o vozech celkem z 32 zemí. Záznamy nejčastěji pocházejí z oficiálních registrů, autoservisů, policejních databází, databází poškozených vozidel, pojišťoven či z inzertních portálů.

Jak vypadá výsledek ověření? 

Již chvíli po zaplacení máte k dostání ověření v rozsahu, který jste si zvolili. Pokud se nad koupí této služby teprve rozhodujete, na stránkách Cebia si můžete prohlédnout ukázku prověření. Budete tak ještě lépe vědět, do čeho jdete a budete mít přesnější obrázek. 

Jak dlouho mi je výsledek prověření dostupný? 

Jakmile vám dorazí výsledek ověření na email, získáte odkaz na výsledek a i číslo kupónu pro přihlášení na stránkách Cebia. Odkaz a celkový výsledek vám je k nahlédnutí po dobu 30 dní. Pokud byste si tedy chtěli výsledek ponechat po delší dobu, budete si muset každou část zvlášť uložit pomocí PrintScreenu, jelikož oficiální uložení není možné. 

Jaké jiné služby Cebia nabízí?

Cebia nenabízí pouze tuto službu, je dostupný i Cebia Smart kód, Prověření původu vozu v zahraničí, fyzická kontrola VIN a identifikátorů, pískování skel, leptání skel, satelitní zabezpečení, UNIQA SafeLine, Allianz BonusDrive, prohlídka k pojištění vozidla, kontrola exekucí, homologace vozidel a mnoho dalších služeb. 

Recenze a názor 

Při koupi bazarového vozu se tato služba určitě vyplatí. Přinejmenším vědět ty nejzákladnější informace se určitě vyplatí. Investovat do tohoto prozkoumání vozu pár stovek korun nebo raději prodělat desítky tisíc korun. Cebia je jasná volba. Na trhu jsou i jiní konkurenti, ale ti nenabízejí takto podrobné a rozsáhlé informace o automobilu. Za poměrně nízkou cenu je to kvalitní služba, která se určitě hodí. 

Recenze zákazníků

Když se podíváte na stránky Cebia, zjistíte, že zde mají umístěny téměř jenom pozitivní recenze, nejmenší počet hvězdiček je 4, tudíž téměř maximální počet hvězdiček, které můžete zvolit. 

Při prozkoumání hodnotících portálů a diskuzí ohledně Cebia zjistíme, že nemají na stránkách uvedeny pouze ty dobré recenze. Většina recenzí na internetu je též pozitivních. Průměrný počet hvězdiček je 4,2 z 5. 

Negativní recenze

Příkladem některé z negativních recenzí je tato. Je přibližně z dubna roku 2023, tudíž je i poměrně nová. 

„Komunikace ohledně pořízení fotografií a nahrání do aplikace nepřátelská a neprofesionální. Cebia je partnerem Uniqa pojišťovny, která vyžaduje pořízení fotodokumentace přes Cebii. Auto jsme fotili 4x a do dnešního dne není situace vyřešena. Uniqa si nás s Cebií přehazuje jako horký brambor. Dámy se ke klientům chovají stylem – jsme povinni vás informovat na e-mail jen jednou, a to jsme udělali. Nulová snaha něco vyřešit. Dnes nám bylo řečeno, že aplikace nefunguje a IT zaměstnanec má dovolenou. My s IT mluvili. Polopravdy a nepravdy. Nulová proklientská péče. Rozhodně nedoporučuji.“  Google recenze od zákazníků, Inna

Zaměstnanci Cebia se ozvali s odpovědí, ve které stálo, že se snažili vést korektní postup, a pokud to vyznělo negativně, že se za to omlouvají. Uvedli, že fotografie byly nekvalitní, a tudíž je nemohli uznat. 

Někteří lidé si stěžují i na to, že chybí základní informace, které jsou zapsány i v Technickém průkazu, že je uvedený počet ujetých kilometrů 0, i když se autem pár let jezdilo. 

Negativní recenze byly 4 z 50, poté se objevilo z podobného datumu přes 10 negativních recenzí s jednou hvězdičkou a většina z nich nebyla slovní, tudíž se nedá říct, co zákazníky přimělo udělit pouze 1 hvězdičku. V tomto případě je možné, že si nějaká konkurenční firma zařídila lidi, aby dali firmě Cebia negativní hodnocení, aby jim kleslo průměrné hodnocení. 

Pozitivní recenze

Pozitivní recenze nad těmi negativními značně přesahují, negativní recenze se občas objeví, ale snad vždy na ni Cebia odpoví. 

Jednou z pozitivních recenzí je i tato od Petra K.

„Málem jsem vyhodil docela slušnou částku, aplikace odhalila, že auto bylo 2x bourané. Určitě využiji znovu.“ 

Recenze tohoto typu se velmi často opakují. Také se ale v několika recenzích objevilo, že když špatně zadali VIN kód, Cebia jim umožnila VIN kód upravit a nemuseli tak platit dvakrát. Tento pozitivní krok ze strany Cebia zákazníci velmi oceňují. Jedním z těchto příkladů je recenze od BloodEvil na Google.

„Po mé vlastní chybě, kdy jsem si nevšiml před zaplacením, jaké informace mi budou poskytnuty, mi byly vráceny peníze. Skvělé chování pracovnice a podrobné vysvětlení, jak si správně ověřit daný vůz.“ 

Souhrnné hodnocení 

Aplikaci se vyplatí určitě vyzkoušet, především při nákupu dražších aut. Při projití zákaznických recenzí zjistíte, že ty pozitivní velmi značně nad těmi negativními přesahují. 

VÝHODY 

  • Poměr cena/výkon 
  • Dostatečné množství informací 
  • Některé informace i ze zahraničí 

NEVÝHODY

  • Některá vozidla nemají tak přesné výsledky 
  • Jiné problémy nejsou tak opakované, jsou spíše v řádech jedinců 
Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}