Pojišťovna Triglav vznikla roku 2000 z Všeobecné pojišťovny. V roce 2007 vstoupila pojišťovna Triglav na český trh. Tato pojišťovna začala poskytovat služby prostřednictvím internetu a telefonu.

Od června roku 2015 vystupuje tato společnost pod názvem Direct. V současné době se specializuje především na pojištění aut, majetku, cesty do zahraničí a také na pojištění odpovědnosti. Direct pojišťovna patří mezi menší společnosti, která nyní nabízí nejen online servis a call centrum, ale také celou síť kamenných poboček.

Tato plnohodnotná pojišťovna si zakládá na osobním přístupu ke klientům. Pokud tedy zákazník zavolá na telefonní linku, vždy se dočká ochotných pracovníků, kteří jsou připraveni poradit a pomoci. Direct pojišťovna všem zákazníkům sdělí srozumitelné podmínky, a snaží se o lidský přístup. Nebudete se snažit dorozumět s počítačem, ale se speciálně vyškolenými lidmi.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Trigal pojišťovna - logo

Další velkou výhodou této pojišťovny je možnost kdykoliv zrušit pojištění. Direct pojišťovna totiž poskytuje Garanci spokojenosti. A to zcela všem zákazníkům!

Jedná se o ryze českou pojišťovnu, která má za sebou tuzemský kapitál.

Shrnutí výhod Direct ( Triglav ) pojišťovny:

 • jednoduchost a srozumitelnost
 • neláká na nejnižší ceny, ale snaží se především o spokojenost zákazníků
 • snadné a rychlé sjednání pojištění oproti konkurenci
 • získat můžete také kvalitní připojištění – připojištění zavazadel se spoluúčastí nebo připojištění skel vozidel
 • lze se na ni opravdu spolehnout
 • ideální pro podnikatele, kteří využívají firemního vozidla
 • žádné podvody, jedná se o ověřenou tradiční firmu

Povinné ručení 

Jak je známo, povinné ručení musí mít každý majitel vozu, které je přihlášeno v registru vozidel. A to dle zákona pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou vozidlem. Dokladem o povinném ručení je pak zelená karta. Ta platí v celé Evropě.

Direct pojišťovna má k dispozici několik tipů balíčků k pojištění vozidla. Společnost se snaží, aby vyšla vstříc všem zákazníkům, tedy, aby si každý mohl vybrat právě ten balíček, který mu bude vyhovovat.

Jestliže však zákazníkovi nevyhovuje žádný z balíčků, může si zvolit jiné pojištění “na míru”. Takové, které mu bude vyhovovat nejvíce.

Jaké balíčky nabízí?

Dobrý základ

 • Jedná se o povinné ručení, které se vyznačuje především nízkou cenou.
 • Limity až 50 mil. Kč, převyšující zákonnou povinnost 35 mil. Kč.
 • V ceně balíčku jsou základní asistenční služby s limitem až 2 000 Kč v ČR, a v zahraničí dokonce 4 000 Kč.
 • Jestliže dojde k nečekané situaci, náhradní vozidlo zajistí balíček “Dobrý základ” až na 3 dny.
 • Úrazové pojištění je potom až 100 000 Kč, a pokryje náklady spojené s újmou na zdraví.

Jistá pomoc

 • Zde už se jedná o opravdu velmi kvalitní asistenční služby. Limity až 100 mil. Kč!
 • Asistenční služby s limitem až 5 000 Kč v ČR, v zahraniční až 10 000 Kč.
 • Nedojde – li k nehodě, avšak porušené vozidlo máte, i tak můžete asistenčních služeb využít. Pokud půjde jen o malou poruchu, zde je limit 3 000 Kč.
 • Náhradní vozidlo v případě potřeby získáte dokonce až na 5 dnů.

Moje auto

Toto povinné ručení je vytvořeno především pro lidi, kteří seč bez auta prakticky neobejdou. Ať už auto potřebujete ke každodenní dopravě do práce, či k práci samotné, nemusíte se bát, že byste zůstali imobilní.

 • Limity se zde pohybují až do výšky 200 mil. Kč.
 • Asistenční služby v případě, že dojde k nehodě s limitem až 10 000 v ČR, v zahraničí už je to pak 20 000 Kč, což je v porovnání se základním balíčkem velký rozdíl.
 • Náhradní vozidlo získáte na 10 dnů.
 • Pojištění odcizení, či vandalismu (kterého v posledních letech bohužel čím dál více přibývá) s limitem 20 000 Kč a spoluúčastí 3 000 Kč. Toto pojištění platí na území ČR.

Nemusíte se bát navyšování pojistného, protože společnost nabízí také garanci ceny, a to dokonce na 3 roky!

Porovnání Direct ( Trigal ) povinného ručení s konkurencí

Příklad: ŠKODA Roomster 1,4 / 77 kW / 2010

pojišťovna DIRECT BASIC 

 • pojistný limit 35/35 mil. Kč, cena 1 834 Kč

pojišťovna AXA STANDART

 • pojistný limit 35/35 mil. Kč, cena 1 947 Kč

pojišťovna AXA STANDART PLUS

 • pojistný limit 70/70 mil. Kč, cena 2 049 Kč

Srovnání povinného ručení online

Díky srovnání povinného ručení online máte možnost získat přehled o cenách povinného ručení u všech pojišťoven! Stránky www.epojisteni.cz vám po zadání základních údajů snadno zjistí, jaké povinné ručení je pro vás nejvýhodnější. Získáte tak přehled, a nebudete muset složitě vyhledávat nabídky jednotlivých společností, a poté složitě porovnávat. Kalkulačka vše vypočítá, a jednoduše porovná za vás.

Příklad:

Zadali jsme základní údaje o vozidle. Vlastníme:

 • osobní automobil značky Škoda Fabia, motorizace 1.4
 • používáme jej k běžnému provozu

Doplnit můžeme také další nepovinné údaje. Pokud je vyplníme, zajistíme si tím, že nám cena povinného ručení bude vypočítána zcela přesně.

My jsme však zadali pouze tyto informace. Kalkulačka nám okamžitě vyhledala 25 druhů nabídek povinného ručení!

Zjistili jsme, že SLAVIA pojišťovna nám může poskytnout povinné ručení od 1956 Kč, Direct pojišťovna pak za 2 105 Kč, a tak dále. Každá však nabízí jiné limity plnění, které se nám zobrazily. V tabulce přesně vidíme, co vše budeme mít v ceně.

Mnoho lidí využívá tento web, aby si tak zjistili, jaké jsou jejich možnosti, a nebyly odkázaní pouze na to, co jim doporučí jedna společnost. Je to opravdu snadné, pomocí této kalkulačky se můžete dostat na úplně jinou cenu, a ušetřit tak ročně spoustu peněz.

Odpovědi na často kladené dotazy…

Co vlastně rozumíme pod pojmem “asistenční služby” v případě Direct pojištění?

Oprava vozu do dvou hodin – to už je opravdu rychlost! Jestliže se vám nehoda tane v zahraničí, vozidlo bude opraveno tam. Je – li nutný odtah, společnost vozidlo převeze do ČR, a přepraví také vás a vaše spolujezdce. V případě potřeby zajistí ubytování, úschovu vozidla a zavazadel.

Direct pojišťovna pomůže i s menšími problémy, které vám však mohou velmi znepříjemnit a znesnadnit situaci. Mezi takové problémy se řadí například zalomení klíče v zámku, únik vzduchu z pneumatik.

Asistenční služba vám také může zajistit jízdenky na vlak, či letenky turistické třídy, což v krizové situaci každý klient rozhodně ocení.

Platím povinné ručení, ale zatím jsem nepotřeboval/a využít služeb pojišťovny. Znamená to pro mě nějaké výhody?

Ano. V případě bezeškodního průběhu vás pojišťovna Direct odmění bonusy. Ty jsou dokonce přenosné i na další členy rodiny! Slevu tedy můžete převézt i na vaše blízké, což je velmi výhodné.

Například, za první rok bezeškodního průběhu získáte bonus 5%, za druhý rok 10%, a tak dále. Za sedmý a další bezeškodní rok je to pak 60%. První slevu už tak lze získat po prvním roce bez nehody.

Triglav pojišťovna se stává čím dál tím oblíbenější, a její služby žádanější. Přestože se jedná o menší společnost, na trhu je žádaná, a pyšnit se může řadou spokojených zákazníků. Je to pojišťovna s dlouholetou tradicí, díky které můžete ročně ušetřit až několik tisíc korun na povinném ručení.

Povinné ručení Trigal – recenze, diskuze, zkušenosti

Štítky:    

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na