V dnešním článku se zaměříme na povinné ručení od společnosti Allianz, která funguje na českém trhu již několik let. Podíváme se na její nabídku povinného ručení a ceny, které následně srovnáme s konkurencí.

O společnosti Allianz

Allianz pojišťovna je součástí koncernu Allianz Group, který vznikl již v roce 1890 a u něhož má svůj majetek či zdraví pojištěno kolem 80 milionů klientů v 70 různých zemích. V České republice funguje Allianz od roku 1993 a v současné době jde o 3:největší pojišťovnu u nás.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Pojišťovna v současné době nabízí mnoho různých služeb, od pojištění automobilu, majetku, zdraví, až po penzijní fondy či hypotéky. My se dnes budeme věnovat hlavně povinnému ručení a všemu, co s ním souvisí.

Povinné ručení od Alliaz

Vybírat můžete ze 4 různých limitů pojistného plnění, a to od 35 milionů Kč až do výše 200 milionů Kč, což je údajně nejvyšší možný limit plnění na českém trhu. Pokud pojištění sjednáte alespoň na 3 roky, máte zaručenu fixaci ceny bez jejího navyšování. V cenách je samozřejmě zahrnuta asistence a právní poradenství. Allianz také nabízí mnoho možností doplňkového pojištění, o kterém ještě bude řeč.

allianz logo

Pro výpočet povinného ručení jsme použili online kalkulačku přímo na webu pojišťovny. V modelovém příkladu jsme řidičem narozeným roku 1970, vlastnící benzinový automobil značky Škoda Fabia Sedan, jež byl vyroben roku 2001 a jeho výkon motoru je 59 kW. Vozidlo máme registrované od roku 2002, pojištěno je tedy 168 měsíců a za tuto dobu jsme bohužel způsobili dvě pojistné události. Kalkulačka nám ihned vypočítala, že za naše předchozí pojištění získáváme bonus 46%. Pokud bychom nezpůsobili žádnou pojistnou událost, byl by náš bonus dokonce 50%. Za pojistné plnění ve výši nejnižší, tedy 35 milionů Kč zaplatíme 2 256 Kč, za 70 milionů Kč 2 369 Kč, za 150 milionů Kč 2 481 Kč a za nejvyšší plnění 200 milinoů Kč zaplatíte 2 594 Kč. Jak sami můžete vidět, cenový rozdíl v jednotlivých typech není nijak extra velký, proto bychom osobně volili asi nejdražší variantu.

V případě, že vozidlo používáte pouze v zimním období (září-prosinec), lze sjednat povinné ručení jen na tuto dobu. V takovém případě se cena pohybuje od 999 Kč až do 1 141 Kč, a opět by byla závislá na výši pojistného plnění.

K povinnému ručení lze samozřejmě sjednat i pojištění havarijní či jiná připojištění. Některá doplňková připojištění se u Allianz schovávají v havarijních pojištění ALLRISK, které stojí kolem 2 200 Kč a MINIRISK za 1 000 Kč. Obě havarijní pojištění si nyní rozebereme. Pojištění ALLRISK se vztahuje na klasickou havárii, dále na krádež automobilu nebo jeho vnitřní části, kryje také škody způsobené živelnými pohromami, pokud vám zvíře poničí zaparkované vozidlo, obsahuje také pojištění skel, zavazadel ve vozidle, úrazové pojištění nezletilých, řidiče i ostatních osob ve vozu. Troufáme si říct, že v tomto havarijním pojištění je obsaženo téměř vše, před čím můžete být chráněni. MINIRISK obsahuje pochopitelně méně událostí před kterými jste chráněni a liší se zde limity plnění. Náš názor je takový, že cena havarijního pojištění, je více než příznivá a pokrývá opravdu mnoho škod, takže my bychom si jej určitě sjednali také.

Některá připojištění lze sjednat i samostatně, jako například pojištění skel za 750 Kč. Pokud budete chtít pojistit sebe jako řidiče, zaplatíte 182 Kč a v případě, že se obáváte i o zdraví vašich spolujezdců, zaplatíte za úrazové pojištění 912 Kč.

Kalkulačka nám přijde zbytečně složitá a určitě by se dala vytvořit jednodušeji, svůj účel však ale plní.

Srovnání cen s konkurencí

Možná vás zajímají ceny povinného ručení u konkurence a právě s tím, vám pomůže například tento web, který srovnává ceny povinného i havarijního pojištění, najdeme zde ale také pojištění úrazové, cestovní či pojištění odpovědnosti. Navíc při sjednání online získáte slevu a nemusíte nikam dojíždět, smlouva vám přijde poštou nebo asistent přijede přímo za vámi domů.

Použití kalkulačky je velmi snadné a rychlé. Stačí pouze vybrat požadovaný typ pojištění, který chceme porovnat, a vyplnit potřebné údaje. My pochopitelně budeme zjišťovat ceny povinného ručení u ostatních pojišťoven, a aby bylo srovnání co nejpřesnější, použijeme totožné údaje, které jsme používali při výpočtu u Allianz.

Pojistit lze jak osobní automobil, tak motocykl, autobus, traktor, přípojný automobil a mnoho dalších. Kalkulačka také rozlišuje, zda vůz používáte v běžném provozu, nebo vlastníte autoškolu či jste taxikář, apod. Kalkulačka nenabízí typ vozu Škoda Fabia Sedan, takže jsme zadali parametry pouze pro Škoda Fabia s výkonem motoru 59 kW. Opět jsme tedy starším zkušenějším řidičem, který za dobu svého pojištění, způsobil dvě pojistné události.

Nejlevnější nabídku má pojišťovna Direct s limitem plnění 50 milionů Kč, za které zaplatíte 2 314 Kč, což je o něco lepší nabídka než má Allianz, protože u ní pořídíte za tuto cenu pojištění s limitem 35 milionů Kč. Velmi podobnou nabídku lišící se o pár korun má ČPP, ale limit plnění je opět pouze 35 milionů Kč. Další v popředí je ČSOB, u níž za pojištění s krytím do 60 milionů zaplatíte 2 500 Kč. Následuje již zmiňovaná Allianz, u níž jsme ceny vypsali výše a s pojištěním, které kryje škody do 35 milionů jí konkuruje Slavia, která nabízí cenu 2 759 Kč. Jak jsme se dočetli na webu Allianz, údajně nabízí nejvyšší krytí na trhu (200 milionů Kč). To už ale evidentně není zcela pravda, protože toto krytí již nabízí i ČSOB a to dokonce ještě levněji za 2 867 Kč. Nejdražší pojištění sjednáte u HVP, které se pohybuje od 4 000 Kč výše.

Zkusíme trochu pozměnit náš modelový příklad a uvidíme, jak se ceny změní. Téměř vše kromě věku řidiče ponecháme. Protože je tento řidič velmi mladý a tudíž je držitelem řidičského průkazu chvíli, na svém kontě má 0 pojistných událostí a automobil pojišťuje nyní poprvé. V tomto případě Allianz převálcovala všechny své konkurenty. Za pojištění zaplatíte v rozmezí od 6 800 Kč do 7 800 Kč, opět samozřejmě záleží na výši pojistného krytí. Další výhodnější nabídku mají pojišťovny Kooperativa a ČPP, u nichž zaplatíte plus mínus 7 000 Kč ročně. Nejdražší pojištění nabízí společnost AXA, které se pohybuje kolem 20 000 Kč ročně, což je celkem neuvěřitelné, vzhledem k tomu že téměř totožné nabídky mají ostatní pojišťovny za mnohonásobně menší částky.

Shrnutí

Allianz je stálicí v pojišťovacích službách a částečně nemá na trhu konkurenci. Co se týče řidičů, kteří již mají nějaké roky odježděné, najdou se pojišťovny, které dokážou konkurovat, ale nedá se říct, že by rozdíly byly nějak zásadně velké. Nebojíme se říct, že patří mezi 5 nejlevnějších pojišťoven. Oceňujeme i možnost několika připojištěních a havarijní pojištění, zejména ALLRISK určitě stojí za zvážení pro řidiče, kteří svůj vůz využívají dennodenně. Rozhodně se vyplatí jej sjednat, navíc cena je víc než příznivá a spíš získáte, než ztratíte. Allianz rozhodně nemá konkurenci v nabídce pro mladší řidiče, kteří uzavírají své první povinné ručení. Často se setkáváme s tím, že mnoho pojišťoven nasazuje ceny pro mladé řidiče. Pojištění sice pro ně je i zde o něco dražší, ale stále to není tak ohromný rozdíl jako třeba u výše zmiňované AXY. Velkou výhodu také vidíme v možnosti sjednání povinného ručení pouze na konkrétní měsíce, kdy automobil používáte. To rozhodně každá pojišťovna nenabízí.

Allianz v podstatě nemáme co vytknout. Možná by jen mohla být trochu přehlednější kalkulačka na jejich webu, ale jinak se domníváme, že jejich ceny i nabídky jsou víc než příznivé. Ať vyberete tu nejlepší!

Povinné ručení u Allianz – recenze, diskuze, zkušenosti

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Mgr. Čestmír DavidMíla Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Míla
Host
Míla

Prosím jenom to ne . Loni nám naboural auto človíček pojištěný u Allianz, no něco šíleného. Do dneška to není plně vyřešeno. Letos v únoru mi vytopil sklad opět pojištěnec Allianz. Do teď to řeším, pořád je to ve fázi zpracování dokumentů. Nekomunikují, nelze nic zjistit. Teď zase pro změnu likvidátor marodí…..!?! Jako vážně? Tak musím počkat?!? Je to normální? Opravdu vřele nedoporučuji.

Mgr. Čestmír David
Host
Mgr. Čestmír David

Rozhodně u nich auto nepojišťujte!!! 9let jsem platil pojištění a neměl jsem žádnou škodu!! Pojišťovna se pozná, teprve při likvidaci škody a Allianz mě totálně zklamala. Škodu nejprve uznala, vyzvala mě k opravě vozidla a když obdržela fakturu za opravu, začala zpochybňovat, jak se škoda stala, z jedné pojistné události najednou udělala dvě! Zpochybnila i cenu opravy, přestože byla naprosto přiměřená a spíše nízká. Oprávněnou stížnost nepřijala. Už si mu nich nikdy nic nepojistím!!!
Mgr. Čestmír David