.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení pro Ford Focus (srovnání) 

 25 října, 2021

Jana Vochková

Ohodnotit

Jméno Henry Ford je velice oblíbené, jedná se o zakladatele Americké automobilky Ford. Na založení se v roce 1903 podílelo dohromady dvanáct společníků, čímž vznikla nadnárodní korporace Ford Motor Company – nazývána zkráceně Ford nebo FoMoCo, jedná se o akciovou společnost. Automobilka se vyvíjela postupně a v prvních letech se prodalo více jak 20 tisíc vozů. Společnost Ford se však stává velice populární pro širokou veřejnost, neboť její zakladatel Henry Ford přišel na trh s něčím, co v tehdejší době nebylo vůbec známé – pásová výroba, čímž okamžitě navyšuje počet vyrobených kusů, ale také zavádí třísměnný provoz, který funguje na pevné pracovní době, a jeho zaměstnanci dostávají větší platy.

Postupně se společnost začala rozšiřovat i do Evropy, mezi první pobočky byla Velká Británie a o několik let později také Německo. Během druhé světové války byla výroba vozidel zastavena a automobilka se začala zaměřovat na výrobu vojenského zařízení. Výroba vozů se opět začala rozjíždět kolem 60. let, kdy se do vozů začalo postupně investovat, což vedlo k velikému růstu a popularitě automobilky od 80. let nahoru.

První vozy značky Ford

Mezi prvními vozy, které si lidé hodně oblíbili, byl Ford T, který v tehdejší době byl velice spolehlivý, ale také se prodával za příznivou cenu. První Ford Focus se na trh dostal v roce 1998, kdy skončila éra Fordu Escort. Focus se tehdy stal velikou novinkou a v konkurenci představoval model, který byl odlišný výbavou i vzhledem, byl dokonce tak populární, že se stal vlajkovou lodí automobilky. První řada tohoto modelu se vyráběla do roku 2005.

Druhý model přišel na trh v roce 2004 – 2011. Třetí generaci jistě všichni znají, neboť je na českých silnicích k vidění poměrně často, vyráběl se od roku 2011 – 2018. Poté se na trh dostal Ford Focus, který je aktuálně nejnovější. Jedná se o zcela odlišný model, který má výrazné rysy vzhledu – je vyšší, kapota je protáhlejší a tvar předchází z kulaté třetí verze do příjemné kombinace. Na první pohled vypadá auto sportovnější, na druhou stranu interiér byl tvořen tak, aby byl jednodušší a pohodlnější.

Své dokonalosti nachází také v interiéru, neboť je navržen tak, aby řidič a spolujezdec měli více prostoru, než tomu bylo doposud – pohodlnější je nejen nastupování, ale také samotné sezení. Výhodou u vozu zůstává, že dostatek prostoru naleznou i cestující na zadních sedačkách. Motor si můžete vybrat buď zážehový, nebo vznětový. K dostání je většinou jako pětidvéřový a mění se také jeho platforma, podle které je navržen.

Ford Focus má také k dispozici, kromě běžných užitkových vozů, závodní modely vozidel, které jsou velice oblíbené pro rallye.

Jak je možné využívat epojisteni.cz pro srovnání jednotlivých cen?

Pro srovnání jednotlivých pojištění na internetu můžete využít i srovnávací portály, které vám nabídnou přibližně ceny za vozidlo, které potřebujete, ale také vám nabídnou různé nadstandardní služby, kterými se pyšní. Pokud tak budete chtít vybrat vhodnou pojišťovnu, než si povinné ručení sjednáte, je určitě dobré strávit chvilku času u srovnávače epojisteni.cz, které vám zajistí rychlý a přehled a v případě souhlasu také zajistí pojistku.

Srovnávač funguje velice jednoduše, stačí najet na danou internetovou stránku, vyplnit nezbytné údaje o vašem vozidle – značku, typ vozidla, registrační poznávací značku (samozřejmě pouze v případě, že není vozidlo dotaženo z ciziny, poté musí registrační značku teprve vystavit dopravní inspektorát). Mezi otázky také patří, jak budete vozidlo využívat, jedná se především o běžný provoz, kdy vozidlo používáte pro vlastní účely (cesty do zaměstnání, cesty s dětmi, dovolené apod.), nejedná se tedy o firemní vozidlo, které by sloužilo pro účely taxislužby nebo bylo zapůjčeno. V druhé části musíte vyplnit údaje o vás (jméno, datum narození, PSČ a město – udává se především proto, že jednotlivé kraje jakožto hlavní město mohou mít pojištění dražší, je větší pravděpodobnost dopravních nehod, v neposlední řadě musíte zanechat nějaký kontakt).

Poslední bod je zaměřen na přibližnou cenu, jedná se o vaši řidičskou minulost – máte-li za sebou nějakou pojistnou událost, kolik roku jezdíte bez nehod, což udává bonusy nebo malusy v případě nějakých pojistných událostí. Tento bod je zaměřen pouze na osoby, které již měli na své jméno pojištěné nějaké vozidlo, v opačném případě můžete jezdit několik let bez nehod, ale pro pojišťovnu jste zcela nový řidič, což platí především u mladších řidičů, kteří mají povinné ručení napsané na své rodiče nebo prarodiče.

Jaké nadstandardní služby nabízí jednotlivé pojišťovny pro tento model vozidla?

Jestliže jste si právě zakoupili vozidlo Ford Focus a chcete si ho nechat pojistit, čeká vás dobrá i špatná zpráva. Dobrou zprávou pro každého majitele vozidla je skutečnost, že vozidlo není zahrnuto mezi riziková vozidla, jako je např. Audi nebo BMW (tato vozidla jsou zahrnuta mezi více riziková z důvodu, že v porovnání s ostatními značkami jsou častějšími viníky dopravních nehod). Na druhou stranu není Ford Focus pro pojišťovny ničím zajímavý, jedná se o vozidlo k běžnému užívání a nemá nic speciálního, čím by se mohl v očích pojišťoven odlišovat od ostatních značek.

I přesto je možné u pojišťovny domluvit základní body, které vám cenu povinného ručení sníží, dobré je si dojednat i havarijní pojištění, které v případě pojistné události chrání vaše vozidlo.

Povinné ručení pro Ford Focus - srovnání

Základní body

  • Bezpečnost vozidla – bezpečnost vozidla je jednou z nejzákladnějších prvků, které se zkoumají, když se určuje cena vozidla. Novější vozidla mají lepší bezpečnostní prvky – parkovací senzory, kamery apod., máte tak větší jistotu, že nezpůsobíte pojistnou událost, což je pro pojišťovnu příhodné, aby šla s cenou dolů. Tento bod je však důležitý i pro havarijní pojištění, pokud totiž parkujete vozidlo v garáži, je vybaveno alarmem, je tedy lépe zabezpečeno proti odcizení, což pojišťovny taktéž zohledňují.
  • Výběr potřebného – sami nejlépe víte, co využíváte a co od pojištění vyžadujete. Vyslechněte si poradce v pojišťovně, ale povinné ručení si sjednejte pouze s nezbytnostmi, které opravdu potřebujete, abyste nemuseli přeplácet.
  • Pojistné plnění – často se také šetří na pojistném plnění, což je většinou na zvážení každého. Ročně zaplatíte za povinné ručení méně, na druhou stranu v případě pojistné události je veškeré riziko úhrady vyšší. Pojišťovny většinou nabízí pojistné plnění ve stejné výši, jejich ceny se však dost liší.
  • Online sjednání – některé pojišťovny nabízí svým klientům sjednání pojištění online, snaží se tak získat více klientů, které by běžně na pobočky nedorazili. Tito klienti jsou odměněni na slevě na povinném ručení většinou ve výši 10 – 20 %.
  • Pojištění na třetí osobu – napsat povinné ručení na rodiče nebo prarodiče, kteří nejsou rizikovými řidiči, tuto možnost mají všichni, ne však každý pracovník pojišťovny na tuto možnost upozorní, většinou tak nechají povinné ručení na mladších, aby získali smlouvu na vyšší obnos, je pak větší pravděpodobnost, že po uplynutí pojistného plnění tito klienti odchází ke konkurenci.

Co znamená pojištění GAP a pro koho je toto pojištění vhodné?

Guaranteed Asset Protection často také známé pod zkratkou GAP, jedná se o veliký hit poslední doby v pojištění vozidel, v ČR není příliš známé, i přesto se postupně dostává do povědomí širší veřejnosti, jeho platnost je po celé Evropě. Ve zkratce se jedná o dorovnání ceny mezi pořizovací cenou a obvyklou cenou vozidla, která je tvořena opotřebením vozidla. Mezi takové opotřebení je nejen počet najetých kilometrů a stáří vozidla na počet let, ale také se jedná o samotný prodej vozidla, protože s koupí vozidla auto okamžitě ztrácí na své hodnotě. Toto pojištění se sjednává jako doplněk havarijního pojištění a jednotlivé pojišťovny ho nabízí s vlastními bonusy.

Jaká je cena pojištění GAP a vyplatí se pro každého?

Pokud váháte o založení pojištění GAP, jistě se optejte ve své pojišťovně, kde máte sjednané povinné ručení a havarijní pojištění. Ceny nejsou nikdy stejné, záleží na pořizovací ceně vozidla. GAP pojištění se jistě vyplatí u nových vozidel, které rychle ztrácí na hodnotě. V případě jakékoli pojistné události máte jistotu, že vám pojišťovna nevyplatí pouze aktuální hodnotu vozidla, která by vám nepokryla ani nákup nového vozidla, ale také vám pojišťovna doplatí i rozdíl ceny, takže si můžete bez obav zakoupit i nové vozidlo.

Rada na závěr

Každé povinné ručení má své pojistné období, během kterého je platné, toto období je vystaveno na zelené kartě, kterou jste povinni vozit ve vašem vozidle. Než toto pojistné období skončí, je vhodné si vždy porovnat jednotlivé ceny pojišťoven pro další období. U povinného ručení se přihlíží na bonusy, které jste za dané období vyjeli, máte tak šanci na slevu nejen u stávající pojišťovny, ale stejně tak i u konkurence. U havarijního pojištění se také zohledňuje skutečnost, že vozidlo je o rok starší, čímž také ztrácí na ceně, není nutné, abyste měli několik let nastavenou stejnou pořizovací cenu, kterou by vám pojišťovna v případě nehody ani nevyplatila. Pro každé srovnání můžete využít internetový srovnávač https://www.epojisteni.cz/

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}