Pojišťovna vznikla v roce 1868. V průběhu své existence vytvářela a vytváří stále nové pojistnýmé produkty. Snaží se svým klientům vždy nabízet výhodný, jednoduchý a srozumitelný produkt, který by měl být pro klienta tou první volbou. Pojišťovna má tým profesionálů ve svém oboru. Pojišťovna má po celé České republice celkem 14 poboček.

Historie pojišťovny

Pojišťovna patří mezi první české pojišťovny. Zvlášť významnou osobností banky Slavia byl její tvůrce a zakladatel, právník F. L. Chleborád.

Po jejím znárodnění v roce 1945, byl na pár desítek let pozastaven i přirozený vývoj veškerého pojišťovnictví v bývalém Československu. V tomto období vznikla pojišťovna Slavia, která sídlila v Praze.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Současnost

Vlastníkem pojišťovny Slavia je nyní Capital Management Company, a. s., jehož strategií je pokračování v pojišťování klientelů a uvádění nových produktů na trh. Od října 2008 pojišťovna nabízí povinné ručení.

Slavia pojišťovna také získala certifikát ČSN EN ISO 9001:2009.

Co je třeba vědět pred jeho sjednáním?

Povinné ručení se vztahuje na každého z nás. Každý kdo vlastní motorové vozidlo má povinnost si povinné ručení sjednat. K povinnému ručení se doporučuje sjednat i havarijní pojištění. Tato dvě pojištění se totiž navzájem doplňují a některé pojištovny nabízejí pro jejich sjednání výhodné slevy.

Povinné ručení se vztahuje na osobní nebo užitkový automobilo celkové hmotnosti do 3,5 t, které je registrované v České republice. Vztahuje se pouze na škody, které nastanou na území České republiky. Nevztahuje na zvláštní výbavu vozidla a na věci ve vozidle, které nejsou jeho součástí. Pojištění nelze sjednat pro kategorii historických vozidel, tzv. „veterány“, přívěsy, návěsy, vozidla taxislužby, autoškoly a autopůjčovny, a vozidla pro přepravu nebezpečných nákladů.

Pojištění se nevztahuje na: peníze, ceniny, cenné papíry, letenky, osobní doklady, šperky, vybavení a náhradní díly vozidel, starožitnosti.

Jaké typy povinného ručení má ve své nabídce?

Pojišťovna Slavia nabízí celkem 3 typy povinného ručení:

POVINNÉ RUČENÍ ZÁKLAD

Tento typ povinného ručení nám může nabídnout finanční limit pojistného plnění pro újmu na zdraví. Uhradí za nás škodu na věcech a ušlém zisku 35 mil. Kč. K povinnému ručení nám bude k dispozici Slavia Assistance Basic, což jsou asistenční služby provozované pojišťovnou Slavia.

POVINNÉ RUČENÍ PROFI

Toto povinné ručení nám nabízí finanční limit pojistného plnění pro újmu na zdraví. Uhradí za nás škodu na věcech a ušlém zisku 100 mil. Kč. Nabízí nám asistenční služby Slavia Assistance.

POVINNÉ RUČENÍ PREMIUM

Povinné ručení Premium nabízí opravdu nejlepší služby vzhledem k předešlým typům povinného ručení. Součástí tohoto povinného ručení je finanční limit pojistného plnění pro újmu na zdraví. Uhradí za nás škodu na věcech a ušlém zisku 100 mil. Kč. Stejně jako povinné ručení Profi nabízí asistenční služby Slavia Assistance. Navíc ale nabízí pojištění odpovědnosti občanů, cestovní Europojištění, které se může hodit především milovníkům cestování, pojištění pokut Kryštof (ochrání nás před pokutami) a dále pak pojištění proti vandalismu.

Co můžeme získat navíc?

Pokud si u pojišťovny Slavia sjednáme povinné ručení, můžeme navíc dostat:
 • Pojištění odpovědnosti občanů (pojištění nám nabízí finanční limit pro újmu na zdraví 200 000 Kč, pro škodu na věci 100 000 Kč, pro finanční škodu 20 000 Kč)
 • Asistenční služba SLAVIA ASSISTANCE
 • Zdarma originální pojištění KRYŠTOF po dobu 1 rok (kryje finanční ztráty řidičů spojené s dopravním přestupkem)
 • Zdarma cestovní EUROPOJIŠTĚNÍ po dobu 1 rok(cestovní připojištění do Evropy s celoroční nepřetržitou platností)
 • Dostaneme slevu 10 % při sjednání dalšího pojištění
 • Nebo dostaneme slevu 5 % pokud si k povinnému ručení sjednáme havarijní pojištění
 • mobilní aplikace zdarma (ke stažení na Google Play

Jaká nabízí doplňková připojištění?

Pojišťovna Slavia nabízí také výhodná doplňková připojištění, můžete si vybrat z těchto:

 • Havarijní pojištění
 • Pojištění skel vozidla
 • Pojištění pro případ srážky se zvířetem
 • Pojištění proti živelným pohromám (krupobití, požár, úder blesku, vichřice, výbuch)
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění odcizení celého vozidla
 • Pojištění zavazadel

Co nám nabízí asistence této pojišťovny?

Výše jsem zmínila, že součástí povinného ručení je i nějaká asistence Co tedy vůbec pro nás tato asistence znamená?

Asistenční služby jsou nám k dispozici 24/7.
Poskytnne základní asistenci v případě, že lze závadu snadno odstranit a automobil zpojízdnit. Tuto službu je možné čerpat až dvakrát denně.
Odtažení nepojízdného vozidla do nejbližšího servisu.
Uskladnění/parkování, pokud je nejbližší autorizovaný servis uzavřen (uložení automobilu je omezeno dobou 3 dny, poté si musíme připlatit).
Vyproštění vozidla z terénu – zdarma až do výše 3000 Kč (vč. DPH)
Pokud nemůže oprava nepojízdného vozidla nemůže být dokončena v den vzniku poruchy, členové posádky vozidla mají možnost následujícího výběru:
Pokud je vozidlo v servisu, poskytnou služby posádce a řidiči ubytování v hotelu *** , a to po dobu opravy vozidla (zdarma na 2 noci).
Dopravení řidiče a jeho posádky domů zdarma.
Zapůjčení automobilu – zdarma až na dva dny
Uhrazení cestovného – zdarma do částky 3000 Kč (vč. DPH)
Repartizace neopraveného vozidla přes hranice.
Doručení náhradních dílů.

Vyslání náhradního řidiče k automobilu.

Jaké jsou výhody této pojišťovny?

Pokud si pojištění u pojišťovny Slavia sjednáme online, obdržíme slevu na její produkty 15%.

Nabízí nám opravdu velké množství pojištění a doplňkových připojištění, která jsou zmíněná výše.

Pojišťovna má opravdu dynamický rozvoj, stále totiž nabízí nové a nové produkty, které mají široké uplatnění. Vychází tak vstříc všem svým klientům.

Nabízí mobilní aplikaci, která je ke stažení na Google Play.

Má vlastní infolinku, která je nám k dispozici od pondělí do pátku v hodinách od 8:00 do 18:00.

Už jste si vybrali?

Pokud už máte vybráno, gratuluji a přeji příjemnou spolupráci s vaší pojišťovnou. Pokud si stále nejste jisti, jakou pojišťovnu si vybrat pro sjednání povinného ručení, dejte tomu čas. Na internetu je spoustu informací a podkladů o určitých pojišťovnách. Pokud hledáte cenově nejvýhodnější povinné ručení, mohu vám jen doporučit tuto srovnávací kalkulačku. Mně při výběru povinného ručení velmi pomohla. Vyhovuje mi zejména svou přehledností a rychlostí. Ke srovnání pojištění a povinného ručení vám bude stačit jen pár vašich osobních údaju a velký či malý technický průkaz. Srovnání pak probehne do pár vteřin. Nemusíte tak stravit většinu času hledáním potřebných informací o povinných ručeních na internetu.

Přeji Vám ten nejlepší výběr povinného ručení!

Povinné ručení od Slavia - konečný obrázek

 

Povinné ručení u pojišťovny Slavia – recenze, diskuze, zkušenosti

Štítky:        

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Josef Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Josef
Host
Josef

Nesolidní firma,protože v konglomerátu ve kterém je i tato pojišťovna mají napsáno,že slušným řidičům se povinné ručení nezvyšuje,jenže mě na příští rok namastili částku o více ,jak 30% vyšší,přitom za 600 měsíců !!! ježdění jsem nikdy neměl škodnou událost.