.st0{fill:#FFFFFF;}

Povinné ručení AXA – recenze, diskuze, zkušenosti 

 5 července, 2016

Jana Vochková

4/5

Společnost AXA zahájila svou činnost v České republice roku 1998. V současné době má již mnoho poboček po celé republice a jejím předmětem je zejména zprostředkovatelská činnost, ať už jde o penzijní připojištění, stavební spoření či vydávání karet.

Na webu společnosti máte možnost výběru z mnoha druhů pojištění.
Bojíte se nepředvídatelných událostí a případného výpadku příjmu? Pak si určitě vyberete z několika druhů životního či úrazového pojištění. Rádi byste chránili nejen sebe, ale i váš automobil? Pojišťovna nabízí jak povinné, tak havarijní pojištění. V případě, že myslíte tzv. na zadní vrátka a obáváte se stáří, určitě je vhodné, uzavřít penzijní připojištění. Pro ochranu vašeho majetku existuje pojištění stavby či domácnosti. Také rozhodně nic nezkazíte pojištěním odpovědnosti. Přeci jen není jasné, co se člověku v životě přihodí a co vy sami zaviníte. A pokud se chystáte na dovolenou, rozhodně přijde vhod cestovní pojištění.

To vše a ještě více nabízí společnost AXA. Zároveň můžete sjednat pojištění online s řadou výhod a to do 15 minut. U cestovního pojištění a pojištění odpovědnosti, můžete při sjednání online, získat až 20% slevu, a to už se vyplatí.

Společnost má samozřejmě email i zákaznickou linku, ale aby se komunikace urychlila a vy mohli šetřit vaše peníze, můžete na webu vyplnit jednoduchý formulář, do kterého vyplníte produkt, o který máte zájem a kontaktní údaje. AXA se vám sama ozve, zodpoví vaše dotazy a případně vyjedná podpis či sepsání smlouvy. Navíc je pro vás na cestách zřízena pomoc v nouzi, která je v provozu 24 hodin denně.

V tomto článku se ale zaměříme hlavně na povinné ručení od této společnosti. Vybírat můžete ze tří typů povinného ručení (Standard, Standard Plus a Standard Maxi), které se od sebe liší rozdílným limitem krytí v případě škody na zdraví a majetku. Pojišťovna vám pojistí jakékoli osobní či užitkové vozidlo do 3,5 tuny a maximálním počtem devíti sedadel. Můžete také pojistit přívěsný vozík do 750 kilogramů včetně obytných.
AXA své zákazníky mimo jiné láká na výhodnější sazbu, nezajímá ji totiž pouze objem motoru, ale vypočítává reálnou spotřebu vašeho automobilu. Díky tomu možná získáte slevu za to, že vlastníte ,,ekologičtější“ vůz.
V případě že jste vzorným řidičem a nemáte pojistné události, můžete získat bonus na pojistném až ve výši 65%. Navíc nepotřebujete žádné potvrzení od předchozího pojistitele, protože AXA si tuto informaci sama zjistí v databázi ČKP. Zvýhodněni jsou ale i zdravotně postižení, kteří automaticky získávají 15% slevu. Pokud již máte u společnosti jakoukoli jinou smlouvu, můžete dostat slevu 5% na připojištění. Občas nemusí být na škodu ani věk řidiče, protože osoby starší 30 let dostanou výhodnější sazbu.

AXA povinné ručení

Kromě povinného ručení lze také sjednat 8 připojištění. Jedním z nich je úrazové připojištění, kdy máte možnost, připojistit buď pouze sebe (řidiče) nebo i ostatní osoby, které cestují s vámi.Připojistit můžete i svá skla. Toto pojištění slouží v případě zničení, poškození či krádeži jakýchkoli skel. Připojištění zavazadel lze uplatnit v případě zničení živelnou událostí, poškození/zničení/ztrátě při dopravní nehodě nebo když se vám někdo vloupá do vozu a zavazadla odcizí. Jako zavazadlo lze pojistit i dětskou sedačku. V případě autonehody a nepojízdnosti vašeho vozidla, se určitě hodí připojištění náhradního vozidla, které kryje náklady za pronájem náhradního vozidla po dobu opravy vašeho automobilu. Maximální limit je 10 000 Kč a to pouze po dobu 10 dní. Živelní pojištění sjednáváte pro případ poškození automobilu z důvodu živelné události. Maximální limit plnění je zde 100 000 Kč. Střet vozu se zvěří není příjemnou záležitostí, a tak by vám mohlo přijít vhod připojištění poškození a střetu se zvěří, které se vztahuje i na zaparkované vozidlo po přímém kontaktu se zvěří. Jako poslední pojišťovna nabízí připojištění právní asistence a právní asistence PLUS. Dejte si však dobrý pozor u některých připojištění na spoluúčast.

AXA nemá svou kalkulačku a proto se bohužel nedozvíte, kolik vlastně za uzavření pojištění zaplatíte. To považujeme za značné znevýhodnění, protože pokud se chcete pouze informovat, musíte kontaktovat někoho ze zákaznické linky apod. Je pochopitelné, že vás tato osoba bude přesvědčovat o uzavření povinného ručení právě u AXA pojišťovny, což nemusí být vždy nejvýhodnější a ne každý dokáže tomuto tlaku odolat.
Z tohoto důvodu doporučujeme porovnávat ceny jednotlivých pojišťoven v online kalkulačkách, kterých je plný internet. Doporučit můžeme například kalkulačku epojisteni.cz, která je velmi jednoduchá a hlavně přehledná. Navíc pokud si sjednáte pojištění online, máte na něm slevu. Kromě povinného a havarijního pojištění, můžete samozřejmě porovnávat ceny cestovního pojištění i pojištění odpovědnosti. Nás ale pochopitelně zajímá povinné ručení.
Jako první je nutné vybrat, jaký druh automobilu vlastníme – osobní, užitkový, nákladní, motocykl, aj. Kalkulačku také zajímá užití vozidla, ať už slouží k běžnému provozu, k půjčování či zda s ním provozujete například autoškolu. Dále vyplňujeme značku vozidla a nejlépe i rok výroby. Následují údaje o vlastníkovi, jako je jméno s příjmením, věk, bydliště, apod. V posledním kroku vyplňujeme počet měsíců, za které máme bonus a počet pojistných událostí.

Pro modelový výpočet jsme zadali, že jsme pětatřicetiletým řidičem, který vlastní vůz značky Seat vyrobený roku 2000 s motorem 1,8. Vůz máme pojištění 77 měsíců (od 1.1.2010) a za tuto dobu jsme měli dvě pojistné události. Nejlevnější nabídku má pojišťovna Direct, u níž za povinné ručení zaplatíte kolem 4 400 Kč ročně. Naopak nejdražší je pojištění od HVP, které stojí 9 000 Kč ročně. AXA své ceny v tomto případě raději neukazuje a musíte si je od pojišťovny vyžádat, což v zásadě znamená, že má ceny ještě vyšší.
V druhém případě jsme o něco mladší řidič (23 let), který je pojištěn 45 měsíců (1.9.2012) a na svém kontě nemá žádnou pojistnou událost. Pojištění nejlevněji nabízí společnost Kooperativa a to za necelých 5 000 Kč ročně. Naopak nejdražší je právě zmiňovaná společnost AXA u níž za pojištění Standard, zaplatíte ročně neuvěřitelných 25 000 Kč. Cenový rozdíl u totožného vozu je téměř neuvěřitelný. AXA tedy nabízím pětkrát dražší pojištění než její konkurent. Navíc jde o nejobyčejnější pojištění, pokud byste chtěli pojištění Standard Maxi, zaplatíte skoro 30 000 Kč ročně.

Otázkou stále zůstává, zda se vyplatí, nechat si pojistit váš vůz u společnosti AXA. Bohužel musíme konstatovat, že se spíše nevyplatí, což nám mimo jiné, dokázal i poslední výpočet z online kalkulačky. Sice jsme psali, že má společnost mnoho poboček po celé České republice, ale stále se nedá říct, že by AXA byla tzv. na každém rohu. To klienti určitě ani nevyžadují, ale v případě, že by pobočky byly alespoň v každém větším městě, určitě by to bylo lepší, možná i výhodnější.
Pojišťovna sice nabízí mnoho možností připojištění, ale na většině z nich, funguje spoluúčast, což nemusí být pro klienta zcela výhodné.
Zároveň se nám nelíbí myšlenka zvýhodnění pouze některých klientů. Mladší klienti nemají u společnosti téměř šanci, protože jejich cena za povinné ručení je opravdu přemrštěná.
Neexistence online kalkulačky na samotném webu pojišťovny se nám také příliš nezamlouvá. Vlastně nemáte příliš možností, jak zjistit cenu pojištění.
Jako poslední je určitě cena samotného povinného ručení. Sami jste mohli vidět, že u prvního řidiče, se nám cena raději ani neukázala. U mladšího řidiče jsme sice byli úspěšnější, ale cena byla pětkrát vyšší než u konkurenční pojišťovny. Což zcela úplně nedokážeme pochopit, když pojišťovna slibuje pro bezproblémové řidiče bonus na pojistném až ve výši 65 %.

Závěrem lze tedy říci, že u nás AXA příliš neobstála. Rozhodnutí je samozřejmě na vás a proto jen dodáme – vybírejte pečlivě a s rozmyslem.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milan
Milan
20.1.2017 17:24

Nejlevnější povinné ručení + havarijní mi už 2 roky vychází nejlépe od axy

Tom
Tom
7.12.2017 21:48

Axa pojišťovna je nejhorší pojišťovnou v ČR, vyhněte se jí obloukem, až budete potřebovat řešit nějakou škodu budete plakat a až způsobíte škodu další osobě bude plakat poškozená osoba. Již nikdy více řešit něco s touto pojišťovnou, všem doporučuji, pokud mají jenom trochu možnost, této pojišťovně se vyhněte.

Vladimír
Vladimír
6.4.2018 19:37

Já teda měla tu čest s axou řešit pojistnou událost – ale v rámci pojištění cestovního a vše bylo ok od podpory ve 2 ráno – událost se stala na druhé straně světa, po řešení po návratu do ČR, zvažuji povinné ručení, jen si nejsem jistý limitem, dle všeho je to to, co u nás řidiči nejvíc podceňují

vladimír
vladimír
15.10.2018 17:55

na počátku září do mě bočně nabouralo auto,jednalo se o cizince,neuznal vinu a celá záležitost byla předána přestupkové komisy,auto jsem měl pojištěné u axy.o 14 dnů později jsem dovezl jiné auto ze SRN a opět pojistil u axy(dobrá cena na srovnávači).Jaké bylo mé překvapení,když přišla výpověď nové pojistné smlouvy,telefonicky mi bylo zděleno,že z důvodu škodní události,nejen že nehoda nebyla uzavřena,podle protokolu policie je vina na straně druhého řidiče,ale rychlá reakce Axy mi opravdu překvapila….pojistěte se u axy,můžete se spolehnout-)))

Petr Jelínek
Petr Jelínek
31.5.2019 16:33

v lednu 2019 jsem si sjednal u pojišťovny Axa povinné a havarijní pojištění na VW Sharan. V dubnu jsem měl první pojistnou událost a to rozbité čelní sklo, které jsem si nechal vyměnit a v květnu jsem při couvání najel do sloupku kdy jsem rozbil zadní nárazník, jedno světlo a páté dveře museli jít do laku. Obě tyto události řešil autorizovaný servis a pojišťovna AXA proplatila. Nyní mi od pojišťovny přišel doporučený dopis, že mi vypovýdají do jednoho měsíce od doručení havarijní pojištění, ale povinné ponechávají v platnosti. Pro mě to znamená, že vozidlo od konce června budu mít bez… Číst vice »

Marie
Marie
23.7.2019 8:11

Axa už nikdy !

Suzanne
Suzanne
22.10.2019 15:43

Mám s Axou také špatné zkušenosti. Dne 1.8. jsem uzavřela smlouvu na povinné ručení Dne 16.8. jsem prodala automobil (nový majitel uzavřel svou pojistku). Dne 20.8. zápis změny majitele do TP. Dne 20.9. žádost o ukončení smlouvy s pojišťovnou na základě prodeje auta. Pojišťovna mi ukončila smlouvu až ke dni 1.10. Prý ukončení dle zákona o pojištění vozidel je do konce měsíce od nahlášení změny pojišťovně. Nesmysl. Jiné pojišťovny automaticky ruší pojistku ke dni prodeje automobilu. Zákon jasně uvádí, že pojistka se ruší ke dni zániku smlouvy (což je prodej, nikoli nahlášení pojišťovně) a že pojišťovna je povinna od tohoto… Číst vice »

Martin
Martin
8.3.2021 15:31

Dobrý den AXA je největší banda šmejdů protože zaměstnávají amatéry kvůli kterým sem přišel cca o 3000 Kč. Že by z jejich strany byla nějaká omluva nebo odpuštění částky neexistuje. AXA už nikdy více!!!

Marek
Marek
11.10.2022 23:26

AXA nepomohla při úrazu ani při strono dovolenýNejhorší pojišťovná, bere od lidí peníze na pojistky ale když člověk potřebuje pomoct nic neproplatí. 1. zkušenostÚraz kolene – 2x operace, hospitalizace, rehabilitace atd – pojišťovna se z toho vylhala neuvěřitelným zůsobem a neposkytla ani korunu. 2. zkušenost – pojištěný zájezd k moři na storno – bohužel jsem musel strnovat zájezd a pojišťovna opět nepomohla s odůvodněním že na storno nemám nárok – tak proč to sakra nabizej na invia.cz když je axa pouhá zlodějina. Nechají si poslat potřebné dokumenty a už s klientem vábec nekomunikují, až když zavoláte proč to tak dlouho trvá… Číst vice »

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}