.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení Wüstenrot – recenze, diskuze, zkušenosti 

 2 září, 2016

Jana Vochková

Ohodnotit

V tomto článku představíme pojišťovnu Wüstenrot, zaměříme se hlavně na povinné ručení, jehož ceny následně srovnáme s konkurencí.

O společnosti Wüstenrot

Společnost dostala název podle stejnojmenného německého městečka, kde roku 1921 byla založena, čímž začala historie stavebního spoření v Evropě. Pojišťovna funguje v naší republice od samotného začátku, a protože chtěla nabízet ucelený soubor finančních služeb, byla roku 1998 založena Wüstenrot jako životní pojišťovna. Následovalo rozšíření služeb na poskytování hypoték a více služeb v oblasti pojišťovnictví. Své postavení na trhu si za mnoho let své působnosti vybojovala.

Povinné ručení od Wüstenrot

Dozvědět se informace o povinném ručení od této společnosti je celkem nelehký úkol. Kalkulačka fungující na webu, nenabízí možnost spočítání klasických pojištění, takže jedinou možností, jak cenu zjistit, je vyplnit formulář se zadáním jména a kontaktu. To ale v praxi znamená, že vás pochopitelně bude pracovník, který vám zavolá, přemlouvat k uzavření pojištění.

Po proklikání webu se dozvíte, že není možné uzavřít klasické povinné ručení u Wüstenrot, a to z toho důvodu, že koncem června 2016 zanikla Wüstenrot životní pojišťovna a Wüstenrot pojišťovna. Obě tyto společnosti byly sloučeny s pojišťovnou Allianz. Pro výpočet povinného ručení tedy musíme použít web společnosti Allianz, protože Wüstenrot jako taková již povinné ručení nenabízí. V praxi to znamená, že Wüstenrot prodává povinné ručení od Allianz.

V první řadě by bylo vhodné, zadat SPZ vašeho vozu, ale pokud ji neznáte, výpočet můžete provést i bez ní. Následují krátké údaje o majiteli vozu a automobilu. Pro náš první modelový výpočet, jsme třicetiletým řidičem, který nemá na svém kontě žádnou pojistnou událost, předchozí pojištění trvala 132 měsíců, vlastní benzinový vůz značky Renault Clio, s výkonem motoru 72kW, který byl vyroben roku 2005.

Za náš bezproblémový průběh pojištění s nulovou nehodovostí, získáváme 50% bonus z předchozího pojištění. Allianz nabízí dva typy povinného ručení s různým krytím. Za pojištění s krytím škod na majetku i zdraví do 35 milionů zaplatíte 2 476 Kč ročně. Nebo lze sjednat pojištění s limitem plnění do 70 milionů Kč, které stojí 2 600 Kč. Můžete si povšimnout, že druhé plnění je dvakrát tak větší, ale jeho cena se nijak extrémně nezvýšila. K tomuto typu pojištění si navíc můžete sjednat i havarijní pojištění, a to buď ALLRISK které chrání váš vůz před nejrůznějšími vzniklými škodami a stojí 2 642 Kč, za MINIRISK což je menší balíček havarijního pojištění zaplatíte o něco méně, zhruba 1 037 Kč. Kryje však základní škody způsobené havárií, živelnou pohromou či odcizením.

Pokud by ale tento stejný řidič, měl na svém kontě 5 pojistných událostí, získal by malus -100%. Jeho cena povinného ručení by se tak pohybovala kolem 10 000 Kč. Vidíte, řídit opatrně a bez nehod se kromě bezpečnosti, vyplatí už i kvůli výši povinného ručení.

Wüstenrot logo

Pro druhý příklad jsme zvolili pouze dvacetiletého řidiče, který zatím nemá žádnou pojistnou událost, proto získává bonus ve výši 28%. Jeho pojištění by se pohybovalo kolem 5 000 Kč, což je pochopitelně o něco více než u řidiče, který vlastní řidičským průkaz delší dobu a za tuto dobu nezavinil žádnou nehodu. V případě, že by tento mladý řidič stihl například dvakrát odřít někomu vůz, opět by získal stoprocentní malus. Cena jeho povinného ručení by se pohybovala kolem 13 500 až 14 000 Kč ročně.

Samozřejmě si lze také připojistit skla proti rozbití za 750 Kč, úrazové pojištění pro řidiče stojí 182 Kč a pojištění zavazadel 756 Kč. Tyto ceny připojištění nejsou závislé na době předchozího pojištění či nehodovosti, jsou tedy neměnné.

Kalkulačka by mohla být trochu přehlednější, ale v zásadě je celkem jednoduchá na vyplnění.

Srovnání cen s konkurencí přes online kalkulačku

Pokud hledáte nejvýhodnější povinné ručení, ale nechcete zdlouhavě procházet jednotlivé pojišťovny a jejich kalkulačky, určitě vám bude nápomocná tato kalkulačka cen pojištění. Ten kromě povinného ručení, dokáže srovnat nabídky pojišťoven v oblasti havarijního pojištění, cestovního, úrazového či důchodového pojištění, aj. Kalkulačka je také velmi jednoduchá a rychlá. Navíc v případě sjednání online, získáváte od webu drobnou slevu. Zelená karta vám přijde emailem a originál máte do pár dní doma poštou.

Kalkulačka navíc nesrovnává povinné ručení pouze pro automobily. Lze vyhledávat i pojištění pro motocykly, elektromobily, autobusy, tahače, traktory, a mnoho dalších. Užití vozidla také není nijak omezeno. Kromě běžného provozu, je na výběr provoz autoškoly, taxislužby, půjčovny, aj.

Opět jsme použili modelový příklad třicetiletého řidiče. Nejlevnější nabídku má pojišťovna Direct, která povinné ručení nabízí od 2 200 do 2 400 Kč, s třemi limity krytí a to buď 50 milionů Kč, 100 milionů Kč nebo 150 milionů Kč. Za ní následuje Allianz, která má ale limit plnění pouze 35 milionů Kč za cenu, za kterou u Direct pořídíte limit 150 milionů Kč. Tudíž musíme bohužel konstatovat, že v tomto případě se spíš vyplatí pojištění u Direct. Stejně je na tom i společnost Slavia, nabízející limit plnění 35 milionů Kč za 2 461 Kč. Následuje opět Allianz se svými vyššími limity krytí. Zde bychom se rádi trochu pozastavili, protože na webu pojišťovny, jsme v kalkulačce nenalezli limit plnění do 150 milionů Kč. Kalkulačka epojisteni.cz nám ho však nabízí, a to za 2 646 Kč ročně, což není o moc vyšší částka než u konkurentů. Nejdražší pojištění má určitě společnost HVP u které zaplatíte kolem 3 500 Kč ročně.

Pokud by náš řidič, měl opět 5 pojistných událostí, nejlevněji by ho pojistila pojišťovna Direct, a to zhruba za 4 500 Kč. Následovala by ČPP, u níž by zaplatil plus mínus 5 500 Kč. Kooperativa by jej pojistila za 6 500 Kč. Nejdražší nabídku má zmiňovaná Allianz, u které by dotyčný hříšník zaplatil kolem 10 000 Kč.

Opět vypočítáme povinné ručení i pro našeho mladého řidiče, který je pojištěn zatím pouze 2 roky. První dvě nejlevnější nabídky znovu patří pojišťovně Direct a Allianz, jejichž nabídky se liší o 4 Kč. Direct však nabízí limit krytí do 50 milionů, oproti tomu Allianz pouze 35 milionů. NásledujeKooperativa, která pojišťuje od 5 000 do 6 500 Kč, záleží na variantě pojištění, které si zvolíte. U ČSOBse pojištění pohybuje kolem 8-9 000 Kč. Nejvíc zaplatíte u pojišťovny AXA, a to neuvěřitelných 20 000 Kč. Cenový rozdíl u této společnosti je opravdu velký, téměř čtyřnásobek nejlevnější nabídky.

Shrnutí

Wüstenrot již tedy pojištění jako takové neprodává, společnost v podstatě zanikla, protože byla sloučena s pojišťovnou Allianz. Ceny jsme tedy zjišťovali na webu pojišťovny Allianz, kde by mohli mít trochu přehlednější kalkulačku. Opravdu nás zarazilo, že jejich kalkulačka nenabízí možnost limitu krytí do 150 milionů Kč, ale online kalkulačka epojisteni.cz nám toto pojištění u Allianz našla.

Zjistili jsme, že samozřejmě lze pořídit i levnější pojištění, ale je pouze na vás, jakou pojišťovnu zvolíte. Je možné, že dražší pojištění nabízí určité výhody (není to však podmínkou), ale ty se bohužel přes online kalkulačku nedozvíme, takže je rozhodně nutné, informovat se, na konkrétní pojištění přímo v dané pojišťovně.

Základní přehled již máte, teď už jen stačí vybrat to nejvhodnější povinné ručení přímo pro vás.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}