.st0{fill:#FFFFFF;}

Porovnání povinného ručení 2017 

 3 ledna, 2017

Kateřina Trousilová

Ohodnotit

Sjednání povinného ručení může být v dnešní době docela otrava. Nedělejme ale z komára velblouda, musí to jít i snadnější cestou! Jak na porovnání povinného ručení v roce 2017?

Každý řidič má dnes povinnost sjednat si povinné ručení. Pokud si povinné ručení nesjednáme, vážně porušujeme zákon a může nám být vystavena pokuta ve výši až 40.000,-  a nevratné vyřazení vozidla z registru.

Jak to bylo v minulosti? Dříve směla povinné ručení nabízet pouze Česká pojišťovna. Od roku 2000, ho ale může nabízet každá komerční pojišťovna.

Povinné ručení nemá spoluúčast, narozdíl od havarijního pojištění. U havarijního pojištění totiž platí pojišťovna nám a u povinného ručení platí třetí straně.

Když si chceme sjednat povinné ručení máme několik možností:

  • optat se na zkušenosti našich známých
  • brouzdat na internetu po recenzích a diskuzích
  • podívat se na webové stránky pojišťoven
  • zajít přímo na pobočku pojišťovny

Některé z těchto bodů nás ale můžou stát spoustu času a nakonec i více peněz.

Kde najít výhodné povinné ručení

Pokud nechcete trávit čas na pobočkách pojišťoven a brouzdáním na internetu, existuje řešení. V dnešní moderní době můžeme na internetu najít takzvané kalkulačky a srovnávače, jako je třeba tato. K čemu slouží? Můžou se nám hodit, pokud zrovna hledáme to nejvýhodnější pojištění. Nabízí spoustu pojišťoven, které nám jednoduše srovnají a my si jen z pohodlí domova vybereme tu nejvýhodnější.

Pro většinu řidičů je nejdůležitějším aspektem právě cena. Většina kalkulaček tak pojištění srovnává právě podle ceny. Dalším důležitým aspektem, který stojí za zmínku, je výše limitů (maximální částka, kterou pojišťovna vyplatí v případě nehody). V nabídkách pojišťoven se můžeme setkat s limity v rozmezí 35 milionů až 150 milionů. Nabízené asistenční služby jsou také důležité.

Ta správná kalkulačka pojištění

Pokud si najdeme dobrou kalkulačku, může nám ušetřit spoustu peněz do kasičky. Důležité je, aby kalkulačka poskytovala ceny včetně slev a bonusů, které bychom normálně od pojišťoven dostaly. Mělo by se také jednat o ověřenou kalkulačku, která s našimi kontaktními údaji bude zacházet šetrně.

Kalkulačky pravidlně hlídají ceny jednotlivých pojišťoven a také je aktualizují, nestane se tak, že si sjednáte povinné ručení se starou cenou. Poskytují také vhodná doplňková připojištění, například na pojištění čelních skel nebo pojištění auta proti odcizení. Zároveň si také můžeme k povinnému ručení sjednat i havarijní pojištění. Pojišťovny dávají na sjednání těchto dvou pojištění zároveň velké slevy.

Výhody

Některé kalkulačky mají u pojišťoven vyjednané zvýhodněné sazby, proto nám můžou zařídit to nejvýhodnější povinné ručení online.

Online porovnání povinného ručení zdarma.

Sjednání a porovnání z pohodlí domova.

Rychlost porovnání.

Můžeme ušetřit – průměrná úspora je okolo 1.500,-.

Nevýhody

Pro lidi, kteří neumí příliš zacházet s internetem, může být porovnání povinného ručení složité. Proto bychom jim jako ti zkušenější měli pomoci.

Možnost zvolení podvodné kalkulačky.

Co může ovlivnit cenu povinného ručení?

Cenu může ovlivnit zejména objem a výkon motoru nebo také stáří vozidla. Co se týká majitele vozidla, cenu může ovlivnit jeho věk, místo bydliště a počet měsíců jízdy bez nehod. Díky těmto faktorům nám ale pojišťovna může udělovat bonusy a díky nim se může konečná cena povinného ručení snížit až o 60%.

Počet sedadel ve vozidle, model a značka vozu, druh paliva, hmotnost vozu, datum první registrace, užití vozu nebo rozdělení majitelů vozů na fyzické osoba a podnikatele, také hraje při výpočtu ceny roli.

Užití vozu se totiž dělí na:

  • běžné užití
  • taxislužby (povinné ručení u taxislužeb je výrazně dražší)

Jak na porovnání povinného ručení

K porovnání povinného ručení nám stačí zadat základní údaje o vozu a jeho vlastníkovi a tato alkulačka nám vytvoří přehledný seznam povinných ručení od různých pojišťoven.

Když si zvolíme povinné ručení, můžeme si ho na kalkulačce rovnou sjednat zdarma. Ještě v ten den, co si pojištění sjednáme, nám bude zaslána zelená karta i smlouvu s pojišťovnou. Kalkulačky mají většinou dostupné i informační linky a tak se neváhejme na cokoliv zeptat, jsou zdarma.

Z osobních zkušeností bych mohla doporučit například kalkulačku epojisteni.cz. Po letech, co jsem se nalítala po pobočkách jsem zvolila moudřejší cestu kalkulaček a nemohu si stěžovat. Moderní doba sebou nese i tyto výhody. Sjednala jsem si pomocí kalkulačky povinné ručení na můj auťák i na motorku. Vyšlo mě výhodněji, než kdybych si ho sjednala přímo u pojišťovny.

Divíte se, že jsem si sjednala přes kalkulačku i povinné ručení na motocykl? Ano, i to je možné. Povinné ručení musejí mít totiž ze zákona i motorkáři.

Doporučuji si pravidelně ověřovat ceny pojištění jednou až dvakrát ročně, protože každý rok pojišťovny ceny upravují a my tak můžeme znovu ušetřit.

Přeji Vám ty nejlepší nabídky od pojišťoven!

Porovnání povinného ručení 2017 - konečný obrázek

 

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}