Pokud potřebujete auto ke každodennímu ježdění jako já, pak určitě jednou za čas řešíte, jestli nenastal čas na pořízení nového vozu. A když už se po dlouhém přemítání i porovnávání rozhodnete a tuhle investici uskutečníte, pak jste nuceni popřemýšlet i nad dalšími podstatnými věcmi.

Jednou z těch důležitých je jak jinak, než pojištění. Protože řekněme si to narovinu, mít kvalitní pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je nutnost. Já jsem si pořídil auto, jehož značka není úplně důležitá, ale protože chci vozidlem nejen reprezentovat, ale také se v něm cítit bezpečně, něco mě to stálo. Nedávalo by mi logiku investovat peníze do kvalitního vozu a podcenit pojištění. Při dnešní provozu, který na silnicích a dálnicích panuje, můžete být skvělým a zkušeným řidičem, ale nehoda se zkrátka může stát každému z nás. A co potom, jak to bez pojištění řešit. Ono totiž způsobit škodu někomu dalšímu se může šeredně prodražit. Poškození na zdraví, ale i majetku dalších osob může vystoupat na stotisícové, ale i milionové částky. Bez pojištění by bylo naprosto nereálné takovou situaci zvládnout. Dluhy, které by mi mohly vzniknout, bych musel řešit do konce života. Stálo by mě to takové peníze a kvalitní způsob života a ještě bych měl další popotahování kvůli tomu, že jsem nebyl pojištěný. A spoléhat na to, že zrovna já jsem tím vyvoleným, kterému se taková situace vyhne, mi přišlo dost bláhové. Takže jsem se rozhodl nepodcenit ani tohle.

Vyznat se mezi stovkami informací je nemožné

Abych měl z čeho vybírat, rozhodl jsem si porovnat nabídky pojištění od více pojišťoven, které jsou aktuálně na trhu. Přece jen jsem chtěl mít přehled nejen o limitech, které nabízejí, ale zajímaly mě i ceny. Ne, že bych chtěl ušetřit pár drobných, ale proč platit za stejnou, nebo podobnou nabídku zbytečně víc. Ono zaplatit si povinné ručení u dražšího vozu, to už něco stojí. Pustil jsem se tedy do hledání. Mít na výběr je fajn, ale jakmile jsem začal prohlížet jednotlivé nabídky na různých webových stránkách, byl jsem docela zmatený. Začal jsem se v nich ztrácet. Všude spousta líbivých řečiček kolem, jak je která pojišťovna nejlepší, které ceny vyhrála atd. Ale těch informací bylo zbytečně moc a velká většina mi jich byla vlastně k ničemu. Jen se jejich pomocí jednotlivé pojišťovny snažily získat další klienty. Skoro mi připadalo, že si řada lidí koupí pojistku jen proto, aby už měli klid a mohli přestat pátrat po informacích. Takže zvolí tu jednodušší a také rychlejší cestu. Zkrátka si to pojištění u někoho koupí.

Ušetřete na povinném ručení

Úspora až 75 %. Srovnejte nabídky pojišťoven.

I přesto jsem se dozvěděl informace, které je dobré vědět. Například ty, že povinné ručení začalo výrazně zdražovat od roku 2014. Protože se z něj začaly hradit náklady, které do té doby nezahrnovalo. To znamená příjezd hasičů, policistů i sanitek k nehodám. Pojišťovny logicky musely upravit pojistné, jinak by nemohly tohle pojištění nabízet, prodělaly by neskutečné peníze. Ale samozřejmě se i přesto, nebo právě proto snažily nepřijít o své klienty. Takže se objevilo spoustu akcí, bonusů a slev. I když by nás jako pojištěné měl zajímat především limit pojistného plnění, tak samozřejmě vy i já řešíme, co nás to bude stát. Jen ať se pojišťovny snaží a za naše peníze nám také něco nabídnou.

Přehledné nabídky na jednom místě, to je ono

Ale abych se vrátil k tomu podstatnému, alespoň pro mě. Při nekonečném hledání nejvýhodnějšího pojištění na internetu jsem narazil na web ePojištění. A pochopil jsem, že mám vyhráno. Všechny nabídky na jednom místě, což je v tomhle případě doslova k nezaplacení. Jak jsem si přečetl a brzy se o tom také přesvědčil, právě na ePojištění jsou k dispozici ty nejlevnější ceny. A nejsou to jen líbivé slogany, je to tak. Než jsem na tenhle web narazil, prošel jsem celkem slušný počet nejrůznějších nabídek. Takže dobře vím, že tenhle online porovnávač jen neslibuje, ale že tomu tak je.

Zajímalo mě alespoň rámcově, jak je to možné a vysvětlení, které samotný portál nabízí, mi přijde logické. Jako největší porovnávač nabídek, má zkrátka k dispozici výhodnější sazby, než konkurence. Stejně výhodnou cenu vám nenabídne ani samotná pojišťovna, pokud byste ji oslovili napřímo. Tak výhodnou pozici si dokázal napříč pojišťovnami tento web vybudovat. V jeho prospěch hovoří také to, že funguje jen na internetu. Neplynou mu tedy z činnosti žádné další náklady. Odpadají vynaložené peníze za pronájmy nejrůznějších prodejních prostor a také peníze za zbytečně vysoký počet zaměstnanců, kteří by sháněli klienty v terénu. To všechno ve finále hraje do karet nám, kteří se chceme pojistit, protože z toho můžeme vytěžit levnější pojistné. A nic víc ohledně výhodnější ceny vlastně vědět nepotřebuju.

Nabídky od renomovaných pojistitelů

Další podstatnou věcí pro mě bylo také to, abych měl možnost vybírat pojištění od pojišťoven, které znám, protože jsou na trhu dlouho. Nezajímaly mě nabídky od nějakých no name společnosti.  I tady mě přesvědčilo, protože nechybí nabídky od Kooperativy, České pojišťovny, ČPP, ČSOB pojišťovny a dalších známých jmen.

Pak už zbývalo jen zkusit do tohoto kalkulátoru cen pojistek zadat údaje, na základě kterých mi to ty nabídky doslova vyplivlo. Údaje, které jsem zadával, byly takové ty klasické. Jako třeba uvést k čemu vozidlo užíváte, jeho typ i značku. Dále rok výroby, cenu atd. Kromě informací o vozidle hrají roli také informace o vás. Vaše osobní údaje, bydlištěm, ZP průkaz a v neposlední řadě bezeškodní průběh. Na základě toho všeho se vypočítává výše pojistného. Po vyplnění údajů se vám asi za minutu vygenerují nabídky, ze kterých si volíte tu nej. Můžete je ještě vyselektovat podle toho, jestli hledáte nejlevnější pojištění, nebo variantu včetně asistence atd.

U každé konkrétní nabídky, máte informaci o limitu, na který si povinné ručení sjednáváte, informace o pojistném a také povídání o tom, co vše pojištění zahrnuje. Ke stažení jsou k dispozici i pojistné podmínky. Pokud si potřebujete nějaké informace ověřit,můžete zanechat kontakt a následně vás kontaktují přímo z ePojisteni.cz. Já jsem si takhle zavolat nechal a dozvěděl jsem se vše, co mi nebylo jasné. Poté už jsem jen klikl na další tlačítko „vybrat“ a pojištění si sjednal. To znamenalo, že mi do emailu přišla pojistná smlouva a zelená karta. Zelená karta poštou mi byla doručena po zaplacení pojistného. Tím totiž pojistná smlouva vzniká.

pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Já jsem s výslednou cenou konečně spokojen

Moje pojištění sice nestálo 818 Kč, což je nejlevnější nabídka, kterou ePojištění může u některých vozidel nabídnout, ale i tak mě vyšlo opravdu levně. Takovou cenu bych nedostal ani v případě, že bych kontaktovat konkrétní pojišťovnu, u které jsem se pojistil. Jak už jsem psal výše, tenhle portál má díky své velikosti zkrátka lepší možnosti. Tak proč jich nevyužít. Je to v celku jednouché a hlavně přehledné. Kdybych o něm věděl dřív, ušetřil bych si i spoustu času.

Neříkám, že tahle varianta musí vyhovovat úplně každému, než ale začnete pátrat mezi pojišťovnami, zkuste to. Vsadil bych si na to, že už další zbytečné kroky nebudete muset podnikat. A ještě poslední tip. Já to naštěstí ještě nepotřeboval využít, ale ePojištění také slibuje, že v případě nehody můžete využít jejich právníků. Zdarma. Ti se budou snažit získat od pojišťovny viníka maximum peněz, na které máte nárok. Tak i tohle mi přijde jako služba, která vám v tak nepříjemné životní situaci může ulehčit život.

Jak vybrat pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na