.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení od epojištění.cz 

 24 června, 2016

Jana Vochková

4.7/5

Neradi řešíte administrativu a nebaví vás oběhávání pojišťoven? Máme pro vás řešení! Představujeme vám online kalkulačku epojisteni.cz. Jde o největšího a nejvýznamnějšího online poskytovatele pojištění, který funguje již od roku 2008. Kromě povinného ručení, můžete porovnávat ceny cestovního pojištění, pojištění odpovědnosti či havarijního pojištění. Web garantuje bezplatný právní servis, díky kterému se budou právníci snažit od pojišťoven dostat co nejvíce peněz. Od roku 2008 funguje zdarma a má kolem 98% spokojených zákazníků. V případě, že si nevíte rady a potřebujete pomoc, je tu pro vás i o víkendech zákaznická linka, nebo je možnost svůj dotaz směřovat na uvedený email. Pokud se rozhodnete, pojištění sjednat, zelenou kartu získáte ihned emailem a originál vám bude během pár dní doručen poštou. Navíc stačí zadat své telefonní číslo a společnost se vám sama zdarma do několika hodin ozve.

Samotná kalkulačka je velmi jednoduchá a přehledná. Pouze do ní během pár minut vyplníte údaje, které znáte. Jako první je samozřejmě nutné vyplnit, jaký druh vozidla vlastníte – osobní, obytný či užitkový automobil, nebo nákladní automobil do a nad 3,5 tun. Web je ale schopný porovnat povinné ručení i u motocyklu, tahače nebo autobusu. V úvodu je taktéž nutné vyplnit užití vašeho vozidla, zda je váš automobil určen na běžné ježdění do práce, nebo zda máte doma v garáži nějakého veterána. V případě že se živíte jako taxikář, půjčujete automobily, vlastníte sanitu nebo provozujete autoškolu, to vše je možné do kalkulačky zaznamenat. V neposlední řadě, zadáte značku vašeho vozidla, kterých kalkulačka obsahuje nepřeberné množství.

V další části jsou nepovinné údaje (SPZ vozidla, rok výroby, orientační cena), které sice nemusíte vyplňovat, ale v případě vyplnění, bude výpočet povinného ručení mnohem přesnější a věrohodnější.

Následují údaje o vlastníkovi, zda jste fyzická, právnická osoba či podnikatel. Také je nutné vyplnit vaše jméno, věk, PSČ a město, ve kterém žijete. Kromě těchto údajů, je potřeba zapsat i váš email a telefon. V tomto případě počítejte s tím, že vás někdo z epojisteni.cz bude po odeslání formuláře nejspíš kontaktovat. Všechny tyto informace jsou označeny hvězdičkou, tudíž jsou povinné. Pokud jste vlastníkem automobilu, ale pojistníkem je jiná osoba, vyplňujete údaje i o pojistníkovi.

Poslední částí, kterou je nutné vyplnit, jsou bonusy za jízdu bez nehod. Zde zodpovíte, kolik měsíců máte povinné ručení od jiných pojišťoven (tuto informaci je následně nutné doložit) a kolik jste již měli pojistných událostí. Samozřejmě platí, že čím delší doba pojištění bez pojistných událostí, tím lepší a výhodnější povinné ručení vám bude k dispozici. Kromě bonusů byste měli ušetřit i díky bonusu za sjednání pojištění online.

Epojištění.cz - povinné ručení

Pro příklad, jak kalkulačka funguje, jsme zadali starší osobní automobil vyrobený roku 1992 značky Renault model R19, u kterého neznáme SPZ a jsme poměrně mladými řidiči, takže zatím nemáme žádné bonusy za řízení bez nehod. V tomto případě nám bylo nabídnuto 24 možných pojištění od pojišťoven jako je Kooperativa, ČSOB, Direct, ČPP (Česká podnikatelská pojišťovna), Slavia, AXA, HVP (Hasičská vzájemná pojišťovna). Pojišťovny jako je Allianz, Česká pojišťovna a Uniqa sice také nabízejí povinné ručení, ale cenu pojištění sdělují na vyžádání. Nejlevnější nabídku má Kooperativa za 4 245 Kč. V ceně by měla být i asistenční podpora, která v případě nehody přijede, nepojízdné vozidlo opraví či odtáhne do vzdálenosti max. 50 kilometrů. Navíc nabízí 15% slevu, pokud během tří let, nebudete mít žádnou pojistnou událost.
Nejdražší pojištění nabízí společnost AXA, za které ročně zaplatíte kolem 16 000 Kč. Nenabízí navíc ani žádné výhody či bonusy. Jak sami vidíte, kalkulačka vám rozhodně usnadní práci při hledání nejvhodnější pojišťovny, protože cenový rozdíl je v tomto případě opravdu veliký.

Oproti tomu je druhým příkladem řidič, který má na svém kontě dvě pojistné události, ovšem pojištěn je již přes 10 let a jeho automobil je starý 15 let. Pojištění má ještě o něco levnější než předchozí mladší řidič. Vybírat může ze stejných pojišťoven, které byly již výše zmíněny, s tím rozdílem, že nyní je cena uvedena u pojišťovny Allianz, naopak společnost AXA cenu uvádět nechce. Nejlevnější nabídku má společnost Direct, za níž zaplatíte kolem 2 000 Kč ročně. V ceně je i asistenční služba při nehodě a nepojízdnosti automobilu. Nejdražší je sjednání povinného ručení u pojišťovny HVP za nějž zaplatíte zhruba 3 500 Kč. Jak si ale můžete povšimnou, tato cena je stále nižší než u nejlevnějšího pojištění pro mladého řidiče bez bonusů. Z toho vyplývá, že se cena povinného ručení odvíjí jednak od stáří vašeho automobilu, ale především od počtu vašich pojistných událostí. Řídit tedy podle předpisů, dodržovat pravidla a být opatrný se vyplácí nejen kvůli bezpečnosti, ale i kvůli výši pojistného.

U každé nabídky máte možnost kliknutí na ,,mám zájem“, kde znovu vyplníte potřebné údaje. Ty již budou zaneseny do pojistné smlouvy, proto doporučujeme vyplňovat opravdu pečlivě. Přejdete tak zbytečným komplikacím při vypracování smlouvy a také zdržení vzniklé následnou opravou údajů ve smlouvě. Mimo jiné vyplňujete váhu automobilu, počet míst k sezení, jaké palivo používá, apod. V případě dotazů, nesrovnalostí či doplnění, je zde kolonka ,,poznámka“. Také si volíte parametry pojištění – zda chcete zaplatit celou částku najednou, což je nejvýhodnější, nebo třeba čtvrtletně či pololetně, za což jsou drobné příplatky k celkové ceně v řádu pár stokorun. Vaše údaje jsou již předvyplněny, protože jste je sdělovali na samotném začátku celého procesu, nutné je pouze vše řádně zkontrolovat a dopsat vaše rodné číslo. Po odeslání formuláře budete v nejbližší době kontaktováni pracovníkem klientského servisu, s kterým se domluvíte na zaslání pojistné smlouvy a zelené karty.

O věrohodnosti epojisteni.cz se můžete přesvědčit sami, protože na webu si můžete pročíst jednotlivá hodnocení uživatelů, kteří službu využili. Mezi největší klady patří rozhodně rychlé a jednoduché vyplňování údajů. Dále rychlost kontaktu od zákaznického servisu, přehlednost webu a nízké ceny pojišťoven. Většina uživatelů si je vědoma toho, že ušetří dost peněz než kdyby osobně navštívili pojišťovnu ve svém okolí. Mnoho z nich se k společnosti opakovaně vrací, využívají ji několik let a kromě povinného ručení, uzavírají i cestovní či havarijní pojištění. Uznejte však sami, že by bylo divné až podezřelé, kdyby mělo epojisteni.cz pouze kladná hodnocení. Negativní komentáře pochází ale hlavně od uživatelů, kteří špatně vyplnili smlouvu, což samozřejmě způsobilo zdržení a zbytečné komplikace. Zlobit by se tedy spíše měli sami na sebe než na společnost.

Na závěr malý výčet, proč si najít a nechat sjednat povinné ručení od epojisteni.cz :
1. přehlednost webu

2. možnost zanechání telefonního čísla, aby vás zákaznický servis kontaktovat = ušetří vám provolané peníze

3. zákaznická linka fungující i o víkendech

4. rychlá domluva

5. vstřícnost

6. rychlé kontaktování pro uzavření smlouvy a zaslání zelené karty

7. garance právnického servisu

8. důkaz věrohodnosti ve spokojenosti ostatních zákazníků

Přejeme mnoho štěstí při výběru pojišťovny vám na míru!

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Josef
Josef
26.2.2019 7:48

E-pojištění je úplně k ničemu.Jestli si někdo myslíte,že sjednáte pojistku online tak Vás vyvedu z omylu-Můj případ. V neděli jsem s manželkou jeli koupit vůz na inzerát.Před zakoupením vozu jsem si zakoupil Cebii-prověření vozu na Sauto se slevou za 400Kč s tím,že tato částka mi bude odečtena při sjednání pojistky přes epojištění.Po koupi auta jsem si sjednal online pojistku přes epojištění a mylně jsem si myslel,že mi obratem přijde zelená karta na email,kterou si u prodávajícího vytisknu abych mohl s vozem odjet.Nestalo se tak.V pondělí ráno jsem zajel na STK pro evidenční kontrolu aby se auto mohlo přihlásit.V 8hod.ráno jsem… Číst vice »

Martin
Martin
4.3.2019 13:47

Byl jsem pro novy auto, jeste bez SPZ, zaklikal jsem si to na epojisteni, zavolali mi asi za hodinu – a sjednani probehlo tak do druheho dne, po zaplaceni mi normalne prisla zelena karta na email a pak dalsi tyden postou. Ze jsi nemel vyrizene pojisteni za 5 minut fakt neni problem tyhle sluzby, zajdi si na pobocku pojistovny, stravis tam pul dne a budes to mit jeste drazsi 😀

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}