.st0{fill:#FFFFFF;}

Moje zkušenosti s povinným ručením u Allianz 

 30 dubna, 2019

Jana Vochková

Ohodnotit

Když jsem si před rokem pořizovala svůj první vůz, samozřejmě jsem byla plna nadšení a očekávání z toho, jakým způsobem mi bude mé nové auto sloužit. Radovala jsem se z automatické převodovky, kontroly mrtvého úhlu a samozřejmě i z nouzového tlačítka v autě, které považuji za velmi důležitou součást. Když jsem ovšem laicky řečeno oběhala veškeré povinnosti týkající se mého nového vozu Škody Fabie nové generace, přišlo na řadu řešení praktických věcí souvisejících s povinným ručením, o kterém jsem doposud neměla ani tušení, respektive ne, že bych nevěděla, že ho musím mít, pokud budu používat svůj osobní vůz v běžném provoze, nýbrž jsem nevěděla o tom, co všechno toto pojištění obnáší. A tak jsem se v moři nabídek různých pojišťoven popravdě lehce ztrácela. Našla jsem ale čistě náhodou jednoho obrovského pomocníka, kterým se mi na nějakou dobu stal srovnávací portál ePojištění, který mi v mnohém otevřel oči a ve finále mi dopomohl k pro mě nejoptimálnějšímu povinnému ručení u Allianz.

Hledání a srovnávání bylo náročné

Jakožto žena bez partnera, jsem se v moři nabídek různých pojišťoven opravdu dlouho ztrácela. Přátelé a známí opačného pohlaví se mi sice snažili pomoci ovšem, ne vždy byly jejich rady na místě. A tak jsem se rozhodla, že se do hledání vhodného povinného ručení pustím na vlastní pěst. Jediné s čím jsem při hledání počítala, bylo, že se rozhodně nebude pro mladého řidiče bez připsaných bonusů jednat o nic levného. Ostatní jsem nechávala takříkajíc náhodě, a i když mi nebylo lhostejné ani havarijní pojištění, spíše jsem se pídila po pozitivních vlastnostech právě zmíněného povinného ručení, které jsem na konci své dlouhé a trnité cesty zřídila u pojišťovny Allianz.

Není pojišťovna jako pojišťovna

Povinné ručení musí být sjednáno ke každému vozu, což určuje zákon. A právě z tohoto důvodu se pojišťovny mezi s sebou přetahují o nové zákazníky a snaží se takzvaně přebíjet jednotlivé nabídky. Tento konkurenční souboj má ve výsledku dopad především na samotného zákazníka, který posléze stojí před otázkou, zda do povinného ručení u některé z pojišťoven opravdu jít a důvěřovat jí či, zda by naopak nebylo schůdnější poohlédnout se po naprosto jiné nabídce další pojišťovny. Před mým finálním výběrem pojišťovny jsem procházela naprosto stejným dilematem a nemohla si absolutně vůbec vybrat tu nejvhodnější pojišťovnu pro sebe. Tím se dostávám k tomu, co mě přesvědčilo u Allianz pojišťovny a co vše mi byla schopna nabídnout.

Allianz (logo)

K čemu povinné ručení slouží?

Jak již bylo řečeno, bez povinného ručení nelze s motorovým vozidlem nikterak manipulovat, respektive bez něj nemůžete být součástí běžného provozu a dokonce dané auto nesmíte ani na podzemní komunikaci odstavit. Jelikož je automobil v podstatě velmi nebezpečnou zbraní a to zejména u některých jedinců, kteří by měli řidičské oprávnění raději vrátit, povinné ručení má za úkol chránit každého majitele vozidla před škodami na samotném zdraví a v neposlední řadě i na majetku. Provozem vozidla totiž můžete komukoliv a kdykoliv způsobit jakoukoli škodu, kterou by bylo posléze velmi nemilé platit ze své kapsy, a to mluvíme nejen o zdravotních výlohách, které se mohou šplhat do milionů korun. Omyl, ze kterého mne ovšem pojišťovna vyvedla, byla domněnka, že mi povinné ručení uhradí i škodu, která bude způsobena na mém vozidle při nějaké kolizi. To je totiž velmi častý omyl řidičů, kteří netuší, že k tomuto pojištění slouží nikoliv povinné ručení nýbrž havarijní pojištění. V případě, kdy tedy dojde k nehodě, kterou bych způsobila, povinné ručení za mne uhradí škodu na nabouraném vozidle toho, jenž se stal účastníkem nehody a mou vinou, přišel k újmě, na mém vozidle škoda z povinného ručení tak rozhodně uhrazena nebude.

zkušenosti Allianz

Čeho si na povinném ručení u Allianz vážím?

Pokud vás zajímá, čeho si u povinného ručení, které jsem si sjednala, u pojišťovny Allianz vážím, má odpověď bude konkrétní, a sice že si vážím především možnosti vybrat si rovnou ze čtyř limitů pojistného plnění. Jedná se o 35 mil. Kč dále o 70 a 150 mil. Kč a v neposlední řadě i astronomických 200 mil. Kč. Díky tomu mám volnou ruku v rozhodnutí, do jakého povinného plnění jsem schopna investovat své peníze a zda se mi takovéto plnění vůbec vyplatí. Dalším plusem, který u pojišťovny Allianz kvituji je, že mi nabídne v případě jakéhokoliv pojistného problému na mém vozidle, náhradní vůz na celé 3 dny a to zcela zdarma. Pokud by ovšem došlo k odcizení mého vozu, což doufám, že v budoucnu nedojde, čekal by mne náhradní vůz k zapůjčení na celých 15 dní. Kromě jiného mi je pojišťovna schopna poskytnout i právní poradenství a pro mě i neméně důležitou základní asistenci. Víceméně velmi kvituji i možnost výběru jakéhokoliv doplňkového pojištění a to na základě mých konkrétních požadavků. Velmi přesně tak vím, za co konkrétně své pojišťovně zaplatím. Dalším plusem, který tomuto povinnému ručení přikládám je, že v případě, kdy dojde k jakékoliv pojistné události a bude na mém vozidle způsobena jakákoliv škoda, nemusím se absolutně vůbec o nic starat. Stačí totiž, když si zvolím možnost takzvané přímé likvidace, která spočívá v tom, že nemusím řešit žádné formality s pojišťovnou a ani nikterak osobně zasahovat do celé pojistné záležitosti, jelikož a protože za mne vše zařídí právě Allianz pojišťovna. Mne, jakožto klienta to nikterak časově nevytíží a zbude mi tak spousta času na to, abych se ze samotné záležitosti vzpamatovala.

Co může být součástí doplňkového pojištění?

Součástí doplňkového pojištění může být celá řada velmi užitečných věcí. Kupříkladu si mohu nechat pojistit všechna skla včetně skla čelního, jehož výměna není nikterak levnou záležitostí, co si budeme povídat. Dále mohu využít takzvanou přímou likvidaci, o které jsem se již zmínila a která se vztahuje na naprosto všechny osoby, které se mnou pojedou v autě. Limit plnění je v tomto případě stanoven na 70 mil. Kč. Velmi mile mne překvapilo i pojištění autosedaček, jelikož do budoucna rozhodně o dětech uvažuji, pokud bude s kým, které se sjednává zároveň s pojistkou nezletilého dítěte, které bude autosedačku využívat. Pokud by došlo při nehodě ke zničení autosedačky či by došlo k jejímu odcizení, pojišťovna mi výši pořizovací ceny vrátí. Co si ale nemohu vynachválit, je úrazové pojištění, které jsem si sjednala, že všeho nejdříve, jelikož zdraví je tím nejdůležitějším, co v životě máme a které je sjednáno na velmi milé pojistné částky pohybující se v rozmezí milionů. Dále jsem si sjednala i neméně výhodné doplňkové pojištění s názvem Asistence PLUS, které se může sjednat na rozdílné limity plnění. Dále si díky němu budu moci v případě potřeby půjčit náhradní vůz na dalších deset dnů a sama si mohu zvolit i denní limit pro zapůjčení náhradního vozidla na každý další den.

Mé hodnocení pojišťovny je velmi kladné

Ač existuje celá řada jiných pojišťoven, které nabízejí i další jiné a někdy i velmi zajímavé produkty týkající se povinného ručení, má spokojenost s pojišťovnou Allianz je víceméně velká. Cena povinného ručení je v základu bez různých doplňkových služeb vesměs velmi adekvátní a tudíž si ani já, jakožto mladá řidička bez značných bonusů, nemohu na konkrétní cenu povinného ručení stěžovat, ba naopak. Pokud tedy i vy patříte mezi mladé řidiče, kteří nechtějí za povinné ručení platit příliš mnoho peněz, je dle mého názoru zřízení povinného ručení u Allianz víceméně vhodnou volbou, kterou bych doporučila každému. Každopádně pokud z počátku tápete a netušíte, které povinné ručení je pro vás a váš konkrétní vůz tím pravým, zkuste si jednotlivé nabídky pojišťoven srovnat zde.

Odebírat komentáře
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ludvík
Ludvík
4.2.2020 18:56

Jsou to prolhaný lidi,úmyslně mi poslali špatně vytištěnou zelenou kartu (2x) pak chtějí abyste dali výpověď,ale zaplacenou částku vám vrátí pokrácenou údajně za běžící pojištění,které úmyslně udělali špatně. RADÍM ZDE NIC NEPOJIŠŤOVAT!!!

Nejhorší pojišťovna!!!

Jarda
Jarda
24.2.2020 21:35

Pozor na tuto pojišťovnu Z mých zkušeností jde o podvodníky kteří okrádají lidi ve velkém. Odstavil jsem auto do depozitu ,tuto skutečnost jsem oznámil na pobočce této pojišťovny. Paní se mnou sepsala výpověď udělala kopii T.P. a odeslala na centrálu.Tuto výpověď potvrdila razítkem a svým vlastním podpisem. Po dvou měsících mně přišel dopis že jsem nesplnil podmínky pro ukončení smlouvy a že musím doplatit dlužné pojistné které se prodloužilo o dobu 2 měsíce.Smlouva byla ukončena na základě neplacení. Rozhodl jsem se tuto částku neplatit a uhradit se proti tomuto jednání. Bez odezvy.Neustále tvrdili že jsem neposlal kopii TP kterou samozřejmě… Číst vice »

Roman
Roman
5.8.2020 21:39

Jsme ukrajinští turisté, kteří utrpěli nehodu vinou českého řidiče, pojištěni u Aliance. Moje žena utrpěla zlomenou páteř a zlomenou kyčel. Pojišťovna uhrazila několik haléřů, ale přestala reagovat na mé e-maily. Dal jsem jim za to všechny dokumenty, ale neobdržel jsem žádnou odpověď déle než dva měsíce po jejich kontaktování. Nedávají kladnou ani zápornou odpověď. Bastards. Uvidíme se u soudu. Číslo případu 2019156835

Tomáš
Tomáš
30.11.2020 4:50

Letos (konec roku 2020) mi tato pojišťovna zaslala zelenou kartu, na které byla uvedena platnost stejně jako na loňské, tedy od začátku roku 2020 do začátku 2021. Pokud by mne s takovou kartou kontrolovala policie, měl bych pokutu na krku. Co by se dělo při nehodě ani nechci domýšlet. Neskutečné laidáctví. Ani po týdnu co jsem je upozornil na jejich info email nemám žádnou odpověď.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}