.st0{fill:#FFFFFF;}

Pojišťovna Pillow – pohodlí v podobě polštáře 

 31 srpna, 2020

Jana Vochková

Ohodnotit

Pillow pojišťovna, a. s., není zdaleka žádným nováčkem, jedná se totiž o dobře zavedenou pojišťovnu, která dříve nesla jméno První klubová pojišťovna. Byla založena 15. 7. 2015 a po 4 letech byl změněn nejen název pojišťovny, ale zároveň i sídlo. Změnou prošly také webové stránky a pojišťovna přichází s novou strategií. To dokazuje především hospodaření s náklady, které omezila konkrétním procentem vybraného pojistného. Tyto náklady jsou dále používány na výplatu pojistných škod a na konci kalendářního roku rozdělí pojišťovna ¾ zisku mezi sebe a klienty, ze zisku jsou vyloučeni pouze ti, kterým bylo v daném roce vypláceno plnění za pojistnou událost. Přístup pojišťovny vede ke snížení střetu zájmů při rozhodování o výplatě pojistného plnění. Svým přístupem ke klientům se rozhodně neřadí mezi tradiční pojišťovny.

Důležité údaje:

Název pojišťovny: Pillow pojišťovna, a. s.

Sídlo pojišťovny: Pillow pojišťovna, a. s., Líbalova 2348/1, 149 00 Praha 4 – Chodov

Linka pro klienty: +420 734 510 530  (Pondělí – Pátek 8:00-17:30)

E-mail: info@mypillow.cz

Zkušenost s pojišťovnou

Na pojišťovnu Pillow jsem narazila začátkem roku 2020. Poptávala jsem povinné ručení na svůj nový vůz značky Škoda. Vzhledem k tomu, že se nejednalo o první pojistku, kterou jsem si na své jméno sjednávala, zajímal mě nejvíce poměr ceny ku obsahu pojistného produktu. Za nízkou cenu získáte často jen základní povinné ručení s nejnižším možným limitem. Jelikož vím, že cena povinného ručení není zásadním ukazatelem, hledala jsem pojišťovnu, která mi nabídne vhodné podmínky pro uzavření smlouvy. Jak už to ale bývá u pojišťoven zvykem, vybíráte si produkty s předem nadefinovaným obsahem. Pojišťovna Pillow nabízí k výběru různé oblasti pojištění, které nazývá polštáře. Poté si pomocí polštářů sestavíte finální balíček podle vašich konkrétních představ. Díky této možnosti mi pojišťovna přišla jako zajímavé řešení pro uzavření povinného ručení. Smlouvu s pojišťovnou lze sjednat pomocí webových stránek, telefonicky nebo prostřednictvím nezávislých pojišťovacích zprostředkovatelů. Pojišťovna Pillow je zcela internetovou pojišťovnou, a tak veškeré záležitosti vyřešíte online z pohodlí domova.

Cena pojistného se především odvíjí od kilometrů. Jestli patříte mezi řidiče, kteří jezdí méně, ušetříte. Pojišťovna vypočítá výši pojistného na základě najetých kilometrů a za každý nevyčerpaný kilometr vám vznikne přeplatek na pojistném. Pomocí aplikace Pillow, která je volně dostupná ke stažení pro chytré telefony, vyfotíte tachometr a stav vašeho vozidla. Aplikace je přehledná a jednoduchá, vše zvládnete během pár minut, stačí se držet pravidel pro správné nafocení vozidla. Výhodou je, že nemusíte jezdit s autem na kontrolu do servisu, stačí jen pár fotek a máte hotovo. Pojišťovna myslela na všechny případy, a proto je v aplikaci i postup, jak se chovat při autonehodě a telefonické kontakty, které by vám mohli pomoci.

Smluvní podmínky jsou zpracovány srozumitelně a jednoduše. Jejich součástí je Návrh pojistné smlouvy, Podmínky pojištění, Informační dokument o pojistném produktu a Klientská smlouva. Veškeré tyto dokumenty obdržíte emailem, což vidím jako obrovskou výhodu v rychlosti doručení. V přiloženém seznamu smluvních autoservisů naleznete širokou škálu smluvních autoopraven. Smluvní podmínky jsou rozepsány pouze na 10 stránek. Nestrávíte tak studováním smluvních dokumentů celé hodiny. Pojišťovna si dala záležet, aby dokumentům rozuměl opravdu každý.

Pojištění se uzavírá na dobu neurčitou a vzniká uhrazením první splátky pojistného. Vaše platby si můžete rozložit na měsíční, čtvrtletní, půlroční či roční interval. Možnost hradit platby s měsíční frekvencí ocení především mladí řidiči, kteří nemají vyježděné bonusy a neuplatňují tedy slevu na pojistném. Ve smlouvě vás zároveň nepřekvapí žádné skryté poplatky, všechny položky vám pojišťovna započítá již do celkové částky pojištění.

Dalším benefitem je Klientská peněženka, která vám má zjednodušit hrazení smluv, nemusíte si pamatovat variabilní a různé speciální symboly ze smlouvy, ani zdali máte s pojišťovnou uzavřeno více smluv. Do Klientské peněženky vám zašle pojišťovna i případné přeplatky z předčasného ukončení smluv, nebo v případě nevyčerpaných kilometrů. Zároveň se pojišťovna v Klientské smlouvě zavazuje rozdělit zisk z pojištění na konci roku mezi sebe a své klienty. Dělení zisku se netýká těch, kterým byla v daném roce vyplacena škoda na pojistné události. Pojišťovna vám peníze připíše do peněženky nejpozději do 1 měsíce.

Recenze, které jsou pro mnohé z nás jedním z rozhodujících faktorů při rozhodování, jsou vesměs kladné. Ovšem na internetu naleznete i pár negativních hodnocení od bývalých klientů pojišťovny, kteří si stěžují například na nutnost nafocení vozidla a tachometru, zřejmě by raději volili mezi osobní kontrolou od pojišťovny či prohlídkou vozu technikem.

Produktová nabídka

Pojišťovna Pillow nabízí svým klientům na výběr celkem z 12 polštářů:

 • Povinné ručení (když někomu způsobíte škodu)
 • Dopravní nehoda
 • Střet se zvěří
 • Přírodní událost
 • Krádež vozidla
 • Vandalismus
 • Nezaviněná nehoda
 • Skla
 • Zavazadla
 • Úraz
 • Asistence
 • Právní asistence

Rozhodně stojí za to zmínit polštář Střet se zvířetem, který se hodí, zejména pokud došlo ke škodě na jedoucím vozidle důsledkem srážky se zvěří nebo vám kabely překousala kuna. Důležité je upozornit na situaci, kdy může být poškozeno například pouze sklo vozu, pro tento případ je určen polštář Skla a je vhodné si ho též připojistit. Pojišťovna uhradí vzniklou škodu na výhledových sklech vozidla včetně panoramatického okna nebo střešní střechy. Zároveň je do nákladů zahrnuta oprava senzorů a dalších částí, které jsou se sklem povinně vyměnitelné.

Krádež vozidla je dalším polštářem, který stojí za zvážení připojistit. V České republice bylo za rok odcizeno 3594 aut, tedy přibližně 10 aut denně. S tímto polštářem vám pojišťovna uhradí škodu vzniklou krádeží nebo poškození vozidla v době, kdy bylo evidováno jako kradené. Je třeba si dát pozor na zamykání, pokud by vozidlo bylo opuštěno a neuzamčeno, pojišťovna vám událost neproplatí. U pojistné události je pravidlem, že vzniklá situace musí být řešena policií, tak jako u polštáře Střet se zvěří.

V neposlední řadě je potřeba myslet na asistenční služby, které zahrnuje polštář Asistence. Pokud by bylo vaše vozidlo vlivem krizové situace nepojízdné, pojišťovna vám zajistí opravu na místě, odtah nebo třeba náhradní vozidlo po dobu opravy vašeho vozu. V situaci, kdy se nacházíte v zahraničí, a vůz se stane nepojízdným, tento polštář zajistí odtah vozu České republiky.

Podrobný a přesný popis každé pojistné události naleznete na stránkách pojišťovny v Příručce pojištění vozidel.

Tipy, jak vybrat vhodné povinné ručení

Váháte-li nad výběrem pojišťovny, u které chcete uzavřít povinné ručení, je zapotřebí důkladně prozkoumat veškeré nabídky. Jelikož se na českém trhu v oblasti autopojištění pohybuje více pojišťoven, můžete nad důkladnou analýzou nabídek strávit spousty času. Tyto tipy by vám měly pomoci ve správné volbě pojištění.

Rozsah pojištění

Prvním aspektem v rozhodování by měl být obsah pojistné smlouvy a dostatečné nastavení výše limitu povinného ručení. Zákonem stanovený minimální limit činí 35 milionů korun. Základní limit nemusí být v některých situacích dostatečný a viník nehody je povinen uhradit veškeré zbylé náklady z vlastních úspor. Pojišťovny pro představu situace nejčastěji uvádějí dopravní nehodu, kde viník naboural kamion převážející drahé součástky do průmyslového podniku. Škoda na kamionu a na součástkách je už tak dost vysoká. Navíc společnost díky nehodě musí přerušit svůj povoz a podniku tak vzniká ušlý zisk. Tato částka se může vyšplhat na desítky milionů korun a nastavený minimální limit náklady na škodu nepokryje.

Cena pojištění

Cena pojištění by měla odpovídat obsahu pojistné smlouvy. Setkáte se i s nabídkami, kde je cena nastavena pojišťovnou přehnaně vysoko, avšak z povinného ručení nečerpáte žádné výhody.

Možnosti připojištění

Mnoho pojišťoven nabízí k povinnému ručení řadu připojištění. Je jenom na vás, jaké doplňkové služby jsou pro vás důležité. Výhodou pojišťovny Pillow je možnost sestavení pojištění přesně podle vašich požadavků. Nejste tak omezeni předem sestavenými balíčky od pojišťovny. Mezi nejčastější připojištění patří střet se zvěří, rozšířené asistenční služby, krádež vozidla a rozbití skel.

Online srovnávače pojištění

Zajímavým způsobem, jakým lze porovnat nabídky od více pojišťoven, je možnost srovnávacích portálů na internetu. Největším a nejvýznamnějším srovnávačem je ePojištění.cz. Přes tento portál je možné zároveň uzavřít povinné a havarijní ručení z pohodlí domova. Internetový srovnávač porovná pojištění celkem devíti pojišťoven. Důležité je, že se jedná o zcela nezávislý srovnávací portál. Stačí si pouze zvolit povinné ručení, dostatečné limity krytí, všechna potřebná připojištění a uzavřít smlouvu. Kdyby vám ohledně pojištění nebylo cokoliv jasné, můžete se obrátit na zkušené operátory, kteří vám ve výběru toho správného pojištění pomohou.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}