Zajímá vás, které pojišťovny nabízí nejvýhodnější povinné ručení? A jak najít opravdu výhodnou nabídku povinného ručení přesně na míru vašemu vozidlu? Pak vám jistě pomůže následující článek, který je zaměřen na nejlevnější pojištění na auto.

Povinné ručení, to je nutnost, bez které si snad žádný řidič jen tak netroufne vyjet na silnice… Povinné pojištění vozidla je zkrátka nezbytností, která si však zaslouží pozornost. I na povinném ručení lze totiž ušetřit nemalou částku, zvlášť jestliže věnujete trochu snahy výběru vhodné pojišťovací společnosti.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, jinak také známé jako povinné ručení se mezi řidiči netěší velké oblibě. Vzhledem k tomu, že povinné ručení nechrání majitele vozidla, ale pouze poškozeného, kterému svým vozidlem způsobíme nehodu, snaží se spousta řidičů na této položce co nejvíce ušetřit a mnohdy tak volí i méně seriózní pojišťovací společnosti.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

I povinné ručení lze pořídit s minimálními náklady. Při srovnáních se na prvních příčkách s nejnižšími cenami povinného ručení často objevují zejména pojišťovací společnosti Slavia, Direct nebo Axa. Nutno však podotknout, že vše závisí na konkrétních parametrech a výsledky se tak mohou značně lišit.Nejlevnější pojištění na auto

Výhodné povinné ručení

Hledáte způsob, jak si zařídit povinné ručení rychle, bez zbytečného papírování a navíc za dobrou cenu? Jedním z oblíbených a vyhledávaných způsobů je srovnávač pojištění. Zde stačí zadat několik základních údajů a během chvilky získáte nabídky pojišťoven včetně všech důležitých informací. Nestane se vám tak, že budete porovnávat neporovnatelné. Vezměme to však pěkně popořadě a podívejme se na povinné ručení trochu důkladněji. Jaké by měly být pojistné limity, co všechno má vliv na jeho cenu a co dalšího byste před jeho sjednáním měli vědět?

Co ovlivňuje cenu povinného ručení?

Důležitá je v první řadě tovární značka, ale podstatnou roli hraje také objem motoru a jeho výkon. Podstatný je rovněž rok výroby a určení vozidla (jestli je vozidlo používání k soukromým účelům, nebo k podnikání, například k provozování taxislužby). Co se týče pojistníka a vlastníka vozidla, je nutné pro výpočet výše povinného ručení datum narození a také bydliště. Výslednou cenu povinného ručení může v případě některých pojišťoven ovlivnit frekvence placení. Téměř vždy však cenu snižují takzvané bonusové měsíce, tedy počet měsíců, kdy řidič neměl žádnou nehodu a neřešil žádnou pojistnou událost. Tento bonus je možné snadno zjistit a zohlednit jej v rámci nového pojištění. Nutno podotknout, že některé pojišťovny při tvorbě ceny zohledňují také druh paliva, počet sedadel, případně i hmotnost vozidla.

Nejdůležitější faktory, které ovlivňují výši povinného ručení

Faktorů, které mají vliv na cenu povinného ručení, je celá řada. Jednotlivé pojišťovny navíc jednotlivým aspektům přikládají různou váhu, takže neexistuje žádná univerzální tabulka.

 • výkon motoru
 • objem motoru
 • adresa trvalého bydliště osoby, která sjednává pojištění
 • věk osoby, která sjednává pojištění
 • takzvané bonusové měsíce (stanoví, jestli je pojištěný dobrý řidič)

Není nutné vyplnit všechny uvedené údaje naprosto přesně. Jestliže si nejste s něčím jisti, lze vše potřebné doplnit později, při sjednání vybraného povinného ručení.Nejlevnější pojištění na auto

Důležité informace ve smlouvě o povinném pojištění vozidel

Jaké informace nesmí chybět ve smlouvě i povinném pojištění vozidel? Zaměřte se zejména na tyto:

 • Základní informace o pojištění
 • Základní informace o dané pojistné smlouvě
 • Sjednaný rozsah pojištění
 • Způsoby poskytnutí finanční služby
 • Způsob sjednání pojistné smlouvy
 • Doba platnosti pojištění
 • Minimální délka trvání pojistné smlouvy
 • Výše pojistného (včetně daní a případných dalších poplatků)
 • Způsob a místo pro oznámení vzniklé škodné události
 • Způsob ukončení pojistné smlouvy (včetně práv pro odstoupení od sjednané smlouvy)
 • Kontakt pro případné stížnosti
 • Další důležité informace

Proč jsou důležité limity pojistného plnění?

Povinné ručení nepředpokládá žádnou spoluúčast, což je jistě velmi potěšující. Extrémně levné povinné ručení mnohdy zaručuje velmi nízké limity pojistného plnění. Není proto vhodné sáhnout automaticky hned po té nejnižší nabídce. Vyplatí se věnovat trochu času porovnání jednotlivých nabídek s ohledem na limity.

Ve většině případů minimální limit pojistného plnění činí 35 milionů korun. Přesto stojí za zvážení sjednat si povinné ručení s vyšším limitem, ideálně ve výši 50 nebo 80 milionů korun. Nejdříve se to může zdát značně nadsazené, ale v případě vážnější autonehody se škoda může vyšplhat velmi vysoko…

Jak získat extrémně levné povinné ručení?

Nespornou výhodou je jistě možnost sjednat si pojištění rychle a snadno, přímo od počítače. I při vyhledávání nejvýhodnějších nabídek na internetu lze však promarnit spoustu času. Tomu se lze vyhnout pomocí srovnávače pojištění, který nabídne nejvýhodnější varianty povinného ručení během chvilky. Nechybí ani velmi výhodné nabídky, ke kterým se běžný zákazník bez takového zprostředkování nemá téměř šanci dostat.

Nyní už stačí vybrat si nejlepší nabídku nejen podle ceny, ale také na základě již zmíněných limitů pojistného plnění. Následné sjednání povinného ručení je už velmi jednoduché. Celý proces se obejde bez podepisování smlouvy. Souhlas s pojistnými podmínkami stačí vyjádřit zaplacením předepsaného pojistného.

A říkáte si, co bude s nezbytnou zelenou kartou? Tu obdržíte e-mailem, takže si ji můžete okamžitě vytisknout a uschovat k ostatním dokladům. Samozřejmě se jedná o provizorní exemplář, který bude nahrazen originální zelenou kartou po úhradě pojistného.

A na co si dát pozor? Nezapomeňte zavčas ukončit dosavadní povinné ručení, aby se vám dvě pojistky zbytečně nepřekrývaly.Nejlevnější pojištění na auto

Co dalšího pojistit?

Každé vozidlo, které se pohybuje na pozemních komunikacích, musí mít povinné ručení, jež je určeno na úhradu škod způsobených třetím osobám. Jak však uhradit škodu, která po vámi zaviněné kolizi vznikne na vašem vozidle? Od toho je pak havarijní pojištění, které by mělo jít s povinným ručením ruku v ruce. Havarijní pojištění mnoho řidičů stále podceňuje, přitom může pomoci předejít mnoha problémům. I menší kolize se může na stavu vozidla velmi neblaze podepsat a znamenat velký zásah do rodinného rozpočtu. A přiznejme si, že zůstat bez vozidla může také způsobit hodně komplikací.

Velký problém pro řidiče představují také krádeže. Proto je vhodné myslet i na toto riziko. I při sebevětší opatrnosti je velmi často bohužel nemožné ochránit vozidlo nebo předměty v něm před odcizením. Zloději jsou vždy o trochu napřed a jejich metody překvapí i ty nejopatrnější majitele vozidel, často navíc v tu nejméně vhodnou chvíli.

 

Podle čeho vybíráte povinné ručení? Řídíte se pouze cenou, nebo také pojistnými limity, seriózností dané pojišťovací společnosti a podobně?

Nejlevnější pojištění na auto

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na