.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení u ČSOB – recenze, diskuze, zkušenosti 

 26 července, 2016

Jana Vochková

Krátká historie a produktová nabídka

Současná ČSOB Pojišťovna a.s. byla založena roku 2003 a v současné době je univerzální pojišťovnou, která nabízí řadu životních i neživotních pojištění, jak pro fyzické, tak pro právnické osoby. Původně se pojišťovna jmenovala Chmelařská vzájemná pojišťovna, ale s novým majitel následně získala i nový název.

Pojišťovna nabízí cestovní pojištění, ať už pro rodiny či jednotlivce. Pokud milujete sporty, nemusíte se obávat, že by vás pojišťovna nepojistila. Lze také sjednat roční kartu cestovního pojištění, pokud cestuje častěji za hranice republiky.

Chránit je také samozřejmě potřeba svůj majetek, proto dalším pojištěním je pojištění stavby či domácnosti. Společnost nabízí také komplexní pojištění pro ochranu nemovitosti a zároveň jejího vybavení.

ČSOB Pojišťovna
Zvětšit obrázek

Nechybí ani pojištění odpovědnosti, které slouží k uhrazení škody, kterou způsobíte v běžném životě jiné osobě svým jednáním, při čemž není rozlišeno, zda šlo o náhodu či vaši nerozvážnost.

Zajímavým pojištěním je určitě pojištění internetových rizik, které můžete uplatnit, například pokud vámi objednané zboží přijde poškozené či nepřijde vůbec, v případě že se vám někdo nabourá do internetového bankovnictví či když někdo využije neprávem vaše osobní data pro závazky, s kterými nesouhlasíte.

Méně známé pojištění Best Doctors vám vybere lékařského specialistu v případě, že budete vážně nemocní, ať už půjde o kliniku v České republice nebo kdekoli jinde. Pojišťovna se postará o dokumentaci, výběr specialisty a dopravu na samotnou kliniku.

V těžké životní situaci určitě přijde vhod pojištění k hypotečních a spotřebitelským úvěrům při neschopnosti splácet. Pokud nebudete moci splácet jako dřív, pojišťovna splácí za vás. V případě úmrtí nebo invalidity doplatí váš dluh.

V dnešním článku se ale budeme převážně zabývat pojištěním vozidel. ČSOB nabízí jak povinné, tak havarijní pojištění a určitou novinkou je pojištění Rento, které slouží řidičům, kteří se důsledkem nehody vážně zraní.

Pojištění vozidel

Jako první se zaměříme na povinné ručení od této pojišťovny (sjednat se dá online se slevou až 30 % zde). Ta v ceně povinného ručení navíc nabízí i úrazové připojištění řidiče či pojištění osobních věcí. Asistenční služba je samozřejmostí. Na webu pojišťovny si můžete jednoduše spočítat cenu povinného ručení a navíc pokud jej sjednáte online, získáte slevu (zpravidla v řádech desítek procent). Můžete nechat pojistit jak osobní automobil, tak motocykl nebo vozík.

Hlavní výhody pojištění u ČSOB

  • Při využití smluvního servisu spoluúčast pouze 1000 Kč
  • Sleva za každý rok pojištění bez škody – můžete tak ušetřit až 55 % z ceny
  • Dárky: 1000 Kč na palivo + poukaz na nákup (např. kamery do auta)
  • Při sjednání pojištění na totální škodu (GAP) vyplácí do 5 let původní cenu vozu (jako jedni z mála nesnižují vyplacenou částku o staří vozu)
  • Odtah vozidla v případě havárie v ceně pojištění – a to i ze zahraničí (když se zaseknete v Chorvatsku, dostanete se i s autem v pohodě domů)
  • Výrazná sleva při sjednání online na webu ČSOB

Příklad propočtu ceny pojištění

Pro náš modelový příklad jsme vybrali automobil s výkonem motoru od 80 do 89 kW. Jsme čtyřicetiletým řidičem, který bydlí v Ústeckém kraji a vlastní vůz značky Renault. Pojišťovna nabízí tři typy povinného ručení, které se od sebe liší hlavně částkou krytí. Asistenční služby jsou však v ceně všech tří pojištění.
Za variantu standard zaplatíte ročně něco málo přes 5 000 Kč. Při čemž kryje škody na majetku a věcech do 35 milionů Kč, škody na zdraví do 44 milionů Kč. Pokud se vám stane úraz, můžete dostat až 100 000 Kč a vaše osobní věci jsou pojištěny na 5 000 Kč.
Druhá varianta dominant stojí ročně 5 337 Kč a kryje škody na majetku, věcech i zdraví do 60 milionů Kč. V případě úrazu můžete dostat až 200 000 Kč a osobní věci jsou pojištěné do 10 000 Kč.
Poslední varianta premiant je sice nejdražší, ale také nejvýhodnější z hlediska krytí. Kryje škody na majetku, věcech i zdraví až do 200 milionů. Při úrazu vám může být vyplaceno až 300 000 Kč a osobní věci máte pojištěné na 15 000 Kč. Pojištění oproti dvěma předešlým obsahuje i úhradu škody na vozidle a náklady na poskytnutí náhradního vozidla, obojí ve výši 10 000 Kč. Za toto pojištění zaplatíte 5 896 Kč.
Jak sami vidíte, pojištění jsou si sice podobná, ale liší se limity krytí. Osobně bychom volili nejdražší variantu, protože cena nám nepřijde zas o tolik navýšena, ale limity krytí jsou víc než příznivé.

Kromě základního povinného ručení, jej můžete obohatit o doplňkové pojištění.

Pojistit si můžete osobní věci a zavazadla, která máte ve voze, u sebe nebo ve voze zaparkovaném. Pokud vám stačí limit plnění do 10 000 Kč, zaplatíte za toto pojištění 356 Kč, v případě že byste limit chtěli navýšit na 20 000 Kč, zaplatíte dvojnásobek zmiňované částky.

Dalším připojištěním je připojištění úrazové pro vámi přepravované osoby. To slouží ke krytí škod na zdraví vašich spolucestujících při autonehodě. Pokud budete chtít základní pojistnou částku, stojí pojištění 336 Kč, poté lze sjednat dvojnásobek či trojnásobek pojistné částky.

Automobil lze také pojistit proti krádeži, ale zde pozor na procentuelní spoluúčast. Pro výpočet jsme zadali, že je náš Renault Clio vyroben v roce 2010 a jeho pojistná částka je 50 000 Kč. Pokud zadáme spoluúčast 0% zaplatíme za pojištění 547 Kč, pokud 10% budeme platit 432 Kč.

Pojistit můžete i všechna okenní skla proti rozbití jakoukoli nahodilou událostí. Aby ale šlo pojištění sjednat, musíte mít zároveň sjednané i pojištění proti odcizení. S limitem pojistného plnění 8 000 zaplatíte za pojištění 960 Kč, s plněním 15 000 Kč zaplatíte 1 800 Kč a s limitem 30 000 Kč zaplatíte opět dvojnásobek předešlé částky.

Můžete si také zajistit živelní pojištění, které kryje škody způsobené požárem, úderem blesku, krupobitím, vichřicí, pádem předmětu, povodní či záplavou. S pojistnou částkou ve výši 50 000 Kč zaplatíte za pojištění 444 Kč, s částkou 100 000 Kč zaplatíte dvakrát tolik.

O pojištění Rento jsme se již zmiňovali výše, proto nyní už jen uvedeme, že stojí 860 Kč.

A posledním připojištěním je pojištění při střetu vozidla se zvěří. To se vztahuje například i na okousání kabeláže vozidla. Při pojistné částce 50 000 Kč stojí 716 Kč, při 100 000 Kč opět dvakrát více.

Pojišťovna tedy kromě samotného povinného ručení nabízí i mnoho připojištění a je tedy pouze na vás, jaká bude konečná celková cena se všemi připojištěními, které budete vyžadovat.

Srovnání s ostatními pojišťovnami

Povinné ručení pochopitelně nenabízí pouze pojišťovna ČSOB. Ta má samozřejmě své konkurenty, na které se nyní trochu podíváme. Pokud byste si rádi srovnali nabídky ostatních společností, doporučujeme vyzkoušet tuto velmi jednoduchou a přehlednou kalkulačku. Pouze je nutné do ní vyplnit více údajů než v kalkulačce ČSOB.

Pro náš modelový příklad jsme tedy opět stejným řidičem, který vlastní vůz značky Renault Clio, který byl vyroben roku 2012. Musíme akorát zadat přesnější motorizaci, což je tedy 88 kW. Taktéž jsme zadali, že nemáme bonusy.

Nejlevněji podle kalkulačky vychází pojištění od pojišťovny HVP, za které zaplatíte kolem 1 500 Kč s limitem plnění do 35 milionů Kč. Nutné je však dodat, že cena je OD 1 500 Kč, takže je možné, že při sjednání bude ještě navýšena. Podobné nabídky má také pojišťovna Allianz a Direct, pouze se některé jejich balíčky liší limity plnění.
ČSOB pojišťovna je v nabídce zhruba uprostřed, ale má nejvyšší limity plnění u balíčku premiant, a dokonce je samotnou kalkulačkou doporučována.
Naopak nejvíce zaplatíte u společnosti AXA a to necelé 4 000 Kč s limitem plnění pouhých 140 milionů Kč.

Sami jste mohli zaznamenat, že produktová nabídka pojišťovny ČSOB je opravdu velká, ale rozhodnutí zda vybrat právě ji, je samozřejmě pouze na vás. Zmiňovaná kalkulačka vám ale určitě usnadní práci při výběru nejvhodnějšího povinného ručení. Navíc pokud si pojištění uzavřete přes epojisteni.cz, získáte slevu za sjednání online.

Doufáme, že byl pro vás článek přínosem a držíme palce při výběru té nejvhodnější pojišťovny!

3.2/5
Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Martin
10.3.2022 12:34

Někdo nám najel do auta – chlápek z ČSOB přijel, nafotil, dal papír, poradil co a jak dál – ve smluvním servisu se spoluúčastí 1000 Kč vyřešeno – za mě zatím v pořádku…

Mirek
Mirek
28.1.2017 18:19

Klientem této pojištovny jsem byl několik let. Nikdy jsem neřešil pojistnou událost, vše probíhalo bez problémů do doby než ve znojemské kanceláři skončil člověk, který se o mě staral. Byl mi tam přidělen člověk jiný a od té doby hrůza děs. Každodenními telefonáty počínaje, přes naléhání, že musím smlouvy změnit až po osobní návštěvu u mě doma, kdy jsem nebyl doma a dotyčný člověk nechtěl odejít dokud nepřijdu domů, ačkoliv jej manželka o to žádala. Při mé následné návštěvě na pobočce se mi věnoval pán, který mne vyloženě ponižoval a v podstatě se mi smál do očí. Když jsem psal… Číst vice »

aja
aja
26.10.2020 10:35
Odpovědět  Mirek

Téměř to samé se mi stalo u Allianz pojišťovny, výsměch k mé oprávněné stížnosti….

Petr Palelka
Petr Palelka
6.3.2018 10:41

Také mám špatné zkušenosti s csob, navyšování smlouvy, neinformování. Šmejdovské chování!!!

Iveta
Iveta
31.5.2018 14:02

Dobrý den. Poradíte prosím. Navýšení p.r. bez upozornění. Prý byl poslán dopis. Já nic neodržela. Došlo tak k debetu a ČSOB dala pohledávku vymahačům. Teď to dělá x tisíc a ČSOB nezajímá mé argumenty, že jinak vše bylo řádně placeno. Jak se bránit? Spoléhají na to, že se s nima soudit nebudu. Nemám na pravníka.
Děkuji Klára
Email: klara66111@email.cz

Bohdal
Bohdal
2.10.2018 20:11

Čsob nejhorší volba co můžete udělat. Při pojistné události špatné jednání, strašně dlouho to vyřizují. A nakonec pošlou půlku cifry, vymlouvají se že za to může certifikovaný program audapad. To znamená že to počítají z nejhorších dílu který se dají sehnat. Takže když budete mít rozbité půl auta, tak jedno světlo bude originál a druhé co zaplatí bude třeba depo. Na jedné straně bude originál tlumič a na druhé třeba starline. Z auta vám udělají bezcenný vrak který je životu nebezpečný, jejich likvidátoři ani trochu nerozumí autům. Tak s čsob končím a doufám že s jejich pojištěním do mě nikdo… Číst vice »

Jana
Jana
22.12.2018 19:59

ČSOB Pojišťovnu nedoporučuji.

Petr
Petr
15.9.2020 8:53

Auto opraveno, 3 týdny poté servis stále nemá peníze od ČSOB pojišťovny. V servisu už potřebují náhradní vozidlo zpět, tedy děti do školky budu nosit na zádech. Infolinka otřesná – čekáte 20 minut na operátora, pak řeknou jeee, máme tu jeden nepřečtený mail ohledně vaší smlouvy, tak to pošleme likvidátorovi. Pane bože, dej aby tahle pojišťovna nikdy neexistovala.

Peter
Peter
12.2.2021 14:51

Než poslat jednu upominku radeji hned dluh predat vymahacske agenture. Neupozorni Vas, nezavolaji i kdyz kontakt maji.
Menili jsme pojisteni majetku (v ramci CSOB) a na zanikle smlouve vznikl dluh par stovek. Prisel jeden mail, kde byla informace o zaniku dane smlouvy. Kdyz si clovek neotevre prilohu ani se z celeho emailu nedovi, ze ma nejaky dluh. A to jsem se ani nedovedel, kdyz jsem byl na pobocce osobne. Absolutne jich to nezajima, poslou excel pravnikovi a hotovo. smlouva číslo 6145068216

Zdenda M
Zdenda M
10.9.2021 10:54

ČSOB Pojišťovna – už nikdy více. 9.8.2021 jsem já bláhový sjednal online povinné ručení a ihned uhradil. Byla mi vystavena dočasná zelená karta, která je k dnešnímu dni 10.9.2021 neplatná. Žádal jsem o vystavení „řádné“ zelené karty, kterou mi dosud vůbec nezaslali. Při silniční kontrole mi kvůli nim hrozí pokuta od policie. Za celý měsíc nebyli schopni provést jednoduchý administrativní úkon – aktivovat pojistku a poslat kartu. Liknaví, neschopní – hrozím se toho, kdyby se mi nedejbože stala pojistná událost, jak by asi plnili. Už nikdy u nich povinné ručení neuzavřu a vypovím i pojištění nemovitosti. U druhých pojišťoven si… Číst vice »

Eva
Eva
13.3.2022 10:55

Utikejte od tehle pojistovny,sec vam nohy staci,des a bes.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}