.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení elektromobilů 

 27 července, 2017

Kateřina Trousilová

Rate this post

Vývoj v automobilovém průmyslu stále pokračuje a na českých silnicích se stále více začínají objevovat elektromobily. Jak je na tom cena za povinné ručení a kde ho vůbec sehnat?

Auta na elektřinu začínají být in a hlavně jejich provoz je o mnoho levnější než u klasických benzínových či naftových automobilů. Málokdo ví, že elektromobily u byly ještě před vozidly se spalovacími motory. V té době o ně ale nebyl zájem. Své místo si elektromobily našly až v době ropných krizí.

Automobily s pohonem na elektrický motor se můžou v současné době pyšnit značky jako jsou Citroën, Fiat, Peugeot, BMW a nejznámější Tesla. Na elektromobily nejčastěji narazíme na silnicích severských národů, kde je každé dvacáté auto na elektřinu.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

Na auta na elektřinu se vztahuje nejnižší možná sazba povinného ručení  sazba pro vozidla s objemem menším než 1 000 ccm.

Výhody elektromobilů

 • na jedno nabití až 400 kilometrů
 • téměř bez údržby
 • cena za 100 km vychází zhruba na 60,-, kdežto u automobilů se spalovacími motory zhruba na 280,- (spotřeba 8l/100km)
 • tichý chod

Nevýhody elektromobilů

 • nejsou vhodné na dlouhé vzdálenosti
 • nízká hustota dobíjecích stanic
 • vysoká cena baterií

Jak je to s elektromobily Tesla

Historie

Automobilka Tesla Motors byla pojmenována po slavném fyzikovi Nikolovi Teslovi. Na trhu působí už od poloviny roku 2009.

Jejich prvním elektromobilem byl Tesla Roadster s výkonem 215 kW. V současné době se už ale nevyrábí. Místo něj přišel model Tesla S s neuvěřitelným výkonem 310 kW a zrychlením 0-100 km/h za 3,2 vteřiny. V roce 2015 uvedli do prodeje plně elektrické SUV s názvem Tesla X. V roce 2018 se chystají uvést na trh nový elektromobil s názvem Tesla 3, který bude stát $35,000.

Povinné ručení

Pokud vlastníte Teslu, měli byste si pořídit povinné ručení už jen z důvodu vašeho pohodlí. Jelikož je povinné ručení pro automobily s pohonem na elektrický motor nejlevnější, neměl by to být žádný problém. Povinné ručení pro elektromobil Tesla pořídíme u pojišťovny Slavia za 2800,- s limity plnění 100/100 mil. (řidič 40 let, Karlovy Vary).

Povinné ručení pro elektroskútry

Elektroskútry jsou tiché a bez zápachu. Nevyžadují tak častý servis, jako klasické skútry. Pokud se rozhodneme pro koupi elektroskútru, musíme se zaměřit na nejdůležitější součástku  akumulátor. Vybírejte si elektroskútry s vyjímatelnou lithiovou baterií. Můžete si tak akumulátor dobít doma nebo v kanceláři.

Povinné ručení elektromobilů - elektroskútr

Problém může nastat u nově zavedených značek na trhu. Je pak totiž obtížné skútr přihlásit nebo na něj sjednat povinné ručení a  sehnat náhradní díly. Mezi nejznámější výrobce elektroskútrů patří Akumoto, Govecs a E-Max.

Elektrický skútr seženeme v současné době za cenu okolo 30 000,-. Můžeme si tak všimnou, že je cena srovnatelná s klasickými benzinovými skútry.

Povinné ručení pro elektroskútr od značky Akumoto pořídíme u pojišťovny Direct za 200,- , u pojišťovny HVP za 230,- (řidič 40 let, Karlovy Vary).

Online kalkulačky a srovnávače

Stejně rychle jako vývoj automobilů, se vyvíjí i online pojišťování. Už nějakou dobu jsou tu s námi online kalkulačky a srovnávače, tak proč je nevyužít? Pokud si chceme sjednat nějaké pojištění, stačí zadat pár osobních údajů do kalkulačky a ta nám najde nejvýhodnější nabídky všech pojišťoven. My si pak jen vybereme tu nejlepší a je hotovo!

Například u povinného ručení zadáme údaje s málého či velkého technického průkazu a necháme konat za sebe. Nemusíme tak trávit čas úporným hledáním na internetu. Navíc nám pojišťovny nabízí za internetové sjednání pojištění spoustu skvělých slev. K povinnému ručení si tak můžeme sjednat ještě například pojištění skel.

Jak vyplnit formulář na online kalkulačce

 1. V kolonce ,,Vozidlo“ vyberte možnost „Elektromobil“ a v případě elektroskútru ,,Elektromoto“.
 2. V kolonce ,,Užití vozidla“ vyberte podle Vašeho užití, nejčastěji jde ale o „běžný provoz“.
 3. V kolonce ,,Objem motoru“ zvolte ,0′, jelikož se jedná o vozidlo na elektrický pohon.
 4. Vyplňte potřebné údaje o vozidle.
 5. Vyplňte potřebné údaje o pojistníkovi.
 6. Kliknutím na tlačítko ,,Pokračovat“, budete přesměrováni na stránku se srovnanou nabídkou jednotlivých pojišťoven.

Pozn.: U kolonky ,,Výkon motoru“ číslo uvádějte pouze v celých číslech, bez desetinných míst a bez údajů za lomítkem. Tedy např. 75. U kolonky ,,Orientační cena vozidla“
cenu udávejte ve tvaru bez mezer a symbolu Kč. tedy např: 40000.

Povinné ručení elektromobilů - konečný obrázek

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}